آموزش پیش ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ در سامانه سماح

به گزارش همیار تریپ، ثبت نام پیاده روی اربعین 1402 در سامانه سماح شروع شد!

در روزهایی که به ایام اربعین و پیاده روی باشکوه این روز نزدیک می شویم، شیعیان برای زیارت حرمین ائمه آماده می شوند. همانطور که می دانید قبل از هرچیز برای شرکت در پیاده روی اربعین، باید در سامانه سماح ثبت نام کنید و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنید. البته در حال حاضر پیش ثبت نام انجام می شود و پس از دریافت گذرنامه باید مدارک خود را ثبت کرده و هزینه بیمه را بپردازید.

یکی از موارد دیگری که نیازمند ثبت نام در سامانه سماح است، دریافت ارز مسافرتی 1402 می باشد. شما برای دریافت ارز مسافرتی کربلا، باید در سامانه سماح ثبت نام کرده باشید و برا اخذ ارز مسافرتی، رسید ثبت نام در این سامانه را ارائه دهید.

ثبت نام در سامانه سماح برای پیاده روی اربعین 1402

به نقل از فارس، ثبت نام متقاضیان پیاده روی اربعین از سوم مرداد ماه 1402 آغاز شده است و متقاضیان باید اطلاعات شخصی خود را در این سامانه به ثبت برسانند. برای ثبت نام در سامانه سماح، به آدرس وب سایت samah.haj.ir مراجعه کنید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

 1. شماره تلفن همراه به نام خود را وارد کنید.
 2. کد ملی و تاریخ تولید را وارد کنید.
 3. از منوی سمت راست، گزینه ثبت نام اربعین را انتخاب کنید.
 4. در پایین صفحه گزینه شرایط را می پذیرم را انتخاب کنید و وارد مرحله بعد شوید.
 5. اطلاعات ثبت شده نمایش داده می شود.
 6. نوع اعزام را از بین گزینه های زمینی، هوایی و دریایی انتخاب کنید.
 7. مرز رفت و برگشت را مشخص نمایید.
 8. تاریخ رفت و برگشت را به مدت یک هفته مشخص کنید.
 9. نحوه سفر به مرز از شهر مبدا را در سه اولویت مشخص کنید.
 10. گزینه ثبت اطلاعات را بزنید.

در این صفحه نموداری رسم شده است که ترافیک مرزی را نمایش می دهد و به کمک آن می توانید ایام خلوت تر برای شرکت در پیاده روی اربعین را مشاهده و انتخاب نمایید.

هزینه بیمه اربعین در سال 1402 برای هر نفر 35 هزار تومان اعلام شده است. همچنین یکی دیگر از نکاتی که توسط مسئولین تاکید بر ضرورت انجام آن شده است، ثبت نام گروهی افرادی است که قصد سفر گروهی دارند. در این مدل ثبت نام در سامانه سماح باید یک نفر به عنوان سرگروه انتخاب شود.

همچنین توصیه شده است پس از پایان ثبت‌نام در سامانه سماح، کارت شناسایی چاپ شود و در طول سفر همراه زائران به خصوص افراد مسن و کودکان باشد. بارکد (QRcod) تولیدشده نیز به تعداد نیاز چاپ و به وسایل همراه چسبانده شود. کارت شناسایی همراه زائران و بارکد الصاق‌شده به وسایل، در امور گمشدگان بسیار راه‌گشا خواهد بود.

حسام قربانعلی، سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفته است: فروش بلیت پرواز اربعین از چهارم شهریور آغاز و پروازها تا ۲۰ شهریور انجام خواهد شد.

 

عنوان بدون دیدگاه
 1. * says

  سلام و عرض ادب
  وقت بخیر

  بنده به لطف خدا حدود ده سالی هست که به پیاده روی اربعین مشرف می شوم.
  بسیار مقاله خوب و کامل و جامع و دقیق و کاربردی بود و نکات قابل تامل و توجهی مدنظر قرار گرفته بود.

  خدا قوت

  ان شاءالله امسال هم در کنار زائران بزرگوار، توفیق این سفر خاص به بنده هم عنایت شود.

  التماس دعا

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.