ثبت نام پیاده روی اربعین ویژه زیر ۱۸ ساله‌ ها شروع شد!

به گزارش همیار تریپ، افراد زیر 18 سال هم می توانند در سامانه سماح ثبت نام کنند. معاون عتبات سازمان حج و زیارت در این باره می‌گوید:

این افراد می‌توانند به عنوان یکی از اعضای گروه به زیارت اربعین مشرف شوند.

به گزارش همیار تریپ و به نقل از فارس، ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح قرار بود از سوم مرداد آغاز شود، اما با اختلالات پیش آمده در این سامانه، ثبت نام از روز چهارم مرداد آغاز شد. افراد متقاضی می‌توانند با مراجعه به این سامانه و ورود شماره تماس به نام خود، نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام اقدام کنند.

مشکل ثبت نام افراد زیر 18 سال در سامانه سماح حل شد

با توجه به این موضوع که در هنگام ورود به سامانه سماح باید شماره سیم کارت وارد شده به نام خود شخص باشد و افراد زیر 18 سال سیم کارتی به نام خود ندارند، امکان ثبت نام این افراد در سامانه سماح وجود نداشت.

حمیدرضا محمدی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت می‌گوید:

با برنامه‌ریزی انجام شده، مشکل ثبت‌نام افراد زیر ۱۸ سال در سامانه سماح برطرف شد و این افراد هم می‌توانند به عنوان یکی از اعضای گروه به زیارت اربعین مشرف شوند.

البته توجه داشته باشید که با تصمیم ستاد اربعین، افراد زیر 18 سال نمی توانند به عنوان سرگروه در سامانه سماح ثبت نام کنند و حتما باید به عنوان یکی از زیرگروه ها ثبت نام خود را نهایی کنند. پس از انتخاب گروه و سرگروه، هزینه بیمه را واریز کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید.

امسال امکان ثبت‌نام گروهی اربعین با ظرفیت ۴۰ نفر مهیا شده است و متقاضیان می توانند گروهی 40 نفره را در سامانه سماح به ثبت برسانند.

بازه زمانی که در سامانه سماح می توانید برای سفر انتخاب کنید، از 27 مرداد آغاز می شود و قبل از این تاریخ را نمی توانید برای شروع سفر انتخاب نمایید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.