Browsing Category

بندرعباس

بهترین جاهای دیدنی بندرعباس
بهترین جاهای دیدنی بندرعباس
بهترین جاهای دیدنی بندرعباس از جاذبه های اصلی گردشگری در جنوب کشور به شمار می روند که سالانه تعداد افراد زیادی به این نقطه از ایران سفر می کنند. بندرعباس شهری است که خلیج فارس را از دریای عمان جدا کرده و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، از جاذبه های توریستی زیادی برخوردار است. بندرعباس در استان هرمزگان قرار گرفته و بزرگترین بندر کانتینری کشور یعنی بندر شهید رجایی هم در همین شهر قرار دارد. 
با توضیحاتی که ارائه شد احتمالا از اهمیت این شهر برای ایران مطلع شده اید. اما فقط صادرات و واردات و نقش اساسی این شهر در تجارت جهانی کشور عامل مهم بودن آن نیست و جذب گردشگران در بندرعباس از موارد مهم دیگریست که باید به آن اشاره داشت. شما با سفر به این شهر می توانید از جاذبه های تاریخی، موزه ها، سواحل خلیج فارس و ... دیدن کنید. در ادامه سعی میکنیم بهترین جاهای دیدنی بندرعباس را به شکل کامل به شما معرفی کنیم.
معرفی بهترین جاهای دیدنی بندرعباس
معرفی بهترین جاهای دیدنی بندرعباس

جاذبه های گردشگری بندرعباس

قلعه فین بندرعباس

جاذبه های تاریخی معمولا از نگاه گردشگران خارجی جذاب تر است و قلعه فین در بندرعباس هم از بهترین جاهای دیدنی ایران محسوب می شود که توریست های زیادی را به کشور جذب می کند. برای رسیدن به قلعه‌ی فین باید 95 کیلومتر به سمت شمال غربی شهر بندرعباس بروید تا اینگونه با تاریخ کهن این منطقه آشنا شوید. قلعه‌ی فین ابعادی حدود 300 در 200 متر داشته که متاسفانه در سال 1386 در اثر زلزله آسیب جدی دید و بسیاری از مناطق این ارگ باستانی فرو ریخت.
این ارگ به گونه ای روی بلندی های ساخته شده است که موقعیت دیدبانی مناسبی نسبت به محیط اطراف داشته و در زمان حمله‌ی دشمنان از احاطه‌ی خوبی بر دشمنان برخوردار بوده است. در گوشه و کنار این قلعه هم مانند دیگر قلعه ها و ارگ های تاریخ، برج های دیدبانی استوانه ای شکل را مشاهده می کنید. اگر به دنبال مکان های تاریخی و بهترین جاهای دیدنی بندرعباس هستید، می توانید بازدید از این قلعه را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید.
قلعه‌ی فین، سفر در تاریخ کهن بندرعباس
قلعه‌ی فین، سفر در تاریخ کهن بندرعباس

غار خرسین

در معرفی بهترین جاهای دیدنی اطراف بندرعباس باید به غار خرسین که در کنار روستایی با همین نام قرار گرفته است اشاره کنیم. غار خرسین می تواند با قندیل های نمکی و گنبد نمکی خود شما را شگفت زده کند. ورود به این غار کار خطرناکی است و بهتر است که با احتیاط وارد آن شوید و یا از دور به مشاهده‌ی زیبایی ها درون غار بپردازید. ریزش سنگ نمک ها بر روی سرتان می تواند خطرساز باشد و بهتر است به دیدن آنها از دور اکتفا کنید.
غار خرسین در بندرعباس
غار خرسین در بندرعباس

موزه حیات وحش بندرعباس

در میان جاذبه های گردشگری هر شهری، موزه ها از جایگاه مهمی برخوردار هستند که معمولا می توانند محیطی جذاب برای کودکان شما باشند. موزه حیات وحش بندرعباس هم از این قاعده مستثنا نیست و با ارائه‌ی تصویری مجسم و کامل از حیات وحش این شهر می تواند به یکی از بهترین جاهای دیدنی بندرعباس تبدیل شود. شما در این ساختمان 2 طبقه که مساحت 185 متری دارد، گونه های مختلف جانوران از جمله پستانداران، خزندگان، پرنده ها و انواع ماهی ها را مشاهده می کنید.
موزه حیات وحش بندرعباس
موزه حیات وحش بندرعباس

آبگرم گنو 

هنگامی که به 34 کیلومتری شهر بندرعباس سفر کنید می توانید از آبگرم گنو بازدید کنید. آبگرم ها همیشه از جاذبه های مهم گردشگری هر شهری محسوب می شوند و یکی از معیارهای مهم برای انتخاب تورهای سالمندان و بازنشستگان، وجود آبگرم می باشد. 
در مورد آبگرم گنو باید بگوییم که شما می توانید بسیاری از بیماری های استخوانی، مفصل، پوستی، حرکتی و ... را با این آب معدنی درمان کنید. خواص درمانی این آبگرم بر کسی پوشیده نیست اما اگر به دنبال این موضوع هم نیستید می توانید برای تفریح و زیبایی های این جکوزی انفرادی به این منطقه سفر کنید.
پوشش گیاهی که شامل زیره، پونه و آویشن می شود را در کنار نخلستان ها، آبشارها و امکانات رفاهی این منطقه قرار دهید تا ترغیب به حضور در منطقه‌ی آبگرم گنو شوید. از جمله امکانات تفریحی این منطقه می توان به پیست دوچرخه سواری و درشکه سواری اشاره کرد.
آبگرم گنو در بندرعباس
آبگرم گنو در بندرعباس

بناهای تاریخی بندرعباس

مسجد جامع اهل سنت بندرعباس

در بسیاری از شهرهای ایران مسجدهای جامع به یکی از مهمترین جاهای دیدنی آن شهر تبدیل شده اند و با توجه به نوع معماری و قدمت آنها معمولا استقبال خوبی از این جاذبه های گردشگری می شود. در بندرعباس مسجد جامع اهل سنت یک مسجد تاریخی است که سالهاست به عنوان مسجد جامع اهل سنت شناخته می شود. این مسجد تاریخی و زیبا که دلگشا نام دارد دو طبقه بوده و دارای بیش از 20 درب ورودی است. کاشی کاری های ظریف و معماری اسلامی این مسجد به زیبایی های آن افزوده است که همه را به خود خیره می کند. برای رسیدن به این مکان مذهبی و دیدنی باید به بلوار ساحلی طالقانی در بندرعباس بروید.
مسجد جامع اهل سنت بندرعباس
مسجد جامع اهل سنت بندرعباس

برکه‌ های باران بندرعباس

در شهر بندرعباس 5 آب انبار قدیمی قرار دارد که می توانند به عنوان یکی از جاهای دیدنی بندرعباس محسوب شوند. در زمان های قدیم حفره های سنگی ایجاد می شده تا آب باران را جمع آوری کنند و برای تامین آب شهری و کاروان های عبوری از آن استفاده می کردند. اگر به خیابان 22 بهمن در بندرعباس بروید با برکه های باران مواجه می شوید که در سال 1354 هم به ثبت ملی رسیدند.
برکه های باران بندرعباس
برکه های باران بندرعباس

عمارت کلاه فرنگی بندرعباس

در دوره صفویان یکی از مهمترین بناها در بندرعباس ساخته شد تا تجارت جنوب کشور را در آن متمرکز کند. عمارت کلاه فرنگی که یکی از بهترین جاهای دیدنی بندرعباس به شمار می رود یک ساختمان دو طبقه بوده و در زمان قدیم با نام ساختمان گمرک شناخته می شد. کاربری اصلی این ساختمان برای انبار کالاها و امور اداری گمرک بوده و در قسمتی از عمارت هم تجار ایرانی و خارجی به سکونت می پرداختند.
معماری این عمارت به شکل یک سازه‌ی هشت ضلعی بوده و همین موضوع باعث زیبایی و خاص تر شدن عمارت کلاه فرنگی شده است. نام عمارت هم به همین دلیل که تشابه زیادی به کلاه های فرنگی یا اروپاییان دارد گذاشته شده است.
عمارت کلاه فرنگی در بندرعباس
عمارت کلاه فرنگی در بندرعباس

معبد هندوها

شاید معروفترین بنای تاریخی در بندرعباس مربوط به معبد هندوها باشد. در گذشته تجار زیادی از کشورهایی مانند انگلیس، پرتغال و هند به این شهر می آمدند و به همین دلیل هم شما آثار فرهنگ و هنر و حتی عقاید برخی از آنها را در این شهر مشاهده می کنید. حتی غذاهای تندی که در بندرعباس می بینید تاثیر غذاهای هندی است که به این شهر راه پیدا کرده اند.
این معبد قدیمی که نزدیک به یک قرن قدمت داشته توسط محمد حسن خان سعدالملک و با کمک تجار هندی ساخته شده است. نقاشی های مختلف مذهبی، برجک ها، تالار اجتماعات معبد هندوها از زیبایی های این مکان تاریخی است که می تواند شما را به خود جذب کند. معبد هندوها در نزدیکی حمام گله داری و مجتمع سیتی سنتر قرار گرفته است و به همین دلیل به شما اجازه‌ی بازدید از سه مکان مهم و دیدنی بندرعباس را می دهد.
در سالیان گذشته با دستور شهرداری در جهت عریض کردن خیابان ها، محوطه‌ی این معبد هم کوچکتر شد و نمای خود را از دست داد. اگر به بناهای تاریخی و قدیمی علاقه دارید بازدید از معبد هندو ها را فراموش نکنید.
معبد هندو ها در بندرعباس
معبد هندو ها در بندرعباس

جاهای دیدنی اطراف بندرعباس

ساحل سرخ هرمز

در بین جاهای دیدنی بندرعباس هرمز نقش مهمی دارد و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مربوط به این جزیره می شود. احتمالا نام ساحل خاک سرخ هرمز را شنیده باشید که زیبایی خیره کننده ای دارد. به علت وجود املاح و ترکیبات مختلف در این ساحل، شما یک ساحل رنگارنگ را مشاهده می کنید که بیشتر متمایل به رنگ قرمز است.  
با توجه به امکانات جزیره هرمز شما حتما باید در سفر خود به بندرعباس، سری به جزیره هرمز و ساحل سرخ بزنید. این جزیره که به دلیل شباهتش به مریخ در سطح بین الملل بسیار مورد توجه قرار گرفته است از مهمترین جاذبه های توریستی بندرعباس محسوب می شود.
ساحل سرخ هرمز
ساحل سرخ هرمز

جزیره هنگام

ساحل هنگام

یکی از بهترین جاهای دیدنی بندرعباس در زمستان، ساحل جزیره هنگام است که می تواند شما را شگفت زده کند. این ساحل درخشان بهترین جای بندرعباس برای شبگردی محسوب می شود چون در تاریکی شب با نورهای کوچک آبی رنگ مواجه می شوید که زیبایی خیره کننده ای دارند. این نورها بر اثر وجود پلانکتون ها یا همان موجودات ریز ذره بینی است که در سواحل هنگام حضور دارند. البته در حال حاضر در اثر رفت و آمد انسان ها و تغییر اکوسیستم این پدیده‌ی نادر کمتر رخ می دهد و متاسفانه تعداد آنها کمتر شده است. اما سواحل تنها مورد از جاهای دیدنی جزیره هنگام نیست و شما با یک ساحل واقعی و بزرگ طرف هستید که تمام ویژگی های یک ساحل دیدنی را در اختیار شما قرار می دهد. زندگی بومیان با سنت های قدیمی و لباس ها و گویش محلی را در کنار بازارهای پر سرو صدای ماهی فروشان قرار دهید تا تصویر زیبایی از جزیره‌ی هنگام در ذهنتان شکل بگیرد.
ساحل درخشان هنگام، بهترین جای بندرعباس در شب ها
ساحل درخشان هنگام، بهترین جای بندرعباس در شب ها

ساحل کله خماسی

در میان جاهای دیدنی استان هرمزگان و بندرعباس، انواع جزیره ها و سواحل قرار دارند که یکی از بهترینها در این زمینه، ساحل کله خماسی در جزیره هنگام است. طبیعت فوق العاده‌ی این ساحل می تواند هر شخصی را به خود جلب کند. با توجه به موقعیت جغرافیایی این ساحل می توان آن را از بهترین جاهای دیدنی بندرعباس در پاییز دانست. قدم زدن در این ساحل می تواند از جذاب ترین و خاطره انگیز ترین اتفاقات سفر شما را رقم بزند. صدای امواج دریا را در کنار آب های نیلگون خلیج فارس تصور کنید که تکمیل کننده‌ی زیبایی آنها، سواحل نقره ای رنگ خماسی است. وقتی به این ساحل می روید احساس می کنید پیش پای شما اکلیل ریخته شده و با یک ساحل نقره ای رنگ مواجه هستید.
ساحل کله خماسی در جزیره هنگام
ساحل کله خماسی در جزیره هنگام

مراکز خرید و جاهای گردشگری بندرعباس

خرید و گردش در بازارهای شهر بخش مهمی از هر سفر را تشکیل می دهد. اگر به یک شهر مرزی مانند بندرعباس سفر کردید حتما باید سری به بازارها و مراکز خرید آن بزنید تا از اجناس مرغوب و با کیفیت اما ارزان بهره مند شوید. بازارهای سنتی این شهر می توانند محل مناسبی برای خرید سوغاتی شما باشند و در مراکز خرید لوکس این شهر بهترین لوازم برقی، لوازم خانگی و پوشاک را پیدا می کنید. در ادامه چند بازار و مرکز خرید مهم در بندرعباس را به شما معرفی می کنیم.

بازار ماهی بندرعباس

هنگامی که به یک شهر بندری سفر می کنید باید به بازارهای ماهی فروشان سری بزنید تا بهترین ماهی ها که به تازگی از دریا صید شده اند را خریداری کنید. خلیج فارس انواع ماهی ها و میگو ها را شامل می شود که روزانه صید تازه‌ی ماهیگیران از خلیج فارس در این بازار به فروش می رسد. بازار ماهی فروشان بندرعباس از ساعت 7 صبح شروع به کار کرده و تا ساعت 22 در خدمت مشتریان است.
اگر علاقه مند به غذاهای دریایی هستید لذت خرید ماهی های این بازار را از دست ندهید. شاه میگو و حلوا سفید از گران ترین و محبوبترین گزینه های پیش روی شما هستند که در این بازار به فروش می رسند. در این بازار زیبا و سنتی که در نزدیکی حمام گله داری بندرعباس قرار گرفته است می توانید ماهی های دیگری همچون سنگسر، شوریده، کفال و کپور را مشاهده کنید. 
بازار ماهی فروشان بندرعباس
بازار ماهی فروشان بندرعباس

بازار اوزی و لاری ها

اگر به دنبال قدیمی ترین بازار شهر بندرعباس هستید باید به سراغ بازار اوزی و لاری ها بروید که چیزی حدود 300 سال است در این شهر به فعالیت می پردازند. قلب اقتصادی بندرعباس را می توان همین دو بازار قدیمی دانست که میان مردم بومی از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار است. در این بازارها می توانید انواع لباس های سنتی، زیورآلات زنانه و اجناس دیگر را مشاهده و خریداری کنید. احتمالا لباس های مردمی محلی بندرعباس را دیده اید که لباس های زنانه کندوره نام دارند. این لباس های خنک و زیبا که معمولا در انواع رنگ های شاد تولید می شوند می توانند شما را از گرمای بندرعباس نجات دهند پس بهترین کار پس از ورود به شهر بندرعباس، مراجعه به بازار اوزی و لاری ها و خرید این لباس ها است. همچنین اگر به دنبال بهترین سوغات شهر بندرعباس هستید، می توانید به این بازار مراجعه کنید.
بازار اوزی و لاری ها با قدمت نزدیک به 300 سال
بازار اوزی و لاری ها با قدمت نزدیک به 300 سال

سیتی سنتر بندرعباس

این روزها در کنار بازارهای سنتی مراکز خرید یا سیتی سنترهای مرکزی بزرگی در تمام شهرهای ایران به فعالیت می پردازند که کار خرید را برای شما آسان تر می سازند. شما با مراجعه به این مرکز خرید بزرگ که شامل 500 غرفه و مغازه است می توانید بسیاری از خریدهای خود را انجام دهید و دیگر وقت خود را صرف رسیدن به بازارهای دیگر نکنید. انواع و اقسام کالاهای لوازم خانگی، لوازم آرایشی، پوشاک و کافه ها و فودکورت های مختلف را می توانید در این مجموعه مشاهده کنید. برای رسیدن به این مرکز خرید که از بهترین و با کیفیت ترین اجناس برخوردار است باید به میدان شهربانی، بلوار امام خمینی مراجعه کنید و جنب خیابان 17 شهریور مرکز خرید سیتی سنتر را مشاهده می کنید.
سیتی سنتر بندرعباس
سیتی سنتر بندرعباس

مرکز خرید ستاره جنوب

یکی دیگر از مراکز خرید که از جمله بهترین جاهای تفریحی و دیدنی بندرعباس محسوب می شود باید به مرکز خرید ستاره جنوب اشاره کنیم که دقیقا کنار خلیج فارس قرار گرفته است. این مرکز خرید علاوه بر فروش اجناس لوکس و باکیفیت و برخوردار بودن از بوتیک های مختلف، از مجموعه های تفریحی هم بهره می برد. شما با مراجعه به طبقه‌ی سوم این مرکز خرید می توانید از انواع رستوران ها، فودکورت ها، کافه ها و سینما بهره ببرید.
مرکز خرید ستاره جنوب
مرکز خرید ستاره جنوب

پارک های ساحلی بندرعباس

پارک ساحلی دولت 

در بلوار رسالت جنوبی بندرعباس با پارک ساحلی دولت مواجه خواهید شد که با توجه به خدمات ارائه شده در آن و امکانات فوق العاده ای که برای مسافرین فراهم آورده است، می توان آن را به عنوان یکی از بهترین پارک های ساحلی بندرعباس به شمار آورد. روزانه تعداد افراد زیادی به این مجموعه تفریحی مراجعه می کنند و شاید در ایام عید شلوغ ترین روزها را در این پارک ساحلی مشاهده کنید. از جمله امکانات پارک ساحلی دولت می توان موارد زیر را نام برد:
 • ایستگاه کرایه دوچرخه
 • ساحل شنی پاک
 • پیست دوچرخه سواری
 • سرویس بهداشتی
 • نمارخانه
 • بوفه
 • رستوران
 • آلاچیق
 • آبخوری
 • پیست کارتینگ
پارک ساحلی دولت در بندرعباس
پارک ساحلی دولت در بندرعباس

پارک ساحلی سورو

شاید بتوان گفت پارک های ساحلی از مهمترین مجتمع های تفریحی بندرعباس هستند که افراد زیادی اوقات خود را در این مکان ها سپری می کنند. پارکی ساحلی سورو با که از بهترین امکانات رفاهی بندرعباس برخوردار است به تنگه هرمز چسبیده و از بهترین گزینه های تفریحی در این شهر محسوب می شود. شما در فضای این پارک ساحلی می توانید انواع درختان مانند نارگیل، خرما، ختمی و پلومریا را مشاهده کنید. از جمله امکانات پارک ساحلی سورو می توان موارد زیر را نام برد:
 • زمین بازی کودکان
 • آلاچیق
 • سرویس بهداشتی 
 • نمازخانه
 • آبخوری 
 • نیمکت
 • فضای کمپ مسافران
پارک ساحلی سورو، از بهترین مجتمع های تفریحی در بندرعباس
پارک ساحلی سورو، از بهترین مجتمع های تفریحی در بندرعباس

پارک ساحلی غدیر

در میان ساحل های تفریحی بندرعباس، پارک ساحلی غدیر می تواند از جذاب ترین گزینه ها برای شما باشد. شما در این مکان تفریحی علاوه بر آبتنی می توانید به بازی فوتبال ساحلی یا والیبال ساحلی روی بیاورید. معمولا در این فضا جشن هایی به خصوص در ایام عید برگزار می شود که مسابقات این چنینی در آن برگزار می شود. همچنین شما با مراجعه به پارک ساحلی غدیر از امکانات زیر بهره خواهید برد:
 • دسترسی به هتل و رستوران گوهرشاد
 • دسترسی به تالار کنسرت آوینی
 • فضای مخصوص کودکان
 • آلاچیق 
 • نمارخانه
 • سرویس بهداشتی
 • آبخوری
پارک ساحلی غدیر در بندرعباس
پارک ساحلی غدیر در بندرعباس

پارک ساحلی ولایت 

یکی دیگر از پارک های ساحلی بندرعباس، پارک ساحلی ولایت است که در بلوار صدف این شهر قرار دارد. شاید شلوغ ترین پارک ساحلی بندرعباس همین مکان باشد که از امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، نمازخانه، بوفه و رستوران، آبخوری، آلاچیق، فضای بازی کودکان، قهوه خانه، سفره خانه، ایستگاه کرایه دوچرخه و اسکیت بهره می برد. معمولا مسافران زیادی از این پارک ساحلی به عنوان فضای کمپ مسافرتی خود استفاده می کنند.
پارک ساحلی ولایت
پارک ساحلی ولایت

سوالات متداول

ساحل سرخ هرمز، ساحل هنگام و ساحل کله خماسی را می توان از بهترین سواحل در اطراف بندرعباس دانست و همچنین پارک های ساحلی ولایت، دولت، غدیر و سورو در بندرعباس محیط مناسبی برای تفریحات خانوادگی شما فراهم می کنند.

ساحل هنگام، ساحل سرخ هرمز، ساحل کله خماسی، معبد هندوها و ...

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.