Browsing Category

تهران

بهترین جاهای دیدنی تهران را بشناسید
بهترین جاهای دیدنی تهران را بشناسید
بهترین جاهای دیدنی تهران را می توان در موارد مختلفی مانند بناهای تاریخی، موزه ها، مراکز خرید، مجموعه های تفریحی، پارک ها و رستوران ها دسته بندی کرد. تهران به عنوان پایتخت کشورمان از امکانات رفاهی فوق العاده ای برخوردار است، اما به دلیل کاربری تجاری و اداری آن، کمتر از نظر جاذبه های گردشگری بررسی شده و مسافران کمتری برای تفریح این شهر را انتخاب می کنند.
اگر قصد دارید به تهران سفر کنید و یا در تهران زندگی می کنید، ولی بهترین جاذبه های گردشگری پایتخت را مشاهده نکرده اید، باید این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه با بهترین مراکز خرید، موزه ها، بازارها، مراکز تفریحی و اماکن زیارتی در تهران آشنا می شوید.
معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران
معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران

بناهای تاریخی و موزه ها

موزه‌ هنر‌های معاصر 

با توجه به قدمت و تمدن کشورمان، در شهرها و استان های مختلف می توانید موزه های متنوعی که بیانگر تاریخ ایران است مشاهده کنید. یکی از مهمترین و بهترین جاهای دیدنی تهران، موزه هنرهای معاصر است که در آن می توانید هنر مدرن اروپایی و آمریکای شمالی را مشاهده کنید. شاید وقتی به این موزه بروید تازه متوجه شوید که چرا این موزه را یکی از 10 موزه‌ی مهم هنر نوگرا در جهان نامیده اند. در این مجموعه‌ی هنری 9 گالری وجود دارد که 3 نمایشگاه از آن مختص 4000 اثر از هنرمندان و نقاشان معتبر ایرانی و جهانیست. این 3 نمایشگاه آثار دائمی را در خود گنجانده و هیچ گاه آثار تعویض نمی شوند، اما 6 نمایشگاه دیگر به صورت موقتی بوده و آثار زیبایی که در هر سال پدید آمده اند، در این نمایشگاه ها به نمایش گذاشته می شوند.
آدرس: خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله
موزه هنرهای معاصر تهران
موزه هنرهای معاصر تهران

موزه‌ جواهرات ملی ایران 

جواهرات همیشه از جذابیت زیادی در بین انسان ها برخوردار بوده است و زرق و برق آنها می تواند هر شخصی را به خود جذب کند. اما وقتی از جواهرات قدیمی و تاریخی که در موزه‌ی ملی ایران قرار گرفته است صحبت می کنیم، این جذابیت دو چندان می شود. موزه‌ی جواهرات ملی ایران که در حال حاضر به عنوان خزانه‌ی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار می گیرد، شامل جواهرات سلطنتی زیر می شود:
 • جواهرات صفویه، افشاریه، قاجار و پهلوی
 • الماس دریای نور
 • جقه‌ی نادری
 • تاج فرح پهلوی
 • کره‌ی جواهر نشان
 • تخت طاووس
 • تخت نادری
 • تاج کیانی
 • و...
آدرس: خیابان فردوسی، مقابل سفارت ترکیه
موزه‌ی جواهرات ملی ایران، خزانه داری فعلی بانک مرکزی
موزه‌ی جواهرات ملی ایران، خزانه داری فعلی بانک مرکزی

کلیسای سرکیس مقدس

بهترین کلیساهای تهران همیشه یکی از جذابیت های این شهر به شمار می روند. اما معروف ترین کلیسا در تهران، کلیسای سرکیس مقدس نام دارد که علاوه بر هموطنان مسیحی و ارامنه، افراد عادی هم می توانند در ساعات بازدید و مشخص شده از آن دیدن کنند. این مکان مذهبی به عنوان بزرگترین کلیسای تهران و معماری زیبا و قرون وسطایی خود توانسته است به یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران تبدیل شود. کلیسای سرکیس مقدس توسط یک خیر ارمنی ساخته شد و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود که در مرکز شهر قرار گرفته است، نسبت به دیگر کلیساها از بازدید بیشتری برخوردار می باشد.
آدرس: تهران، خیابان کریم خان زند، نبش خیابان استاد نجات الهی
ساعت بازدید: از ساعت ۱۳ تا ۱۶ 
شماره تماس: ۰۲۱۸۸۹۰۱۶۳۴ 
کلیسای سرکیس مقدس از بهترین جاهای دیدنی تهران
کلیسای سرکیس مقدس از بهترین جاهای دیدنی تهران

کاخ موزه‌ سعدآباد 

جاذبه های تاریخی همیشه توانسته اند از مهمترین مکان های گردشگری هر شهر یا استانی محسوب شوند. کاخ موزه سعدآباد از معروفترین کاخ های کشور بوده که محل زندگی خاندان پهلوی بوده است و می توان آن را از مهمترین و بهترین جاهای دیدنی ایران دانست. شما با مراجعه به این مجموعه‌ی تاریخی علاوه بر مشاهده‌ی کاخ ها می توانید از انواع موزه ها، باغ ها، گلخانه، جنگل طبیعی، زمین های ورزشی و ... دیدن کنید. پس از انقلاب این مکان به شکل موزه درآمد و در حال حاضر کاخ ملکه‌ی مادر برای پذیرایی از مهمانان خارجی دولت مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به موقعیت جغرافیایی این کاخ، که در یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران قرار دارد می توانید این مکان را برای گردشگری در تهران انتخاب کنید تا از شر آلودگی هوا خلاص شوید. دسترسی این کاخ به مناطق گردشگری دیگری مانند امامزاده صالح، بازار تجریش، جماران، پارک جمشیدیه، دربند، درکه، توچال و بام تهران از مزایای آن محسوب می شود که می توانید در مدت کوتاهی تمام این موارد را مشاهده کنید.
آدرس: خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری
معرفی کاخ موزه سعدآباد، محل زندگی خاندان پهلوی
معرفی کاخ موزه سعدآباد، محل زندگی خاندان پهلوی

کاخ گلستان

مهمترین کاخ در زمان قاجاریه که تهران به عنوان پایتخت برگزیده شد، کاخ گلستان بود. این کاخ در دوران صفویه ساخته شد و در زمان زندیه به شهرت بیشتری دست پیدا کرد، اما در هیچ کدام از این دوره ها به عنوان محل زندگی شاهنشاهی مورد استفاده قرار نگرفت. معماری این کاخ که آثاری از معماری انگلیسی و اروپایی در آن دیده می شود، مربوط به دوران ناصرالدین شاه قاجار بوده است. ورود به این کاخ که از بهترین جاهای دیدنی تهران محسوب می شود مانند کاخ سعد آباد رایگان نبوده و باید برای بازدید از تمام این مجموعه‌ی زیبا بلیط تهیه کنید. 
آدرس: خیابان پانزده خرداد، میدان ارگ
کاخ گلستان، از بهترین جاهای دیدنی در مرکز شهر تهران
کاخ گلستان، از بهترین جاهای دیدنی در مرکز شهر تهران

پارک ها و مراکز تفریحی

خیابان ولیعصر 

اگر فقط یک بار به تهران سفر کرده باشید با خیابان ولیعصر آشنایی دارید که یکی از جاهای دیدنی تهران در شب پاییز است. این خیابان که طولانی ترین خیابان خاورمیانه محسوب می شود، به شما امکان دسترسی به بسیاری از جاذبه های گردشگری تهران را می دهد. خود خیابان ولیعصر مرکز و بورس بسیاری از کالاها بوده و شما می توانید با قدم زدن در این خیابان به خرید بپردازید و یا عاشقانه های خود را در این خیابان طولانی و زیبا سپری کنید. 
شما در این خیابان که 18 کیلومتر طول دارد می توانید به پارک های ملت و ساعی دسترسی داشته باشید که از بهترین پارک های تهران برای عکاسی هم محسوب می شوند. علاوه بر این پارک ها به تئاتر شهر که یکی دیگر جاذبه های گردشگری تهران به شمار می رود دسترسی خواهید داشت و از فضای هنری این مکان لذت خواهید برد.
ابتدا و انتهای این خیابان به گونه ایست که شمال و جنوب تهران را به یکدیگر متصل می کند و با توجه به فضای زیبایی که درختان این خیابان ایجاد کرده اند، خیابان ولیعصر به بهترین مکان برای تفریحات تنهایی در تهران تبدیل شده است. یک طرف خیابان ولیعصر به میدان راه آهن و سمت دیگر به میدان تجریش منتهی می شود. شما با رسیدن به میدان تجریش به امامزاده صالح، بازار تجریش، کاخ سعدآباد و ... دسترسی خواهید داشت.
خیابان ولیعصر تهران، طولانی ترین خیابان خاورمیانه
خیابان ولیعصر تهران، طولانی ترین خیابان خاورمیانه

توچال

بام تهران یا همان توچال را می توان یکی از بهترین مناطق برای تفریحات صبح تهران دانست که آب و هوای فوق العاده ای را برای کوهنوردی فراهم می سازد. این مجموعه‌ می تواند تجربیات شگفت انگیزی را در اختیار شما قرار دهد و با توجه به موقعیت مکانی و آب و هوای آن، یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران در شب تابستان محسوب می شود. آب و هوای خنک، دسترسی به دربند و درکه، رستوران ها و کافه های لاکچری و محله های شمال شهر تهران از ویژگی های مهم توچال به شمار می رود. شما با رفتن به توچال در بام تهران قرار می گیرید و تقریبا تمام تهران را زیر پای خود مشاهده می کنید. هنگامی که به توچال می رسید با پارکینگ وسیعی مواجه می شوید که با اطمینان کامل ماشین خود را پارک کرده و به سمت مسیر پیاده روی حرکت می کنید. در طول مسیر انواع رستوران ها، کافی شاپ ها و کافه ها را می بینید که می توانند خستگی راه را از تنتان بیرون کنند. در قسمت های پایانی مسیر که هنوز به قسمت ایستگاه های تلکابین نرسیده اید، با بانجی جامپینگ معروف توچال روبرو می شوید که یکی از هیجان انگیز ترین تجربیات شما را رقم خواهد زد.  شما در صورت تمایل می توانید به پیاده روی و کوهنوردی بپردازید و مسیر را پیاده بالا بروید اما در طول مسیر ایستگاه های تله کابین قرار گرفته است تا شما را به بالاترین نقاط کوه و حتی پیست اسکی توچال برساند. علاوه بر این امکانات می توان موارد زیر را به عنوان سرگرمی های توچال نام برد:
 • زیپ لاین
 • تیراندازی با کمان
 • تله سیژ چشمه
 • سورتمه
 • کیوب کلاب
 • سینما چند بعدی
 • سقوط آزاد
 • شبیه ساز وی آر
 • اسنوموبیل
آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک
مجموعه تفریحی توچال
مجموعه تفریحی توچال

پل طبیعت تهران 

در سال های اخیر شهرداری تهران مناطق گردشگری زیادی را ایجاد کرد و باعث شد فضای جذابی در پایتخت ساخته شود. یکی از سازه های زیبایی که ساخته شد، پل طبیعت نام دارد که با توجه به موقعیت جغرافیایی و دسترسی به بسیاری از پارک های دیگر تهران، از محبوبیت زیادی برخوردار است. اگر به دنبال یکی از جاهای دیدنی تهران در شب هستید، پل طبیعت میتواند بهترین گزینه برای شما باشد. این پل که با فضای نورانی و زیبای خود منظره ای زیبا در شرق تهران به وجود آورده است به پارک طالقانی به عنوان یکی از بهترین پارک های جنگلی تهران دسترسی دارد. اما این تنها جاذبه‌ی گردشگری نزدیک به پل طبیعت نیست و شما به باغ کتاب تهران، پارک آب و آتش، گنبد مینا، پارک موزه دفاع مقدس و بسیاری از رستوران های شرق تهران دسترسی خواهید داشت. هنگامی که روی پل طبیعت قدم می زنید با منظره های زیبایی روبرو میشوید که می تواند لوکیشن مناسبی برای عکاسی هم باشد. به همین دلیل اگر به دنبال بهترین پارک های تهران برای عکاسی هستید، می توانید پارک آب و آتش و یا پارک موزه دفاع مقدس که در نزدیکی پل طبیعت هستند را انتخاب کنید. از مزایای دیگر پل طبیعت باید به رستوران ها و کافه های با کیفیت آن اشاره کنیم که می توانند خستگی شما را از تنتان بیرون کنند.
آدرس: تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، پارک آب و آتش
پل طبیعت، یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران
پل طبیعت، یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران

دریاچه شهدای خلیج فارس

همانطور که گفتیم در سال های گذشته جاذبه های گردشگری زیادی به شهر تهران اضافه شد، که یکی از مهمترین آنها دریاچه شهدای خلیج فارس بوده است. این دریاچه‌ی بزرگ در غرب تهران قرار گرفته است و به یکی از مهمترین و بهترین جاهای دیدنی تهران تبدیل شده است. در روزهای اولیه‌ی ساخت این دریاچه فقط بخش هایی از آن افتتاح شده بود و شما فقط در یک ضلع این مجموعه می توانستید به تفریح بپردازید اما در حال حاضر دور تا دور دریاچه چیتگر برای شما جذابیت های زیادی را در نظر گرفته است. در قسمتی از آن می توانید به شهربازی با بازی های مختلفی همچون سافاری پارک وحشت، ترن یو شکل، سینما چند بعدی، زیپ لاین، چرخ و فلک، قایقرانی، قایق پدالی، قایق موتوری، کشتی اتوبوسی و ... دسترسی داشته باشید. قسمت دیگری از پارک شامل رستوران ها و کافه های مختلفی می‌شود که مهمترین آنها برج های بام لند است. شما در بام لند به بهترین رستوران های تهران و بهترین کافه ها دسترسی خواهید داشت. با توجه به وجود پارکینگ عمومی، آلاچیق و باربیکیو در قسمت های جنگلی پارک، این مجموعه تفریحی را می توان یکی از مراکز تفریحی شبانه روزی تهران دانست. اگر به دنبال مکانی در تهران هستید که به همراه خانواده در آخر هفته ها اوقات خود را سپری کنید، دریاچه شهدای خلیج فارس بهترین گزینه است.
آدرس: تهران، منطقه ۲۲، اتوبان همت غرب، خروجی دریاچه چیتگر
دریاچه شهدای خلیج فارس
دریاچه شهدای خلیج فارس

مراکز خرید و بازارها

بازار تجریش 

همیشه بخش مهمی از سفر را بازار گردی و خرید تشکیل می دهد. تهران به عنوان پایتخت کشور از انواع مراکز خرید لاکچری و لوکس برخوردار است اما علاوه بر آنها شما می توانید به بازارهای سنتی و قدمی هم دسترسی داشته باشید. یکی از معروف ترین بازارهای تهران، بازار تجریش است که می تواند برای شما جذابیت زیادی داشته باشد. اگر به بخش شمالی تهران بروید به بهترین جاهای دیدنی تهران دسترسی پیدا می کنید که یکی از آنها بازار تجریش است. این بازار درست در کنار امامزاده صالح و مرکز خرید ارگ تجریش به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید ایران قرار گرفته است. در بازار سنتی تجریش علاوه بر لذت بردن از مدل معماری سنتی آن به خوراکی ها، پوشاک و بسیار از مواد لازم خانگی دسترسی خواهید داشت. همچنین اگر قصد خرید سوغات تهران را دارید، بازار تجریش می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد.
آدرس: تهران، میدان تجریش
بازار سنتی تجریش
بازار سنتی تجریش

مجموعه‌ی بزرگ ایران مال

بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه که یکی از بهترین مراکز خرید ایران و جهان هم به شمار می رود، ایران مال است. این مجتمع تجاری مساحتی معادل 1 میلیون و 700 هزار متر مربع را شامل می شود که انواع و اقسام مغازه را در آن می توانید مشاهده کنید. در حال حاضر ایران مال در میان بزرگترین و بهترین مراکز خرید جهان رتبه پنجم را دارد.   شما با مراجعه به مجموعه‌ی بزرگ ایران مال، به امکانات رفاهی زیادی دسترسی خواهید داشت که می تواند شما را شگفت زده کند. از انواع بوتیک های لباس زنانه و مردانه تا انواع مغازه هایی که لوازم خانگی، مبلمان و کالاهای لوکس را به فروش می رسانند. در کنار این موارد می توانید از بزرگترین کتابخانه‌ی تهران با معماری فوق العاده دیدن کنید و عکس های زیبایی را در این فضا از خودتان به ثبت برسانید. اگر به دنبال بهترین رستوران های تهران یا کافه های لوکس و با کیفیت در پایتخت هستید، می توانید به ایران مال مراجعه کنید که از فود کورت ها و رستوران های با کیفیتی برخوردار است. همچنین امکانات رفاهی و مراکز تفریحی دیگری مانند پردیس سینمایی، پیست اسکی روی یخ، بیلیارد و ... در دسترس شما خواهد بود.
آدرس: تهران، اتوبان شهید خرازی غرب به شرق، نرسیده به خروجی دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس)
ایران مال، بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه
ایران مال، بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه

 پالادیوم

تهران به عنوان پایتخت کشور از مراکز خرید و بازارهای متنوعی برخوردار است. این مجموعه ها با توجه به معماری زیبا و مدرنی که دارند، به یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران تبدیل شده و می توانند اوقات لذت بخشی را برای شما بسازند. مرکز خرید پالادیوم که در یکی از لاکچری ترین و بهترین منطقه های تهران قرار دارد، در سال 1391 با مساحت 10 هزار مترمربع افتتاح گردید. با توجه به موقعیت مکانی این مرکز خرید، نباید انتظار قیمت های پایینی داشته باشید، اما اگر به دنبال خرید لوکس ترین کالاها و بهترین برندهای پوشاک دنیا هستید، باید به مرکز خرید پالادیوم در تهران مراجعه کنید. شما در این مجموعه به انواع پوشاک، ادکلن ها و عطرها، شال و روسری، لباس های بچه گانه، کیف و کفش، اکسسوری و فودکورت ها دسترسی خواهید داشت. از جمله برندهایی که در این مجموعه به فعالیت میپردازند و می توانید به خرید آنها بپردازید، می توان به جنیفر، جین وست، منگو، دیور، ال سی وایکیکی، دیزل، وومن سکرت، اسپرینگ فیلد و ... اشاره کرد.
آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
مرکز خرید پالادیوم در زعفرانیه‌ی تهران
مرکز خرید پالادیوم در زعفرانیه‌ی تهران

جاذبه های گردشگری تهران

برج آزادی

معروف ترین برج ایران را می تواند برج آزادی دانست که در لیست مکان های دیدنی تهران قرار می گیرد. این برج که در زمان پهلوی دوم و در سال 1349 ساخته شد در بخش غربی پایتخت قرار گرفته است و با گذشت سالها از ساخت آن، همچنان می تواند به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران معرفی شود. البته که از نظر مردم تهران جذابیت این برج مانند سابق نیست و استقبال کمتری از آن صورت می گیرد، اما این سازه‌ی زیبا برای مسافران داخلی و خارجی می تواند جاذبه‌ی خاصی داشته باشد. برج آزادی از امکانات مختلفی مانند سالن نمایش، نگارخانه، کتابخانه، گالری های عکاسی، موزه و ... برخوردار است و همچنین شما می توانید در ساعات مختلف شبانه روز که تعیین شده است به بالای برج بروید تا غرب تهران را زیر پای خود حس کنید.
برج آزادی، نماد تهران از قدیم تا به امروز
برج آزادی، نماد تهران از قدیم تا به امروز

برج میلاد 

بلندترین برج های جهان همیشه در میان بهترین جاذبه های گردشگری کشورشان قرار می گیرند که یکی از آنها برج میلاد است. برج میلاد که در سال 1387 افتتاح شد به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی دنیا دارای 435 متر ارتفاع از سطح زمین می باشد. در حال حاضر با امکانات تفریحی و رفاهی متخلفی که در گوشه و کنار برج میلاد ساخته شده است، این برج به یکی از مهمترین و بهترین جاهای دیدنی تهران از نظر گردشگران تبدیل شده است. رستوران گردان که بالای برج میلاد قرار گرفته است می تواند در صدر جاهای دیدنی تهران در شب زمستان قرار بگیرد. شما با رفتن به این رستوران شیک و لاکچری میتوانید تهران را زیر پای خود مشاهده کنید در حالی که در زمان های مشخص شده ای این رستوران به دور خود می چرخد. قطعا نشستن در جای گرم در سرمای زمستان و مشاهده‌ی منظره‌ی برف باریدن در شب های تهران می تواند تجربه ای بی نظیر باشد. امکانات این برج آنقدر کامل است که می تواند به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران روز جمعه شناخته شود تا آخر هفته‌ی خود را به خوبی کنار خانواده سپری کنید. از جمله مزایا و امکانات تفریحی و رفاهی برج میلاد می توان به موارد زیر اشاره داشت:
 • رستوران گردان
 • سکوی تماشا
 • بانجی جامپینگ از بالای برج
 • شهربازی
 • مراکز خرید
 • فودکورت و کافه
 • مرکز همایش
 • اتاق فرار
آدرس: بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنار گذر اختصاصی برج میلاد
برج میلاد تهران، ششمین برج مخابراتی بلند جهان
برج میلاد تهران، ششمین برج مخابراتی بلند جهان

معرفی پیست‌های اسکی تهران

پیست اسکی دیزین

اسکی روی برف یکی از تفریحات لاکچری و لذت بخش محسوب می شود که البته با توجه به قیمت لباس و امکانات لازم، ورزشی گران قیمت به شمار می رود. اما اگر به دنبال بهترین جاهای دیدنی تهران در زمستان هستید، می توانید به منطقه‌ی دیزین بروید و از اسکی روی برف لذت ببرید. این پیست اسکی از مهمترین پیست های ایران بوده و حتی شهرت آسیایی دارد به شکلی که مسابقات مهمی در آن برگزار شده است. اگر اسکی روی برف را بلد نیستید نگران نباشید، چون در این مکان می توانید قبل از شروع ورزش، آموزش های لازم را فرا بگیرید. این پیست، اولین پیست اسکی در ایران بود که مجوز های بین المللی برای برگزاری مسابقات را دریافت کرد. اما مشکل اساسی که در مورد آن وجود دارد کاهش بارش برف در سالیان اخیر است و برای مراجعه به پیست بهتر است از طریق تماس تلفنی اطلاعات لازم را کسب کنید تا با درهای بسته مواجه نشوید.
آدرس: شهرستان کرج، ۷۴ کیلومتری جاده چالوس، پیست اسکی دیزین
شماره تماس: ۰۲۶۳۵۲۱۵۰۴۱
ساعت بازدید: ۸-۱۶
پیست اسکی دیزین، اولین پیست ایران برای برگزاری مسابقات بین الملل
پیست اسکی دیزین، اولین پیست ایران برای برگزاری مسابقات بین الملل

پیست اسکی شمشک

مطمئنا اگر کمی در مورد ورزش های زمستانی و اسکی روی برف اطلاعات داشته باشید با نام دیزین و شمشک آشنا هستید. قهرمان های کشور در زمینه‌ی اسکی روی برف هم معمولا از همین منطقه بوده که معروفترین آنها ساوه شمشکی نام دارد. تمام این موارد نشان دهنده‌ی کیفیت و شهرت پیست اسکی شمشک است که در واقع دومین پیست بین المللی کشور به شمار می رود. این پیست بزرگ شامل امکانات رفاهی و تفریحی دیگری همچون 3 تله اسکی بشقابی، 2 تله سیژ و 2 تله اسکی چکشی است. علاوه بر این موارد اگر از راه دوری به این پیست مراجعه می کنید نگران اقامتگاه و هتل نباشید چون یکی از بهترین هتل های ایران در این منطقه وجود دارد. اقامتگاه سفید می تواند بهترین گزینه برای اقامت شما در نزدیکی پیست اسکی شمشک باشد.
آدرس: تهران، بزرگراه بابایی، جاده لشگرک، جاده اوشان فشم، شمشک، پیست اسکی شمشک
شماره تماس: ۰۲۱۲۶۵۲۷۴۴۵
پیست اسکی شمشک
پیست اسکی شمشک

اماکن زیارتی

امامزاده صالح (ع)

اماکن زیارتی از دیگر مواردی است که می توان آنها را در میان بهترین جاهای دیدنی تهران قرار داد. معروف ترین مکان زیارتی در تهران، امامزاده صالح (ع) است که برادر امام رضا (ع) و فرزند امام موسی کاظم (ع) محسوب می شوند. این مکان مذهبی و مقدس در شمال تهران و تجریش قرار گرفته است و از دسترسی خوبی به بازار تجریش و مرکز خرید ارگ برخوردار است. همچنین فاصله‌ی کمی با دربند، درکه، بوستان جمشیدیه و توچال دارد. در محوطه‌ی امامزاده صالح شهیدان گمنام، شهید مجید شهریاری از شهدای هسته ای کشور و شهید فخری زاده از دانشمندان برجسته‌ی ایرانی دفن شده اند. 
امامزاده صالح (ع)
امامزاده صالح (ع)

حرم شاه عبدالعظیم حسنی 

یکی دیگر از اماکن زیارتی در تهران، در جنوب این شهر قرار دارد و مربوط به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی می باشد. در این مکان مقدس، دو امامزاده‌ی دیگر به نام های حضرت حمزه (ع) و حضرت طاهر (ع) دفن شده اند که می توانید به زیارت آنها بپردازید. علاوه بر آنها بسیاری از علمای دینی در این حرم مطهر به خاک سپرده شده اند. طبق روایات افرادی که از پیاده روی اربعین حسینی جا مانده اند با زیارت این حرم مطهر می توانند ثواب زیارت امام حسین (ع) را کسب کنند و به همین دلیل سالانه پیاده روی اربعین به سوی حرم شاه عبدالعظیم رواج دارد.
حرم شاه عبدالعظیم حسنی
حرم شاه عبدالعظیم حسنی

پارک های آبی تهران

او پارک تهران

امکانات رفاهی و تفریحی در تهران آنقدر زیاد است که شما برای تصمیم گیری کار سختی خواهید داشت. رفتن به پارک های آبی می تواند گزینه‌ی جذابی باشد به خصوص وقتی با او پارک در تهران آشنا شوید. این پارک آبی که 5.5 هکتار وسعت دارد از امکانات و بازی های فوق العاده ای برخوردار است و می تواند اوقات خوشی را برای شما فراهم آورد.  استخرهای کم عمق و عمیق، رودخانه های مصنوعی، سرسره های آبی، سقوط آزاد، موج سواری، سرسره‌ی U شکل، حمام ترکی، ماساژ درمانی، سونا و جکوزی از امکانات این مجموعه محسوب می شوند. همچنین برای شما رستوران ها و فودکورت های مختلفی وجود دارد که می توانید پس از شنا و آب بازی به آنها سری بزنید.
آدرس: به سمت کرج، بعد از بزرگراه آزادگان، بلوار کوهک (شهید پوری)، انتهای خیابان شمیم
او پارک، یکی از بهترین پارک های آبی تهران
او پارک، یکی از بهترین پارک های آبی تهران

دهکده آبی پارس

در میان بهترین جاهای دیدنی تهران که می توانند حسابی شما را سرگرم کنند، باید نام دهکده آبی پارس را قرار دهیم. این مجموعه‌ی هیجان انگیز که ظرفیت 2000 نفره دارد می تواند یکی از بهترین تجربیات شما در پایتخت را رقم بزند. از جمله امکانات دهکده آبی پارس می توان به انواع رستوران ها، پارکینگ عمومی، ایستگاه آب میوه، ماساژ، سونا و جکوزی، باشگاه بدنسازی، رودخانه وحشی، چاله فضایی و انواع سرسره های ترسناک اشاره کرد. از جمله مزایای دهکده‌ی آبی پارس باید به فضای مخصوص کودکان اشاره کرد که بازی های مختص آنها به همراه مربی های مخصوص در نظر گرفته شده است و می توانند در این مکان به خوبی سرگرم شوند. همچنین در تمام نقاط مجموعه نجات غریق ها حضور دارند و هیچ خطری برای مراجعه کنندگان وجود ندارد.
آدرس: کیلومتر 22 اتوبان تهران‌، کرج، روبه‌روی ایستگاه متروی گرمدره، خیابان شهدا
دهکده آبی پارس، از بهترین مراکز تفریحی تهران
دهکده آبی پارس، از بهترین مراکز تفریحی تهران

شهر بازی های تهران

پارک ارم

سوال اصلی بسیاری از مردم پایتخت این است که تعطیلات در تهران کجا بریم؟ برای پاسخ به این سوال می توان به شهربازی های بزرگ تهران اشاره کرد که یکی از بهترین و معروف ترین آنها پارک ارم نام دارد. پارک ارم در سه فاز در حال فعالیت است و شامل انواع بازی های سرگرم کننده و هیجان انگیز می شود. این شهربازی که در 8 هکتار زمین مشغول فعالیت است بیش از 70 نوع بازی برای سرگرمی شما و خانواده هایتان در نظر گرفته است. از نکات مثبت این مکان تفریحی می توان به تنوع آن برای رده های سنی مختلف اشاره کرد که کودکان شما هم بتوانند بازی های مناسب سن خودشان را انجام دهند.

شهربازی های روباز تهران

 • بیلینو
 • سرزمین شگفت‌انگیز
 • شهربازی پارک پرواز
 • بعثت
 • شهربازی برج میلاد
 • شهربازی دریاچه شهدای خلیج فارس

شهربازی های سرپوشیده در تهران

 • ژوپیتر
 • شهربازی مگامال
 • ایران مال
 • فان تایم ارگ تجریش
 • فان تایم پالادیوم
 • سرزمین عجایب (واندرلند) در مرکز خرید تیراژه
 • شهربازی قلعه سحرآمیز پارک ارم
معرفی شهربازی های تهران
معرفی شهربازی های تهران

 سوالات متداول

شهربازی های تهران، دربند و درکه، توچال، شکم گردی در سی تیر، فرحزاد، دریاچه شهدای خلیج فارس و ...

بام تهران می تواند بهترین گزینه برای غروب جمعه باشد تا کاملا این صحنه را مشاهده کنید در حالی که تهران زیر پای شما قرار گرفته است. دریاچه شهدای خلیج فارس هم تماشای صحنه‌ی غروب خورشید را در کنار ساحل برای شما فراهم می کند.

شکم گردی در سی تیر می تواند گزینه مناسبی برای شب گردی باشد. بازدید از پل طبیعت یا بام تهران و بالا رفتن از برج میلاد نیز گزینه های مناسبی می باشند.

خاص ترین و معروف ترین هیئت های تهران را بشناسید!

برای اطلاع از برنامه هیئت های تهران، راه های مختلفی وجود دارد. از استفاده از اپلیکیشن هیئت یاب گرفته تا عضویت در کانال های اطلاع رسانی پیام رسان ها، می توانند خاص ترین و معروف ترین هیئت های تهران را به شما معرفی کنند. اما ما هم در این مقاله…
ادامه مطلب …

بهترین پارک های تهران برای شب گردی [+10 پارک تهران برای شب]

پارک های تهران برای شب بهترین مکان برای شب گردی در پایتخت هستند. تهران به عنوان پایتخت کشور که با جمعیت زیادی هم همراه است، یکی از شهرهایی محسوب می شود که مردم در آن تا پاسی از شب بیدار هستند. به همین سبب رستوران ها، مراکز خرید، پارک ها و…
ادامه مطلب …

بهترین پارک های تهران برای عکاسی [+10 پارک تهران برای عکاسی]

در این روزهای با وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مختلف، عکاسی رونق بیشتری پیدا کرده است. همه‌ی ما به دنبال لوکیشن های زیبایی هستیم تا بهترین عکاس ها را از خودمان بگیریم و پروفایل های زیباتری برای خود داشته باشیم. اگر با بهترین پارک های…
ادامه مطلب …

بهترین پارک های جنگلی تهران کدام است؟[+15 پارک جنگلی تهران]

بهترین پارک های جنگلی تهران یکی از بهترین گزینه ها برای تفریحات آخر هفته‌ی شما می باشد. با توجه به آلودگی پایتخت یکی از راهکارهای کاهش استشمام این آلودگی رفتن به پارک های جنگلی بوده تا بتوانید هوای آزادی را تنفس کنید. اکثر پارک های جنگلی…
ادامه مطلب …

بهترین کلیساهای تهران را بشناسید [+20 کلیسای معروف تهران]

یکی از جاهای دیدنی پایتخت را می توان بهترین کلیساهای تهران دانست. کلیسا علاوه بر کاربرد دینی و مذهبی برای هموطنان مسیحی، با توجه به معماری ویژه و خاص خود از جاذبه های گردشگری محسوب می شود. با توجه به موقعیت جغرافیایی و تاریخی ایران، در…
ادامه مطلب …