Browsing Category

ارمنستان

بهترین جاهای دیدنی ارمنستان
بهترین جاهای دیدنی ارمنستان
بهترین جاهای دیدنی ارمنستان را می توان مهمترین و نزدیکترین جاذبه های گردشگری خارجی دانست. اگر به دنبال سفر با تور خارجی اقساطی قیمت هستید، مطمئنا ارمنستان می تواند بهترین گزینه محسوب شود. ارمنستان از جنبه های مختلفی برای سفر مناسب است که یکی از آنها تسلط عده ای از مردم این کشور بر زبان فارسی است و دیگری سفر آسان به آذربایجان و بازدید از جاهاي ديدني باكو اذربايجان می باشد.
این کشور که اکثریت مردم آن مسیحی هستند از بهترین جاهای دیدنی دنیا برخوردار بوده و با وجود وسعت کم از امکانات رفاهی و تفریحی فوق العاده ای برخوردار است. تا انتهای این مقاله از همیار تریپ با ما همراه باشید تا با بهترین جاهای دیدنی ارمنستان آشنا شوید.

معروف ترین خیابان ها و محله های ارمنستان

شاید معروف ترین محله ها و البته لوکس ترین خیابان های ارمنستان را در پایتخت این کشور یعنی ایروان پیدا کنید. خیابان ها و معماری ساختمان ها می توانند نمادهای یک شهر یا کشور را بسازند که ما در ابتدای این مقاله قصد داریم معروف ترین میادین و محله های ارمنستان را به شما معرفی کنیم که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

میدان آزادی

در بین مناطق دیدنی ارمنستان، میدان آزادی در پایتخت این کشور یعنی ایروان از جایگاه مهمی برخوردار می باشد. بهترین مکان برای پیاده روی در ایروان و دسترسی به بهترین مراکز خرید ارمنستان، رستوران ها و کافه ها، میدان آزادی می باشد. انواع گلکاری ها، چمن زنی های هنرمندانه و مجسمه های زیبا را می توان در این میدان دید. اگر بخواهیم اسم جاهای دیدنی ارمنستان را برای شما نام ببریم قطعا باید میدان آزادی هم در بین اسامی قرار گیرد.
میدان آزادی ایروان ارمنستان
میدان آزادی ایروان ارمنستان

خیابان شمالی ایروان

اگر در بین جاهای دیدنی ارمنستان دیسکو از معیارهای اصلی شماست و می خواهید به بهترین بارها و کلاب های این کشور دسترسی داشته باشید، بهترین گزینه برای شما خیابان شمالی ایروان است. این خیابان که در سال 2007 افتتاح شد در منطقه کنتورن قرار دارد. طول خیابان شمالی که در میان میدان جمهوری و سالن اپرا واقع شده است، 450 متر  بوده و عرض آن هم نزدیک به 27 متر است. خیابان شمالی ایروان از لوکس ترین منطقه های پایتخت ارمنستان به شمار می رود و انواع کلاب ها، ساختمان های شیک و زیبا، رستوران ها و هتل ها در آن قرار دارند. اگر به دنبال مهاجرت به ارمنستان هستید و می خواهید در یکی از لاکچری ترین محله ها زندگی کنید باید این خیابان را انتخاب کنید تا به بسیاری از امکانات تفریحی و رفاهی دسترسی داشته باشید.
خیابان شمالی ایروان
خیابان شمالی ایروان

میدان جمهوری ایروان

از معروف ترین میادین در ایروان که حکم شاهراه را دارند، باید به میدان جمهوری اشاره کنیم که بسیاری از خیابان های مهم شهر را به یکدیگر متصل می کند. همچنین این میدان یکی از نمادهای اصلی پایتخت محسوب می شود و جشن استقلال ارمنستان در 21 دسامبر، هر ساله در این میدان برگزار می شود. پس از استقلال ارمنستان بود که مجسمه‌ی لنین از این میدان حذف شد و نام این میدان هم از میدان لنین به میدان جمهوری تغییر  پیدا کرد. یکی از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان در شب، میدان جمهوری است و با نورپردازی های فوق العاده ای که در آن اتفاق می افتد شما می توانید از فضای آن لذت ببرید. معماری زیبای میدان را در کنار دسترسی آن به انواع امکانات رفاهی و تفریحی قرار دهید تا از اهمیت آن مطلع شوید. با مراجعه به میدان جمهوری می توانید به راحتی به گالری ملی و موزه تاریخی ارمنستان هم دسترسی داشته باشید.
میدان جمهوری ایروان، نماد استقلال ارمنستان
میدان جمهوری ایروان، نماد استقلال ارمنستان

جاذبه های تاریخی ارمنستان

پس از معرفی میادین و محله های معروف شهر که امکان رسیدن به جاذبه های گردشگری ارمنستان را به شما می دهند، باید به سراغ معرفی جاذبه های تاریخی برویم. با سفر به ارمنستان و به خصوص شهر ایروان، به مجموعه ای از موزه ها و آثار تاریخی و باستانی دسترسی پیدا می کنید که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. تا انتهای این قسمت از مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین جاهای دیدنی ارمنستان از نظر تاریخی آشنا شوید.

دژ اربونی

یکی از قدیمی ترین و بهترین جاهای دیدنی جهان در ایروان قرار گرفته است و دژ اربونی نام دارد. این دژ که توسط پادشاه اورارتوها (آرگیشتی اول) ساخته شده است به 782 سال قبل از میلاد برمیگردد. همانطور که گفتیم بسیاری از جاهاي ديدني ارمنستان ايروان قرار گرفته اند و قلعه اربونی هم در همین شهر قرار دارد. اطلاعات بدست آمده در مورد این دژ تاریخی از کتیبه‌ی مربوط به آن استخراج شده است که قسمتی از متن این کتیبه به شرح زیر می باشد: به عظمت خداوند، آرگیشتی، پسر منوآ این قلعه‌ی باشکوه و قدرتمند را ساخت و برای ایجاد ترس و وحشت در دل دشمنان، نام "قلعه خون" را برای آن برگزید. کتیبه‌ی نامبرده شده به خط میخی نوشته شده و در قلعه قرار گرفته است که می توانید آن را مشاهده کنید. بخش های زیادی از این قلعه‌ی تاریخی تخریب شده اند اما می توانید از سرستون ها و سنگ برجسته هایی که شباهت زیادی به تخت جمشید دارند بازدید کنید.
دژ اربونی در ایروان از جاذبه های تاریخی ارمنستان
دژ اربونی در ایروان از جاذبه های تاریخی ارمنستان

خانه اپرا

یکی دیگر از مناطق دیدنی ارمنستان ایروان، سالن اپرای این شهر است که توسط الکساندر تامانیان در سال 1933 ساخته شد. این خانه اپرا از شهرت جهانی برخوردار بوده و شامل دو سالن کنسرت با نام های آرام خاچاتوریان و تئاتر ملی اپرا و باله الكساندر اسپنداریان می شود. سالن خاچاتوریان شامل 1400 صندلی می شود و در سالن تئاتر ملی اپرا و باله اسپنداریان هم 1200 صندلی قرار گرفته است. قطعا نمایش های باله و رقص، تک نوازی های سمفونیک و پیانو، تئاترها و نمایش های هنری در این سالن می تواند شما را شگفت زده کند. در محوطه‌ی خانه اپرا می توانید مجسمه های افراد معروف ارمنستان از جمله آهنگسازان بزرگی مانند آرنو باباجانیان، آرام خاچاتوریان و الکساندر اسپنداریان که نام آنها روی سالن ها گذاشته است را مشاهده کنید. همچنین مجسمه‌ی شاعر بزرگ ارمنی به نام هوهانس تومانیان در محوطه‌ی این مکان نصب شده است.
خانه اپرا در ارمنستان
خانه اپرا در ارمنستان

مسجد آبی

در بین جاهای دیدنی ارمنستان شهر ایروان، مسجد آبی یا مسجد کبود می تواند یادآور مساجد قدیمی ایران باشد. این مسجد که با کاشی کاری های فیروزه ای تزیین شده و در داخل آن نور آبی پخش شده است در قرن 18 ساخته شد. قرن هجدهم ارمنستان بخشی از ایران بوده و تحت حکمرانی ایران دستور ساخت این مسجد زیبا صادر شده است، که به همین دلیل هم می توانید تاثیر معماری ایرانی را در آن مشاهده کنید.
مسجد آبی ایروان، از جاذبه های تاریخی ارمنستان
مسجد آبی ایروان، از جاذبه های تاریخی ارمنستان

معبد گارنی

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی و جاهای دیدنی ارمنستان، معبد گارنی است. این معبد که در دل کوه ها قرار گرفته، قبل از مسیحیت در ارمنستان به وجود آمده است. قبل از مسیحیت، مردم ارمنستان دین مهر پرستان یا همان مهرابه را برگزیده بودند و این معبد زیبا و دیدنی هم محل عبادت برای این دین بود. پیروان دین مهر پرستان که "میترا" نامیده می شدند، به عبادت و ستایش ایزد ایران باستان می پرداختند. معبد گارنی از بهترین جاهای دیدنی اطراف ایروان به  شمار می رود و در 36 کیلومتری این شهر در روستای گارنی قرار گرفته است.
معبد گارنی، عبادتگاه مهرپرستان در ارمنستان
معبد گارنی، عبادتگاه مهرپرستان در ارمنستان

موزه های ارمنستان 

همانطور که همیشه اشاره داشته ایم موزه ها از بخش های مهم جاذبه های یک کشور محسوب می شوند. شما با بازدید از موزه ها می توانید با فرهنگ و تمدن یک کشور آشنا شوید که در ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای قدیمی جهان، موزه های مختلفی وجود دارند. تا انتهای این قسمت سعی می کنیم بهترین موزه های ارمنستان را به شما معرفی کنیم.

موزه هنرهای معاصر کافسجیان

آبشار، پارک مجسمه و موزه هنرهای معاصر کافسجیان از جمله موزه های معروف جهان به شمار می رود که در پایتخت ارمنستان قرار دارد. برای بازدید از این موزه باید به منطقه مرکزی کنتورن در ایروان بروید و علاوه بر موزه می توانید از آبشار زیبای ایروان که در کنار موزه قرار دارد بازدید نمایید و لذت ببرید. در سال 2009 بود که این موزه افتتاح شد و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود که علاوه بر موزه و آبشار، یک پارک مجسمه را در اختیار دارد به یکی از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان تبدیل شد. در این موزه می توانید انواع آثار هنری را مشاهده کنید و البته معمولا در روزهای مختلف در این مکان با کنسرت ها، جشن ها، برگزاری سمینار و ... روبرو خواهید شد. در پارک مجسمه ها، مجسمه افراد معروف دنیا مانند بوترو ساخته و نصب شده اند که از جمله جاذبه های موزه محسوب می شوند.
آبشار، پارک مجسمه و موزه هنرهای معاصر کافسجیان در ایروان
آبشار، پارک مجسمه و موزه هنرهای معاصر کافسجیان در ایروان

موزه ماتناداران

یکی دیگر از موزه های معروف در ارمنستان، موزه ماتناداران نام دارد که با نگهداری از نسخه های خطی قدیمی ارمنستان به شهرت زیادی رسیده است. این موزه همانند بهترین جاهای دیدنی دیگری که از ارمنستان نام بردیم در ایروان قرار گرفته است و در سال 1959 اقدام به تاسیس آن شد. نسخه های خطی که از آنها یاد شد مربوط به هزاران سال پیش می شوند و البته جای بسیاری از نسخه های خطی در این موزه خالی است که در زمان نسل کشی ارامنه از بین رفتند. موزه ماتناداران شامل 23 هزار نسخه خطی می شود که می توانید از آنها بازدید کنید. تمام نسخه ها به تاریخ ارامنه مربوط نمی شود و نسخه هایی از زبان های عربی، سریانی، یونانی، هندی، عبری و گرجی در این موزه قرار دارند. 
موزه ماتناداران در ایروان
موزه ماتناداران در ایروان

موزه تاریخ

همانطور که گفتیم میدان جمهوری یکی دیگر از میادین مهم در ایروان ارمنستان است و به بسیاری از جاذبه های گردشگری ارمنستان دسترسی دارد. یکی از این جاذبه ها موزه تاریخ ارمنستان است که در زمینه‌ی باستان شناسی، قوم شناسی، سکه شناسی و تاریخ تمدن و مدرن ارمنستان فعالیت دارد. موزه تاریخی به عنوان یکی از قدیمی ترین موزه های ارمنستان که در سال 1920 افتتاح شد و شامل 400 هزار اثر تاریخی می شود. مقادیر این آثار تاریخی را می توان به شکل زیر دسته بندی کرد:
 • 45 درصد آثار سکه شناسی
 • 35 درصد آثار باستانی
 • 12 درصد اسناد تاریخی
 • 8 درصد مردم نگاری
در موزه تاریخ ارمنستان می توانید از مجموعه های مختلفی بازدید کنید که توضیحات کامل در مورد این مجموعه ها را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

اشیاء برنز هزاره دوم تا سوم قبل از میلاد
کتیبه میخی مربوط به 782 سال قبل از میلاد مسیح در مورد دژ اربونی
مجموعه میراث تاریخی اورارتو (تندیس های برنزی، نقاشی های دیواری، کتیبه های میخی)
مجموعه سکه های طلا، نقره و مسی مربوط به تمدن های یونان، مقدونیه، اشکانیان، رومی، ساسانیان، بیزانس، سلجوقیان، اعراب، سلوکیان
مجموعه اشیاء مربوط به حمل و نقل
مجموعه سکه های ارمنستان مربوط به قرن 3 الی 150 قبل از میلاد
مجموعه سکه های آرتاکسیاد مربوط به قرن 6 الی 189 پیش از میلاد مسیح

موزه تاریخ ارمنستان در ایروان
موزه تاریخ ارمنستان در ایروان

طبیعت‌گردی در ارمنستان

یکی دیگر از جاذبه های مهمی که در طول مسافرت مورد توجه مسافران قرار می گیرد، طبیعت و مکان های تفریحی است. در ارمنستان و به خصوص در شهر ایروان به جز موزه ها و مکان های تاریخی می توانید به جاذبه های تفریحی مختلفی دسترسی داشته باشید. در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی پارک ها و مکان های تفریحی در ارمنستان بپردازیم.

پارک و بنای یادبود پیروزی

بنای یادبود پیروزی را می توان یکی دیگر از نمادهای معروف در ارمنستان دانست که در پارک پیروزی قرار گرفته است. این پارک در سال 1930 ساخته شد و پس از جنگ جهانی در سال 1950 مجسمه ای از "جوزف استالین" به ارتفاع 17 متر توسط "سرگئی مرکوروف" ساخته شد. اما در سال 1962 این مجسمه از استالین توسط حکومت وقت ارمنستان متلاشی شد و از بین رفت تا مجسمه ای از یادبود مادر جایگزین آن شود. این مجسمه توسط "آرا هاروتویان" طراحی و ساخته شد و در قسمت زیرین آن موزه ای قرار گرفت. موزه نامبرده شده به جنگ ارمنستان اختصاص داشت و در سال 1995 بود که به موزه نظامی ارمنستان تبدیل شد و تحت مدیریت وزارت دفاع این کشور قرار گرفت.شما می توانید با مراجعه به پارک پیروزی علاوه بر تفریح در کنار خانواده و لذت بردن از طبیعت زیبای آن، از مجسمه معروف مادر و موزه‌ی زیر آن بازدید کنید. از امکانات تفریحی و مزایای این پارک می توان به شهربازی کوچکی که در آن قرار گرفته است اشاره کنیم. علاوه بر این شهربازی کوچک که شامل بازی های مختلف و چرخ و فلک می شود، دریاچه مصنوعی آرویک که توسط هوانس هاکوپیان طراحی شده است در این پارک قرار گرفته و منظره ای زیبا ایجاد کرده است.
پارک و بنای یادبود پیروزی در ارمنستان
پارک و بنای یادبود پیروزی در ارمنستان

پارک عشاق

هنگامی که به شمال غربی ایروان بروید به پارک عشاق در منطقه کوزرن می رسید. این پارک که به قرن هجدهم میلادی مربوط می شود با نام پارک پوشکین که نام قدیمی آن است هم شناخته می شود. البته این پارک قدیمی بارها و بارها مورد بازسازی قرار گرفته است که آخرین بار در سال 2005 و 2008 این اتفاق رخ داد و در سال 2008 پارک فعلی افتتاح گردید. از جمله مزایا و امکانات این پارک می توان به سالن آمفی تئاتر 215 نفره و صحنه ای با مساحت 100 متر مربع اشاره کرد. این سالن آمفی تئاتر با نام رابرت بوگوسیان نامگذاری شده است و محل برگزاری رویدادها و جشن های مختلف ارمنستان است. از جمله این جشن ها و رویدادها می توان به موارد زیر اشاره داشت:
 • انواع نمایشگاه ها
 • برگزاری کنسرت های زنده توسط معروف ترین خواننده های ارمنی
 • اعیاد ارمنستان و برگزاری جشن های تعطیلات ملی این کشور
 • برگزاری جشنواره های موسیقی
 • برگزاری جشنواره های مطالعه در فضای این پارک
 • نمایش فیلم در فضای آزاد
 • جشنواره بین المللی فیلم زردآلو طلایی
پارک عشاق ایروان از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان
پارک عشاق ایروان از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان

منطقه سرسبز کاسکاد

کاسکاد نام یکی از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان در حوزه تفریحات است که می توانید به همراه خانواده در این منطقه‌ی سرسبز اوقات خوشی را سپری کنید. با توجه به قیمت جاهای دیدنی ارمنستان بازدید از این منطقه، هزینه‌ی چندانی ندارد و از تفریحات ارزان قیمت محسوب می شود. در منطقه کاسکاد می توانید از بهترین مناظر ایروان و کنسرت های معروفی که در فضای باز اجرا می شوند بهره ببرید. ساخت منطقه کاسکاد از سال 1971 تا 1980 زمان برد و در سال 2009 آخرین بازسازی آن صورت گرفت. با توجه به پیشرفت هایی که توسط تاجران و هنرمندان ارمنی و آمریکایی در این منطقه رخ داد، این منطقه به یک موزه در فضای باز تبدیل شده است. در منطقه سرسبز کاسکاد که از بهترین جاهای دیدنی دنیا محسوب می شود می توانید از آثار هنری هنرمندان معروفی بازدید نمایید که عبارتند از:
 • فرناندو بوترو از مجسمه سازان کلمبیایی
 • لین چادویک از مجسمه سازان معروف انگلستان
 • باری فلاناگان از مجسمه سازان کشور ولز
 • استانیسلاو لیبنسکی از مجسمه سازان جمهوری چک
 • جاروسلاو بریچتوا از مجسمه سازان جمهوری چک
 • پل کاکس مجسمه ساز انگلیسی
علاوه بر موزه و طبیعت سرسبز در این منطقه می توانید از موزه های بیشتر در ساختمان اصلی این مکان استفاده کنید و از فروشگاه آزاد موزه هنر مدرن، موزه کاخ بلورین سواروسکی و نمایشگاه های موقت هنرمندان مشهور ارمنی و بین المللی بازدید نمایید. با مراجعه به این منطقه می توانید از مناظر دیدنی مانند کوه آرارات دیدن کنید و با تماشای آثار هنری موزه ها تجربه‌ی شگفت انگیزی در ارمنستان را رقم بزنید. از مزایای دیگر کاسکاد می توان به وجود بهترین رستوران ها و کافه های ارمنستان در این منطقه اشاره کرد.
منطقه سرسبز کاسکاد با وجود بهترین موزه ها در آن
منطقه سرسبز کاسکاد با وجود بهترین موزه ها در آن

دریاچه سوان

از جاهای دیدنی ارمنستان در پاییز باید دریاچه سوان را به شما معرفی کنیم که مطمئنا مانند دیگر دریاچه ها در شهرهای و کشورهای دیگر از محبوبیت زیادی در بین بهترین جاذبه های ارمنستان برخوردار است. در واقع می توان گفت دریاچه سوان جاهای دیدنی ارمنستان را متفاوت تر کرده و در بین موزه ها و جاذبه های تاریخی، یک گزینه تفریحی و عالی محسوب می شود. البته ارمنستان به غیر از دریاچه سوان از چندین دریاچه کوچک و بزرگ بهره می برد که می توانید از آنها نیز بازدید کنید. صومعه تاریخی که کنار دریاچه قرار گرفته است زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است و مطمئنا با دیدن تصاویر آن شگفت زده خواهید شد. این صومعه‌ی تاریخی قبلا بر روی یک جزیره قرار گرفته بود اما با جزر و مد های متوالی و گذر زمان در حال حاضر روی شبه جزیره ای بر روی دریاچه سوان قرار گرفته است. ساخت این صوعه توسط شاهدخت ماریام، دختر آشوت یکم صورت گرفته است و برای رسیدن به این صومعه تاریخی و زیبا باید پله های زیادی را طی کنید. همانطور که گفتیم دریاچه سوان از بهترین جاهای دیدنی پاییزی در ارمنستان می باشد، اما در بهار و تابستان هم از آب و هوای خوبی برخوردار می باشد. اما در زمستان آب و هوای سرد و زمستانی دارد که اگر با سرما رابطه‌ی خوبی ندارید، این گزینه به شما پیشنهاد نمی شود. در دریاچه سوان برای مسافران امکانات مختلفی تعبیه شده است و شما می توانید از بهترین اقامتگاه های ارمنستان در این مکان بهره مند شوید. از دیگر امکانات رفاهی و تفریحی این دریاچه می توان موارد زیر اشاره داشت:
 • قایق سواری
 • ماهیگیری
 • جت اسکی
 • ویندسرفینگ
 • آفتاب گیری
 • شنا
 • ساحل عمومی
 • اسب سواری
دریاچه سوان از بهترین جاهای تفریحی ارمنستان
دریاچه سوان از بهترین جاهای تفریحی ارمنستان

کلیساهای ارمنستان

همانطور که می دانید دین غالب در ارمنستان، دین مسیحیت است و به همین دلیل هم کلیساهای معروف و متعددی در این کشور قرار دارند. کلیساهایی که از معماری های هنرمندانه و زیبا بهره می برند و برخی از آنها با توجه به قدمت طولانی مدت خود به یکی از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان تبدیل شده اند. در ادامه به معرفی کلیساهای معروف ارمنستان می پردازیم.

کلیسای کاتولیک مریم مقدس ایروان

یکی از کلیساهای معروف و زیبایی که در ارمنستان و شهر ایروان قرار گرفته است در سال 164 ساخته شد و کلیسای مریم مقدس نام دارد. این کلیسا که به مذهب کاتولیک مربوط می شود در ناحیه کنترون در ایروان قرار دارد و نوشته های روحی دیواره های کلیسا، نشان دهنده‌ی تاریخ ساخت آن هستند. در سال 2014 کلیسای سنت آنا دقیقا در کنار کلیسای مریم مقدس ساخته شد تا مشکل کوچک بودن فضای این کلیسا را رفع کند. کلیسای مریم مقدس فقط 7.5 متر طول و 5.5 متر عرض دارد که از کوچکترین و قدیمی ترین کلیساهای ارمنستان محسوب می شود. با توجه به قدمت این کلیسا  و احتمال تخریب، بسیاری از اوقات با داربست هایی در گوشه و کنار آن مواجه می شوید که نشان از مرمت و بازسازی آن می دهد.
کلیسای کاتولیک مریم مقدس در ایروان
کلیسای کاتولیک مریم مقدس در ایروان

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

سنت گریگور روشنگر نام کلیسای معروف دیگریست که در سال 2001 ساخت آن به اتمام رسید. این کلیسا توسط معمار معروف ارمنی به نام "استپان کیورکچیان" طراحی و ساخته شد. سنت گریگور روشنگر که نام او بر روی این کلیسا گذاشته شده است همان فردی است که مسیحیت را به ارمنستان آورد و در واقع به پاس زحمات او در جشن 1700 سالگی ورود مسیحیت به ارمنستان، این کلیسا بنا شد. در سال 301 میلادی بود که سنت گریگور روشنگر توانست دین مردم ارمنستان را از بت پرستی به مسیحیت تغییر دهد. 
کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر در ارمنستان
کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر در ارمنستان

کلیسای جامع سارکیس مقدس

اگر به بالای صخره ای در روبروی رودخانه هرازدان بروید می توانید از ویرانه های قلعه اریوان و کلیسای جامع سارکیس مقدس بازدید نمایید. این کلیسای معروف، اقامتگاه اسقف اعظم آراراتین کلیسای رسولان ارمنستان می باشد و ساخت آن از سال 1835 تا 1842 به طول انجامید. فضای داخلی این کلیسا با نقاشی های مختلف تزئین شده است و نمای زیبایی را به خود گرفته است. 
کلیسای جامع سارکیس مقدس در کنار رودخانه هرازدان
کلیسای جامع سارکیس مقدس در کنار رودخانه هرازدان

کلام آخر

اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید بهتر است با ماطلعه‌ی این مقاله با جاذبه های گردشگری در این کشور آشنا شوید. بسیاری از جاهای دیدنی ارمنستان همانطور که مطالعه کردید در پایتخت این کشور یعنی ایروان قرار گرفته اند و اگر قصد دارید در طول سفر از امکانات رفاهی مختلفی بهره ببرید، بهتر است به پایتخت این کشور سفر کنید. در این مقاله سعی کردیم انواع و اقسام جاذبه ها از موزه ها و مکان های تاریخی گرفته تا کلیساها و مکان های تفریحی را به شما معرفی کنیم.

سوالات متداول

میدان آزادی، خیابان شمالی ایروان و میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری، خیابان شمالی، خیابان آبویان، میدان آزادی، خانه اپرا، کاسکاد ایروان، ماتناداران، مسجد کبود، بازار سرپوشیده، مجسمه مام، پارک عشاق، دژ اربونی و ... 

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.