Browsing Category

پاریس

بهترین جاهای دیدنی پاریس کجاست؟
بهترین جاهای دیدنی پاریس کجاست؟
اگر قصد سفر به پایتخت فرانسه را دارید بهتر است با بازدید از بهترین جاهای دیدنی پاریس، سفر خود را خاطره انگیز تر کنید. پاریس قطعا یکی از مهمترین شهرهای توریستی در جهان به شمار می رود که برخی از جاذبه های آن را می توان در لیست بهترین جاهای دیدنی دنیا نیز قرار داد.
خیابان های زیبا و سنگفرش شده‌ی پاریس که به موزه های مختلف این شهر منتهی می شوند تا شما از بهترین آثار هنری و تاریخی فرانسه بازدید کنید، بهترین رستوران ها با املت های فرانسوی، برج ایفل، رودخانه سن و... همه و همه دست به دست هم می دهند تا یکی از بهترین سفرهای شما به اروپا را رقم بزنند. تا انتهای این مقاله از همیار تریپ با ما همراه باشید تا بهترین جاذبه های گردشگری پاریس را به شما معرفی کنیم.

جاذبه های  گردشگری پاریس

هنگامی که صحبت از جاهای دیدنی پاریس می شود، احتمالا تمام ذهن ها به سمت برج ایفل، موزه لوور و یا خیابان شانزلیزه برود، اما در این مقاله قصد داریم در دسته بندی های مختلف به معرفی تمام جاهای دیدنی این شهر توریستی بپردازیم. ابتدا چند مورد از جاذبه های گردشگری فرانسه که در دسته بندی خاصی قرار نمی گیرند را معرفی می کنیم و پس از آن می توانید در مورد دیگر موارد مطالعه کنید.

برج ایفل، نماد پاریس

شناخته شده ترین جاذبه گردشگری در پاریس مربوط به یکی از بلندترین برج های جهان، یعنی برج ایفل می شود. این سازه فلزی که در سال 1889 توسط گوستاو ایفل طراحی شد، 324 متر ارتفاع دارد. البته در حال حاضر با ساخت آسمان خراش های متعدد در سراسر دنیا، برج ایفل حتی جایی در بین 30 برج بلند جهان ندارد. برج ایفل از 18 هزار بخش فولادی در طی 41 سال ساخته شد و دارای بیش از 2.5 میلیون پیچ و مهره می باشد.
از مهمترین نکاتی که در ساخت این برج صورت گرفته است، عدم جوشکاری و اتصال تمام سازه با پیچ و مهره است. امکان رسیدن به بالای برج برای بازدید کنندگان فراهم است و شما نیز می توانید با تهیه بلیط با آسانسور به بالای برج ایفل برسید.
برج ایفل، نماد پاریس
برج ایفل، نماد پاریس

گالری لافایت، مجموعه مراکز خرید لوکس پاریس

احتمالا با تورهای مختلف با عنوان بازدید از جاهای دیدنی پاریس در سه روز روبرو شده باشید. در این تورها معمولا مهمترین و شناخته شده ترین جاهای دیدنی پاریس به شما نمایش داده می شوند که یکی از این موارد مهم و معروف، گالری لافایت پاریس است. مجموعه گالری لافایت شامل سه ساختمان لوکس و زیبا می شود که هر کدام برای فروش برندها و کالاهای مختلفی ساخته شده اند.  اگر به خیابان اوسمان در پاریس بروید با یکی از این ساختمان ها مواجه می شوید که سقف گنبدی شکل و معماری بی نظیر آن هر فردی را به خود خیره می کند. در این مجتمع لوکس و گران قیمت به بهترین برندهای دنیا دسترسی خواهید داشت و همچنین می توانید از بالکن هایی که دور تا دور ساختمان قرار گرفته است شهر پاریس را مشاهده کنید.
گالری لافایت، از لوکس ترین مراکز خرید پاریس
گالری لافایت، از لوکس ترین مراکز خرید پاریس

طاق پیروزی پاریس

اگر تا به حال تصویر جاهای دیدنی پاریس را دیده باشید، طاق پیروزی را در میان آنها مشاهده کرده اید. یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی پاریس که سال ساخت آن به 1806 میلادی مربوط می شود. این طاق که بزرگترین طاق جهان می باشد در قسمت شمالی خیابان شانزه لیزه قرار گرفته است و شما پس از پیاده روی و خیابان گردی در این منطقه می توانید نظاره گر این طاق زیبا باشید. طاق پیروزی به دستور ناپلئون بناپارت و به دلیل پیروزی بر امپراتوری اتریش ساخته شده است. با توجه به قرار گرفتن آرامگاه های سربازان گمنام فرانسه در جنگ جهانی اول در این مکان، طاق پیروزی یک مکان مقدس برای مردم محسوب می شود و احترام زیادی برای آن قائل هستند.
طاق پیروزی پاریس، بزرگترین طاق جهان
طاق پیروزی پاریس، بزرگترین طاق جهان

پل الکساندر سوم پاریس

 اگر به دنبال جاهای تاریخی و دیدنی پاریس هستید باید به سراغ پل الکساندر سوم بروید. این پل زیبا و مهم در پایتخت فرانسه و روی رودخانه سن قرار گرفته است. پل الکساندر در سال 1900 میلادی افتتاح شد و نزدیک به 17 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. با توجه به نورپردازی های زیبا و مجسمه های طلایی و برنزی که روی این پل قرار گرفته اند، می توان این پل را یکی از بهترین جاهای دیدنی پاریس در شب دانست. با این اوصاف اگر به فکر پیاده روی های عاشقانه در شب های پاریس هستید این پل را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین این پل باعث اتصال موزه انولید و مجموعه ای کاخ های مهم فرانسه می شود که شما به آنها دسترسی خواهید داشت.
پل الکساندر از بهترین جاهای دیدنی پاریس در شب
پل الکساندر از بهترین جاهای دیدنی پاریس در شب

برج سن ژاک پاریس

یکی دیگر از برج های مهم پاریس، برج سن ژاک نام دارد. این برج که در میدان سن ژاک قرار گرفته است در سال های 1509 تا 1523 ساخته شد و از قدیمی ترین جاهای دیدنی پاریس نیز محسوب می شود. سن ژاک برج با شکوه و زیباییست که از بقایای یک کلیسا با همین نام می باشد و معماری فوق العاده‌ی آن، نمای زیبایی را به شهر داده است.
از ویژگی های مهم برج سن ژاک قرار گرفتن مجسمه های زیبا و یکی از افراد مشهور در جلوی آن است. شما می توانید مجسمه‌ی "بلز پاسکال" ریاضیدان و دانشمند معروف دنیا را مشاهده کنید. بجز این مجسمه، مجسمه های دیگری از حیوانات و انسان های مختلف ساخته شده و در برابر این برج قدیمی قرار گرفته اند.
برج سن ژاک از قدیمی ترین جاهای دیدنی پاریس
برج سن ژاک از قدیمی ترین جاهای دیدنی پاریس

معرفی کلیسا های پاریس

کلیساهای پاریس نقش بسزایی در جذب گردشگر و زیبایی شهر داشته اند. از کلیسای نوتردام گرفته که در سالیان گذشته دچار آتش سوزی شد تا کلیسای سکره کور می توانند برای شما جذاب باشند. در ادامه به معرفی این موارد می پردازیم.

کلیسای نوتردام پاریس

احتمالا نام کلیسای نوتردام را به عنوان یکی از قدیمی ترین و البته زیباترین کلیساهای دنیا شنیده باشید. این کلیسا در سال 1345 میلادی ساخته شد و در زمان خود یکی از بزرگترین کلیساهای فرانسه محسوب می شد. ساخت کلیسای نوتردام حدود دو قرن طول کشید، اما با استفاده از معماری گوتیک یک اثر معماری و هنری زیبا به فرانسه افزوده شد.
اما خبر تلخ در مورد کلیسای نوتردام و دوستداران مکان های تاریخی در فروردین سال 1398 منتشر شد. کلیسای نوتردام در این زمان دچار حریق شد و بخش های مهم و زیادی از این مکان تاریخی در آتش سوخت و از بین رفت. در حال حاضر فقط بازدید از بقایای این کلیسا و مشاهده‌ی عکس های بنای اصلی برای شما امکان پذیر خواهد بود.
کلیسای نوتردام، کلیسای دیدنی پاریس که در آتش سوخت
کلیسای نوتردام، کلیسای دیدنی پاریس که در آتش سوخت

کلیسای سکره کور

محله مون مارت از مهمترین محله های پاریس می شود که شامل جاذبه های گردشگری زیادی است. یکی از این جاذبه های به کلیسای سکره کور می شود. این کلیسا که در سال 1914 افتتاح گردید از بهترین جاهای دیدنی پاریس به شمار می رود و شما با مشاهده‌ی معماری و نقاشی های فوق العاده‌ی داخل کلیسا شگفت زده خواهید شد. ساختمان سفید رنگ و عظمت این کلیسا می تواند چشم ها را به خود خیره کند. نمای این کلیسا چنان عظمت و زیبایی دارد که گمان می کنید مربوط به قرن ها پیش می شود، در حالی که فقط نزدیک به یک قرن قدمت دارد. مردم پاریس معمولا در روزهای تعطیلی کلیسا در محوطه و فضای بیرون کلیسا که از طبیعت زیبایی برخوردار است به تفریح می پردازند.
هنگامی که شما روی پله های کلیسای سکره کور بایستید می توانید شهر را زیر پای خود حس کنید که علت این موضوع هم به ارتفاع کلیسا برمی گردد. در واقع کلیسای سکره کور پس از برج ایفل دومین ساختمان بلند در پایتخت فرانسه می باشد.
کلیسای سکره کور، دومین ساختمان بلند در پاریس
کلیسای سکره کور، دومین ساختمان بلند در پاریس

معرفی موزه های پاریس

اگر کمی در مورد تاریخ و هنر اطلاعات داشته باشید با موزه های فرانسه و پاریس هم آشنایی دارید. به عنوان مثال موزه لوور پاریس به عنوان یکی از معروف ترین موزه های دنیا شامل آثار هنری و تاریخی زیادی می شود که در سفر به پاریس می توانید از آنها بازدید کنید. البته موزه های دیگری هم در پاریس وجود دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

موزه لوور

همانطور که اشاره داشتیم موزه لوور یکی از معروف ترین موزه های دنیا می باشد. در صورتی که به پاریس سفر کردید بازدید از این موزه را هرگز فراموش نکنید. در این موزه بخش های مختلفی را مشاهده می کنید که آثار مربوط به کشورهای مختلف در آن گنجانده شده است. شما می توانید در بخشی از موزه تاریخ مصر باستان و در بخشی دیگر تاریخ یونان، روم و کشورهای آسیایی را مشاهده کنید. معروف ترین بخش موزه لوور به آثار هنری و تابلوهای نقاشی مربوط می شود. از جمله این نقاشی های معروف می توان به موارد زیر که از آثار داوینچی هستند اشاره داشت:
  •       تابلو‌ی بانوی صخره ها
  •       شام آخر
  •       لبخند ژکوند (مونالیزا)
از جذاب ترین قسمت های موزه لوور برای ما ایرانیان، سالن مربوط به ایران در موزه لوور می باشد. شما در این سالن با آثار تاریخی و باستانی کشورمان مواجه خواهید شد. از جمله این آثار می توان به نقش برجسته های تخت جمشید، ظروف مسی و طلایی، سازه های سنگی و دیگر نمادهای پارسی اشاره داشت.
موزه لوور پاریس از معروف ترین موزه های جهان
موزه لوور پاریس از معروف ترین موزه های جهان

موزه انولید پاریس

یکی دیگر از موزه های معروف پاریس انولید نام دارد که در زمان معرفی پل الکساندر سوم به آن اشاره داشتیم. این موزه به دستور لویی چهاردهم در قرن 17 میلادی ساخته شد و در واقع موزه‌ی جنگ فرانسه می باشد. زیبایی و اهمیت این موزه از همان نمای بیرون ساختمان پیداست و حتی بازدید و تماشای نمای بیرونی آن هم خالی از لطف نیست. اما مهمترین نکته در مورد موزه درست زیر گنبد سازه قرار گرفته است، یعنی جایی که ناپلئون بناپارت به همراه برخی از دوستان و آشنایان او در زیر این گنبد دفن شده اند.  اگر به جاهای دیدنی پاریس به انگلیسی دقت کنید، متوجه خواهید شد که نام این موزه به معنای معلول و یا ناتوان می باشد. دلیل این نامگذاری به قسمت معلولین جنگی فرانسه مربوط می شود که در این موزه جای گرفته است.
نکته جالب توجه دیگر در مورد موزه انولید، بازدید رایگان از این موزه برای افراد 18 سال است. در صورتی که به پاریس سفر کردید می توانید تمام روزهای سال بجز دوشنبه های اول هر ماه از این موزه بازدید به عمل آورید.
موزه انولید، محل آرامگاه ناپلئون بناپارت
موزه انولید، محل آرامگاه ناپلئون بناپارت

موزه اورسای پاریس

اگر نگاهی به تاریخ هنری پاریس و فرانسه بیاندازید متوجه فرهنگ و هنر غنی این کشور خواهید شد و مجاب می شوید که از تمام موزه ها وگالری های هنری پاریس بازدید کنید. موزه اورسای پاریس شامل آثار شگفت انگیز و برجسته‌ی دنیا می شود که به سبک امپرسیونیسم می باشند. از جمله آثار معروف این موزه می توان به نقاشی های "کلود مونه"، "ادوارد مونه" و "ادگار دگاس" اشاره داشت.  در صورتی که به فرهنگ و هنر علاقه مند هستید حتما این موزه را در لیست بازدید های خود قرار دهید. موزه اورسای فقط به نقاشی ها محدود نمی شود و می توانید از آثار معماری، گالری های عکاسی و مجسمه ها نیز بازدید به عمل آورید. 
موزه اورسای پاریس، بهترین مکان برای علاقه مندان به هنر
موزه اورسای پاریس، بهترین مکان برای علاقه مندان به هنر

معرفی کاخ های پاریس

همانطور که می دانید فرانسه و به خصوص پاریس اقامتگاه حکمرانان و اشرافیان زیادی بوده است. پادشاهانی که شاید هنوز کسی نتوانسته است به سبک آنها زندگی کند و محل زندگیشان می تواند شما را شگفت زده کند. به همین دلیل می توانید در این شهر قدیمی کاخ های لوکس و زیبایی را مشاهده کنید که در ادامه با چند مورد از آنها آشنا خواهید شد.

کاخ ورسای

ورسای را می توان مهمترین کاخ در پاریس دانست که البته در خود پایتخت قرار ندارد و برای بازدید از آن باید به اطراف پاریس بروید. جالب است بدانید سه تن از پادشاهان بوربون (آخرین خاندان سلطنتی فرانسه قبل از انقلاب) فرانسه در این کاخ زندگی کرده اند که لوئی چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم بوده اند. هنگامی که به معماری کاخ ورسای نگاه می کنید، نمادی از عظمت و شکوه یک پادشاه را می توانید در کاخ ورسای مشاهده کنید. جزئیات تزئینات داخلی کاخ می تواند شما را شگفت زده کند. در کوچکترین نقاشی های روی دیوار شاید ساعت ها و روزها کار شده است و به شکل زیبایی هنر معماری فرانسه در این کاخ به چشم می آید. قطعا این کاخ عظیم و زیبا را می توان از بهترین جاهای دیدنی پاریس دانست و در طول سفر به فرانسه بازدید از این کاخ را نباید فراموش کرد. در معرفی کاخ ورسای باید به بخش های مختلفی از آن اشاره کنیم که هر کدام می توانند چشم های شما را برای مدتی به خود خیره کنند. در ادامه با مهمترین بخش های کاخ ورسای آشنا می شوید.

سالن آینه کاخ ورسای

بخش مهمی از کاخ ورسای به سالن آیینه‌ی آن مربوط می شود که با قاب های زیبا این آیینه های بلند تزیین شده اند. وجود انواع لوسترهای ظریف و مجلل، مجسمه ها و تندیس های فوق العاده، نقاشی های خارق العاده و دیگر شاهکارهای هنری در این سالن توانسته اند بر جلال و جبروت کاخ بیافزایند.

باغ های کاخ ورسای

محوطه‌ی باغ کاخ ورسای به شکلیست که شاید تا به حال در نقطه ای از دنیا مشابه آن را ندیده باشید. طراحی و چیدمان فوق العاده‌ی درختان و گیاهان نظم خیره کننده ای را به محوطه‌ی باغ داده است. علاوه بر طبیعت زیبای کاخ می توانید نظاره گرد حوضچه ها، مجسمه ها، تندیس ها و فواره های باغ باشید.
کاخ ورسای پاریس، محل زندگی پادشاه بوربون
کاخ ورسای پاریس، محل زندگی پادشاه بوربون

کاخ اُپرا گارنیه

موسیقی اپرا از عظمت و شکوه خاصی برخوردار است که این عظمت را در کاخ اپرا نیز مشاهده می شود. کاخ اپرا محل زندگی پادشاهان نبوده و به دستور ناپلئون سوم با کاربری اجرای تئاتر، موسیقی و رقص ساخته شده است. اما نمای این کاخ شاید نسبت به بسیاری از کاخ های پادشاه دنیا زیباتر و شگفت انگیز تر باشد. هنگامی که به معماری بیرونی و داخلی کاخ اپرا گارنیه نگاه می کنید، شیفته‌ی هنر معماری و نقاشی فرانسوی ها می شوید. در ورودی کاخ اپرا گارنیه 8 مجسمه قرار داده شده است که هر کدام نماد شعر، موسیقی، آهنگ، درام، رقص، تئاتر و آیدل می باشند. آیدل نوعی شعر کوتاه است که در مورد زندگی روستاییان فرانسه سروده می شود. ظرفیت سالن اصلی کاخ اپرا برای 2100 نفر می باشد که این فضا با مخمل های قرمز تزئین شده اند. هنر معماری و البته نقاشی های فرانسوی در این سالن به وضوح دیده می شود. در کنار سالن اصلی و دیگر مکان های کاخ اپرا، رستوران و فروشگاه های آن می توانند برای شما جذاب باشند و صرف یک وعده غذایی در رستوران این کاخ با شکوه بی شک دلپذیر خواهد بود.
کاخ اپرا گارنیه در پاریس
کاخ اپرا گارنیه در پاریس

پارک ها و باغ های پاریس

اگر در میان اسم جاهای دیدنی پاریس به دنبال اسامی پارک ها و باغ های پاریس باشید، اسامی مختلفی را مشاهده می کنید که نشان از غنی بودن جاذبه های گردشگری این شهر دارد. در این بخش از مقاله می خواهیم به معرفی بهترین پارک ها و باغ های پاریس بپردازیم که می توانند چاشنی تفریحات غیر هنری را به سفر شما اضافه کنند.

باغ لوکزامبورگ پاریس

اگر به دنبال جاهای دیدنی پاریس در پاییز هستید، بدون شک باید به سراغ باغ لوکزامبورگ بروید. این باغ زیبا و دیدنی که در قرن هفدهم میلادی ساخته شد از جاذبه های بصری فوق العاده ای برخوردار است. هنگامی که در این باغ قدم می زنید شاید اغراق نباشد اگر بگوییم تصور می کنید در بهشت قدم می زنید. فقط کافیست جستجویی در مورد عکس از جاهای دیدنی پاریس انجام دهید تا با عکس ها مختلف این باغ روبرو شوید.  استخر هشت ضلعی باغ، گلدان ها به همراه گل های رنگارنگ و متنوع و مجسمه های زیبای این باغ نمای زیبایی را ایجاد کرده اند که می تواند لوکیشن مناسبی برای عکاسی باشد. در فصل پاییز طبیعت زرد رنگ این باغ می تواند شما را شگفت زده کند و به یک مکان فوق العاده برای قدم زدن های عاشقانه تبدیل شود. معمولا در روزهای تعطیل این باغ را نمی توانید خلوت تصور کنید، چون اکثر خانواده های فرانسوی در این مکان به تفریح و پیاده روی می پردازند.
باغ لوکزامبورگ، باغ بهشتی پاریس
باغ لوکزامبورگ، باغ بهشتی پاریس

باغ گیاهان پاریس

یکی دیگر از مکان های دیدنی پاریس، باغ گیاهان این شهر است که بی شباهت به باغ های شیراز نیست. قدم زدن در میان درختان و گل و گیاهان می تواند روح شما را جلا دهد و از خستگی های سفر شما را دور کند. این باغ که با نام بوتانیک نیز شناخته می شود، از انواع گل ها و گیاهان پوشیده شده است که علاقه مندان به این حوزه می توانند از این فضا لذت ببرند. در باغ بوتانیک به عنوان یکی از جاهای دیدنی و تفریحی پاریس که 26 هکتار وسعت دارد، به گلخانه هایی برخورد می کنید که از قدمت بالایی برخوردار هستند و به قرن هجدهم میلادی مربوط می شوند. یکی دیگر از کاربردهای این باغ در کنار مجموعه تفریحی و گردشگری، تحقیق و بررسی روی گل و گیاهان توسط گیاه شناسان فرانسوی است.
نکته جالب این باغ وجود یک ساختمان مهم با تدابیر شدید امنیتی است که در این ساختمان 6 میلیون گونه گیاهی خشک شده نگهداری می شود. در این ساختمان تحقیقات و آزمایشات مختلفی روی گیاهان انجام می شود.
باغ گیاهان یا باغ بوتانیک پاریس
باغ گیاهان یا باغ بوتانیک پاریس

پارک شان دو مارس

در صورتی که به دنبال جاهای دیدنی پاریس برای کودکان هستید، پارک شان دو مارس را به شما پیشنهاد می دهیم. این پارک نسبتا قدیمی که سال ساخت آن به 1780 میلادی باز می گردد در نزدیکی برج ایفل قرار دارد. شما می توانید به همراه خانواده پس از یک تفریح عالی در کنار برج ایفل به پارک شان دو مارس بروید که معمولا جشن ها و مراسم های مهم ملی در آن برگزار می شود. همچنین دسترسی به دیوار صلح پاریس از دیگر مزایای این پارک محسوب می شود که شما با رسیدن به یک محله می توانید از چندین جای دیدنی پاریس بازدید به عمل آورید. دیوار صلح که در سال 2000 روبروی مدرسه نظامی پاریس ساخته شده است از جمله بهترین جاهای دیدنی فرانسه به شمار می رود. 
پارک شان دو مارس پاریس و دیوار صلح فرانسه
پارک شان دو مارس پاریس و دیوار صلح فرانسه

محله ها و خیابان های پاریس

در بین بهترين جاهاي ديدني پاريس باید به معرفی محله ها و خیابان های مهم این شهر هم بپردازیم. مطمئنا با این توضیح ذهن شما هم به سمت و سوی خیابان معروف شانزه لیزه رفته که ما بجز این خیابان، قصد معرفی محله‌ی مهم دیگری را داریم. تا انتهای این قسمت از مقاله را مطالعه کنید تا با بهترین محله ها و جاهای دیدنی پاریس آشنا شوید.

خیابان شانزه لیزه پاریس

مطمئنا نام خیابان شانزه لیزه برای ایرانیان از جهات مختلفی آشناست. مناطق دیدنی از فرانسه سبک های مختلفی دارند که احتمالا این خیابان با سلیقه‌ی همه‌ی گردشگران سازگار باشد و کسی از رفتن به آن پشیمان نشود. این خیابان لاکچری و طولانی بی شباهت به خیابان ولیعصر در تهران نیست و می توان آن را بهترین مکان برای پیاده روی در پاریس دانست.  بهترین مراکز خرید پاریس را در گوشه و کنار این خیابان مشاهده خواهید کرد. بهترین برندهای پوشاک، عطر و ادکلن و دیگر وسایل زینتی در این خیابان شعب مختلفی دارند. همانقدر که سطح و کلاس خیابان شانزه لیزه بالاست، قیمت اجناس مغازه های آن هم بالا می باشد. اگر بودجه‌ی لازم برای خرید برندهای مد روز دنیا را ندارید، فقط باید به تماشای آنها بپردازید.
اما پیاده روی در این خیابان لوکس هم خالی از لطف نبوده مخصوصا که قسمت شمالی این خیابان به طاق پیروزی پاریس منتهی می شود و شما با پیاده روی می توانید از این جاذبه گردشگری نیز بازدید کنید.
خیابان لوکس شانزه لیزه پاریس
خیابان لوکس شانزه لیزه پاریس

محله مون مارت

مون مارت نام یکی دیگر از محله های لوکس و زیبای پاریس است که نباید بازدید از آن را فراموش کنید. اگر مکان های دیدنی پاریس با عکس را مشاهده کرده باشید، احتمالا تصاویری از محله‌ی مون مارت به چشمتان خورده و با این جاذبه گردشگری پاریس آشنا هستید.  از عوامل جذابیت این محله، زندگی هنرمندان و افراد معروف در آن می باشد. ونسان ون گوک را می توان مهمترین شخصی فرانسوی دانست که در مون مارت زندگی کرده است. در این محله‌ی باصفا و زیبا می توانید بهترین رستوران ها و کافه های پاریس را پیدا کنید که معمولا پاتوق مردم عاشق فرانسه است. رنگ و لعاب این محله می تواند شما را شگفت زده کند و بهترین لوکیشن برای عکاسی در پاریس محسوب شود.
محله مون مارت، محل زندگی ونسان ون گوگ
محله مون مارت، محل زندگی ونسان ون گوگ

سوالات متداول

کلیساهای نوتردام و سکره کور

باغ لوکزامبورگ، باغ گیاهان، پارک شان دو مارس، برج ایفل، خیابان شانزه لیزه و محله مون مارت

موزه های پاریس را بشناسید [معروف ترین موزه های پاریس]

موزه ها از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری هستند که تاریخ، فرهنگ، علم و هنر و خلاقیت گذشتگان را به نمایش میگذارند تا بشر امروزی با دیدن این آثار ارزشمند، سفر به گذشته را تجربه کرده و از آن درس بگیرد. همواره برای سفر به یک شهر یا کشور،…
ادامه مطلب …