Browsing Category

زوریخ

بهترین جای دیدنی زوریخ را بلد نیستید؟ اصلا اطلاعی راجع‌ به جاهای دیدنی زوریخ و طبیعت زوریخ ندارید؟ همیارتریپ قبل از سفر به زوریخ همراه شماست تا مکان های دیدنی شهر زوریخ سوئیس را به شما نشان دهد و به شما کمک کند که در زمان کم‌تر، بهترین لذت را از سفر ببرید. پس با ما همراه باشید.
یکی از پر جمعیت‌ترین و پر ترددترین شهرهای سوئیس که در شمال مرکزی این کشور دیده می‌شود، زوریخ است. زوریخی که قطب اقتصاد و فرهنگ را به دست گرفت تا میزبان مهمانان و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا شود و کیفیت زندگی خود  را به رخ همگان بکشد.
بهترین جاهای دیدنی زوریخ کجاست؟
بهترین جاهای دیدنی زوریخ کجاست؟

جاهای دیدنی زوریخ

قلب تاریخ قرون وسطی و رنسانس، آثار هنری، تفکر لیبرالی و زندگی روشن فکرانه چهره‌های پیشرو از جمله جورج بوچنر، ولادیمیر لنین، جیمز جویس،سی جی یونگ و توماس مان، آب و هوای تمیز و طبیعت زوریخ همگی در بهترین جاهای دیدنی زوریخ در ادامه دیده می‌شوند. این جاذبه های گردشگری که از بهترین جاهای دیدنی دنیا محسوب می شوند در امن ترین و یکی از گران ترین شهرهای جهان قرار گرفته اند، پس بهتر است انتظار هزینه‌ی کمی در این سفر نداشته باشید.

دریاچه زوریخ (Lake Zurich)

جنوب شرقی شهر زوریخ، دریاچه‌ای به وسعت ۸۸ کیلومتر مربع و عمق ۱۴۳ متر وجود دارد که پس از عبور از مرکز شهر به رودخانه لیمات که شمال غربی قرار دارد، ریخته می‌شود و سپس در سمت غرب ایالت امتداد می‌یابد. تنها پل راپرزویل در ناحیه جنوبی و پل پلاتز در داخل شهر زوریخ در بورکلی پل‌های عبوری این دریاچه هستند.
درجه حرارت آب این دریاچه در تابستان به ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. به‌طوری که دو کشتی بخار به نام‌های «گیپفلی‌شف» (Gipfeli-Schiff) و «سوننونترگانگس‌شف» (Sonnenuntergangs-Schiff) وجود دارد که صبح‌ها و عصرها سفر خود را آغاز می‌کنند. همچنین شما می‌توانید با قایق از دریاچه درخشان زوریخ دیدن کنید و از باغ‌های متعدد و کرانه‌های که در ساحل خدماتی را ارائه می‌دهند بهره‌مند شوید.
دریاچه زوریخ، طبیعت زوریخ
دریاچه زوریخ، طبیعت زوریخ

التستاد زوریخ (Zurich Altstadt)

بناهای معروف، پلازاها و دیگر جاذبه های گردشگری مثل کلیسای سنت پیتر، محله قرون وسطی ای راتائوس و هر بنای که به دوره بیستم مرتبط باشد را شما می‌توانید در یکی از محلات این شهر بیابید. تاریخ و معماری در جای جای التستاد طور دیگری به تصویر درآمده است. وقتی به ساختمان‌ها نگاه‌ می‌کنید ترکیبی از معماری‌های قرون وسطی‌ای و گوتیک را می‌بینید و در آن طرف‌تر برج و باروهای دیوراهای باستانی شهر دیده می‌شود. زیبای تاریخ و فرهنگ و هنر قرون وسطی را می‌توان یکباره در التستاد دید.
التستاد زوریخ، بهترین جای دیدنی زوریخ
التستاد زوریخ، بهترین جای دیدنی زوریخ

کوه اتیلبرگ (Uetliberg)

با رفتن بر فراز این کوه می‌توانید چشم‌اندازی از دریاچه‌ی زوریخ و کوه آلپ را ببنید اما در ماه نوامبر به علت مه غلیظ که کوه را احاطه می‌کند، رویایی از پیاده‌روی بر روی ابرها را برای شما به تصویر می‌کشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم این رویا را تجربه کنید و اگر نگران‌ مسیرهای سخت و صعبوالعبور آن هستید از مسیرهای پیاده‌روی ساخته شده، می‌توانید عبور کنید. در ضمن در تابستان می‌توان در قسمت‌های هموارتر این مسیر دوچرخه سواری نیز کرد.
کوه اتیلبرگ، طبیعت زوریخ
کوه اتیلبرگ، طبیعت زوریخ

کلیسای فرامونستر Fraumünster))

کلیسای بانوان یا کلیسای فرامونسترها در سال ۸۵۳ توسط  «Louis the German» برای دخترش «Hildegarde» به هدف راز و نیاز ساخته شد. این کلیسا یکی از چهار کلیسای برتر زوریخ است و می‌توان مجموعه‌ی از پنج پنجره با شیشه‌های رنگی که مارک شاگال در سال ۱۹۷۰ برای قسمت صدرنشین کلیسا ساخته است را دید. هر کدام از این پنجره‌‌های زیبا صحنه‌های از زندگی مسیح، عروج الیاس و یعقوب به بهشت و فرشته‌ای در حال دمیدن در صور موسی را نشان می‌دهند.
کلیسای فرامونستر، کلیسای بانوان زوریخ
کلیسای فرامونستر، کلیسای بانوان زوریخ

موزه کونستهاوس زوریخ (Kunsthaus Zürich)

بهترین جای دیدنی زوریخ، موزه کونستهاوس زوریخ یا موزه هنر‌های زیبای به سال ۱۷۸۷ بازمی‌گردد که در حال حاضر توسط انجمن هنر زوریخ اداره می‌شود. این موزه از آثار نقاشی و پیکره‌های چوبی و سنگی هنرمندان مشهور اروپایی از دوره‌ی رنسانس تا دوره‌ی مدرن گردآوری شده به‌طوری که این آثار بیش از آثار این هنرمند در زادگاهش است. در موزه‌ی کونستهاوس زوریخ تندیس‌هایی از پیکره‌سازانی چون آلبرتو جاکومتی، هنری مور و آگوست رودن نگهداری می‌شود.
موزه کونستهاوس زوریخ، موزه هنرهای زیبا زوریخ
موزه کونستهاوس زوریخ، موزه هنرهای زیبا زوریخ

لیندن هوف (Lindenhof)

مکان های دیدنی شهر زوریخ سوئیس یکی پس از دیگری خود را به نمایش می‌گذارند. این بار قرعه به نام منطقه‌ی تاریخی لیندن هوف در کرانه رود لیمات درآمد تا با درختان قدیمی و تنومندی که سایه‌‌ای در برهه‌های تاریخ دارند، روبه‌رو شویم. در مرکز شهر این منطقه، تپه‌ای قرار دارد که زمانی محل استقرار یک قلعه‌ی رومی بوده است و جاذبه‌های مهم دیگری مثل تالار شهر یا کلیسای صومعه‌ی بزرگ را می‌توان در این شهر دید. 
لیندن هوف، منظقه تاریخی شهر زوریخ
لیندن هوف، منظقه تاریخی شهر زوریخ

خانه اپرا زوریخ (Zürich Opera House)

خانه اپرای زوریخ، از آن جاهای دیدنی در زوریخ است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده و قدمت آن به دهه‌ی ۱۸۹۰ بازمی‌گردد. در جلوی این بنای باشکوه و مجلل تندیس‌هایی از بزرگترین آهنگسازان دنیا قرار گرفته است. برای بازدید از فضای داخلی این بنا و تالار روکوکوی آن بهتر است در یکی از ۲۵۰ اجرای سالانه‌ی خانه‌ی اپرا شرکت کنید یا با تورهای آلمانی همراه شوید و از اجرای گروه‌‌های بزرگ اپرای جهان لذت ببرید.
خانه اپرا زوریخ، جاهای دیدنی در زوریخ سوئیس
خانه اپرا زوریخ، جاهای دیدنی در زوریخ سوئیس

کلیسای گروس مونستر (Grossmünster)

گروس مونستر، نمادی از شهر زوریخ است که داستانی از محل تدفین سه شهید مسیحی زوریخی که در قرن سوم میلادی کشته شده‌اند را در دل خود جای داده اما زمان ساخت این کلیسا به دوره کارولنژی‌ها و حکومت شارلمانی بازمی‌گردد که در سال‌‌های ۱۲۲۰-۱۱۰۰ بازسازی شده ولی این بازسازی، چیزی از ارزش هنری کلیسا کم نکرده است و همانند سابق مردم جذب نقاشی‌های روی شیشه کلیسا که توسطِ «اگوستو جاکومتی» به تصویر درآمده است، می‌شوند. هر چند که شهرت اصلی این کلیسا از «اولریش تسوینگلی» که بنیان‌گذار اصلاحگری دینی در جهان مسیحیت بود و در سال‌های ۱۹۲۴-۱۹۲۰ کشیش این کلیسا بود، قرض گرفته شده است.
گروس مونستر، کلیسای برتر شهر زوریخ سوئیس
گروس مونستر، کلیسای برتر شهر زوریخ سوئیس

آبشار راین (Rhine Falls)

آبشار راین از آن جاهای دیدنی زوریخ سوئیس است که رنگین کمان چشم‌نواز آن در روزهای تابستان خودنمایی می‌کند و با گام نهادن به این آبشار طبیعی و زیبا متوجه ارتفاع ۲۳ متری آن و پهنای ۱۵۰ متری آن می‌شوید. این ارتفاع شاید برای یک آبشار مناسب نباشد اما با این اوصاف نیز یکی از بزرگترین آبشارهای اروپا محسوب می‌شود. دو ورودی برای آبشار راین در نظر گرفته شده، یکی از طریق قلعه‌ی لائوفن و دیگری از طریق پل راه آهن در سمت شَفهَوزِن. در هر صورت قایق سواری در آبشار راین انتظار شما را می‌کشد.
آبشار راین، بزرگترین آبشار اروپا
آبشار راین، بزرگترین آبشار اروپا

موزه فوتبال جهانی فیفا (Fifa World Football Museum)

اگر از علاقمندان به فوتبال هستید، بدون شک قدم گذاشتن در چنین موزه‌ای که آثاری از روزهای آغازین مسابقات جام جهانی یعنی سال‌های ۱۹۳۰ در دست است، شما را غرق لذت می‌کند. در این موزه، نمایشگاه‌های تعاملی و مرکز مولتی مدیا با بیش از ۵۰۰ ویدیو بازی تاریخی فوتبال در حال برگزاری است. کودکان نیز می‌توانند با پازل‌ها و دیگر بازی‌های مرتبط با فوتبال لحظات خوبی را سپری کنند و سرگرم شوند.
موزه فوتبال جهانی فیفا، نمایشگاه فوتبال زوریخ
موزه فوتبال جهانی فیفا، نمایشگاه فوتبال زوریخ

کلیسای سنت‌ پیتر (St. Peter's Church)

یکی از قدیمی‌ترین اماکن دیدنی زوریخ سوئیس که در جنوبی‌ترین نقطه این شهر بر روی تپه‌ای واقع شده است، «کلیسای سنت پیتر» است. این کلیسا دارای بخش‌های متعددی است که به سبک رومانسک و باروک طراحی شده‌اند. همچنین در سال ۱۵۳۸ با نصب بزرگترین ساعت اروپا به قطر صفحه‌ای ۸/۷ متر رکوردار شد. با توجه به اینکه ساخت اولیه‌ی کلیسای سنت پیتر تقریباً به قرن نهم بازمی‌گردد، می‌توانید از نقاشی‌های دیواری آن که به داستان مریم مقدس اشاره می‌کند و حوضچه تعمید دیدن کنید.
کلیسای سن پیتر، قدیمی‌ترین کلیسای زوریخ سوئیس
کلیسای سن پیتر، قدیمی‌ترین کلیسای زوریخ سوئیس

موزه ملی سوئیس (Swiss National Museum)

قلب فرهنگ و هنر اروپا را می‌توان در موزه ملی سوئیس که بزرگترین موزه اروپاست در زوریخ واکاوی کرد. طراحی جدید این موزه حاصل هنر دستان «کریست» و «گنتن بین» است که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد. این موزه ۸۴۰.۰۰۰ هزار آثار مختلف را در دل خود جای داده است و از داستان‌ها و حکایت‌های ماقبل تاریخ تا کنون نقل می‌کند. به‌طوری که صنایع دستی، اشیاء مورد استفاده روزانه، مجسمه‌ها و نقاشی‌هایی بسیاری را در گوشه گوشه‌های این موزه می‌توان دید.همچنین در طبقه اول، بخش تاریخی موزه نمایشگاه دائمی به نام «Simply Zurich» به صورت رایگان در حال برگزاری است. در این نمایشگاه می‌توان از ۶۰ اثر تاریخی دیدن کرد. 
موزه ملی سوئیس، بزرگترین موزه اروپا
موزه ملی سوئیس، بزرگترین موزه اروپا

باغ وحش زوریخ (Zurich Zoo)

بهترین جای دیدنی زوریخ نه بلکه یکی از بهترین جاهای دیدنی اروپا، باغ وحش زوریخ است که ۳۶۰ گونه‌ی مختلف از حیوانات را شبیه به زیستگاه اصلی خود نگهداری می‌کنند. این باغ وحش با هدف زندگی بخشی به گونه‌های در حال انقراضی چون ببر سیبری و پلنگ برفی و ارتباط نزدیک جانوران بومی و حیوانات خانگی ساخته شده است. حال هر کدام از حیوانات در زیستگاه‌هایی متناسب با خود مانند جنگل استوایی، مرغزار، بیابان، جنگل پرباران و غیره زندگی می‌کنند و بازدیدکنندگان می‌توانند در هر لحظه از حیواناتی نظیر پاندا، شیر، خرس، لاک پشت‌های غول پیکر، فیل، پروانه و پلنگ‌های برفی را در حال بالا رفتن از زمین‌های کوهستانی، روباه پرنده، آفتاب‌پرست، لمور، طوطی و قورباغه گوجه‌ای بازدید کنند.
باغ وحش زوریخ، بهترین جای دیدنی زوریخ
باغ وحش زوریخ، بهترین جای دیدنی زوریخ

موزه ریتبرگ Rietberg Museum))

سال ۱۸۵۷ در ویلایی نئوکلاسیک، سومین موزه زوریخ با هنرهای غیر اروپایی به نام موزه ریتبرگ ساخته شده. در این موزه هنر مجسمه‌سازی هندی، تندیس‌های برنزی، تصاویری از معبدهای تبتی، تزیینات حکاکی شده‌ی چینی، تندیس‌های بودا و آثار سنگی و سرامیکی آسیایی به نمایش درآمد. همچنین هنرهایی از اقیانوس آرام، خاور نزدیک و آمریکای شمالی به همراه مجموعهای از آثار حک شده، نقاب‌ها و برنزهای آفریقایی نیز در آن وجود دارد و برای مدت مدیدی محفل روشنفکران بسیاری بوده است.
موزه ریتبرگ، سومین موزه زوریخ
موزه ریتبرگ، سومین موزه زوریخ

موزه بریلو (Brillo Museum)

یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی زوریخ، موزه بریلو است که نمایشگاهی از مجموعه هنر و طراحی با موضوعات و تم‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد. در این موزه می‌توان آثار ارزشمندی که مرتبط با قرن بیستم هستند، نظیر سرامیک کاری، پارچه بافی، منبت کاری و عروسک‌های خیم شب بازی را دید. همچین می‌توان ۲۰۰ ساز موسیقی که هر کدام روایتگر داستان تاریخی نیز هستند را مشاهده کرد.
موزه بریلو، مجموعه‌ای از هنر و طراحی
موزه بریلو، مجموعه‌ای از هنر و طراحی

خیابان بانهوف  (Bahnhofstrasse)

در بین معرفی بهترین جاهای دیدنی زوریخ جای بهترین مکان برای خرید خالی است. وقتی که پا به این خیابان می گذارید می‌توانید از لباس‌هایی که توسط مشهورترین طراحان، طراحی شده است بازدید کنید و این لباس های گرانقیمت و لاکچری را خریداری نمایید. بعلاوه می‌توان در این خیابان از لوازم لوکس و رستوران‌های با غذاهای لذیذ و خوشمزه فیض برد. در انتهای این خیابان نیز شکلات فروشی و قهوه‌های داغ انتظار شما را می‌کشند.
خیابان بانهوف، بهترین خیابان برای خرید
خیابان بانهوف، بهترین خیابان برای خرید

موزه‌ی بِیِرزوریخ  (Uhrenmuseum Beyer Zürich)

شهرت جهانی ساعت‌های سوئیسی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و می دانید که بهترین ساعت های دنیا با برند سوئیسی تولید می شوند. موزه‌ی بِیِرزوریخ، کلکسیونی از ساعت‌های مچی و دیواری، ساعت‌های خورشیدی، ساعت‌های نفتی و آبی تا ساعت‌های سوئیسی با چرخ دنده‌های چوبی و ساعت‌های پاندولی نورنبرگ را به محرز دید همگان گذاشته است. علاقمندان به ساعت می‌توانند در زیرزمین شماره ۳۱ خیابان بانهوف از این موزه دیدن کنند.
موزه‌ی بِیِرزوریخ، موزه‌ی ساعت‌های سوئیسی
موزه‌ی بِیِرزوریخ، موزه‌ی ساعت‌های سوئیسی

در پایان 

بهترین جاهای دیدنی زوریخ یکی پس از دیگری خودنمایی می‌کنند و در فصول مختلف سال چشم انتظار توریست‌ها و گردشگران زیادی از سراسر دنیا هستند تا زیبای چشم نواز طبیعی و تاریخی خود را به چشم همگان برسانند. در بلاگ پست‌های بعدی، با ما همسفر شوید تا از گوشه گوشه جهان دیدن کنیم.
همیارتریپ همسفر لحظات شما.  

سوالات متداول 

کلیسای گروس مونستر، کلیسای فرومونستر، کلیسای سنت پیتر

موزه ملی زوریخ، موزه ریتبرگ، فوکس ترا، کونستهاوس زوریخ، موزه طراحی، موزه فوتبال جهانی فیفا، موزه پول

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.