بهترین رستوران های ایرانی در استانبول [در سال 2023]

غذاهای ایرانی، همیشه طرفدارن خاص خودشان را داشته‌اند! اصلا یکی از مواردی که باعث می‌شود برخی از مردم جهان، ایران را بشناسند؛ به خاطر آوازه غذاهای اصیل ایرانی و طعم بی‌نظیرشان است. همچنین از آنجایی که هر جا که بروید، بالاخره یک ایرانی پیدا می‌کنید و ایرانی جماعت نمی‌تواند قید غذاهای خوش طعم کشورش را بزند! می‌توانید در هر کشوری، رستوران‌های ایرانی را با منوی غذاهای اصیل و دستورپخت‌های ویژه پیدا کنید.

مخصوصا کشوری همانند ترکیه که علاوه بر همسایگی، مقصد پیر و جوان ایرانی برای تفریح و خوش‌گذرانی است. برای همین اگر روزی به استانبول ترکیه سفر یا مهاجرت کردید و دلتان برای غذاهای خوش‌طعم و بی‌نظیرتان تنگ شد؛ اصلا نگران نباشید چرا که می‌توانید بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول را پیدا کنید و دلی از عزا در بیاورید. 

همچنین می‌توانید با دعوت کردن کردن دوستان ترکی خود به این رستوران‌ها، خاطره‌ای با طعم برنج ایرانی و بوی قیمه نثار و قورمه سبزی برایشان بسازید که تا عمر دارند مزه آن زیر دندانشان بماند. برای همین سعی کردیم بهترین رستوران‌های ایرانی را در استانبول ترکیه به شما معرفی کنیم تا بتوانید لحظات خوشی را با دوستانتان بگذارنید.

رستوران ایرانی ریحون

یکی از معروف‌ترین رستوران‌های ایرانی که خیلی هم معروف شده است، رستوران ریحون نام دارد که با داشتن فضای ایرانی و سنتی توانسته است توجه بسیاری از مهاجرین را به خودش جلب کند.  در منوی این رستوران انواع غذاهای ایرانی از خورش‌ها گرفته تا انواع کباب‌های سنتی ایرانی دیده می‌شود. همچنین می‌توانید در رستوران ریحون، بهترین رستوران ایرانی در استانبول، طعم غذاهای ترکی و آسیای میانه را نیز امتحان کنید.

از دیگر مواردی که در رستوران ایرانی ریحون در استانبول به چشم می‌خورد، این است که از گوشت حلال در غذاهای خود استفاده می‌کند. شاید همین موضوع توانسته است مشتریان زیادی از جمله ایرانی‌ها را به سمت این رستوران بکشاند. 
رستوران ایرانی ریحون در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی ریحون در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران ایرانی ریحون (Reyhun Iranian Restaurant)
منو رستورانگوشت حلال، انواع غذاهای ایرانی، استیک و آسیای میانه
محدوده قیمتمتوسط و اقتصادی
ساعت کاری12 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، بی‌اغلو، محله توم توم، خیابان ینی کارسی، پلاک ۲۶٫۱

رستوران نایب استانبول

یکی از بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول، رستوران نایب است که با منویی ایرانی، از شما پذیرایی می‌کند. علاوه بر کیفیت غذا و قیمت مناسب آن، آنچه که محبوبیت این رستوران ایرانی در استانبول را در میان میهمانانش دوچندان می‌کند؛ داشتن موسیقی زنده است که فضایی لوکس و دلپذیر را برای گذراندن اوقات و صرف وعده‌ای خوشمزه فراهم می‌آورد. 

حتی اگر در روزهای تعطیل نیز هوس کردید که غذای ایرانی بخورید تا حس کنید در خانه خودتان هستید؛ می‌توانید به رستوران نایب بروید و طعم و بوی غذاهای ایرانی را با جان و دل بچشید. این رستوران علاوه بر ظهر وشب، در وعده صبحانه نیز آماده خدمت‌رسانی و پذیرایی از شما خواهد بود. 
رستوران ایرانی نایب در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی نایب در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران نایب (Nayeb Restaurant)
منو رستورانانواع غذاهای ایرانی
محدوده قیمتنسبتا گران
ساعت کاریهمه روزه از از ساعت 10 تا 22
آدرسترکیه، استانبول، منطقه ی فاتح، آکسارای، میدان فندک زاده، خیابان ملت

رستوران مژگان 

در کنار دیگر بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول، آوازه یکی از آنها با توجه به کیفیت غذا  و فضای آن به گوش همه رسیده است. رستوران مژگان از جمله رستوران‌های ترکیه شناخته می‌شود که غذاهای خوشمزه را با گوشت حلال طبخ می‌کند؛ اما آنچه که شهرت این رستوران را بالا برده، اداره کردن آن توسط خانم‌های ایرانی است. به طوری که تمام سرآشپزان آن خانم‌هایی ماهر با دستپختی بی‌نظیر هستند. 

همچنین در کنار غذاهای ایرانی، انواع غذاهای عربی و افغانی نیز در رستوران ایرانی مژگان در استانبول سرو می‌شود و محیطی آرام و دنج به همراه پخش موسیقی زنده برای شما فراهم می‌آورد. در ضمن شما می‌توانید از پارکینگ اختصاصی، سرویس بیرون بر و سرو غذا در فضای باز این رستوران برخوردار شوید و لحظاتی ناب را تجربه کنید. 
رستوران ایرانی مژگان در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی مژگان در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران مژگان (Mojgan Iranian Restaurant)
منو رستورانانواع غذای ایرانی، عربی و افغانی به همراه دسر
محدوده قیمتمتوسط و مقرون به صرفه
ساعت کاری12 ظهر تا 12 شب
آدرسترکیه، استانبول، بی‌اغلو، کوکاتپه، خیابان عبدوالحق حمید، پلاک ۱۹

رستوران ایرانی سودی

اگر به دنبال رستورانی دنج با فضایی دوستانه هستید تا وعده‌ای ایرانی و خوشمزه را به همراه خانواده‌تان در آن نوش جان کنید؛ از رستوران سودی غافل نشوید. این رستوران با پخت حلال انواع خورشت‌های ایرانی، توجه بسیاری از ایرانیان را به خود جذب کرده است تا حدی که برخی از ترکی‌های ساکن نیز خورشت‌های آن را ترجیح می‌دهند. 

البته از آنجایی که فضای این رستوران کمی کوچک است، می‌توانید غذای بیرون‌بر سفارش دهید یا جای خود را رزرو کنید تا درگیر شلوغی‌های رستوران نشوید. 
رستوران ایرانی سودی در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی سودی در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران سودی (Sudi Restaurant)
منو رستورانانواع غذای ایرانی به همراه دسر
محدوده قیمتمتوسط
ساعت کاری11:15 تا 22
آدرسترکیه، آتاشهر، خیابان آتاپارک، محله آتاترک، فروشگاه ترندیست، پلاک ۲۱

رستوران آسمان 

از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول، می‌توان به رستوران آسمان اشاره کرد که با قدمتی 10 ساله، توانسته است آوازه زیادی برای غذاهای ایرانی خود کسب کند. مخصوصا طعم باقالی‌پلو و زرشک پلو این رستوران زبانزد خاص و عام است و محبوبیت آن را چندین برابر می‌کند. 

همچنین غذاهای این رستوران با توجه به شرایط ذبح شرع، آماده می‌شوند و تنوع زیادی دارند. به طوری که غیرممکن است غذایی ایرانی را هوس کنید و نتوانید آن را در رستوران آسمان پیدا کنید. کیفیت غذا در کنار قیمت مطلوب این رستوران باعث شده است که طرفداران زیادی به سمت آن جلب شوند. پس اگر می‌خواهید در صف طولانی رستوران آسمان منتظر نمانید، بهتر است از قبل میزی برای خود رزرو کنید. 
رستوران ایرانی آسمان در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی آسمان در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران آسمان (Asuman Restaurant)
منو رستورانانواع غذاهای ایرانی حلال با دسر و نوشیدنی
محدوده قیمتمتوسط و اقتصادی
ساعت کاری12 تا 21
آدرسترکیه، استانبول، محله فاتح، بلوار آتاتورک، روبه‌روی دبستان اورچگازی

مطبخ طهرون

اگر به دنبال یک رستوران با کباب‌هایی خوشمزه در کنار برنج زعفرانی هستید، حتما در سفر به ترکیه سری هم به رستوران مطبخ تهرون بزنید. این رستوران با داشتن فضایی تقریبا سنتی در داخل و فضایی باز در یکی از بهترین مناطق ترکیه قرار دارد و محیطی سرسبز با شور و هیجان زندگی را برای گذراندن اوقات شما فراهم می‌آورد. 

قیمت غذاهای منوی ایرانی مطبخ تهرون با توجه به کیفیت آن بد نیست و در آن می‌توانید متنوع‌ترین منوی ایرانی را از خورش‌ و کباب گرفته تا انواع خوراک‌ها مشاهده کنید. همچنین این رستوران در کنار کافه لاله‌زار که یکی از بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول به شمار می‌رود، قرار دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا از فضای این کافه زیبا نیز لذت ببرید. 
رستوران ایرانی مطبخ تهرون در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی مطبخ تهرون در استانبول ترکیه

نام رستورانمطبخ تهرون (Tehroon Restaurant)
منو رستورانانواع غذا و خوراک ایرانی
محدوده قیمتمتوسط و به صرفه
ساعت کاری12 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، محله مسلاک

رستوران ایرانی شهرزاد

از دنج‌ترین رستوران‌های ایرانی در استانبول می‌توان رستوران شهرزاد را نام برد که با فضایی شیک و فانتزی، محلی کوچک و آرام را برای صرف وعده‌ای خوشمزه فراهم می‌آورد. همچنین از آنجایی که این رستوران در نزدیکی میدان مشهور تکسیم استانبول قرار دارد، می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید. از کیفیت غذایی این رستوران کوچک نیز می‌توان این‌گونه گفت که نه تنها ایرانیان، بلکه توجه ترک‌ها را به خود جلب کرده است. حتی برخی از ایرانی‌هایی که ساکن ترکیه هستند، گاهی اوقات ترجیح می‌دهند که غذایشان را از شهرزاد تهیه کنند.

سرآشپز ماهر ایرانی رستوران شهرزاد مهارتی خاص در پخت کشک بادمجان و انواع کباب دارد و آوازه آن کم و بیش در ترکیه پیچیده است. پیشنهاد می‌کنم اگر به این رستوران رفتید، از نوشیدنی‌های بی‌نظیر آن غافل نشوید. اغراق نیست اگر بگوییم این رستوران را می توان در لیست بهترین رستوران های دنیا هم جای داد.
رستوران ایرانی شهرزاد در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی شهرزاد در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران شهرزاد (Shahrzad Restaurant)
منو رستورانانواع غذای ایرانی، انواع کباب و نوشیدنی
محدوده قیمتمتوسط و اقتصادی
ساعت کاریشنبه و یکشنبه: از 11 تا 12 شب
دوشنبه تا جمعه: 11 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، محله تکسیم، شماره 24

رستوران دریا کنار

اگر روزی به ترکیه سفر کردید، آهنگ می‌خوام برم دریا کنار، دریا کنار هنوز قشنگه را پلی کنید و با دلی خوش به سراغ رستوران شیک و زیبای دریا کنار استانبول بروید. دریاکنار که یکی از بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول شناخته می‌شود؛ چرا که با داشتن سرآشپزی ماهر توانسته است کلی از رقبای خود جلو بیفتد. در این رستوران می‌توانید همانند خاطرات شمال، طعم بی‌نظیر اکبرجوجه را امتحان کنید و خیالتان از روش پخت اصل آن راحت باشد. چرا که رستوران دریاکنار توانسته است برند اکبرجوجه را در استانبول به ثبت برساند و با طعم واقعی این غذا، از مهمانانش پذیرایی کند. توصیه می‌کنم حتما رفتن به دریا کنار را در برنامه خود جای دهید و از فضای شمالی و دلنشین آن در کنار موسیقی زنده لذت ببرید. 

رستوران ایرانی دریا کنار در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی دریا کنار در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران ایرانی دریا کنار (Daryakenar Restaurant)
منو رستوراناکبرجوجه و غذاهای ایرانی
محدوده قیمتنسبتا گران
ساعت کاری12 تا 20
آدرسترکیه، استانبول، میدان تکسیم به سمت شیشلی، خیابان جمهوریت، روبه‌روی هتل هلیتون، شماره ۱۵۱

رستوران شیراز

اگر به دنبال رستورانی دنج و کاملا ایرانی هستید تا خاطرات خود را زنده کنید، پیشنهاد می‌کنم حتما به رستوران شیراز سر بزنید. این رستوران همانند اسمش، زیبایی و آرامش را به خوبی در خود جای داده است و طعم غذاهای بی‌نظیر آن، هوش از سرتان خواهد پراند.

در فضای سنتی و راحت رستوران شیراز در کنار انواع غذاهای ایرانی، سرو بهترین غذاهای ترکی نیز دیده می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا فرصت امتحان کردن بهترین غذاهای استانبول را از دست ندهید. همچنین این رستوران به ایستگاه مترو و تراموا قرار دارد و شما می‌توانید در هر کجای استانبول که هستید خودتان را به آن برسانید و مزه بی‌نظیر غذاهای آن را در طیر زبانتان حس کنید.  
رستوران ایرانی شیراز در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی شیراز در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران شیراز (Shiraz Restaurant)
منو رستورانانواع غذای ایرانی و ترکی
محدوده قیمتمتوسط و اقتصادی
ساعت کاری1 بعد از ظهر تا 12 شب
آدرسترکیه، استانبول، خیابان علی صراف، شماره ۷، خیابان مودا

رستوران ایرانی زلفا

بهترین رستوران ایرانی در استانبول ترکیه برای جمع شدن خانوادگی و دوستانه را می‌توان رستوران ایرانی زلفا معرفی کرد که با فضایی صمیمانه و خودمانی، محیطی دلنشین را برای دورهمی با عزیزانتان فراهم می‌آورد. در منوی این رستوران، همانند اغلب رستوران‌های ایرانی، غذا با طبخ حلال تهیه می‌شود و شما می‌توانید بهترین غذاهای ایرانی را در آن میل کنید. همچنین برای گیاهخواران عزیز نیز منوی غذایی وجود دارد تا بتوانند از هم‌نشینی با دوستانشان لذت ببرند. 

رستوران ایرانی زلفا در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی زلفا در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران زلفا (Zolfa Iranian & Vegan Restaurant)
منو رستورانانواع غذای ایرانی با طبخ حلال، غذاهای مناسب گیاه‌خواران و وگان
محدوده قیمتمتوسط و مقرون‌به‌صرفه
ساعت کاری12 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، ماسلاک، خیابان آهی اروان، رو‌به‌روی نمایندگی پورشه

رستوران گرند شاندیز

اگر شما هم از علاقمندان به فست‌فود هستید اما از خیر غذاهای ایرانی نیز نمی‌توانید بگذرید؛ رستوران گرند شاندیز را از دست ندهید. این رستوران که در مرکز استانبول قرار دارد با منوی ایرانی، پذیرای شما خواهد بود. همچنین فضای زیبا و دنج رستوران گرند شاندیز، فضای مناسبی برای دورهمی‌های خودمانی و خانوادگی به وجود آورده است. از دیگر خدمات این رستوران نیز می‌توان به سرویس بیرون‌بر و اینترنت رایگان نیز اشاره کرد. 

رستوران ایرانی گرند شاندیز در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی گرند شاندیز در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران گرند شاندیز (Grand Shandiz Restaurant)
منو رستورانانواع فست‌فود و غذاهای ایرانی
محدوده قیمتمتوسط و اقتصادی
ساعت کاری11 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، میدان تکسیم، خیابان استقلال، کوچه مشعلیک، پلاک ۱۲

رستوران فارسی

یکی از بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول که طرفداران زیادی دارد، رستوران فارسی است که یک شعبه داخلی نیز در ایران دارد. این رستوران با محیطی دلپسند و خاص، در دسته رستوران‌های لوکس استانبول قرار دارد و کیفیت غذاهای آن زبانزد خاص و عام است. اگر به دنبال خوشمزه‌ترین غذاهای رستوران فارسی در ترکیه هستید؛ توصیه می‌کنم کباب سلطانی، باقالی‌ پلو با ماهیچه، اسپاگتی و شیشلیک را امتحان کنید و از طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید. همچنین قادر هستید به راحتی از قبل در این رستوران میز رزرو کنید یا از سرویس بیرون‌بر آن بهره‌مند شوید. 

رستوران ایرانی فارسی در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی فارسی در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران فارسی (Farsi Restaurant)
منو رستورانانواع غذاهای ایرانی
محدوده قیمتمتوسط
ساعت کاری5/8 صبح تا 2 بامداد
آدرسترکیه، استانبول، خیابان استقلال، کوچه آکارسو، پلاک۶

کافه رستوران گیلان در استانبول

اگر در ترکیه هم هوس غذاهای شمالی مثل میرزاقاسمی کردید، به دلتان سخت نگیرید و یک سر هم به کافه رستوران گیلان در استانبول بزنید. گیلان که غذاهایش کیفیت بالایی دارند؛ از بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول شناخته می‌شود که می‌توانید وعده غذایی خود را در فضای بسته یا باز آن نوش‌جان کنید. 

رستوران ایرانی گیلان در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی گیلان در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران گیلان (Gilan Restaurant)
منو رستورانانواع غذاهای ایرانی و شمالی
محدوده قیمتمتوسط
ساعت کاری9 تا 22
آدرسترکیه، استانبول، محله آسی‌بادم

رستوران آریا 

از بهترین رستوران‌های شیک ایرانی که فضایی خاص و اشرافی دارد، می‌توان به رستوران آریا اشاره کرد. این رستوران علاوه بر کیفیت بالای غذا، تنوع منو و فضایی خاص‌پسند، توانسته است به راحتی رضایت مشتریان خودش را به دست آورد. به قولی هر آنچه که از یک رستوران انتظار دارید را می‌توانید در رستوران آریا پیدا کنید. همچنین سرآشپز خبره این رستوران با ترکیبات جادویی خود، بهترین بشقاب‌های مخصوص را برای شما فراهم می‌کند. تنها کافی است با خیال راحت در کنار دوستانتان در این رستوران بنشینید و با اعتماد به سرآشپز، بهترین غذاهای رستوران آریا را نوش‌جان کنید. 

رستوران ایرانی آریا در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی آریا در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران آریا (Arya Restaurant )
منو رستورانانواع غذاهای ایرانی و فست‌فود
محدوده قیمتنسبتا گران
ساعت کاری12 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، محله ساری‌یر، وادی

رستوران ایرانی دامو

اگر به دنبال رستورانی با غذاهای خوشمزه هستید تا پس از دیدن جاذبه‌های گردشگری استانبول، مخصوصا میدان تکسیم به سراغ آن بروید، رستوران ایرانی دامو را از خاطر نبرید. این رستوران با به وجود آوردن فضایی گرم و صمیمی، محلی دنج و دوستانه را برای گذراندن اوقات فراغت شما فراهم آورده است. 

همچنین اگر دوست دارید برخی از دوستان غیرایرانی خود را به خوردن غذاهای خوشمزه ایرانی در ترکیه دعوت کنید، می‌توانید در رستوران دامو پذیرای آنها باشید تا کارکنان آنجا به خوبی اصالت غذاهای ایرانی را به زبان انگلیسی به آنها معرفی کنند. در ضمن تا زمانی که غذای شما آماده می‌شود در این رستوران با چای رایگان از شما پذیرایی خواهد شد. 
رستوران ایرانی دامو در استانبول ترکیه
رستوران ایرانی دامو در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران ایرانی دامو (Damo Restaurant)
منو رستورانانواع غذاهای اصیل ایرانی
محدوده قیمتمتوسط و اقتصادی
ساعت کاری11 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، بی‌اغلو

کافه لاله زار 

از دیگر رستوران‌های محبوب ایرانی در استانبول ترکیه، می‌توان به کافه رستوران لاله زار نیز اشاره کرد که با منویی جذاب و متنوع شهرت بسیاری پیدا کرده است. از جمله ویژگی‌های خاص این رستوران می‌توان به وجود غذاهایی همچون دل، جگر، ساندویچ مغز و زبان، کتلت و حتی کوکو سبزی اشاره کرد که میان‌وعده‌ای سالم و خوشمزه به شمار می‌روند. 

طراحی دکوراسیون این کافه به نحوی است که به راحتی می‌توانید با دوستانتان در فضایی گرم و دلنشین به تماشای فوتبال، والیبال  یا کشتی بپردازید. با اینکه ممکن است نتوانید غذاهای خورشتی ایرانی ایرانی را در این رستوران پیدا کنید؛ اما مراسم‌های جذابی همچون چهارشنبه‌سوری یا اعیاد مختلف را که در این رستوران برگزار می‌شوند را از دست ندهید. 
کافه لاله زار در استانبول ترکیه
کافه لاله زار در استانبول ترکیه

نام رستورانکافه رستوران لاله زار (Cafe Lalezaar)
منو رستورانانواع خوارک‌های ایرانی
محدوده قیمتاقتصادی
ساعت کاری11 صبح تا 12 شب
آدرسترکیه، استانبول، محله ساری یر، ماسلاک

رستوران خراسانی

اگر به دنبال بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول هستید تا بتوانید روحیه ایرانی خود را سرزنده کنید؛ حتما برنامه رفتن به رستوران خراسانی را بچینید. علاوه بر طعم بی‌نطیر غذاهای ایرانی این رستوران، محیط و طراحی آن کاملا شما را به یاد کوچه‌پس‌کوچه‌های قدیمی خراسان می‌اندازد و حال و هوای سنتی ایرانی را زنده نگه می‌دارد. دیوارهای این رستوران کاه‌گلی بوده و طراحی داخلی رستوران، نشانه‌هایی از زندگی مردم در خراسان قدیم دارد. 

شما می‌توانید در کنار عزیزانتان از حال و هوای این رستوران لذت ببرید و طعم بی‌نظیر غذاهای متنوع ایرانی را زیر زبانتان حس کنید. 
رستوران خراسانی با بافت قدیمی ایرانی در استانبول ترکیه
رستوران خراسانی با بافت قدیمی ایرانی در استانبول ترکیه

نام رستورانرستوران خراسانی (Khorasani Restaurant )
منو رستورانغذاهای ایرانی متنوع
محدوده قیمتمتوسط
ساعت کاری12 تا 23
آدرسترکیه، استانبول، محله فاتح

پیدا کردن غذای ایرانی در استانبول ترکیه

غیرممکن ایرانی باشید و بتوانید بدون غذاهای ایرانی دوام بیاورید. از کشک بادمجان و غذاهای محلی گرفته تا برنج‌های خوش‌قد و بالای طارم ایرانی که عطرشان، هوش از سر هر کسی می‌پرداند. برای همین در اغلب کشورهایی که پای ایرانی جماعت به آنها باز شده است، رستوران و کافه‌های کوچک و بزرگ با منوی غذای ایرانی پیدا می‌شود. چه برسد به ترکیه که هم همسایه است هم خوش و آب و هوا! 

به همین دلایل، اگر روزی به ترکیه سفر کردید یا به تازگی در استانبول آن ساکن شده‌اید، می‌توانید به بهترین رستوران‌های ایرانی در استانبول بروید و با غذاهای خوش‌طعم ایرانی، لحظات خوشی را در کنار عزیزانتان سپری کنید. 

سوالات متداول 

شما می‌توانید با رفتن به رستوران‌هایی همچون گرند شاندیز، آریا و کافه لاله زار، علاوه بر صرف غذاهای ایرانی، فست‌فود نیز نوش‌جان کنید. 

اگر هوس غذای شمالی مخصوصا میرزاقاسمی کردید، می‌توانید با رفتن به رستوران گیلان در استانبول دلی از عزا در بیاورید. 

این رستوران تمام توسط خانم‌ها اداره می‌شود و علاوه بر غذای ایرانی، بهترین غذاهای عربی و افغانی را نیز سرو می‌کند. 

شما می‌توانید در رستوران‌هایی همچون ریحون، مژگان و شیراز، علاوه بر سرو غذاهای ایرانی، غذاهای ترکی، آسیای میانه و بین‌المللی را نیز میل کنید. 

بهترین اکبرجوجه در رستوران دریا کنار استانبول با دستورپخت اصل برای شما عزیزان با طعمی بی‌نظیر سرو می‌شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.