بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی در دنیا [در سال 2023]

بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی در دنیا می توانند علاوه بر امنیت در سفر، امکانات رفاهی مختلفی را در اختیار شما قرار دهند. قطارها در ابتدا فقط برای حمل و نقل بارها ساخته شدند، اما رفته رفته در زمینه‌ی حمل و نقل مسافرین هم مورد استفاده قرار گرفتند. اکثرا افرادی که ترس از پرواز دارند به سراغ سفر با قطار می روند. به خصوص در این روزها که قطارها توانسته اند امکانات رفاهی فوق العاده ای را به مسافرین ارائه دهند.

قطارهای لوکس دنیا دیگر چیزی از هواپیماها کم ندارند و با خدمات نوین و مدرنی که به شما ارائه می دهند احتمالا بتوانند رقیب سرسختی برای مسافرت با هواپیما محسوب شوند. اما باید توجه داشت اگر مدت زمان سفر برای شما اهمیت دارد، سفر با هواپیما گزینه‌ی بهتری است. اما اگر می خواهید با هزینه‌ی کمتری سفر کنید و از مسیر هم لذت ببرید می توانید به سراغ سفر با قطار بروید. در حال حاضر قطارها انواع مختلفی دارند که در این مقاله از همیار تریپ به معرفی قطارهای لوکس جهان و ایران می پردازیم.
معرفی بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی 2023
معرفی بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی 2023

لوکس ترین قطارهای دنیا

لوکس ترین قطارهای دنیا بی شباهت به لوکس ترین هتل های جهان نیستند. اگر با این قطارها سفر کنید، در واقع در هتل 5 ستاره‌ی متحرک اقامت دارید. قطارهای لوکس امکانات رفاهی متنوعی برای شما ارائه می دهند تا به هیچ عنوان در طول مسیر احساس خستگی نداشته باشید. سروصدای کم و کمترین تکان ها از عوامل دیگریست که آرامش شما در طول سفر را تامین می کند. از تلویزیون تا تخت های راحت و میز ناهارخوری می توانند عوامل جذابی باشند که به سراغ این سفر بیایید. البته که مسیر سفر و مناظر دیدنی اطراف هم دیگر عوامل مهم محسوب می شوند.

قطار سوئیت شیکی شیما ژاپن

احتمالا شما هم وقتی نام ژاپن را بشنوید به یاد تکنولوژی و مدرن ترین وسایل روز دنیا بیوفتید. یکی از بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا مربوط به همین کشور است. قطار سوئیت شیکی شیما با قابلیت های فراوان خود شما را به تورهای یک الی سه روزه می برد و تمام مناطق شرق ژاپن را به شما نشان می دهد. با خرید بلیط قطار شیکی شیما، شما در واقع یک سوئیت از هتل 5 ستاره را رزرو کرده اید و با اقامت در آن مناطق دیدنی ژاپن را مشاهده می کنید. واگن های لاکچری این قطار می توانند شما را شگفت زده کنند و سفری بی نظیر را برای شما ترتیب دهند.

از امکانات اصلی این قطار سوئیت باید به رستوران لوکس آن اشاره کنیم. این رستوران بزرگ و مجلل که غذاهای متنوع ژاپنی را برای مسافرین سرو می کند از کیفیت بالایی برخوردار است. شما در حالی که در قطار در حال حرکت به سمت مقصد هستید می توانید در اوج آرامش از خوردن غذای ژاپنی هم لذت ببرید.
قطار سوئیت شیکی شیما، بهترین قطار ژاپنی
قطار سوئیت شیکی شیما، بهترین قطار ژاپنی

قطار اکسپرس مهاراجه هند

هندوستان کشور هزار مذهب و عجیب آسیا که احتمالا شنیدن اسم آن برای شما یادآور فیلم هندی باشد. اما این کشور آنقدر که در فیلم ها می‌بینید فقیر و عقب مانده از تکنولوژی نیست. یکی دیگر از بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا در هند قرار دارد. داخل قطارهای لوکس امکانات متنوع زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا یکی از لذت بخش ترین تفریحات خود را تجربه کنید. مسیر ریلی کشور هندوستان یکی از بزرگترین و معروف ترین مسیرهای دنیا محسوب می‌شود. قطار اکسپرس مهاراجه از لاکچری ترین قطارهای جهان محسوب می شود و گنجایش آن برابر با 88 مسافر است.

اکسپرس مهاراجه هند سفرهای 4 الی 8 روزه را برای مسافرین در نظر گرفته است و این سفر را برای بازدید از مناطق دیدنی کل هندوستان برنامه ریزی کرده است. معماری هندوستان برای شما می تواند یادآور تاج محل باشد. قطار تفریحی اکسپرس هم با تزئینات و به نوعی با معماری هندی ترکیب و ساخته شده است. با این قطار شما می توانید تصور کنید که در تاج محل قرار گرفته اید و به سفر پرداخته اید. این قطار از دو رستوران فوق لاکچری و یک سالن تشریفات بهره می‌برد.

در طول سفر با این وسیله می توانید از مسابقات چوگان با فیل و مراسم سنتی آرتی در گنگ هم دیدن کنید. این قطار علاوه بر ایستادن در این مکان از شهرهای معروف دیگری همچون جیپور، واراناسی، گوا و تاج محل عبور می کند. در واقع شما در 8 روز می توانید با یک قطار مجلل به طور کامل دور هندوستان بچرخید و تمام جاهای دیدنی هند را مشاهده کنید.

قطار اکسپرس مهاراجه، سفر در دل هندوستان با قطار تفریحی
قطار اکسپرس مهاراجه، سفر در دل هندوستان با قطار تفریحی

قطار اکسپرس ونیز سیمپلون اورینت اروپا

لوکس ترین قطارهای جهان می توانند سفری فوق العاده و بدون خستگی را برای شما فراهم کنند. یکی از این قطارهای لوکس در دنیا، قطار اکسپرس ونیز سیمپلون اورینت نام دارد. مسیر ریلی این قطار می تواند برای هر فردی جذاب و وسوسه انگیز باشد. فرض کنید با یک قطار بتوانید از لندن به پاریس، ونیز ایتالیا و استانبول دیدن کنید. ونیز سیمپلون اورینت یک سفر چند روز به دور اروپا محسوب می شود که علاقه مندان به قاره‌ی سبز می توانند بلیط آن را خریداری کنند.

با توجه به این موضوع که این قطار کمی قدیمی بود اخیرا مورد بازسازی قرار گرفت تا بتواند به یکی از بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا تبدیل شود. از امکانات داخل واگن های قطار هر چقدر هم بگوییم حق مطلب ادا نمی شود و فقط باید سفر با این قطار را تجربه کنید. سه سوئیت لوکس با حمام اختصاصی، مبلمان و طراحی بی نظیر به سبک آرت دکو، فضای رویایی قطار و رستوران های باکیفیت را برای یک قطار تصور کنید تا متوجه کیفیت این قطار شوید. در نظر داشته باشید با استفاده از این قطار می تواند به بازدید از دنیای مد پاریس، ونیز ایتالیا و بازارهای سنتی استانبول بپردازید.
قطار اکسپرس ونیز سیمپلون اورینت، سفر به دل اروپا از لندن تا پاریس
قطار اکسپرس ونیز سیمپلون اورینت، سفر به دل اروپا از لندن تا پاریس

قطار بلموند آندین اکسپلورر پرو

شاید در ذهنتان پرو کشوری نباشد که از لوکس ترین قطارهای دنیا بهره ببرد، اما قطار بلموند آندین اکسپلورر را باید در لیست بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا قرار دهیم. پرو که کشوری در آمریکای جنوبی است دارای یکی از طولانی ترین مسیرهای ریلی جهان می باشد. این قطار که شامل 24 کابین بوده و از امکاناتی در حد یک هتل 5 ستاره بهره می برد، جاهای دیدنی زیادی را به شما نشان می دهد. شما در طول مسیر سفر با این قطار تفریحی که به مدت 2 شب و نیم طول می کشد، از مکان های زیر دیدن می کنید:

 • کوه های آلتیپلانو
 • غارهای سامبی
 • دریاچه تیتیکاکا
قطار بلموند آندین اکسپلورر پرو، از لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا
قطار بلموند آندین اکسپلورر پرو، از لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا

قطار سلطنتی پرتغال

یکی دیگر از قطارهای لوکس دنیا در پرتغال قرار گرفته است. اگر به شما بگویند می خواهید سوار یک قطار تولید سال 1890 شوید، احتمالا فکر کنید یک قطار از کار افتاده و معمولی به شما پیشنهاد شده است. ای این قطار برای شاه دولویی اول ساخته شده و یک قطار سلطنتی بوده است که در حال حاضر به عنوان یک از بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا محسوب می شود. البته گذر زمان مطمئنا آسیب هایی به آن وارد کرده است و به همین دلیل با سرمایه گذاری یک تهیه کننده‌ی سینما مورد بازسازی قرار گرفته است.

سفر به پرتغال می تواند سفری جذاب در دل اروپا باشد اما این سفر وقتی هیجان انگیز تر می شود که یک بلیط از قطار تفریحی سلطنتی داشته باشید. مدت زمان سفر این وسیله کوتاه است و در یک روز با عبور از دره دورو سفر به پایان می رسد. در طول سفر شما می توانید از رستوران های لوکس آن به همراه بهترین و با کیفیت ترین غذاها و نوشیدنی ها استفاده کنید.
قطار سلطنتی پرتغال، بهترین قطار تفریحی دنیا
قطار سلطنتی پرتغال، بهترین قطار تفریحی دنیا

قطار آبی آفریقای جنوبی

سفر با قطار های لوکس تفریحی به یکی از کارهای جذاب در مسافرت تبدیل شده است. به شکلی که این تجارت تفریحی به تمام قاره های جهان حتی آفریقا هم رسیده است. البته قطار آبی بیش از 70 سال است که کار جابجایی مسافران از پرتوریا به کیپ تاون را انجام می دهد. سفری کمتر از دو روز با مسیری 1600 کیلومتری می تواند تجربه ای فراموش نشدنی در دل آفریقا محسوب شود. شاید اگر به وسیله‌ی این قطار آبی سفر را تجربه کنید دیدگاه ذهنی شما نسبت به آفریقا به کلی عوض شد.

رستوران های شیک و لاکچری آن را که کنار بگذاریم باید به کوپه های بزرگ و مجلل آن با خدمات 24 ساعته اشاره کنیم. از بهترین خوراکی هایی که در این سفر می توانید طعم آنها را بچشید باید به خاویار و گرانترین نوشیدنی های دنیا اشاره کنیم. میوه های عجیب و غریب آفریقایی را هم به این پذیرایی اضافه کنید تا بدانید با یکی از بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا طرف هستید. شما با قطار آبی یک گزینه‌ی دیگر هم پیش روی خودتان می بینید که سافاری ریلی نامیده می شود. این سفر یک روزه بیشتر به تفریح در صحرای سابی سندز مربوط می شود.
قطار آبی آفریقا
قطار آبی، تجربه ای به یاد ماندنی در سفر به آفریقا با قطار

قطار عقاب طلایی روسیه

عکس قطارهای لوکس هر شخصی را می تواند وسوسه کند تا یک بار این سفر را تجربه کند. سفر در دل سرما یکی دیگر از تجربه های خاصی است که در طول زندگی می توانید داشته باشید. احتمالا شما هم سیبری را به عنوان نمادی از سرما بشناسید. با گلدن ایگل یا همان عقاب طلایی می توانید سفری فوق العاده به دل سیبری در روسیه داشته باشید. این سفر چند روزه 11000 کیلومتر مسیر را برای شما پیش بینی کرده است. علاوه بر غذاهای باکیفیت و فضای لاکچری واگن ها باید به مسیرها و جاهای دیدنی که از آن عبور می کنید اشاره کنیم که عبارتند از:

 • مسکو
 • شهر ولادی وستک
 • اولان باتار
 • سواحل دریاچه بایکال
 • مغولستان
قطار عقاب طلایی یا گلدن ایگل، سفر به دل سیبری
قطار عقاب طلایی یا گلدن ایگل، سفر به دل سیبری

قطارهای لوکس ایران

در بین بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا می توان به قطارهای با کیفیت ایرانی هم اشاره کرد. لوکس ترین قطارهای ایران امکانات فوق العاده در سطح یک هتل 5 ستاره را به مشتریان خود ارائه می دهند و می توانند تجربه ای بی نظیر را برای مسافرین فراهم کنند. در صورتی که موفق شوید بهترین تور داخلی با قطار را رزرو کنید، از قطارهای لوکس بهره خواهید برد. در ادامه با قطارهای لوکس ایران آشنا می شوید تا از این به بعد با بهترین قطارهای ایران سفر کنید.

قطار 5 ستاره فدک 

قطار فدک از محبوب ترین و البته با کیفیت ترین قطارهای ایران محسوب می شود. مسیر ریلی ایران با پیشرفت چشمگیری روبرو بوده است و قطارهای مختلف و سطح بالای زیادی در کشور وجود دارند. از لاکچری ترین و بهترین امکانات این قطار می توان به برخورداری آنها از سیستم صوتی و تصویری IPTV اشاره کرد. شما با این سیستم پیشرفته علاوه بر تماشای فیلم و شنیدن موسیقی می توانید از موقعیت مکانی قطار هم مطلع شوید. به این امکانات فرا‌خواندن مهمانداران قطار و تماشای وضعیت آب و هوا را اضافه کنید. از دیگر امکانات قطار فدک موارد زیر را می توان برشمرد:

 • سرو نوشیدنی در ابتدای سفر به عنوان خوشامدگویی
 • فرش قرمز برای خوشامدگویی و استقبال
 • امکان استرداد آنلاین بلیط
 • سرو صبحانه یا عصرانه
 • سرو غذای اصلی به همراه پیش غذا و دسرهای مخصوص
 • سرو انواع نوشیدنی گرم برای مسافرین
 • سرویس خواب
 • ارائه‌ی حوله مرطوب
 • برخورداری از ویلچر 
قطار 5 ستاره فدک، امکانات رفاهی و خدمات عالی
قطار 5 ستاره فدک، امکانات رفاهی و خدمات عالی

قطار ۵ ستاره زندگی

از بهترین و لوکس ترین قطارهای تفریحی دنیا گفتیم و با امکانات متنوع آنها آشنا شدید. اما برای سفر در کشور خودمان هم شما می توانید از امکانات فوق العاده ای برخوردار شوید. کافیست با بهترین قطارهای ایرانی که یکی از آنها قطار 5 ستاره زندگی نام دارد آشنا شوید. این قطار در 96 در لیست قطارهای شرکت رجا قرار گرفت. کوپه های 4 تخته‌ی این قطار می تواند گزینه ای عالی برای سفرهای خانوادگی شما محسوب شود. این وسیله نقلیه‌، یک وسیله‌ی عادی محسوب نمی شود و شما علاوه بر صرف صبحانه، نهار و شام می توانید از یک شام لاکچری بهره ببرید. علاوه بر این امکانات موارد زیر هم به شما ارائه می شود:

 • مجهز به دو مانیتور 18 اینچی
 • تهویه مطبوع
 • دریاچه برای تنظیم نور و دمای کوپه
 • سیستم صوتی تصویری پیشرفته
 • اتصال به اینترنت رایگان در قطار
 • سرو نوشیدنی و دسر خوشامدگویی
 • ارائه‌ی روزنامه و مجله
 • سرویس فرنگی
 • جعبه کمک های اولیه
 • فروشگاه کوچک و کتابخانه با 36 کتاب
قطار 5 ستاره زندگی، زندگی مجلل در قطار
قطار 5 ستاره زندگی، زندگی مجلل در قطار

قطارهای لوکس تهران مشهد

از مقصدهای اصلی مردم ایران و از شهرهای پر رفت و آمد می توان به مشهد مقدس اشاره داشت. با توجه به استقبال زیادی که از این شهر توسط مسافرین صورت می گیرد، شرکت رجا به فکر ارائه‌ی قطارهای باکیفیت تری در این مسیر ریلی افتاده است. در حال حاضر لوکس ترین قطارهای تهران مشهد کم نیستند و می توانند سفری فوق العاده را برای شما به همراه داشته باشند. در ادامه با یکی از بهترین و لوکس ترین قطارهای ایران آشنا می شوید.

قطار 5 ستاره نورالرضا 

قطارهای نور از قطارهای لوکس مشهد محسوب می شوند که به شرکت نورالرضا مربوط می شوند. این قطارها ساخت کشور چین می باشند و در سطح های مختلفی به مشتریان ارائه می شوند که طبق هزینه‌ی پرداختی امکانات مختلفی را به شما ارائه می دهند. از جمله امکانات قطار نور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • عایق صوتی واگن ها
 • عایق حرارتی دیواره واگن ها
 • سرویس فرنگی
 • تهویه مطبوع
 • مانیتور 4 کاناله با هدفون جدا
 • سرو غذا و پیش غذا
قطار 5 ستاره نورالرضا، قطار لاکچری تهران مشهد
قطار 5 ستاره نورالرضا، قطار لاکچری تهران مشهد

سوالات متداول

قطار Train du Desert در موریتانی با طول 2 کیلومتر طولانی ترین قطار دنیا محسوب می شود اما از قوی ترین و لوکس ترین قطارهای دنیا باید به قطار شیکی شیما ژاپن اشاره کنیم.

قطارهای شیکی شیما، بلموند آندین اکسپلورر، اکسپرس مهاراجه، اکسپرس ونیز سیمپلون اورینت، قطار سلطنتی، قطار آبی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.