بهترین تور طبیعت گردی شیراز [قیمت به صرفه در سال 1402]

بهترین تور طبیعت گردی شیراز تجربه بی نظیر از زیبا ترین و بهترین جاذبه های گردشگری داخلی را برای شما فراهم می کند، طبیعت شیراز یکی از منحصر به فردترین زیبایی‌های ایران است که افراد زیادی را برای بازدید از خود ترغیب می‌کند. این طبیعت شگفت‌انگیز آثار تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده و تلفیقی نو خلق کرده که چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌کند.

با توجه به این مسئله، سفر به شیراز یکی از سرگرم‌کننده‌‍ ترین و جذاب‌ترین سفرهایی است که هر فرد باید یک‌بار هم که شده لذت آن را بچشد و از این شهر زیبا دیدن کند.

از سوی دیگر باید در نظر داشت که طبیعت شیراز محدود به شهر تاریخی آن نیست و با حضور در حومه این شهر نیز می‌توان از زیبایی‌های آن بازدید کرد و احوالاتی جدید را به خاطر سپرد. طبیعت‌ گردی پیامدهای مثبت بسیار زیادی در روحیه افراد دارد از این جهت با رفتن به بهترین تور طبیعت گردی شیراز می‌توان از این آثار مثبت نهایت استفاده را داشت و از آن لذت برد.

بهترین تور طبیعت گردی شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

همان‌گونه که در ابتدا بیان شد طبیعت گردی آثار و پیامدهای مثبت زیادی دارد که با استفاده از آن می‌توان روحیه و احوالات فردی را به سمت و سوی آرامش و زیبایی سوق داد. باید در نظر داشته باشید که هیچ یک از جاذبه‌های گردشگری در جهان شبیه به یکدیگر نیستند بنابراین بازدید از آن‌های می‌تواند اندیشه‌ای جدید برای انسان فراهم آورد که خالی از لطف نیست و افراد زیادی را وادار می‌کند تا برای دیدن آن اقدام کنند.

طبیعت شیراز نیز از این قاعده مستثنی نیست و با ثبت نام در گروه طبیعت گردی شیراز می‌توان ردپاهای طبیعت را مشاهده کرد که در هر گوشه به یک شکل خود را به معرض نمایش گذاشته است. انواع مختلفی از تور طبیعت گردی وجود دارد که بهترین تور طبیعت گردی شیراز با ارائه برخی از آن‌ها تفریح‌های متنوعی را برای مخاطبین خود فراهم می‌آورد.

از جمله انواع تورهای گردش در طبیعت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تورهای گردشگری مبتنی بر طبیعتتورهای مبتنی بر طبیعت، آثار طبیعی و حیات وحش را به نمایش می‌گذارند و اساس سفر را بر حول محور این مسئله پیش می‌برند.
تورهای گردشگری اکوتوریسمهدف اصلی اکوتوریسم‌، شناخت طبیعت و ساختار آن را در دستور کار خود قرار داده و اغلب سعی می‌شود حضور در این تورها بدون آسیب‌زدن به طبیعت و یا دست‌کم با کم‌ترین آسیب به طبیعت همراه باشد.
تورهای گردشگری حیات وحشهمان‌گونه که از نام این تورهای طبیعت گردی مشخص است، افرادی که در تور حیات وحش ثبت‌نام می‌کنند برای بازدید از حیات وحش و اکوسیستم حیوانات آن آماده می‌شوند و از نزدیک با زندگی حیوانات هر ناحیه آشنایی پیدا می‌کنند.
تورهای گردشگری کویر نوردیکویر نوردی یکی از جذاب‌ترین اقداماتی است که هر فرد در طول زندگی خود انجام می‌دهد و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که بر هیچ کس پوشیده نیست. اشخاص علاقمند می‌توانند با ثبت نام در این تورها، از سکوت بی‌انتهای کویر لذت ببرند و درخشش ستاره‌ها را به نظاره بنشینند.

با بررسی لیست تورهای طبیعت گردی شیراز می‌توان پی برد که امکان ثبت‌نام در کدام گزینه از انواع گردش در طبیعت برای طبیعت گردهای شیرازی وجود دارد، گفتنی است که شیراز یکی از بهترین تورهای داخلی به شمار می آید.

ویژگی های بهترین تور طبیعت گردی شیراز خوب چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که پیش از ثبت نام در بهترین تور طبیعت گردی شیراز باید به آن توجه داشته باشید، بررسی و انتخاب ویژگی‌های یک تور طبیعت گردی خوب و مناسب است. به عبارت بهتر، با شناخت ویژگی‌های آژانس‌های برگزار کننده تورهای گردش در طبیعت می‌توانید پی ببرید که آیا این مورد، برای شما مناسب است یا خیر.

از جمله ویژگی‌هایی که برای شناخت مناسب‌ترین تور گردشگری در طبیعت باید به آن توجه داشت عبارت‌اند از:

 • داشتن یک لیدر مجرب و کارآزموده
 • ارائه محل اسکانی مناسب برای گردشگران و مسافران حاضر در تور
 • برنامه‌ریزی دقیق و منسجم تور گردشگری به منظور بازدید از تمامی جاذبه‌های طبیعی
 • بالا بودن اعتبار و ارزش آژانس گردشگری
 • داشتن وسیله نقلیه مناسب برای گردش در زمان برگزاری تور
 • خدمات ارائه شده توسط آژانس برگزار کننده در زمان تور
 • داشتن بیمه مسافران به منظور پیشگیری از هرگونه عواقب بعد از آن
 • داشتن خدمات انصراف از تور مناسب برای گردشگران

جاذبه های بهترین تور طبیعت گردی شیراز و اطراف آن

پس از انتخاب بهترین تور طبیعت گردی شیراز، نوبت به بررسی جاذبه‌های طبیعت گردی این شهر زیبا و خاطره‌انگیز می‌رسد تا با شناخت آن‌ها، پیش زمینه‌ای از محیطی که قرار است در آن حضور پیدا کنید، داشته باشید. از جمله زیباترین و دلنشین‌ترین جاذبه‌های طبیعت‌ گردی در این شهر که با اطلاع از قیمت تور طبیعت گردی شیراز می‌توانید در آن حضور پیدا کنید عبارت‌اند از:

دشت ارژن

یکی از جاذبه‌های گردشگری و طبیعت گردی که در اطراف شهر شیراز واقع شده و افراد زیادی را مشتاق بازدید از خود کرده است دشت ارژن، ارزن یا ارجن می‌باشد که به عنوان منطقه‌ای حفاظت شده به منظور نگهداری از انواع گونه‌های جانوری و گیاهی به ثبت رسیده و گردشگران را سمت خود فرامی‌خواند.

با رفتن به تور یک روزه اطراف شیراز نیز می‌توان از این دشت زیبا دیدن کرد چراکه تنها 60 کیلومتر با این شهر پر از جاذبه فاصله دارد و مقصد بسیار خوبی برای تفریحات یک روزه به حساب می‌آید.

علاوه بر این موارد، گردشگران با حضور در این ناحیه می‌توانند گونه‌های کمیاب جانوری از جمله شیر ایرانی را مشاهده کرده و از آن لذت ببرند؛ البته نباید فراموش کرد که حفاظت از این جانوران ارزشمند در اولیت است، بنابراین در هنگام حضور در این ناحیه مراقب باشید تا ناخواسته آسیبی به این حیوانات جذاب و محل زندگی ایشان وارد نکنید. هرچند که بهترین تور طبیعت گردی شیراز با اتخاذ تصمیماتی مناسب از آسیب رسیدن به هر یک از طرفین جلوگیری می‌کند.

دشت ارژن جاذبه‌ای برای طبیعت گردی
دشت ارژن بهشت ایران

تنگ دم اسب

یکی دیگر از زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهر شیراز که ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد و گزینه مناسبی برای ثبت‌نام در تور یکروزه طبیعت گردی شیراز محسوب می‌شود؛ تنگه دم اسب است. این جاذبه طبیعی فاصله کمی به اندازه 50 کیلومتر تا شهر شیراز دارد و با داشتن ویژگی‌های بصری دلنشین، هوش از سر مسافران می‌برد.

با سفر به این ناحیه می‌توانید از میان انبوهی از درختان بلوط و کوه‌های سر به فلک کشیده عبور کنید و از رنگ آبی فیروزه‌ای رودخانه نهایت لذت را ببرید. این ناحیه برای افرادی که به ماجراجویی علاقه دارند یک انتخاب مناسب است و می‌تواند بهترین تور طبیعت گردی شیراز ایشان باشد؛ چراکه پیچ و خم‌های زیادی بر سر راه ایشان قرار می‌دهد و با داشتن تنگناهای مختلف، ایشان را به چالش می‌کشد.

تنگه دم اسب مقصدی برای تور طبیعت گردی
بازدید از زیبایی های تنگه دم اسب

روستای قلات،بهترین تور طبیعت گردی شیراز

یکی از زیباترین مناطق ییلاقی اطراف شیراز که با حضور در تورهای طبیعت گردی اطراف شیراز می‌توانید به راحتی از آن‌ها بازدید کنید، روستای قلات است. این جاذبه طبیعی گردشگری افراد زیادی را مجذوب خود می‌کند به گونه‌ای که اغلب گردشگران ادعا می‌کنند این روستا از زیباترین مناطق دیدنی در ایران به شمار می‌رود.

در نظر داشته باشید که این روستای شگفت‌انگیز با داشتن 2500 سال قدمت، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در ایران به شمار می‌رود که با داشتن زیباهایی بصری و باغ‌های فراوان به مقصدی برای بهترین تور طبیعت گردی شیراز تبدیل شده است.

از سوی دیگر این طبیعت بکر و دلنشین دارای سه آبشار است که از فراز کوهای بلند به پایین ریخته می‌شوند و پدیده‌ای شگرف را خلق می‌کنند. علاقمندان به گیاهان دارویی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و از گیاهان به عمل آمده در این اطراف از جمله آویشن، پونه، مرزه، گل ختمی و… بچینند. از دیگر جاذبه‌های گردشگری این روستای تاریخی و زیبا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیاب‌های آبی
 • بازار قدیمی
 • قلعه قزل ارسلان
 • کلیسا
روستای قلات، مقصد بهترین تور طبیعت گردی شیراز
تجربه گردش در هوای بکر و تازه روستای قلات

تنگ تیزاب

اگر به دنبال مشاهده یکی از زیباتری اثرهای هنری طبیعت می‌گردید باید از تنگ تیزاب بازدید کنید تا شکوه و عظمت آن احوالاتی دیگر برای شما رقم زده و بهترین تور طبیعت گردی شیراز را به خاطره‌ای به یادماندنی تبدیل کند.

این جاذبه طبیعی و دیدنی حدود 90 کیلومتر با شهر با اصالت شیراز فاصله دارد و با داشتن رودخانه‌ای که از میان تنگه عبور می‌کند، علاقمندان را از سرتاسر کشور به سوی خود فرامی‌خواند.

این رودخانه از میان کوه‌های سپیدان راه خود را پیدا کرده و قدم به تنگ تیزاب می‌گذارد تا با رقص خوش آهنگی که دارد، چشم بینندگان را به خود خیره کند؛ جالب است بدانید که این رودخانه در اغلب روزهای سال جریان دارد امکان بازدید از آن در هر زمانی فراهم خواهد بود. همچنین با حضور در این ناحیه می‌توانید در کنار این رود به ماهیگیری بپردازید و اوقات خود را به شادی سپری کنید.

تنگ تیزاب، محفلی برای طبیعت گردان در شیراز
محفلی جذاب و دلنشین برای طبیعت گردان در شیراز

دریاچه هفت برم، بهترین تور طبیعت گردی شیراز

رنگ آبی که از قلموی طبیعت چکه می‌کند در هر جایی زیبایی می‌آفریند و جلوه‌ای متمایز از شگفتی خلقت را به نمایش می‌گذارد؛ بنابراین اگر قصد دارید تا روح خود را تازه کنید می‌توانید از دریاچه هفت برم در 67 کیلومتری شهر شیراز بازدید کنید.

برم در گویش این ناحیه به معنای تالاب یا آب‌گیر است که وجود هفت آب‌گیر در این منطقه، نام آن را تصدیق می‌کند. اگر تمایل داشتید تا از این منطقه بازدید کنید در ابتدا باید بدانید که حدود 4 مورد از این آب‌گیرها، به صورت دائمی وجود دارند و باقی موارد به صورت فصلی ظهور کرده و طبیعت این منطقه را زیبا می‌کنند.

بهترین تور طبیعت گردی شیراز هرگز از این منطقه غافل نمی‌شود و با بردن مسافران به این ناحیه طبیعی، زیبایی‌های  خلقت را به نمایش می‌گذارد.

دریاچه هفت برم، طبیعتی دیدنی در اطراف شیراز
طبیعتی بکر و دیدنی دیدنی در اطراف شیراز

تنگ رغز

اگر تمایل دارید تا از نزدیک عروس تنگه‎های ایران را به تماشا بنشینید، باید گفت که تنگ رغز بهترین گزینه برای شما است.  آبشارهای متفاوتی در این ناحیه وجود دارند که از میان صخره‌های سربلند به دل تنگه سرازیر می‌شوند و پدیده‌ای شگفت‌انگیز را می‌سازند؛ از سوی دیگر این صخره‌ها باعث شده‌اند تا افراد ماجراجو برای حضور در تور تفریحی اطراف شیراز اقدام کنند و تقابل میان آب و سنگ را به تماشا بنشینند.

جالب است بدانید که در بعضی از قسمت‎های این تنگه، دیواره‌های آن با یکدیگر پیوند می‌خورند و جلوه‌ای از یک غار پر از روشنایی را به نمایش می‌گذارند. علاقمندان به آب‌تنی نیز می‌توانند در آب‌های روشن دریاچه‌های موجود در تنگه استفاده کنند و ساعاتی را در زلال آب‌های آرام به استراحت بگذرانند و بهترین تور طبیعت گردی شیراز را در دفترچه خاطرات خود به ثبت برسانند.

تنگ رغز، شگفت‌آورترین جاذبه طبیعی اطراف شیراز
هیجان بازدید از شگفت‌آورترین جاذبه طبیعی اطراف شیراز

دریاچه مهارلو

پرداخت هزینه تور طبیعت گردی شیراز برای بازدید از دریاچه زیبای مهارلو، کاملا به جا و منصفانه است. درواقع این جاذبه طبیعت گردی، یکی از شگفت‌انگیزترین آثار خلقت خداوند  می‌باشد که در 18 کیلومتری جنوی شرقی شهر شیراز قرار گرفته و پدیده‌ای منحصر به فرد را رقم زده است.در این دریاچه، جلبک‌های خاصی رشد می‌کنند که سبب شده‌اند تا رنگ دریاچه صورتی شود و هر بیننده‌ای در حیرت فرو رود.

با حضور در این تور شیراز اینستاگرام خود را پر از عکس‌های خارق‌العاده از طبیعت منحصر به فرد مهارلو کنید تا سایر افراد نیز با این زیبایی خلقت آشنایی پیدا کرده و در بهترین تور طبیعت گردی شیراز نام‌نویسی کنند.

البته باید توجه داشت که دریاچه زیبای مهارلو، به صورت فصلی پر از آب می‌شود و در فصول گرم سال، با وجود دمای بالای هوا، آب دریاچه تبخیر شده و موجب قرمز شدن رنگ جلبک‌ها می‌شود؛ در نهایت با پر آب شدن مجدد این دریاچه، رنگ آن به صورتی متمایل شده و هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

دریاچه مهارلو، مقصدی برای علاقمندان به جاذبه‌های شگفت‌انگیز
محلی فوق العاده زیبا برای علاقمندان به جاذبه‌های شگفت‌انگیز

بهترین تور طبیعت گردی شیراز

طبیعت گردی یکی از امور سرگرم کننده و مفرح است که تاثیرات مثبتی بر روح و روان افراد می‌گذارد و ساعاتی دلنشین را برای افراد فراهم می‌کند. این تفریح دلچسب و به یادماندنی انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از تور گردشگری مبتنی بر طبیعت، اکوتوریسم، حیات وحش و کویر نوردی.

طبیعت شیراز و اطراف آن با داشتن جاذبه‌های چشم‌نواز و زیبا، این امکان را به افراد می‌دهند که در بهترین تور طبیعت گردی شیراز ثبت نام کرده و ساعات خوشی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

از جمله زیباترین جاذبه‌های طبیعی که برای بازدید در تور طبیعت گردی مناسب‎اند می‎توان به تنگ تیزاب، تنگ رغز، تنگ دم اسب، آبشار مارگون، روستای قلات و… اشاره کرد.

سوالات متداول

روستای قلات یکی از زیباترین یادگارهای به جا مانده از 2500 سال پیش است که با داشتن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، مقصد مناسبی برای تورهای طبیعت گردی به شمار می‌رود.

دریاچه زیبای مهارلو که در نزدیکی‌های شهر شیراز قرار دارد، به رنگ صورتی است و طبیعت این ناحیه را به طرز خارق‌العده‌ای زیبا می‌کند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.