بهترین زمان خرید بلیط هواپیما برای سفر چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما، می‌تواند کاهش چشمگیری در هزینه های سفر شما ایجاد کند. مطمئنا همه‌ی افراد ترجیح می دهند با امکانات مناسب ، اما ارزان قیمتی به مسافرت بروند. با بالا رفتن قیمت ها ، کاهش هزینه های خرید بلیط هواپیما ، می تواند تاثیر زیادی در مسافرت ما ایجاد کند. شما برای خرید بلیط ارزان قیمت و البته پروازی با امکانات رفاهی مناسب ، باید به نکات زیادی توجه داشته باشید.

قیمت بلیط هواپیما ، در مقاطع مختلف سال ، متفاوت است و شما می توانید با استفاده از ترفندهای مختلف ، بهترین زمان خرید بلیط هواپیما را پیدا کنید. در ادامه ما به معرفی این ترفندها می پردازیم و به شما کمک می کنیم، تا بتوانید بهترین و ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما برای سفر چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ، به عوامل مختلفی بستگی دارد . این عوامل همیشه یکسان نیستند و با توجه به زمان قابل تغییر هستند ، به عنوان مثال ، همیشه بلیط های لحظه آخری از قیمت پایین تری برخوردار نیستد و عقب انداختن خرید بلیط ممکن است به ضرر شما باشد. حتی گاهی اوقات اینکه از کجا بلیط هواپیما بخریم ، می تواند نکته ای تاثیر گذار باشد. شما برای تجربه‌ی یک پرواز عالی با قیمت مناسب ، باید تمام نکات را بسنجید.

فرصت طلایی خرید بلیط هواپیما
بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در تعطیلات

همانطور که گفتیم همیشه بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ، برای شما در لحظه های آخر نیست. در تعطیلات به خصوص عید نوروز ، هرچقدر که به شروع تعطیلات نزدیک تر شویم ، قیمت بلیط هواپیما هم بالاتر می رود.

به طور کلی در این ایام ، نرخ نسبتا ثابتی برقرار است ، اما با توجه به این موضوع که امکان رزرو شدن تمام پروازها وجود دارد ، بلیط‌ها گران تر خواهند شد. در نتیجه بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در روزهای تعطیل ، رزرو بلیط ،در چند روز یا چند‌ماه قبل از شروع تعطیلات می باشد.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در روزهای غیر تعطیل

مسافرت در روزهای غیر تعطیل ، مطمئنا به صرفه تر است. خرید بلیط برای روزهای عادی ، علاوه بر زمان ، به مقصد شما هم بستگی دارد. در این شرایط می توانید با کمی جستجو در جهت خرید بلیط ارزان هواپیما نیز اقدام نمایید. 

بجز فصل تابستان که یک فصل مناسب برای مسافرت محسوب می شود ، در دیگر فصل ها استقبال چندانی از پروازها صورت نمی گیرد. در این شرایط قیمت بلیط ها در روزهای ابتدایی با نرخ بالاتری ثبت می شود ، که خرید در این مقطع توصیه نمی شود. اما هر چقدر که به تاریخ پرواز نزدیک تر شوید ، قیمت بلیط ها هم برای جذب مسافرین ، کاهش می یابد.

علاوه بر تعیین زمان خرید بلیط ، شما باید به مقصد هم توجه کنید. به عنوان مثال سفرهای زمستانی به مناطق گرمسیر ، طرفدار بیشتری دارد و در نتیجه قیمت بالاتری هم خواهد داشت. اما اگر در زمستان ، قصد سفر به مقصدی مثل ترکیه یا روسیه را داشته باشید ، مطمئنا با قیمت پایین تری سفر را تجربه می کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما خارجی

بهترین زمان برای رزرو پروازهای خارجی عواملی مشابه با پروازهای داخلی دارد. همانطور که تعطیلات عید نوروز در نرخ بلیط برای پروازهای داخلی تاثیر گذار است ، تعطیلات کریسمس و مناسبت های مهم خارجی هم ، در قیمت بلیط هواپیما موثر می باشد. همانطور که بالاتر گفتیم ، مقصد هم در قیمت بلیط موثر خواهد بود و این موضوع در مورد انتخاب بهترین تورهای خارجی و پرواز های مستقیم آن صدق می کند.

به عنوان مثال پروازهای مکه و عربستان، در ماه حج با قیمتی بیشتر از ماه های دیگر عرضه می شود. یا در روزهای اربعین، بلیط هواپیما کربلا، از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود. در این موارد نرخ ثابت است و بهتر است برای جا نماندن از پرواز، در اولین فرصت بلیط خود را خریداری کنید.
بهترین زمان خرید بلیط هواپیما خارجی
فرصت های طلایی برای خرید بلیط هواپیما خارجی

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما کیش

در این روزها ، کیش به یکی از لاکچری ترین مقاصد تفریحی کشور تبدیل شده است. با توجه به مراکز خرید ، مراکز تفریحی و رفاهی کیش ، احتمالا هزینه های زیادی را در این سفر خواهید داشت. پس بهتر است از همان شروع سفر ، یعنی در خرید بلیط هواپیما ، صرفه جویی در هزینه ها را اعمال کنید.

پیدا کردن بهترین زمان خرید بلیط هواپیما برای کیش، کار دشواری است. با توجه به استقبال همیشگی مسافران از این شهر، معمولا بلیط هواپیمای کیش قیمت نسبتا بالایی دارد، اما در مقاطعی از سال، یا با خرید بلیط چارتر می توانید بلیط ارزان تری را تهیه کنید. در بررسی تفاوت بلیط چارتر و سیستمی به سادگی می توانید تفاوت قیمت ها را مشاهده کنید.

با توجه به آب  و هوای گرم این منطقه و همچنین پایان اوج سفرها در ایام عید ، یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب زمان سفر به کیش ، ایام بعد از عید می باشد. تابستان های کیش ، هرچند که آب و هوای گرمی دارد، اما باز هم از استقبال خوبی برخوردار است. بهترین زمان برای خرید بلیط کیش در تابستان، در ماه های تیر و خرداد است.

با توجه به گرمای شدید این منطقه در این ماه ها ، می توانید بلیط ارزان تری را خریداری کنید. همچنین با توجه به آمادگی مردم برای مسافرت در عید نوروز ، معمولا در ماه های دی و بهمن ، مسافرت کمتری صورت می گیرد ، کی می توانید این ماه ها را هم برای سفر خود انتخاب کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما
انتخاب بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

ترفندهای خرید بلیط ارزان هواپیما

شما می توانید با استفاده از ترفندهای مختلف ، به بهترین زمان خرید بلیط هواپیما برسید. با توجه به توضیحاتی که خدمت شما ارائه شد ، می توان ترفندهای خرید یک بلیط ارزان قیمت و با کیفیت را در موارد زیر خلاصه کرد :

  • خرید بلیط هواپیما تکمیل ظرفیت یا همان بلیط چارتری
  • خرید بلیط هواپیما در روزهای وسط هفته
  • خرید در روزهای غیر تعطیل
  • خرید بلیط در ساعات بامدادی و صبحگاهی
  • خرید بلیط در مقاطع Dead Zones (اواسط آذر ، اواسط بهمن ، پاییز ، بعد از تعطیلات عید)
  • جستجو در سایت های مختلف و انتخاب بهترین گزینه پس از مقایسه
  • استفاده از تورهای مسافرتی

تخفیف های آژانس های مسافرتی

اگر شما در سایت های مختلف تورهای گردشگری و آژانس های مسافرتی ثبت نام کنید ، می توانید از تخفیفات فوق العاده‌ی آنها استفاده کنید. گاهی اوقات با توجه به کاهش حجم مسافرت ها در کشور ، تورهایی با قیمت بسیار پایین برگزار می شوند ، شما در این ایام می توانید فرصت را غنیمت شمارید و با کمترین هزینه به ایرانگردی بپردازید.

خرید بلیط در فرودگاه یا سایت های اینترنتی

با توجه به پیشرفت فضای اینترنتی در کشور ، در حال حاضر کمتر کسی با مراجعه حضوری به فرودگاه به خرید بلیط می پردازد. شما هم بهتر است هیچ گاه خرید بلیط خود را به فرودگاه موکول نکنید. چون ممکن است با نبود بلیط مواجه شوید و از سفر خود جا بمانید.

ویژگی مهم و اصلی سایت های فروش بلیط هواپیما ، امکان مقایسه‌ی  قیمت ها است. شما با مراجعه به انواع سایت ها ، می توانید از قیمت ها ، تورهای گردشگری ، انواع کلاس های پرواز و امکانات یک پرواز آشنا شوید. در این صورت می توانید بهترین زمان خرید بلیط هواپیما را برای خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

بلیط کنسلی یا همان لحظه آخری ، در واقع بلیط های چارتری هستند که به علت پر نشدن ظرفیت پرواز ، با قیمتی پایین تر به فروش می رسند. این بلیط ها می توانند گزینه خوبی برای شما باشند.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ، حتی به ساعات روز هم بستگی دارد. پروازهای ساعات بامدادی شبانه روز ، از قیمت ارزان تری برخوردار هستند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.