بهترین زمان سفر به اراک

اگر بهترین زمان سفر به اراک را انتخاب کنید می تواند سفر فوق العاده این را به این شهر زیبا داشته باشید. با توجه به وجود محلات در نزدیکی شهرستان اراک و در استان مرکزی، گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند و معمولا بهترین تور گردشگری آبگرم محلات از پرطرفدارترین و بهترین تورهای داخلی ایران محسوب می شود. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم بهترین فصل برای سفر به اراک را مشخص کنیم تا علاوه بر محلات بتوانید از دیگر جاذبه های این منطقه دیدن کنید.

کی بریم اراک؟
کی بریم اراک؟

بهترین زمان سفر به اراک از نظر آب و هوا

آب و هوای اراک نسبتا سرد و خشک است و تحمل سرمای زمستان در این شهر کمی سخت خواهد بود. اما این بدان معنی است که شما در فصل های بهار و تابستان می توانید به اراک سفر کنید و از هوای مطلوبی بهره مند شوید. هرچند این موضوع در مورد تمام ماه های فصل تابستان صدق نمی کند و برخی از روزها، گرمای طاقت فرسایی بر شرایط جوی اراک حکمفرماست. دمای هوا در فصول مختلف سال متفاوت است که توضیحات مربوط به آن را در جدول زیر مشاهده می کنید.

فصل بهار12 تا 27 درجه سانتی گراد
فصل تابستان17 تا 35 درجه سانتی گراد
فصل پاییزصفر تا 10 درجه سانتی گراد
فصل زمستان-25 درجه تا 5 درجه سانتی گراد

بهترین زمان سفر به اراک از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به اراک از نظر آب و هوا

بهترین زمان خرید در اراک

یکی از بخش های مهم در هر مسافرت به خرید مربوط می شود. بهترین زمان سفر به اراک برای خرید را می توان به دو موضوع مربوط دانست. موضوع اول آب و هواست که با توجه به موارد گفته شده می توان از این حیث، بهار و تابستان را بهترین زمان دانست، چون به راحتی به بازارگردی در اراک می پردازید. اما موضوع دوم به حراجی ها و کالاهای جدید مربوط می شود. قطعا در روزهای پایانی زمستان بازارهای تمام کشور جان دوباره ای می گیرند و برای عید نوروز آماده می شوند. اما اگر در روزهای آغازین فروردین به بازارهای اراک سری بزنید، مطمئنا کالاهای جدیدی را پیدا نمی کنید.

زمان حراجی ها در اراک
زمان حراجی ها در اراک

ارزانترین زمان برای خرید در اراک هم در هر فصل متفاوت است. اگر قصد خرید سوغات دارید در ایام نوروز معمولا اجناس قیمت بالاتری دارند، در حالی که در دیگر روزها قیمت اجناس پایین تر است. برای خرید لباس گرم می توانید روزهای بهاری را انتخاب کنید که معمولا این اجناس دارای تخفیف هستند و برای خرید پوشاک خنک باید روزهای پاییزی را انتخاب کنید.

بهترین زمان خرید در اراک
بهترین زمان خرید در اراک

ارزان ترین زمان سفر به اراک

هزینه ها برای سفر به اراک بستگی به محل سکونت شما و شهر مبدا مسافرت دارد. اگر از تهران و یا شهرهای شمالی کشور قصد سفر به اراک را دارید شاید هزینه های چندانی بر دوش شما نباشد، اما اگر شهرهای شرقی یا جنوبی کشور قصد سفر به اراک را دارید باید سعی کنید هزینه های این مسافرت را کاهش دهید. مطمئنا یکی از راه های کاهش هزینه، انتخاب بهترین و ارزانترین زمان سفر به اراک است.

سفر ارزان قیمت با تورهای گردشگری اراک
سفر ارزان قیمت با تورهای گردشگری اراک

همانطور که می دانید در پیک مسافرت به اراک تورهای گردشگری زیادی به این شهرستان روانه می شوند و به همین دلیل هم تمام هزینه ها چند برابر می شود، پس باید زمانی را برای سفر انتخاب کنید که گردشگران کمتری اراک را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند. با توجه به مطالب بیان شده می توان پاییز و زمستان که سرمای هوا باعث کاهش گردشگران می شود را ارزانترین زمان سفر برای اراک دانست.

ارزانترین زمان سفر به اراک
ارزانترین زمان سفر به اراک

معرفی جشنواره های اراک

جشنواره های مختلفی در اراک برگزار می شود و یکی از دلایل استقبال گردشگران از این منطقه نیز همین جشنواره هاست. از جشنواره گل و گیاه محلات که در اطراف اراک قرار گرفته است بگذریم، با جشنواره های دیگری مواجه می شویم. از جمله معروف ترین جشنواره های بومی و محلی که در اراک و اطراف این شهرستان برگزار می شود می توان موارد زیر را نام برد:

  • مراسم بیل گردانی در هفته های پایانی فروردین
  • جشنواره کلوخ اندازان در اعیاد شعبانیه
  • جشن سده در 50 روز مانده به عید نوروز
  • مراسم کوسه ناقالی در چهلمین روز زمستان
  • آیین قوچ گدار در مهر ماه
  • مراسم نخل گردانی در ماه محرم
  • جشنواره گل محلات از اردیبهشت تا پایان شهریور ماه
معرفی فستیوال های اراک
معرفی فستیوال های اراک

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ سعی کردیم بهترین زمان سفر به اراک را با بررسی جنبه های مختلفی بیان کنیم. بهتر است قبل از سفر به این شهر زیبا در استان مرکزی با آب و هوا، جشنواره ها و … آشنا شوید که تمام این موارد را در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم.

سوالات متداول

فصل های بهار و تابستان را می توان بهترین فصل و اردیبهشت را بهترین زمان برای سفر به اراک دانست.

پاییز و زمستان با توجه به سرمای هوا

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.