بهترین زمان سفر به برزیل کی هست؟

برزیل به عنوان بزرگترین کشور در قاره‌ی آمریکای جنوبی، از قطب های اصلی گردشگری در این قاره محسوب می شود. اگر قصد سفر به برزیل را دارید، بهتر است قبل از هرچیز با آب و هوا، هزینه‌ی تورهای برزیل به عنوان یکی از بهترین تورهای خارجی، میزان بارندگی، جشنواره ها و فستیوال ها و … در مورد این کشور آشنا شوید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم همه‌ی این موارد را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین زمان برای سفر به برزیل را انتخاب نمایید.

کی بریم برزیل؟ 

با توجه به وسعت برزیل، نمی توان تمام این کشور را به یک شکل مورد بررسی قرار داد و باید آن را به بخش های شمالی، جنوبی، شرقی و غربی تقسیم بندی کنیم. همچنین جنگل های آمازون و تالاب پانتانال به عنوان اصلی ترین جاذبه های گردشگری برزیل باید جداگانه بررسی شوند تا بتوانید بهترین زمان سفر برای بازدید از این جاذبه ها را بدست آورید. 

بهترین زمان برای سفر به برزیل
بهترین زمان برای سفر به برزیل

اما اگر بخواهیم کلی در مورد این سفر صحبت کنیم، باید بدانید که سفر به برزیل در هر فصل از سال می تواند هیجان انگیز و جذاب باشد. برزیل از نظر بارندگی به دو بخش بارانی و خشک تقسیم می شود که در فصل های بارانی نمی توانید از سواحل جذاب برزیل لذت ببرید، اما بازدید از جاذبه های تفریحی دیگر برزیل برای شما مناسب خواهد بود. در ادامه با آب و هوا و معیارهای دیگر برای سفر به برزیل آشنا خواهید شد.

کی بریم برزیل؟
کی بریم برزیل؟

بهترین فصل سفر به برزیل

آب و هوای برزیل را باید به دو بخش گرمسیری و متعادل تقسیم بندی کرد. کشور برزیل از 4 فصل برخوردار است و شما در هر فصل از سال با ویژگی های متفاوتی روبرو خواهید شد. بهترین زمان برای سفر به برزیل از نظر آب و هوا را می توان هر 4 فصل دانست، چون در تمام این فصول، در نقاط مختلف برزیل می توانید آب و هوای معتدلی را بیابید.

آشنایی با آب و هوای برزیل
آشنایی با آب و هوای برزیل

نکته مهمی که باید در مورد برزیل بدانید، برعکس بودن فصل های این کشور با فصل های ماست. یعنی با توجه به موقعیت جغرافیایی برزیل که در نیمکره‌ی جنوبی زمین قرار گرفته است، تابستان های ما زمستان برزیل را تشکیل می دهند و زمستان های ما، در برزیل تابستان است. با توصیفاتی که از آب و هوای برزیل داشته ایم، احتمالا متوجه شده اید که پیچیده ترین انتخاب برای زمان سفر به یک کشور خارجی را، در مورد برزیل خواهید داشت. در ادامه با آب و هوای مناطق مختلف برزیل و فصل های سال آشنا خواهید شد تا بتوانید این تغییر را به خوبی درک کنید.

بخش شمال شرقی برزیل

اگر به دنبال گرمترین و خشک ترین منطقه از برزیل که کمترین بارندگی را در طول سال تجربه می کند هستید، باید به سراغ بخش های شمال شرقی کشور برزیل بروید. میانگین دمای هوا در این منطقه نزدیک به 35 درجه سانتی گراد بوده و ماه های می تا نوامبر، کمترین بارش را در این منطقه مشاهده خواهید کرد. 

بهترین زمان سفر به برزیل از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به برزیل از نظر آب و هوا

بخش مرکزی و غربی برزیل

در بخش مرکزی و غربی برزیل با بارندگی بیش از حد مواجه خواهید بود و فقط در فصل تابستان روزهای خشک و بدون بارش را تجربه خواهید کرد. به طور میانگین و طبق آمار سالانه، در بخش های مرکزی برزیل، میانگین بارندگی 2000 میلی متر است. 

بخش‌های جنوب و جنوب شرقی برزیل

بخش های جنوب و جنوب شرقی پر بارش ترین منطقه در برزیل محسوب می شوند و هیچ یک از فصول سال را نمی توان به عنوان ماه های خشک معرفی کرد. آب و هوای این منطقه نیمه گرمسیری بوده و زمستان های سردی را شامل می شود، به همین دلیل بهتر است در فصل زمستان به این بخش از برزیل سفر نداشته باشید.

بهترین فصل سفر به برزیل
بهترین فصل سفر به برزیل

بهترین زمان سفر به جنوب برزیل

برای سفر به برزیل باید به دنبال فصل خشک سال از هر منطقه باشید تا درگیر بارندگی های عجیب این منطقه نشوید. همانطور که گفتیم فصل خشک سال در مناطق جنوبی برزیل را نمی توان به طور قطعی معین کرد، اما طبق آمار می توان از ماه مارس (اسفند ماه) تا ماه نوامبر (آذر ماه) را، کم بارش ترین زمان در جنوب برزیل دانست. در دیگر ماه های سال یعنی از آذر تا اسفند ماه، تقریبا همیشه بارندگی در جنوب برزیل برقرار است. 

ماه های خرداد تا مهر، شب های خنکی در جنوب برزیل برقرار است. در این بازه‌ی زمانی شما نیمی از روز را آفتابی و نیمه‌ی دیگر را بارانی خواهید دید. به طور کلی به جز بازه‌ی زمانی آذر تا اسفند را، بهترین زمان سفر به جنوب برزیل دانست.
بهترین زمان سفر به جنوب برزیل
بهترین زمان سفر به جنوب برزیل

بهترین زمان سفر به آمازون 

بهترین زمان سفر به جنگل های آمازون از تیر ماه تا شهریور است. البته در طول سال شما می توانید به این منطقه از برزیل سفر کنید، چون در تمام فصول آب و هوا مطبوع و معتدلی در آمازون جریان خواهد داشت. اما از معایب این جنگل، باران های گاه و بی گاه است که در جنگل های آمازون شروع به باریدن می کنند و شما هیچ یک از ماه های سال را نمی توانید بدون بارندگی در نظر بگیرید. 

بهترین زمان سفر به جنگل های آمازون
بهترین زمان سفر به جنگل های آمازون

بهترین زمان سفر به برزیل برای بازدید از تالاب پانتانال

تالاب پانتانال پس از جنگل های آمازون از مهمترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری برزیل محسوب می شود که باید بهترین زمان برای بازدید از آن را بشناسید. این منطقه همیشه هوای گرمی داشته و از آذر تا فروردین ماه، بارانی ترین روزهای خود را سپری می کند. بهترین زمان سفر به برزیل برای بازدید از حیات وحش آمازون و تالاب پانتانال، از فروردین تا آبان ماه است که کمترین بارش رخ می دهد و روزهای خشکی در طبیعت این منطقه جریان دارد. 

بهترین زمان سفر به برزیل برای بازدید از تالاب پانتانال
بهترین زمان سفر به برزیل برای بازدید از تالاب پانتانال

بهترین زمان سفر به سواحل شمالی و شرقی برزیل

در طول سال میانگین دمای هوای مناطق شمالی و شرقی برزیل نسبتا ثابت است و در بازه‌ی 26 تا 30 درجه سانتی گراد قرار دارد. از مرداد تا اسفند ماه کم بارش ترین ماه های سال هستند که بهتر است برای سفر به برزیل در این بازه‌ی زمانی اقدام کنید. اما از مارس تا جولای (اواسط اسفند تا اواسط مرداد) بارندگی افزایش پیدا کرده و رطوبت هوا بالاتر می رود. به همین علت کمترین لذت را از سواحل شمالی برزیل خواهید برد.

بهترین زمان سفر به سواحل شمالی و شرقی برزیل
بهترین زمان سفر به سواحل شمالی و شرقی برزیل

بهترین زمان سفر به برزیل از نظر فستیوال ها

برزیل به عنوان کشور رقص و شادی و کارناوال ها شهرت دارد. شما در تمام سال می توانید با سفر به برزیل در جشنواره های مختلفی شرکت کنید. حتی حضور در فستیوال های جذاب برزیل می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین معیارهای سفر به این کشور محسوب شود. در جدول زیر فستیوال ها و رویدادهای مختلف برزیل را به همراه زمان و مکان برگزاری آنها مشاهده می کنید.

فستیوال های برزیلزمان برگزاریمکان برگزاری
کارناوال ریوفوریهشهر ریودوژانیرو، سالوادور و رسیفه
جشنواره کاچاچااواسط مردادپاراتی
اکتبرفستاکتبربلومنائو
سمانا سانتا22 مارس تا 25 آوریلسراسر برزیل
جشن بونفیمژانویهایالت سالوادور
جشنواره فولکلوراواسط ژوئنمنطقه پارینتینس
جشن لولاپالوزااواخر ماه مارسسائوپائولو
جشنواره اپرا آمازوناسآوریل یا ژوئنمنطقه مانائوس

بهترین زمان سفر به برزیل از نظر فستیوال ها
بهترین زمان سفر به برزیل از نظر فستیوال ها

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ سعی داشتیم بهترین زمان سفر به برزیل را از جنبه های مختلفی بررسی کنیم. شما با خرید تورهای برزیل می توانید سفری رویایی به این کشور در قاره‌ی آمریکای جنوبی داشته باشید و از جنگل های آمازون یا تالاب پانتانال بازدید کنید. اما بهتر است با آب و هوای عجیب و غریب این کشور پهناور آشنا شوید تا درگیر بارندگی های شدید و یا گرمای برزیل نشوید. در این مقاله می توانید جزئیات آب و هوای برزیل مربوط به هر منطقه از آن، جشنواره های مختلفی که در آن برگزار می شود و دیگر مسائل مربوط به برزیل را مطالعه کنید.

سوالات متداول

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.