بهترین زمان سفر به بلغارستان | کی به بلغارستان سفر کنیم؟

بلغارستان شاید یکی از بهترین تورهای خارجی باشد که از طرف مردم ایران با استقبال کمتری مواجه شده است. اما اگر در مورد این کشور زیبا و دیدنی اطلاعاتی را بدست آورید، مطمئنا مشتاق خواهید بود که در تورهای بلغارستان شرکت کنید. بلغارستان در جنوب شرقی اروپا و نزدیک به کشورهای رومانی، ترکیه، یونان و صربستان قرار گرفته است. سواحل زیبای بلغارستان، جاذبه های تاریخی و فرهنگی و موزه ها می توانند از عواملی باشند که شما را ترغیب کنند تا به بلغارستان سفر کنید. اما قبل از این مسافرت، باید اطلاعات کاملی در مورد بهترین زمان سفر به بلغارستان کسب کنید، تا در زمان مناسب از تمام این جاذبه ها بازدید کنید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین زمان را برای سفر به بلغارستان معرفی کنیم.

بهترین زمان برای سفر به بلغارستان از نظر آب و هوا

یکی از مهمترین نکات که برای انتخاب مناسب زمان سفر به بلغارستان باید در نظر داشته باشید، توجه به آب و هوای این کشور است. آب و هوای بلغارستان کوهستانی و نیمه سرد است و شباهت زیادی به آب و هوای یونان و ترکیه دارد. قسمت شرقی بلغارستان که در نزدیکی مدیترانه قرار گرفته است، آب و هوای مدیترانه ای داشته و معتدل تر از دیگر نقاط این کشور است. با توجه به قسمت های کوهستانی بلغارستان که در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد، کشور بلغارستان به یک کشور 4 فصل تبدیل شده است.

به طور کلی بهترین زمان سفر به بلغارستان، ماه های گرم سال است. ماه های می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)، جولای (۱۰ خرداد تا ۹ تیر) و آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور) به عنوان بهترین زمان برای سفر به این کشور شناخته می شوند.

بهترین زمان برای سفر به بلغارستان از نظر آب و هوا
بهترین زمان برای سفر به بلغارستان از نظر آب و هوا

کی بریم بلغارستان؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره داشتیم، بلغارستان یک کشور 4 فصل است و شما در هر فصل می توانید به این کشور سفر کنید و از یک شهر با هوای معتدل بازدید کنید و لذت ببرید. در ادامه قصد داریم به بررسی آب و هوای بلغارستان در هر فصل، جشنواره ها و نکات مهم سفر در هر فصل را بیان کنیم.

چه زمانی به بلغارستان سفر کنیم؟
چه زمانی به بلغارستان سفر کنیم؟

سفر به بلغارستان در بهار

روزهای پایانی ماه مارس تا روزهای ابتدایی ماه ژوئن، فصل بهار را در بلغارستان تشکیل می دهند. بهترین آب و هوای بلغارستان را در فصل بهار تجربه خواهید کرد. در این ماه دمای هوا معتدل بوده و میزان بارندگی کمتر از ماه های پاییزی و زمستانی است. البته در این فصل هم باید توجه داشته باشید که مقصد شما، شهر مناسبی باشد، چون در هر شهر از بلغارستان یک آب و هوای خاص جریان دارد. به عنوان مثال در بخش های مرکزی و جنوبی، دمای هوا به شدت پایین است، اما در بخش های شرقی بلغارستان، معتدل ترین هوا جریان دارد. 

سفر بهاری به بلغارستان
سفر بهاری به بلغارستان

سفر به بلغارستان در تابستان

تور بلغارستان در فصل تابستان، از پرطرفدارترین و بهترین تورهای خارجی محسوب می شود. فصل تابستان در بلغارستان از اواسط ژوئن آغاز و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد. در این فصل که اکثر نقاط دنیا دارای آب و هوای گرمی است، شهرهای بلغارستان دمای هوای پایینی دارد و هوا در اکثر نقاط بلغارستان خنک است. بادهای ملایم که در خیابان های وارنا می وزند باعث می شوند تور وارنا به یکی از پرطرفدارترین تورهای بلغارستان تبدیل شود. در این فصل دمای هوا هیچ زمان به بالای 30 درجه نمی رسد و هوا همیشه معتدل است. در طول شب دمای هوا به 18 تا 21 درجه سانتی گراد می رسد.

شلوغ ترین زمان سفر به بلغارستان
شلوغ ترین زمان سفر به بلغارستان

شلوغ ترین زمان سفر به بلغارستان، فصل تابستان است و در این فصل برای جذب گردشگران بیشتر، سفارت بلغارستان ویزای توریستی را راحت تر صادر می کند. به همین دلیل هم می توان فصل تابستان را به عنوان گرانترین زمان سفر به بلغارستان عنوان کرد. البته در این فصل که دمای نسبتا متعادلی دارد، گاهی اوقات به خصوص در ماه ژوئن، رطوبت به شدت بالا می رود و بهتر است ماه های دیگر فصل تابستان را برای سفر انتخاب کنید.

سفر به بلغارستان در تابستان
سفر به بلغارستان در تابستان

سفر به بلغارستان در پاییز

از اواخر ماه سپتامبر تا اوایل ماه دسامبر، فصل پاییز را در بلغارستان تشکیل می دهند. در فصل پاییز مناطق غربی بلغارستان با بارش باران همراه است و در اکثر روزها در این منطق شاهد باران خواهید بود. دمای هوا در این ماه ها، در سردترین حالت ممکن به 5 درجه سانتی گراد می رسد. البته که سرمای هوای در ماه های ابتدایی فصل پاییز محسوس نیست و شما همچنان می توانید در این ماه ها به بلغارستان سفر داشته باشید و از هوا لذت ببرید.

ماه نوامبر، به عنوان ماه آغازین فصل بارش ها در بلغارستان شناخته می شود. این بارش ها همیشه شامل باران نمی شود و ممکن است در برخی مواقع با بارش برف هم روبرو شوید. طبیعت زیبای بلغارستان در این فصل رنگی طلایی و نارنجی را به خود می گیرد و در صورت بارش برف سفید پوش می شود که در هر دو حالت شما منظره ای خیره کننده را خواهید دید. به طور کلی فصل پاییز، پس از تابستان به عنوان یکی از بهترین زمان ها برای سفر به بلغارستا شناخته می شود.

سفر به بلغارستان در فصل پاییز
سفر به بلغارستان در فصل پاییز

سفر به بلغارستان در فصل زمستان

از اواخر دسامبر تا اوایل مارس، ماه های زمستانی بلغارستان را تشکیل می دهند. با توجه به موقعیت جغرافیایی بلغارستان که در دل کوه ها واقع شده است و دارای آب و هوای کوهستانی می باشد، مطمئن باشید در فصل زمستان با بارش برف روبرو خواهید شد. شاید در این فصل، بهترین زمان برای سفر به بلغارستان، ماه دسامبر باشد که شما می توانید با شرکت در جشن های سال نوی میلادی، از سفر خود لذت ببرید.

ارزانترین زمان سفر به بلغارستان
ارزانترین زمان سفر به بلغارستان

بارش برف در ماه های ابتدایی آغاز و تا اواسط فصل ادامه دارد، اما نکته مهم در مورد آنها، سرعت قطع بارش برف است که سفر شما را کمتر تحت تاثیر قرار خواهد داد. با توجه به این وضعیت آب و هوا، مطمئنا فصل زمستان را می توان به عنوان ارزانترین زمان سفر به بلغارستان عنوان کرد.

سفر به بلغارستان در فصل زمستان
سفر به بلغارستان در فصل زمستان

بهترین زمان سفر به بلغارستان از نظر شرکت در فستیوال ها

در کشور بلغارستان فستیوال ها و جشنواره های مختلفی برگزار می شود. این کشور که به عنوان مهد گل رز در اروپا شناخته می شود، یکی از مهمترین جشنواره های گل را برگزار می کند. اما به جز این فستیوال، فستیوال های دیگری در طول سال برگزار می شود که در جدول زیر می توانید با آنها و زمان برگزاری آنها آشنا شوید.

فستیوال های بلغارستان در بهارزمان برگزاریتوضیحات
فستیوال گل سرخاولین آخر هفته ماه ژوئنرژه در خیابان های شهر، انتخاب ملکه رز، و مراسم صبح زود در مزارع گل رز
جشنواره گیلاس در کوستندیلنیمه دوم ژوئنجشنی با میزهای مملو از سطل های گیلاس
فستیوال Nestinarstvo3 ژوئنرقص سنتی بر روی آتشی بزرگ
سوروا جشنی با ماسکآخرین جمعه، شنبه و یکشنبه ژانویهاین جشن شباهت زیادی به جشن هالوین دارد
فستیوال بین المللی نی انبانآگوستنوازندگان با ساز نی انبان برای جمعیت ۲۵هزار نفری می نوازند
فستیوال روژینآگوستترویج رقص‌های محلی بلغارستان
جشن Lazaruvaneشنبه، 8 روز قبل از عید پاکدختران با لباس‌های سنتی، آهنگ‌های محلی می‌خوانند و از همه خانه‌های شهر دیدن می‌کنند
فستیوال ملی لباس محلی ژرواناآخرین هفته آگوستقدردانی از زندگی روزمره بلغارها در حدود ۱۵۰ سال پیش
کارناوال شوخی و خندهاواسط ماه میمردم با انواع لباس های شاد و خنده دار راهپیمایی می کنند
فستیوال آهنگ های سنتیاواسط تابستانآواز، رقص، قصه و داستان، موسیقی و سایر تفریحات
جشنواره غذای محلی و هنر بوگارساواسط تابستانغذاهای خیابانی، فرهنگ، هنر، موسیقی و ادبیات
جشنواره kukeri1 ژانویه تا اواسط مارسمردم به دلخواه در یک روز مشخص لباس هیولا می پوشند
جشنواره شنای آب یخ6 ژانویهمردان بلغاری برای روز سنت ژان باتیست حضرت یحیی بن زکریا برای بیرون آوردن صلیب که توسط کشیش به رودخانه انداخته شده است شنا می کنند.

بهترین زمان سفر به بلغارستان از نظر فستیوال ها
بهترین زمان سفر به بلغارستان از نظر فستیوال ها

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ سعی کردیم بهترین زمان سفر به وارنا و بلغارستان را شرح دهیم. این کشور اروپایی با زیبایی های منحصر به فرد خود یکی از مناطق توریستی در اروپا محسوب می شود. همچنین با توجه به اینکه بلغارستان دارای 4 فصل است، شما در هر زمان از سال می توانید با زیبایی های متفاوتی روبرو شوید. با مطالعه‌ی این مقاله با ارزانترین، شلوغ ترین، خلوت ترین و بهترین زمان سفر به بلغارستان آشنا می شوید.

سوالات متداول

اولین آخر هفته ماه ژوئن این جشنواره برگزار می شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.