بهترین زمان سفر به اروپا | کی به اروپا سفر کنیم؟

اروپا از محبوب ترین مقاصد برای سفرهای خارجی محسوب می شود که حتما باید به یکی از کشورهای آن سفر کنید. اما این که بدانید بهترین زمان سفر به اروپا کی هست به شما کمک زیادی در بالا بردن کیفیت مسافرت می کند. به همین دلیل بهتر است قبل از سفر از آب و هوای مناطق و کشورهای مختلف اروپا، روزهای برگزاری جشنواره ها، گرانترین و ارزانترین تورها و … مطلع شوید تا بتوانید علاوه بر کاهش هزینه ها در زمان مناسبی به قاره‌ی سبز سفر کنید. در ادامه سعی می کنیم بهترین فصل برای سفر به اروپا را برای شما تعیین و ویژگی های آن را بررسی کنیم.

کی به اروپا سفر کنیم؟

در قاره اروپا انواع و اقسام امکانات تفریحی و رفاهی را می توانید پیدا کنید و در هر کشور یک فصل جذاب، با طبیعت بکر برای سفر در پیش روی خود دارید. البته برای سفر به بیشتر کشورهای اروپایی باید ویزای شینگن داشته باشید که نیاز به کسب اطلاعات در مورد نحوه گرفتن پاسپورت دارد. از روسیه گرفته که سرمای شدیدی دارد تا سوئیس با پنیرهای خوشمزه و طبیعت بکر، فرانسه با بهترین موزه های جهان و … می توانند دلیل محکمی برای سفر به اروپا محسوب شوند. به همین دلیل بهتر است مقصد مناسب را در زمان مناسب برای سفر انتخاب کنید.

کی به اروپا سفر کنیم؟
کی به اروپا سفر کنیم؟

سفر به اروپا در فصل بهار

فصل بهار را می توان یکی از بهترین زمان ها برای سفر به اورپا برشمرد که هوای فوق العاده ای دارد. با توجه به عید نوروز و تعطیلات نوروزی یکی از بهترین تایم ها برای سفر ایرانیان به خارج از کشور، شروع فصل بهار است. در ماه های بهاری سرمای زمستانی اروپا از بین رفته و شما با آب و هوای معتدل و فوق العاده ای در قاره‌ی سبز روبرو خواهید شد. از جمله بهترین کشور ها برای سفر بهاری می توان موارد زیر را نام برد:

  • اسپانیا
  • ایتالیا
  • سوئد
  • فرانسه
سفر به اروپا در بهار
سفر به اروپا در بهار

سفر به اروپا در تابستان

بهترین فصل سفر به اروپا می تواند تابستان باشد اگر کشور درستی را انتخاب کنید. ماه های جون، جولای و آگوست در تابستان قرار دارند که در مناطق سردی مانند روسیه، سن پترزبورگ، مسکو، سوئیس، ایسلند و … می توانید هوای خنک و فوق العاده ای را تجربه کنید. کشورهای ساحلی نیز می توانند گزینه‌ی مناسبی باشند تا آب تنی کنید و از امکانات تفریحی دریایی و ساحلی بهره مند شوید. به همین علت سفر به بخش اروپایی ترکیه که از لحاظ هزینه و ویزا هم گزینه‌ی مناسبی برای ایرانیان محسوب می شود، سفر خوبی است.

سفر به اروپا در تابستان
سفر به اروپا در تابستان

سفر به اروپا در پاییز 

بهترین زمان سفر به اروپا به کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا، جمهوری چک و فرانسه است. ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر ماه های پاییزی سال میلادی را تشکیل می دهند. شما می توانید به کشورهای اروپایی سفر کنید و از طبیعت فوق العاده و بکر این قاره در پاییز که رنگ طلایی و زرد به خود می گیرد دیدن کنید. همچنین سفر به پاریس و ایتالیا به شما امکان بازدید از موزه ها و مراکز تاریخی را می دهد که می تواند در کیفیت سفر شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

سفر به اروپا در پاییز
سفر به اروپا در پاییز

مسافرت زمستانی به اروپا 

ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه ماه های زمستانی سال میلادی را تشکیل می دهند که به علت کریسمس و سال نوی میلادی، جشنواره های مختلفی را می توانید در کشورهای اروپایی مشاهده کنید. علاوه بر آن یکی دیگر ز محاسن سفر به اروپا در زمستان می تواند کاهش هزینه ها باشد. سفر به بخش های سرد اروپا مانند روسیه در زمستان درخواست کمتری دارد و به همین دلیل قیمت تورهای روسیه کاهش شدید پیدا می کند. 

اما به جز این موارد سورتمه سواری با سگ های هاسکی و گوزن ها که احتمالا در فیلم های دیزنی مشاهده کرده اید، بهترین تفریح زمستانی اروپا محسوب می شود و می تواند شما را شگفت زده کند. اسکی روی برف، تیوپ سواری، یخ نوری و تخفیف های فوق العاده در بهترین مراکز خرید اروپا می تواند دلایل بهتری برای سفر زمستانی شما محسوب شوند.
مسافرت زمستانی به اروپا
مسافرت زمستانی به اروپا

کلام آخر

برای مسافرت های خود باید زمان مناسبی را انتخاب کنید که نسبت به سلیقه‌ی هر فرد این زمان متفاوت است. بهترین زمان سفر به اروپا هم شامل این شرایط می شود و شما گزینه های مختلفی را در فصول مختلف پیش روی خود دارید. سفر تابستانی به روسیه، سفر زمستانی به سوئیس، سفر بهاری به گرجستان و سفر پاییزی به ایتالیا می توانند بهترین گزینه های مسافرت محسوب شوند. در این مقاله از همیار تریپ به بررسی فصل های مختلف سال در اروپا پرداختیم تا در انتخاب تایم سفر به شما کمک کنیم.

سوالات متداول

ترکیه، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و ...

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.