بهترین زمان سفر به کیش در سال 1402 کی هست؟

بهترین زمان سفر به کیش کی هست؟ پیدا کردن پاسخ این سوال می تواند در هزینه ها و کیفیت سفر شما تاثیر زیادی داشته باشد، پس قبل از سفر به کیش بهتر است بدانید چه زمانی به کیش سفر کنید. جزیره کیش به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین جاهای دیدنی ایران محسوب می شود که سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. اگر می خواهید از آب های نیلگون خلیج فارس دیدن کنید و در کنار آن تفریحات دریایی جذابی را تجربه کنید، باید به سراغ جزیره کیش بروید. 

اما انتخاب بهترین زمان سفر برای کیش می تواند تاثیر زیادی در کیفیت مسافرت شما داشته باشد. در ادامه سعی می کنیم از جنبه های مختلفی مانند مقدار هزینه، آب و هوا، شلوغ بودن و یا خلوت بودن جزیره، بهترین زمان سفر به کیش را بررسی کنیم.

بهترین زمان سفر به کیش

اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید بهتر است با آب و هوای این منطقه آشنا شوید. این جزیره به عنوان یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری در ایران شناخته می شود، به همین دلیل هم شاید ماه های زیادی از سال با شلوغی عجیبی روبرو باشد. در ادامه بهترین زمان سفر برای کیش را خواهید شناخت تا سفر بهتری را تجربه کنید.

بهترین زمان سفر به کیش در بهار

فصل بهار را می توان شلوغ ترین زمان برای سفر به کیش دانست. معمولا برای سفرهای نوروزی افراد زیادی جزیره کیش را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. اگر علاقه ای به مکان های شلوغ ندارید و ترجیح می دهید به مکان های خلوت سفر کنید، بهتر است در ایام نوروز به جزیره کیش سفر نداشته باشید. 

اما نکته‌ی مثبت در مورد فصل بهار در کیش، آب و هوای این منطقه است. شما در بهار به خصوص در ماه های فروردین و اردیبهشت با آب و هوای معتدل و نسبتا خنک روبرو خواهید بود که گرمای شدید کیش را احساس نخواهید کرد.
بهترین زمان سفر به کیش در بهار
بهترین زمان سفر به کیش در بهار

بهترین زمان سفر به کیش در تابستان

سفر به کیش در تابستان هم شامل مزایا و معایب مختلفی می شود. مطمئنا همه می دانید که به طور کلی بخش جنوبی ایران از آب و هوای گرم و طاقت فرسایی برخوردار است و به همین دلیل در تابستان نباید به این منطقه سفر کرد. دمای هوای تابستانی در کیش به 50 درجه سانتی گراد هم می رسد و شاید در آفتاب سوزان جزیره کیش بسیاری از تفریحات مهیج و جذاب را از دست بدهید. 

اما سفر به کیش در تابستان فقط شامل معایب نمی باشد و شما می توانید از مزایای آن هم بهره مند شوید. به عنوان مثال غواصی در تابستان بسیار مناسب است و شما می توانید به راحتی به اعماق دریا رفته و شنا کنید.

سوال مهم در مسافرت های تابستانی کیش به این عنوان که برای سفر به کیش چی بپوشیم ختم می شود. در این مورد بهتر است از لباس های نازک و نخی استفاده کنید و حتی پس از رسیدن به کیش لباس های بومی این منطقه را مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر این موضوع بهتر است در این فصل بیشتر از بهترین مراکز خرید کیش و مراکز تفریحی سرپوشیده استفاده کنید تا دچار گرمازدگی نشوید.

بهترین زمان سفر به کیش در تابستان
بهترین زمان سفر به کیش در تابستان

بهترین زمان سفر به کیش در پاییز

عده زیادی از گردشگران، بهترین فصل سفر به کیش را پاییز می دانند. اگر در مورد آب و هوای کیش در فصل پاییز تحقیق کنید متوجه می شوید که در این در اکثر اوقات آب و هوا معتدل است. شما در این فصل می توانید از گرمای هوای تابستانی کیش خلاص شوید و با نسیم خنکی که در سواحل جنوب کشور می وزد از این سفر لذت ببرید. البته باید توجه داشته باشید که گاهی اوقات هم باران های شدیدی در این فصل می بارد و هیچ گاهی زمان این بارش ها قابل پیش بینی نیست. اما اگر با باران های ناگهانی مشکل ندارید، بهترین زمان سفر به کیش را می توان پاییز دانست.

یکی دیگر از نکات مهم در سفر به کیش در فصل پاییز که می تواند به انتخاب زمان مسافرت شما کمک کند، توجه به فصل حراجی پاییزی است. روز 20 آبان، روز کیش نامگذاری شده است و به همین دلیل در این روز می توانید از انواع تخفیف های پاییزی و جشنواره ها بهره مند شوید. اگر نظر کاربران در مورد سفر به کیش را مطالعه کنید متوجه می شوید که سفر به این جزیره در آبان ماه از بهترین زمان ها محسوب می شود.همچنین هوای کیش در آبان ماه، خنک و معتدل است، هرچند گاهی اوقات بارش های شدیدی را تجربه خواهید کرد.

با توجه به تجربیات کیش، مهرماه آب و هوای گرمتری نسبت به آبان داشته و بسیار خلوت تر از ماه های دیگر است. اگر به شلوغی جزیره علاقه ای ندارید می توانید مهرماه را انتخاب کنید. اما آذر ماه هوا رو به سرما رفته و بارش های بیشتری را شاهد خواهید بود، بنابراین بهتر است وسایل سفر به کیش در پاییز را به همراه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به کیش در پاییز
بهترین زمان سفر به کیش در پاییز

بهترین زمان سفر به کیش در زمستان

سفر به کیش در زمستان هم مزایا و معایب خود را دارد. سردترین دمای کیش را مطمئنا در این فصل تجربه خواهید کرد، به خصوص شب ها که گاهی اوقات دما به صفر درجه هم می رسد. اما اکثر روزهای زمستانی در کیش آب و هوای خنک و معتدل را دارند و دمای هوا در بازه‌ی 9 الی 22 درجه سانتی گراد متغیر است. 

سفر به کیش در دی ماه ممکن است شما را با باران های عجیبی مواجه کند که با این وضعیت قطعا باید چتر داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. همچنین با این وجود از تفریحات کنار دریا بی بهره خواهید ماند و بهتر است در این ماه اقدام به سفر نکنید. سفر در بهمن ماه هم تقریبا شباهت زیادی به دی ماه دارد. اما از مزایای این ماه ها می توان به خلوت بودن جزیره اشاره داشت که معمولا در روزهای عادی تعداد مسافران بسیار کمی را در جزیره مشاهده می کنید.

اما اسفند ماه را می توان بهترین ماه زمستانی برای سفر به کیش دانست. علاوه بر خلوت بودن و قیمت های مناسب برای سفر به کیش با هواپیما، شما از آب و هوای معتدل و بهاری بهره مند خواهید شد. در واقع بهترین هوای کیش را می توانید در اسفند و اوایل فروردین تجربه کنید.
بهترین زمان سفر به کیش در زمستان
بهترین زمان سفر به کیش در زمستان

ارزانترین زمان سفر به کیش

کاهش هزینه ها از دیگر معیارهای مهم برای انتخاب زمان سفر محسوب می شود. شاید گمان کنید سفر به کیش بدون تور، هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد، اما این موضوع واقعیت ندارد. شما در فصل زمستان می توانید کمترین هزینه ها را برای رزرو بهترین تور کیش بپردازید. 

اگر برای اولین سفر کیش قصد خرید دارید بهتر است زمان مناسبی را تعیین کنید تا از حراجی های کیش بهره مند شوید. در فصل های مختلف حراجی های متعددی را در کیش مشاهده می کنید، اما بهترین و ارزانترین زمان برای شما فصل پاییز خواهد بود.

ارزانترین زمان سفر به کیش
ارزانترین زمان سفر به کیش

فصل شرکت در جشنواره های کیش

شرکت در جشنواره های مختلف می تواند به افزایش کیفیت سفر شما کمک زیادی کند و در این جشنواره ها تفریحات بیشتری را تجربه کنید. منطقه آزاد کیش شامل جشنواره های مختلفی در فصل های مختلف سال می شود که مهمترین جشنواره ها در فصل تابستان برگزار می شوند. از جمله این فستیوال ها می توان موارد زیر را نام برد:

  • مسابقات رالی تور خانوادگی
  • جشنواره آبنبات چوبی
  • فستیوال خرید
  • جشنواره سلامت
  • کنسرت های مختلف از خواننده ها مطرح کشور
  • تئاتر
  • و …
بهترین زمان سفر به کیش برای شرکت در جشنواره ها
بهترین زمان سفر به کیش برای شرکت در جشنواره ها

کلام آخر

جزیره کیش در سال های اخیر توانسته است به بهترین منطقه گردشگری در ایران تبدیل شود و سالانه مسافران زیادی را به خود جذب کند. شما در این جزیره می توانید از بهترین جاهای دیدنی کیش بازدید کنید و از امکانات تفریحی فوق العاده ای بهره مند شوید. اما تمام این مسائل به انتخاب بهترین زمان سفر به کیش بستگی دارد که در این مقاله از جنبه های مختلف به بررسی آن پرداختیم.

سوالات متداول

از نظر آب و هوا و خلوت بودن و همچنین بهره بردن از حراجی های مختلف در جزیره کیش، مهر و آبان ماه را می توان بهترین زمان سفر به کیش دانست. البته ماه های اسفند و فروردین هم آب و هوای فوق العاده ای دارند، اما قیمت تورهای کیش در این زمان بالاتر هستند. 

بستگی به انتخاب زمان سفر شما دارد که ارزانترین زمان سفر به کیش در ماه های دی، بهمن و ماه های پاییزی سال است.

در فصل تابستان، یعنی ماه های تیر تا شهریور می توانید در بهترین جشنواره های کیش شرکت کنید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.