بهترین زمان سفر به کوالالامپور | زمان سفر به مالزی

بهترین زمان سفر به کوالالامپور کی هست؟ کوالالامپور به عنوان پایتخت کشور مالزی در منطقه‌ی استوایی با آب و هوای شرجی و بارش باران های موسمی قرار گرفته است. به همین دلیل یکی از مهمترین نکاتی که قبل از سفر به مالزی باید رعایت کنید، انتخاب بهترین زمان سفر به مالزی است. در طول سال اکثر روزها آب و هوای نسبتا گرمی دارد و اگر زمان مناسبی را برای سفر انتخاب نکرده باشید، درگیر باران های شدید و عجیب این شهر خواهید شد که شما را از تفریحات لذت بخش مالزی باز می دارند. در این مقاله زمان ایده آل برای سفر به کوالالامپور را از جنبه های مختلف بررسی می کنیم.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور از نظر آب و هوا

کشور مالزی به طور کلی دارای سه فصل تابستان، زمستان و موسمی است. در تمام این فصول امکان سفر به کوالالامپور را دارید و هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارند، اما خیالتان از دمای هوا راحت خواهد بود، چون در تمام ماه های سال دمای هوای کوالالامپور بین 23 تا 34 درجه سانتی گراد است. شما در این شهر مدرن و زیبا امکانات رفاهی مختلفی را در دسترس خواهید داشت و نگران گرما یا سرمای شدید نخواهید بود، اما اگر به دنبال بهترین آب و هوا هستید و می خواهید از تمام امکانات تفریحی و رفاهی آن بهره مند شوید، بهتر است در ماه های کم بارش به کوالالامپور سفر کنید. 

آب و هوای کوالالامپور
آب و هوای کوالالامپور

به طور کلی کوالالامپور نسبت به دیگر شهرهای مالزی خنک تر است و این موضوع به دلیل وجود کوه های اطراف شهر است که به شکل یک دیوار عمل می کنند. اما همین شهر نسبتا خنک هم چالش های زیادی را از نظر آب و هوا برای شما به همراه خواهد داشت. در ادامه با سردترین، بارانی ترین، خشک ترین و گرمترین ماه های کوالالامپور آشنا می شوید.

 • سردترین ماه: نوامبر؛ ژانویه
 • بارانی ترین ماه: اکتبر
 • خشک ترین ماه: فوریه
 • گرم ترین ماه: مارس
بارانی ترین ماه های کوالالامپور
بارانی ترین ماه های کوالالامپور
برای آشنایی بیشتر با آب و هوای کوالالامپور جدول زیر را مطالعه کنید:

ماهدمای هواروزهای بارانی
ژانویه (11 دی تا 11 بهمن)از 23 تا 33 درجه17
فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند)از 23 تا 33 درجه13
مارس (10 اسفند تا 11 فروردین)از 24 تا 33 درجه25
آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت)از 24 تا 33 درجه26
مه (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)از 24 تا 33 درجه21
ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر)از 24 تا 32 درجه21
ژوئیه (10 تیر تا 9 مرداد)از 23 تا 32 درجه20
اوت (10 مرداد تا 9 شهریور)از 23 تا 33 درجه18
سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر)از 23 تا 33 درجه24
اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)از 23 تا 32 درجه29
نوامبر (10 آبان تا 9 آذر)از 23 تا 32 درجه28
دسامبر (10 آذر تا 10 دی)از 23 تا 32 درجه24

بهترین زمان سفر به کوالالامپور از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به کوالالامپور از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در تابستان (مارس تا سپتامبر)

بهترین زمان سفر به کوالالامپور و مالزی تا حد زیادی به آب و هوا بستگی دارد و دیگر جنبه های آن مانند هزینه ها، جشنواره ها و یا خلوت بودن و شلوغ بودن تاثیر زیادی در انتخاب شما نخواهند داشت. از ماه های مارس تا سپتامبر (فروردین تا شهریور)، ماه های تابستانی کوالالامپور را تشکیل می دهند. با وجود گرمای بیشتر این فصل، می توان آن را بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور دانست. دلیل این موضوع هم بارش های کم آن است که به شما امکان تفریح در شهر را خواهد داد. 

سفر به کوالالامپور در فصل تابستان
سفر به کوالالامپور در فصل تابستان

البته در این فصل بهتر است ماه های ابتدایی را برای سفر انتخاب کنید که نسبتا رطوبت کمتری داشته و میانگین دمای هوا نزدیک به 27 درجه سانتی گراد است. اگر قصد دارید کنار دریا قدم بزنید و یا به تفریح در فضای باز بپردازید، قطعا باید فصل تابستان را انتخاب کنید که بارندگی های عجیب و غریب مالزی جلوی شما را نگیرند. 

اما توجه داشته باشید که سفر به کوالالامپور در فصل تابستان هم از معایب خود برخوردار است و شما با هوای شرجی و مرطوب روبرو خواهید بود. به همین دلیل بهتر است لباس های نخی و نازک، کلاه لبه دار، عینک آفتابی و از همه مهمتر کرم ضدآفتاب به همراه داشته باشید. در غیر این صورت احتمالا پوست شما در هوای مالزی آسیب می بیند. 

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در تابستان
بهترین زمان سفر به کوالالامپور در تابستان

در سفر تابستانی به کوالالامپور کجا بریم؟

هر فصل از سال تفریحات مختص خود را دارد و بهتر است با آشنایی قبلی نسبت به تفریحات تابستانی کوالالامپور، این زمان را برای سفر انتخاب کنید. از جمله جاذبه های تفریحی و گردشگری کوالالامپور در فصل تابستان می توان موارد زیر را نام برد:

 • جشنواره موسیقی جهانی جنگل‌ های بارانی
 • جشنواره روز استقلال مالزی
 • تور یک روزه به مالاکا 
 • بازدید از محله کامپونگ بارو 
 • قدم زدن بر روی پل های معلق پارک بوم گردی جنگلی کوالالامپور 
 • لذت بردن از غذاهای خیابانی 
در سفر تابستانی به کوالالامپور کجا بریم؟
در سفر تابستانی به کوالالامپور کجا بریم؟

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در فصل باران های موسمی

باران های موسمی کوالالامپور را به دو قسمت باران های غربی و شرقی تقسیم می کنند. به طور کلی شما در هر زمان از سفر به کوالالامپور و مالزی، باید انتظار بارش باران را داشته باشید و هیچ زمان از آنها در امان نخواهید بود. ماه های اکتبر تا ژانویه ( مهر تا دی ماه) فصل بادهای موسمی شرقی هستند و ماه های مارس و آوریل (اواخر اسفند تا آخر فروردین ماه) به عنوان فصل بادهای موسمی غربی شناخته می شوند. 

هرچند تمام این زمان ها فصل مناسبی برای سفر به کوالالامپور محسوب نمی شوند، اما فصل بادهای موسمی شرقی، نسبت به غربی مناسبت تر است و شاید شما تا حد زیادی بتوانید با باران های این فصل کنار بیایید. اما ماه های مارس و آوریل که به عنوان فصل بادهای موسمی غربی آنها را معرفی کردیم، با بارش های عجیب و غریبی همراه است که تقریبا هر روز از ماه را در بر می گیرند.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در فصل باران های موسمی
بهترین زمان سفر به کوالالامپور در فصل باران های موسمی

بهترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور در فصل باران های موسمی

 • گردش در مراکز خرید شیک و مدرن کوالالامپور
 • ماساژ در مراکز اسپا
 • تفریح در پارک های موضوعی
 • بازدید از آکواریوم KLCC 
 • بازدید از موزه ها
 • تفریح در شهربازی های مسقف
بهترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور در فصل باران های موسمی
بهترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور در فصل باران های موسمی

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در فصل زمستان (ژانویه تا فوریه)

فصل زمستان در کوالالامپور شامل ماه های ژانویه تا فوریه (دی تا اسفند) می شود. بهترین زمان سفر به کوالالامپور را می توان فوریه دانست. در این ماه کمترین بارندگی جریان دارد و شما با آب و هوای نسبتا خنک تری مواجه هستید. هرچند برخی از شب ها بادهای سرد و تندی می وزد، اما شما می توانید در این ماه به اکثر تفریحات مالزی برسید. روزها هوای بسیار مطبوع و خوبی دارند و از رطوبت هوا به شدت کاسته شده است. 

مزیت دیگر سفر به کوالالامپور در ماه فوریه، خلوت بودن آن است. در این زمان که فصل زمستان در ایران جریان دارد، کمتر کسی به فکر مسافرت خواهد بود و به همین دلیل تورهای گردشگری قیمت های پایین تری را برای تور کوالالامپور در نظر می گیرند. علاوه بر این موضوع اکثر توریست ها فصل تابستان را برای سفر به کوالالامپور انتخاب می کنند و به همین دلیل شما پایتخت مالزی را در خلوت ترین روزهای خود مشاهده خواهید کرد. 

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در زمستان
بهترین زمان سفر به کوالالامپور در زمستان

در سفر زمستان به کوالالامپور کجا بریم؟

 • بازدید از برج های دوقلوی پتروناس 
 • پیاده روی در شهر
 • رستوران گردی و کافه گردی
 • گردش در بازارها و مراکز خرید کوالالامپور
 • گردش در Chinatown
در سفر زمستانی به کوالالامپور کجا بریم؟
در سفر زمستانی به کوالالامپور کجا بریم؟

خلوت ترین و شلوغ ترین زمان سفر به کوالالامپور

یکی دیگر از جنبه هایی که در انتخاب زمان سفر تاثیر زیادی دارد، روزهای خلوت یا شلوغ است. شاید در ماه های خلوت سال آب و هوای مناسبی در کوالالامپور جریان نداشته باشد، اما شما تا حد زیادی هزینه های سفر خود را کم کرده و به راحتی در شهر از امکانات تفریحی و رفاهی برخوردار خواهید بود. همچنین می توانید به راحتی هتل رزرو کنید و دغدغه‌ی پر شدن اتاق های هتل را نخواهید داشت. خلوت ترین و شلوغ ترین ماه های سفر به کوالالامپور را می توانید در ادامه مشاهده کنید:

ماه های خلوت سالژانویه، مارس، آوریل، مه، ژوئن، نوامبر، فوریه، جولای، سپتامبر و اکتبر
ماه های شلوغ سالآگوست و دسامبر

خلوت ترین و شلوغ ترین زمان سفر به کوالالامپور
خلوت ترین و شلوغ ترین زمان سفر به کوالالامپور

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ سعی کردیم بهترین زمان سفر به کوالالامپور را برای شما شرح دهیم. مالزی و کوالالامپور از آب و هوای استوایی برخوردار هستند و در اکثر روزهای سال دمای متعادل و گرمی دارند، اما روزهای بارانی این کشور آنقدر زیاد است که سفر به آن را کمی سخت می کند. در این مقاله می توانید با تعداد روزهای بارانی در هر ماه، دمای هوا در هر ماه، خلوت ترین و شلوغ ترین و ارزانترین زمان سفر به کوالالامپور آشنا شوید.

سوالات متداول

ماه های فوریه، ژانویه، مه، ژوئن، ژوئیه و اوت زمان ایده آل تری برای سفر به کوالالامپور هستند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.