بهترین زمان سفر به کویت (کی بریم کویت؟)

بهترین زمان سفر به کویت کی هست؟ کویت به عنوان یکی از نزدیکترین کشورها به ایران و از کشورهای حوزه خلیج فارس محسوب می شود. این کشور با پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی خود و امکانات تفریحی و رفاهی، به یکی از مقصدهای اصلی گردشگری ایرانیان تبدیل شده است. اما با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای فوق العاده گرمی که در این منطقه وجود دارد، بهتر است با اطلاع در مورد بهترین زمان برای سفر به کویت، برنامه‌ی این مسافرت را طرح ریزی کنید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم زمان مناسب برای مسافرت به کویت را از جنبه های مختلف بررسی کنیم.

بهترین زمان سفر به کویت از نظر آب و هوا

قبل از هر اقدامی برای مسافرت به کویت و کشورهای گرمسیری، باید با آب و هوای آنها آشنا شوید. دمای هوای کویت در سردترین حالت بر روی 6- درجه بوده و در گرمترین حالت، 43 درجه سانتی گراد است. با این وجود احتمالا شما هم حدس زده اید که کویت را می توان بهترین مقصد برای سفرهای پاییزی و بهاری دانست. البته که در فصل بهار به خصوص ماه های ابتدایی، هنوز دمای هوا به اندازه‌ی تابستان بالا نرفته و بهتر است در ماه های ابتدایی بهار به کویت سفر کنید.

کی بریم کویت؟
کی بریم کویت؟

بارندگی در طول سال تقریبا به عدد صفر میل می کند و کمترین میزان بارندگی را در کویت شاهد خواهید بود. به همین علت است که می توان پاییز و زمستان را زمان مناسبی برای سفر به کویت دانست. البته در این فصل ها، کویرهای کویت به خصوص در شب، به شکل عجیبی سرد می شوند و باید امکانات گرمایشی لازم را به همراه داشته باشید. 

بهترین زمان سفر به کویت از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به کویت از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به کویت برای تفریح

کشور کویت و پایتخت آن یعنی شهر کویت، از امکانات تفریحی فوق العاده ای برخوردار هستند و از کشورهای پیشرفته‌ی خاورمیانه محسوب می شوند. شما باید در این سفر گران قیمت و پر خرج، بهترین زمان برای تفریح را انتخاب کنید تا بیشترین بهره را از مسافرت به کویت ببرید. 

بهترین زمان برای تفریح در کویت
بهترین زمان برای تفریح در کویت

برج کویت با 187 متر ارتفاع از مهمترین جاهای دیدنی کویت محسوب می شود که بهترین مراکز خرید کویت هم در آن قرار گرفته است. شما در فصل تابستان که دمای هوا به شدت بالا می رود و شاید کمتر بتوانید در خیابان های کویت قدم بزنید، باید به این برج زیبا مراجعه کنید. بهترین برندهای دنیا در شهر کویت حضور دارند و شما علاوه بر برج کویت، می توانید در مراکز خرید دیگر این شهر به خرید بپردازید.

اما در فصل های بهار، پاییز و زمستان کمی دست شما باز تر خواهد بود و می توانید به تفریحات در فضای باز هم بپردازید. از پارک های آبی کویت تا استخرهای فوق العاده مدرن این کشور می توان به عنوان بهترین تفریحات بهاری کویت یاد کرد. 

پارک های آبی کویت، بهترین تفریح بهاری در کویت
پارک های آبی کویت، بهترین تفریح بهاری در کویت

جزیره سبز که در کنار خلیج فارس واقع شده است، بهترین تفریحات ساحلی و دریایی را برای شما فراهم می کند. اما بهترین زمان برای سفر کویت و تفریح در این جزیره، فصل پاییز است. در این فصل دمای آب مناسب بوده و آفتاب شدت چندانی ندارد که باعث آزار پوست شما شود. جزیره فایلاکا در کویت هم یکی دیگر از بهترین تفریحات کویت است که در هر فصل از سال امکانات مناسبی را برای شما فراهم می آورد و می توانید در هر زمان به آن مراجعه کنید. 

برای تفریحات زمستانی کویت هم می توانید به بازدید از موزه ها و مسجد جامع کویت بپردازید. مسجد جامع کویت، خانه فرهنگ شیخ جبار الاحمد، تالار آیینه و … از بهترین جاهای دیدنی کویت هستند که بهترین زمان برای بازدید از آنها را می توان زمستان عنوان کرد. علاوه بر این اماکن شما در فصل زمستان با تخفیف های مناسبی از سوی مراکز خرید کویت مواجه خواهید شد.

بهترین زمان سفر به کویت برای تفریح
بهترین زمان سفر به کویت برای تفریح

ارزانترین زمان سفر به کویت

احتمالا شما هم شنیده باشید که پول کویت، از با ارزش ترین ارزهای جهانی محسوب می شود و به همین دلیل هم سفر به این کشور می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند. به همین دلیل عده‌ی زیادی سعی می کنند بهترین زمان برای سفر به کویت از نظر کاهش هزینه ها را انتخاب کنند.

خلوت ترین زمان سفر به کویت
خلوت ترین زمان سفر به کویت

به طور کلی نمی توان زمان خاصی را ارزانتر از دیگر زمان ها برشمرد. اما در برخی از مقاطع سال، هزینه‌ی هتل ها، رستوران ها، بلیط هواپیما و هزینه‌ی تورهای گردشگری بالاتر از دیگر زمان ها است. معمولا دوران پیک سفر به یک کشور، که شلوغ ترین زمان سفر به آن محسوب می شود، هزینه ها بالاتر می روند. بنابراین تابستان را می توان خلوت ترین و ارزانترین زمان سفر به کویت دانست، که به علت گرمای بیش از مسافرن کمتری به کویت سفر می کنند.

ارزانترین زمان سفر به کویت
ارزانترین زمان سفر به کویت

بهترین زمان برای سفر به کویت از نظر رویدادها

دین غالب بر کشور کویت، اسلام است و به همین جهت اعیاد مذهبی زیادی در این کشور برگزار می شود. البته به جز اعیاد مذهبی، جشن ها و فستیوال های بین المللی و ملی مختلفی در کویت برگزار می شود که سبب شده است گردشگران زیادی از جای جای دنیا به کویت سفر کنند. در جدول زیر می توانید رویدادهای مختلف که در کویت برگزار می شود را به همراه زمان برگزاری آنها مشاهده کنید.

رویدادهای کویتزمان برگزاری
فستیوال هولی (جشنواره رنگ ها)فوریه تا مارس
سال نو میلادیژانویه
عید پاک22 مارس تا 25 آوریل
روز ملی کویت25 فوریه
ماه مبارک رمضاننهمین ماه قمری
عید غدیر خم18 ذی الحجه

بهترین زمان سفر به کویت برای شرکت در فستیوال ها
بهترین زمان سفر به کویت برای شرکت در فستیوال ها

کلام آخر

بهترین زمان سفر به کویت را انتخاب کنید تا بتوانید در این شهر دیدنی و جذاب با قیمتی مناسب به تفریح بپردازید. در این مقاله سعی کردیم سفر به کویت را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم، تا با شناخت کامل از آب و هوای کویت، جشنواره ها و هزینه های این کشور، بهترین تور کویت که از بهترین تورهای خارجی محسوب می شود را انتخاب کنید.

سوالات متداول

سردترین روزهای کویت به 6- درجه می رسد.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.