بهترین زمان سفر به لندن در سال 2023

بهترین زمان سفر به لندن کی هست؟ لندن به عنوان پایتخت کشور انگلستان یکی از توریستی ترین شهرهای اروپا محسوب می شود که سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. اما با توجه به وضعیت آب و هوا، قیمت بلیت ها و تورها، جشنواره هایی که در آن برگزار می شوند و یا خلوت و شلوغ بودن شهر، زمان ایده آل برای سفر به لندن می تواند متفاوت باشد. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین زمان برای سفر به انگلستان و لندن را شرح دهیم.

بهترین زمان سفر به لندن از نظر آب و هوا

در سال های اخیر وضعیت جوی کره زمین رو به گرما رفته است و این موضوع بر روی لندن تاثیر زیادی داشته است. آب و هوای لندن به طور کلی در اکثر روزهای سال، آب و هوای معتدلی است. اما برخی از روزهای سال بارندگی های شدید و بدون وقفه در این شهر، شروع به بارش می کنند. به طور کلی بهترین زمان سفر به به لندن را می توان فصل های بهار و تابستان دانست که هوای معتدل و نسبتا خنکی داشته و بارندگی کمتری هم شامل حال شما خواهد شد.

بهترین فصل سفر به لندن
بهترین فصل سفر به لندن

فصل بهار علاوه بر آب و هوای خنک و مناسبی که دارد، بارش های کمتری هم خواهد داشت. اما فصل تابستان هوا شرجی و مرطوب است که می تواند باعث تعریق زیاد و آزار شما شود. البته باید توجه داشت که این موضوع به معنی عدم سفر به لندن در فصل های دیگر نیست و سفر به لندن در هر فصل از سال دارای مزایا و معایب مختلفی است.

در فصل پاییز شما با باران های بیشتری روبرو خواهید بود که شاید در تمام روز جریان داشته باشند و جلوی تفریح شما در شهر را بگیرند. در فصل زمستان هم این بارش ها ادامه دارند و برخی از روزها با بارش برف همراه خواهد بود. علاوه بر این بارندگی ها، دمای هوا کاهش می یابد و شب های بسیار سردی را در لندن باید تحمل کنید.

آب و هوای لندن
آب و هوای لندن

در جدول زیر می توانید با آب و هوای لندن در هر ماه از سال آشنا شوید:

ماهدمای هوامیانگین بارندگی
ژانویه (11 دی تا 11 بهمن)از 4- تا 12 درجه78 میلی لیتر
فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند)از 4- تا 12 درجه78 میلی لیتر
مارس (10 اسفند تا 11 فروردین)از 3- تا 14 درجه78 میلی لیتر
آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت)از 5 تا 18 درجه60 میلی لیتر
مه (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)از 9 تا 20 درجه60 میلی لیتر
ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر)از 11 تا 20 درجه60 میلی لیتر
ژوئیه (10 تیر تا 9 مرداد)از 12 تا 25 درجه61 میلی لیتر
اوت (10 مرداد تا 9 شهریور)از 12 تا 24 درجه61 میلی لیتر
سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر)از 9 تا 22 درجه61 میلی لیتر
اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)از 6 تا 16 درجه81 میلی لیتر
نوامبر (10 آبان تا 9 آذر)از 4 تا 12 درجه81 میلی لیتر
دسامبر (10 آذر تا 10 دی)از 3 تا 8 درجه81 میلی لیتر

بهترین زمان سفر به لندن از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به لندن از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به لندن برای بازدید از جاذبه های گردشگری

شهر لندن یکی از مهمترین شهرهای توریستی در اروپا محسوب می شود و انواع و اقسام موزه ها، جاذبه های تاریخی و فرهنگی، جاذبه های تفریحی و … را در خود جای داده است. اگر می خواهید با آرامش کامل از جاذبه های گردشگری لندن بازدید کنید، باید فصل بهار را برای مسافرت به انگلستان انتخاب کنید. 

سفر به لندن در فصل بهار با بازدید از کاخ باکینگهام همراه خواهد بود که طبیعت زیبای این کاخ و گل آرایی آن شما را شگفت زده خواهد کرد. قدم زدن در هوای بهاری در خیابان های آکسفورد و یا الکتریک می تواند تجربه‌ی لذت بخش دیگری باشد که نصیب شما خواهد شد. البته که در فصل های تابستان، پاییز و یا زمستان هم می توانید از مراکز خرید لوکس و معتبر لندن دیدن کنید و به خرید بپردازید. علاوه بر این مراکز خرید، موزه هایی که مسقف هستند و شما را در برابر باران های پاییزی لندن در امان نگه می دارند، گزینه های خوبی برای گردش در لندن هستند.

بهترین زمان سفر به لندن برای بازدید از جاذبه های گردشگری
بهترین زمان سفر به لندن برای بازدید از جاذبه های گردشگری

ارزانترین زمان سفر به لندن

برای سفر به لندن و به طور کلی کشورهای اروپایی، باید هزینه های بالایی را بپردازید. اما اگر انتخاب شما برای زمان سفر، دوران پیک مسافرت به لندن نباشد، می توانید تورهای لحظه آخری لندن و یا تورهای ارزان قیمت تری را برای مسافرت پیدا کنید. ماه های نوامبر و فوریه به علت بارش باران و اوضاع جوی، معمولا از خلوت ترین و ارزانترین زمان سفر به لندن محسوب می شوند.

ارزانترین زمان سفر به لندن
ارزانترین زمان سفر به لندن

بهترین فصل برای خرید تور لندن

همانطور که تا به اینجای مقاله بیان کرده ایم، انتخاب زمان سفر به لندن، در هزینه ها، بازدید از جاذبه ها و … تاثیر زیادی دارد. در این بخش قصد داریم تورهای لندن که از بهترین تورهای خارجی محسوب می شوند را در هر فصل از سال بررسی کنیم.

تور لندن در بهار

بهترین زمان سفر به لندن، فصل بهار است. پس با این وجود باید انتظار شلوغی شهر لندن را داشته باشید که خیل عظیمی از گردشگران به آن هجوم آورده اند. اما زیبایی های لندن در این فصل آنقدر زیاد است که شلوغی و گرانی هزینه های تور را به جان بخرید و در این فصل به لندن سفر کنید.  

تور لندن در بهار
تور لندن در بهار

تور لندن در تابستان

فصل تابستان در لندن آب و هوای معتدل و نسبتا مناسبی دارد و از شهرهای داخلی ایران بسیار خنک تر است. البته مشکلی که در این فصل وجود دارد، رطوبت بالای هواست که شاید شما را کمی آزار دهد. اما به هر حال فصل تابستان هم می تواند گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب تور لندن باشد. جشن های متعدد و مختلفی در فصل تابستان برگزار می شود، به همین دلیل تابستان هم زمان خلوتی برای سفر به لندن محسوب نمی شود و شما می توانید انواع و اقسام تورهای لندن را با قیمت های متفاوت خریداری کنید.

تور لندن در تابستان
تور لندن در تابستان

تور لندن در پاییز

تماشای مناظر لندن با رنگ زرد و طلایی می تواند جذابیت این فصل را برای شما تصویر سازی کند. هوای پاییز همچنان معتدل است به خصوص در ماه های ابتدایی، اما ایراد اصلی این ماه، باران های وقت و بی وقت است که در لندن جریان پیدا می کنند. تور لندن در پاییز قیمت پایین تری نسبت به تورهای بهاری و تابستانی دارد و می توانید برای کاهش هزینه ها در پاییز به لندن سفر کنید.

تور لندن در پاییز
تور لندن در پاییز

تور لندن در زمستان

شب های سرد زمستانی لندن، تعداد گردشگران و مسافران این شهر را به شدت کاهش داده است. بارش باران و برف در این فصل هم ادامه دارد و شما در روزهای سرد زمستانی امکان قدم زدن در خیابان های لندن را نخواهید داشت. اما در این فصل هم می توانید علاوه بر انتخاب تورهای ارزان قیمت لندن، با تخفیف های زمستانی مراکز خرید مواجه شوید.

تور لندن در زمستان
تور لندن در زمستان

بهترین زمان سفر به لندن از نظر برگزاری جشنواره ها

در شهر لندن با انواع و اقسام جشنواره های بین المللی و محلی روبرو خواهید شد که برخی از این جشنواره ها می توانند دلیل اصلی سفر شما به لندن باشند. در جدول زیر می توانید جشنواره ها و فستیوال های مختلفی که در لندن برگزار می شود به همراه زمان برگزاری مشاهده کنید.

فستیوال های لندنزمان برگزاری
جشن های کریسمسماه دسامبر
جشن هالووین31 اکتبر
جشنواره موسیقی جازماه نوامبر
جشن سال چینی21 ژانویه تا 20 فوریه
جشنواره سالانه فیلم لندننیمه دوم اکتبر
کارناوال ناتینگ هیل24 تا 26 آگوست

بهترین زمان سفر به لندن از نظر برگزاری جشنواره ها
بهترین زمان سفر به لندن از نظر برگزاری جشنواره ها

کلام آخر

سفر به لندن می تواند یکی از مسافرت های خاطره انگیز و رویایی شما باشد. اما قبل از سفر باید اطلاعات کافی در مورد برگزاری جشنواره ها، اوضاع آب و هوا، میزان بارندگی در هر فصل، قیمت تورها و … بدست آورید تا تصمیم خوبی را در مورد زمان سفر اتخاذ کنید. در این مقاله سعی کردیم بهترین زمان برای سفر به لندن را از دیدگاه های مختلفی بررسی کنیم تا به نتیجه‌ی خوبی در این مورد برسید و زمان ایده آل برای این سفر را پیدا کنید.

سوالات متداول

در هر فصل از سال جشنواره ها و فستیوال های مختلفی در لندن برگزار می شود که در این مقاله به شرح آنها پرداخته ایم و با مطالعه‌ی آنها می توانید بر طبق سلیقه‌ی خودتان، زمان مناسب برای سفر به لندن را انتخاب کنید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.