بهترین زمان سفر به مالزی| کی بریم مالزی؟

بهترین زمان سفر به مالزی چه زمانی است؟ قبل از سفر باید به پاسخ این سوال برسید تا بتوانید در بهترین زمان به جنوب شرق آسیا و مالزی سفر کنید. این کشور هم مانند دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله تایلند، سنگاپور، اندونزی و … از آب و هوای شرجی و مرطوب برخوردار است و به همین دلیل بارندگی های عجیب و غریبی را در طول سال تجربه می کند. اگر می خواهید درگیر این باران ها نشوید و سفر خوبی را تجربه کنید، این مقاله از همیار تریپ را تا انتها مطالعه کنید و با شرایط جوی، هزینه ها و فستیوال های مالزی بیشتر آشنا شوید.

بهترین زمان سفر به مالزی از نظر آب و هوا

اگر نگاهی به موقعیت جغرافیایی کشور مالزی در نقشه بیندازید، متوجه می شوید که یکی از نزدیکترین کشورها به خط استوا، کشور مالزی است. کشورهای استوایی از آب و هوای فوق العاده مرطوب و شرجی برخوردار هستند و در اکثر روزهای سال دمای بالای 20 درجه سانتی گراد و بارندگی را تجربه می کنند. با این اوصاف شما باید به دنبال خشک ترین ماه های سال باشید که بتوانید از سواحل مالزی و مهمترین شهر آن یعنی کوالالامپور بهره مند شوید.

آشنایی با آب و هوای مالزی
آشنایی با آب و هوای مالزی

در جدول زیر می توانید میزان بارندگی و دمای هر ماه از سال را در مالزی مشاهده کنید.

ماهدمای هواروزهای بارانی
ژانویه (11 دی تا 11 بهمن)از 23 تا 33 درجه17
فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند)از 23 تا 33 درجه13
مارس (10 اسفند تا 11 فروردین)از 24 تا 33 درجه25
آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت)از 24 تا 33 درجه26
مه (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)از 24 تا 33 درجه21
ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر)از 24 تا 32 درجه21
ژوئیه (10 تیر تا 9 مرداد)از 23 تا 32 درجه20
اوت (10 مرداد تا 9 شهریور)از 23 تا 33 درجه18
سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر)از 23 تا 33 درجه24
اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)از 23 تا 32 درجه29
نوامبر (10 آبان تا 9 آذر)از 23 تا 32 درجه28
دسامبر (10 آذر تا 10 دی)از 23 تا 32 درجه24

بهترین زمان سفر به مالزی از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به مالزی از نظر آب و هوا

بهترین زمان سفر به مالزی از نظر برگزاری فستیوال ها

رسم و رسومات و فرهنگ مردم شرق آسیا، تفاوت زیادی با مردم غرب دارد. به همین دلیل جشنواره های مالزی می تواند از جذابیت زیادی برای مردم ایران برخوردار باشد. اگر می خواهید به مالزی سفر کنید، بهتر است علاوه بر آب و هوا، با فستیوال های این کشور و زمان برگزاری آنها آشنا شوید، تا حداقل در طول سفر، در یکی از این جشنواره ها شرکت داشته باشید.

آشنایی با فستیوال های مالزی
آشنایی با فستیوال های مالزی
در جدول زیر می توان فستیوال ها و رویدادهای مختلفی که در مالزی برگزار می شود را، به همراه زمان برگزاری آنها مشاهده نمایید.
فستیوال های مالزیزمان برگزاریتوضیحات
جشنواره خرید مالزیماه های جولای و آگوستبهترین زمان خرید از مالزی با تخفیف های 70 درصدی
جشنواره موسیقی مالزیهفته آخر ماه آگوستاجرای موسیقی
روز ملی هاری مرداکا مالزی31 آگوستجشن استقلال مالزی
فستیوال میان پاییز مالزی4 سپتامبربچه ها فانوس های کاغذی و فانوس های سنتی چینی را به خیابان ها می آورند
فستیوال دیپاوالی مالزیاکتبر یا نوامبرجشن سال نوی هندوها
جشن عید فطر در مالزیروز پایانی ماه رمضانبازدید رایگان از کاخ ها و پخش غذاهای محلی و رایگان در شهر
فستیوال تایپوسام هندوهای تامیل مالزیمتغیر در هر سالراهپیمایی از کوالالامپور تا غارهای باتو
روز وساک بودائی‌ها در مالزیاردیبهشتجشن آیینی و دینی بوداییان
جشن کریسمس مسیحیان مالزی25 دسامبرجشن سال نوی میلادی
بهترین زمان سفر به مالزی
بهترین زمان سفر به مالزی برای شرکت در جشنواره ها

بهترین زمان برای سفر به شهرهای توریستی مالزی

در کشور مالزی شهرهای توریستی مختلفی وجود دارد که در طول سفر باید به هر کدام از این شهرها سفر داشته باشید. از کوالالامپور به عنوان پایتخت گرفته تا جزیره لنکاوی و شهر پنانگ، می توانند اصلی ترین مقاصد شما در سفر به مالزی محسوب شوند. به همین دلیل در این قسمت از مقاله قصد داریم آب و هوای هر کدام از این شهرهای مهم و توریستی را به صورت جداگانه بررسی کنیم و بهترین زمان سفر به آنها را تعیین نماییم.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در مالزی 

بزرگترین شهر مالزی، کوالالامپور است که در ارتفاع 22 متری از سطح قرار گرفته و کوهستان های مرتفعی دور تا دور شهر را پوشانده اند. به همین سبب این کوهستان ها باعث شده اند که نسبتا آب و هوای این شهر، خنک تر از سایر شهرهای مالزی باشد. البته که اگر با آب و هوای کوالالامپور آشنا نباشید، ممکن است درگیر گرما و بارندگی بی سابقه ای شوید و کل مسافرت شما، تحت تاثیر این بارندگی قرار گیرد.

کی بریم کوالالامپور؟
کی بریم کوالالامپور؟

از ماه شهریور تا فروردین، فصل بارش های موسمی در مالزی لقب می گیرد و با توجه به آمار در ماه های مهر، آبان و آذر، تقریبا هر روز بارندگی برقرار است. بنابراین شما باید تا حد ممکن در این بازه‌ی زمانی اقدام به سفر به سمت مالزی نکنید و به جای آن، در ماه های دی، بهمن و اسفند که خشک ترین ماه های سال و بهترین زمان سفر به کوالالامپور هستند، اقدام به سفر کنید. 

به طور کلی نباید انتظار دمای متعادل و یا رطوبت کم را از مالزی داشته باشید و هر زمان از سال که به این شهر سفر کنید، ممکن است چالش های فراوانی را با آب و هوای استوایی مالزی و کوالالامپور تجربه کنید. با این توضیحات و رعایت این نکات، فقط تا حدی ممکن است خودتان را از شر بارندگی های عجیب و غریب و یا رطوبت خسته کننده نجات دهید.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در مالزی
بهترین زمان سفر به کوالالامپور در مالزی

بهترین زمان سفر به استان پنانگ در مالزی

استان پنانگ شامل جزیره پنانگ و باریکه ای از سرزمین اصلی می شود که با توجه به تفریحات آبی و دریایی خود، به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران شناخته می شود. اگر به دنبال خرید بهترین تورهای خارجی هستید و مالزی را انتخاب کرده اید، بازدید از این استان زیبا را فراموش نکنید. از جمله دیدنی های پنانگ می توان موارد زیر را نام برد:

 • سواحل ماسه ‌ای طلایی
 • نخل‌ های بلند
 • جنگل ‌های استوایی
 • حیوانات، پرنده ‌ها و میوه‌ های رنگارنگ و متنوع 
چه زمانی به پنانگ در مالزی سفر کنیم؟
چه زمانی به پنانگ در مالزی سفر کنیم؟

آب و هوای پنانگ هم مانند کوالالامپور، گرم و مرطوب است و معمولا باران های موسمی در آن شروع به باریدن می کنند. در قسمت زیر می توانید بازه زمانی مرطوب ترین ماه های سال و دمای هوای پنانگ را مشاهده کنید:

 • از فروردین تا خرداد و مهر تا آذر مرطوب ترین ماه های سال
 • دمای هوا از 26 تا 35 درجه سانتی گراد
 • اواسط خرداد تا اواسط شهریور، داغ ترین ماه های سال
بهترین زمان سفر به پنانگ در مالزی
بهترین زمان سفر به پنانگ در مالزی

بهترین زمان سفر به جزیره لنکاوی در مالزی

140 جزیره در دریای آندامان قرار گرفته اند که تمام این جزایر با نام مجمع الجزایر لنکاوی شناخته می شوند. اگر به مناطق شمال غربی مالزی سفر کنید، مهمترین شهر و جاهای دیدنی مالزی، در مجمع الجزایر لنکاوی قرار گرفته اند. آب و هوای این جزیره نسبت به دیگر مناطق مالزی از ثبات بسیاری خوبی برخوردار است و به همین دلیل با خیال راحت تری می توانید به آن سفر کنید.

آسمان این جزیره همیشه ابری است و هیچ زمان از بارش باران در امان نخواهید بود. اما از مزایای این جزیره می توان به در امان ماندن از بادها و طوفان ها اشاره کرد. طبیعت استوایی و بکر این جزیره به همراه سواحل زیبایی که دارد می تواند سفر شما را خاطره انگیز کند. تجربه‌ی خوردن میوه های استوایی در کنار سواحل این جزیره می تواند برای همیشه در ذهن شما باقی بماند.

چه زمانی به جزیره لنکاوی در مالزی سفر کنیم؟
چه زمانی به جزیره لنکاوی در مالزی سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به لنکاوی، از مهمترین شهرهای مالزی، ماه های آذر، فروردین و اردیبهشت هستند که آب و هوا نسبتا معتدل تر از دیگر ماه هاست.بارش باران در این بازه های زمانی با شدت و مقدار کمتری ادامه دارد و شما می توانید به تمام تفریحات این مجمع الجزایر دسترسی پیدا کنید. در قسمت زیر می توانید آشنایی بیشتری با آب و هوای جزیره لنکاوی در مالزی پیدا کنید:

 • بهمن و اسفند، گرمترین ماه های سال
 • تیر و مرداد، سردترین ماه های سال
 • مهر و آبان، مرطوب ترین ماه های سال
 • مهر و آبان، پر بارش ترین ماه های سال
 • آذر، فروردین و اردیبهشت، متعادل ترین ماه های سال
 • آذر، دی، بهمن و اسفند خشک ترین ماه سال
 • فروردین و اردیبهشت، بهترین زمان سفر برای شنا در لنکاوی
بهترین زمان سفر به مجمع الجزایر لنکاوی در مالزی
بهترین زمان سفر به مجمع الجزایر لنکاوی در مالزی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین زمان سفر به مالزی و شهرهای مهم این کشور استوایی را بررسی کنیم. تور مالزی همیشه به عنوان یکی از بهترین تورهای خارجی به شمار رفته است و به همین سبب مردم زیادی خواستار این سفر هستند. اما توجه داشته باشید در صورت عدم اطلاع از زمان های بارانی مالزی، رطوبت و دمای هوای مالزی، ممکن است با چالش های جدی روبرو شوید. ارزانترین زمان سفر به مالزی که در ماه های مرطوب و پر بارش سال شناخته می شود، شاید هزینه های شما را کاهش دهد، اما تمام تفریحات شما در مالزی را لغو خواهد کرد، به همین دلیل بهتر است به دنبال بهترین زمان برای سفر به مالزی باشید.

سوالات متداول

ماه های جولای و آگوست که جشنواره خرید در مالزی برپا می شود.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.