بهترین زمان سفر به کویر مرنجاب

انتخاب بهترین زمان سفر به کویر مرنجاب تاثیر زیادی در قیمت تورهای کویرگردی این منطقه و عشق و حال در کویرگردی خواهد داشت. به همین دلیل هم قبل از انتخاب و رزرو تور کویرگردی مرنجاب باید اطلاعات کاملی در مورد وضعیت آب و هوا، مسیرهای دسترسی، ترافیک، شلوغ بودن یا خلوت بودن و هزینه اقامتگاه های مرنجاب بدست آورد. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم توضیحات مفصل و کاملی در مورد بهترین فصل برای سفر به مرنجاب به شما ارائه دهیم تا در زمان درست به این منطقه سفر کنید.

کی بریم کویر مرنجاب؟
کی بریم کویر مرنجاب؟

بهترین فصل برای سفر به کویر مرنجاب

در سال های اخیر شاهد رشد استقبال از تورهای کویر گردی بوده ایم و کویرهای ایران توانسته اند با جنگل های شمال کشور به رقابت بپردازند. از کویر مصر و ورزنه گرفته تا کویر مرنجاب، بهترین کویرهای ایران محسوب می شوند. اما به هر حال همانطور که می دانید سفر به کویر دارای شرایط خاصی بوده و بدون اطلاع از اوضاع آب و هوا دیگر نکاتی که مطرح است نباید به آن سفر کرد.
کویر مرنجاب در استان اصفهان
کویر مرنجاب در استان اصفهان

کویر مرنجاب از لحاظ موقعیت جغرافیایی در استان اصفهان و شمال شهرستان آران و بیدگل و در نزدیکی کاشان قرار گرفته است. با توجه به همین موضوع می توان گفت که یکی از بهترین کویرهای نزدیک به تهران، کویر مرنجاب است. مسیر تهران تا اصفهان و کاشان، مسیر آرام و مناسبی است و شما در طول سال کمتر ترافیک سنگینی را در این مسیر مشاهده می کنید. به همین دلیل از لحاظ ترافیکی می توان تمام فصول سال را به عنوان بهترین زمان برای سفر به مرنجاب دانست.

اما برای اینکه بتوانید به خوبی از جاهای دیدنی مرنجاب دیدن کنید و مسافرت فوق العاده ای را تجربه کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مهمتری را در مورد این سفر به شما گوشزد کنیم.
بهترین فصل برای سفر به مرنجاب
بهترین فصل برای سفر به مرنجاب

سفر به کویر مرنجاب در فصل بهار

به هر حال به توجه به اسم کویر مرنجاب مطمئنا می دانید که با آب و هوای گرمی روبرو خواهید بود. مهمترین پارامتر در انتخاب بهترین زمان رفتن به کویر مرنجاب، آب و هوای این منطقه است. شاید فکر کنید فصل بهار می تواند زمان مناسبی باشد، اما به جز فروردین ماه، دیگر ماه های این فصل از گرمای شدیدی در مرنجاب برخوردار هستند و شما با تعریق و تشنگی بیش از حد اوقات خوشی را سپری نمی کنید. البته شب های بهاری هوا بهتر می شود و حتی ممکن است کمی سرد شود، ولی بهتر است فقط تورهای نوروزی کویر مرنجاب را برای سفر انتخاب کنید.

سفر به کویر مرنجاب در بهار
سفر به کویر مرنجاب در بهار

سفر به کویر مرنجاب در تابستان

بدون شک بدترین و ارزانترین زمان سفر به کویر مرنجاب تابستان است. اما این ارزان بودن ارزشی ندارد چون سخت ترین روزها را در کویر احساس خواهید کرد. تابستان های داغ که نمی توانید با پای برهنه روی شن های کویر قدم بزنید و لذت های کویرگردی را از شما سلب خواهد کرد.

تابستان، بدترین زمان سفر به کویر مرنجاب
تابستان، بدترین زمان سفر به کویر مرنجاب

سفر به کویر مرنجاب در پاییز

بهترین زمان سفر به کویر مرنجاب، فصل پاییز است. در ماه های مهر و آبان شما مطبوع ترین هوای کویر را مشاهده می کنید و در هوای معتدل و خنک می توانید به کویر گردی بپردازید. همچنین در این زمان کویر به اندازه‌ی ایام عید نوروز شلوغ نخواهد بود و به راحتی به گشت و گذار در دل کویر خواهید پرداخت.

پاییز، بهترین زمان برای رفتن به کویر مرنجاب
پاییز، بهترین زمان برای رفتن به کویر مرنجاب

سفر به کویر مرنجاب در زمستان

زمستان می تواند زمان مناسبی برای افرادی که تحمل سرمای شب های کویر را دارند، باشد. در واقع سفر به کویر در زمستان، نقطه مقابل سفر به کویر در تابستان است. روزهای معتدل و مطبوعی که با گذر زمان و نزدیک شدن به شب ها، به سرمای شدید روی می آورد. اما اگر با تجهیزات کامل و لباس های گرم سفر به کویر در زمستان را تجربه کنید، مطمئنا بهتر از فصول گرم سال است. همچنین با توجه به وجود اقامتگاه کویر مرنجاب که امکانات رفاهی خوبی را در اختیار شما قرار می دهد، تا حد زیادی دغدغه‌ی سرما از ذهن شما دور خواهد ماند.

سفر به کویر مرنجاب در زمستان
سفر به کویر مرنجاب در زمستان

راه های دسترسی به کویر مرنجاب

برای رسیدن به کویر مرنجاب می توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. البته شاید عده‌ی زیادی سفر به کویر مرنجاب با ماشین شخصی را ترجیح دهند، اما اگر وسیله نقلیه شخصی در دسترس نبود، می توانید با تورهای گردشگری کویر مرنجاب و یا از طریق پایانه های اتوبوسرانی از شهر کاشان به مرنجاب سفر کنید. 

راه های دسترسی به کویر مرنجاب
راه های دسترسی به کویر مرنجاب

اما در صورتی که قصد دارید از تهران به کویر مرنجاب، با خودروی شخصی سفر کنید، باید از طریق آزادراه تهران-قم، به کاشان بروید، پس از آن وارد جاده قدیم کاشان شده و به بلوار قطب راوندی می رسید. پس از رانندگی در این بلوار به بلوار آیت الله عاملی رسیده و پادگان ارتش را مشاهده می کنید که با عبور از آن جاده‌ی خاکی و باریک کویر مرنجاب را می بینید. وضعیت جاده کویر مرنجاب به شکلی است که رانندگی در این جاده‌ی باریک و خاکی طاقت فرسا خواهد بود و با توجه به آب و هوای گرم این منطقه بهتر است در فصل مناسبی از این جاده عبور کنید و وسایل مورد نیاز را به همراه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به مرنجاب با ماشین شخصی
بهترین زمان سفر به مرنجاب با ماشین شخصی

کلام آخر

تورهای کویرگردی در سالیان اخیر با استقبال زیادی مواجه شده اند. قطعا تماشای ستارگان و کهکشان راه شیری در آسمان کویر مرنجاب می تواند رویایی و لذت بخش باشد، اما اگر بهترین زمان سفر به کویر مرنجاب را انتخاب نکنید، ممکن است برای همیشه قید این سفر را بزنید. در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را در مورد این مسافرت رویایی و لذت بخش به شما ارائه دهیم.

سوالات متداول

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.