بهترین زمان سفر به عمان | کی به عمان سفر کنیم؟

عمان به عنوان یکی از کشورهای مدرن و ثروتمند حوزه خلیج فارس محسوب می شود. با توجه به ارزش پول عمان که از قدرتمندترین ارز های دنیا محسوب می شود، سفر به عمان می تواند یکی از گرانترین سفرهای شما باشد. با این اوصاف بهتر است با شناخت کافی در مورد بهترین زمان سفر به عمان، برای این سفر اقدام کنید و بتوانید هزینه ها را تا حدی کاهش دهید. در این مقاله از همیار تریپ به بررسی ارزانترین زمان سفر به عمان، آب و هوای عمان و فستیوال های مختلفی که در این کشور کوچک برگزار می شود، می پردازیم.

کی به عمان سفر کنیم؟
کی به عمان سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوا

کشور عمان هم مانند دیگر کشورهای منطقه‌ی خلیج فارس، از آب و هوای گرمی برخوردار است و در اکثر روزها، دمای بالایی را تجربه می کند. این موضوع، عمان را به یکی از بهترین مقاصد بهاری و پاییزی تبدیل می کند. البته با توجه به امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی که در این کشور برای گرمای تابستان و یا سرمای زمستان طراحی شده است، شما در هر فصل از سال می توانید به عمان سفر کنید.

کی بریم عمان؟
کی بریم عمان؟

آب و هوای عمان در تابستان به شکلی است که دمای آن در اکثر روزها نزدیک به 35 الی 45 درجه سانتی گراد می رسد و اگر در این فصل به عمان و مسقط سفر کنید، باید گرمای شدیدی را تحمل کنید. اما آب و هوای مسقط در فصل بهار و پاییز بهتر و خنک تر است. شما در ایام نوروز که تعطیلات مناسبی برای سفر مهیا شده است می توانید به عمان سفر کنید و در روزهایی که آب و هوای معتدلی در عمان جریان دارد از جاهای دیدنی عمان دیدن کنید.

وضعیت آب و هوای عمان در تابستان
وضعیت آب و هوای عمان در تابستان

فصل زمستان هم زمان مناسبی برای سفر به عمان محسوب می شود و مزایا و معایب خاص خود را دارد. البته شب های کویری عمان در فصل زمستان سرد می شود و گاهی اوقات دمای هوا به زیر صفر می رسد. برف در عمان به ندرت می بارد، اما گاهی اوقات در فصل زمستان ممکن است شاهد بارش باران و برف باشید. 

بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوا

بهترین زمان برای سفر به عمان از نظر گردشگران

تور عمان به یکی از گرانترین و بهترین تورهای خارجی شهرت یافته است. در واقع تور عمان هم مانند تور دبی، یکی از مفرح ترین سفرهای شما را می سازد، اما قیمت بالایی دارد. از نظر گردشگران پاییز خلوت ترین و بهترین زمان سفر به عمان شناخته می شود و طبق نظرات کاربران، توصیه می شود در فصل پاییز به عمان سفر کنید.

چه زمان به عمان سفر کنیم؟
چه زمان به عمان سفر کنیم؟
اگر در فصل بهار و به خصوص در فروردین ماه و ایام نوروز به عمان سفر کنید، ممکن است با سواحل شلوغ عمان روبرو شوید. در این زمان رزرو هتل و رستوران های لوکس عمان هم می تواند کار مشکل تری نسبت به پاییز محسوب شود. 

فصل زمستان پس از تابستان به عنوان یکی از ارزانترین زمان ها برای سفر به عمان شناخته می شود. به همین دلیل اگر قصد دارید از هزینه های سفر بکاهید، باید در این فصل به عمان سفر کنید. ولی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بسیاری از تفریحات دریایی، پارک های آبی و تفریحات ساحلی را از دست خواهید داد.

بهترین زمان سفر به عمان از نظر گردشگران
بهترین زمان سفر به عمان از نظر گردشگران

بهترین زمان سفر به عمان از نظر برگزاری فستیوال ها

همانطور که در قسمت قبل اشاره داشتیم سفر به عمان در فصل های زمستان و تابستان برای شما هزینه‌ی کمتری به همراه خواهد داشت. اما در این بین بهتر است فصل زمستان که فستیوال های متنوع و متفاوتی در عمان برگزار می شود را برای سفر انتخاب کنید. البته در فصل ها و ماه های دیگر سال هم فستیوال های مختلفی در عمان برگزار می شود و نمی توان فقط زمستان را برای شرکت در فستیوال ها مناسب دانست. 

آشنایی با جشنواره های عمان
آشنایی با جشنواره های عمان
در جدول زیر می توانید اطلاعات کامل در مورد فستیوال های عمان و زمان برگزاری آنها را مشاهده کنید.
فستیوال های عمانزمان برگزاریتوضیحات
فستیوال مسقط یا مهرجانفصل زمستانرقص های گروهی، سنتی و کار های فرهنگی
روز طبیعتماه ژانویهدرختکاری و تفریح در طبیعت
فستیوال مسقطماه فوریهشادی، رقص، اجرای موسیقی، ارائه محصولات بومی
تورهای سافاریماه مارسرقص و موسیقی
چیدن محصولات کشاورزیماه میچیدن محصولات کشاورزی و میوه ها
بهترین زمان سفر به عمان از نظر برگزاری جشنواره ها
بهترین زمان سفر به عمان از نظر برگزاری جشنواره ها

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین زمان سفر به عمان را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. از برگزاری فستیوال ها گرفته تا بازه‌ی زمانی کاهش قیمت تورهای عمان و همچنین بهترین آب و هوای عمان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. اگر به دنبال معتدل ترین هوا در عمان هستید باید ماه های فروردین، اردیبهشت، مهر، آبان، آذر و اسفند را برای سفر انتخاب کنید. در زمستان بهترین فستیوال های مسقط و عمان برگزار می شود و ارزانترین زمان سفر به عمان در فصل تابستان است.

سوالات متداول

فروردین، اردیبهشت، مهر، آبان، آذر و اسفند را می توان بهترین زمان برای سفر به عمان دانست.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.