بهترین زمان سفر به پاریس | کی بریم فرانسه؟

بهترین زمان سفر به پاریس را طبق معیارهای مختلفی باید انتخاب کنید. پاریس به عنوان شهر مدُ و برندهای جهانی شناخته می شود و به علت وجود برج ایفل، موزه لوور و … به یکی از مهمترین و بهترین جاهای دیدنی دنیا تبدیل شده است. یکی دیگر از القاب اصلی این شهر زیبا، شهر نور است.

شما انواع و اقسام برندهای لوکس و گران قیمت دنیا را می توانید در پاریس خریداری کنید، اما به علت گرانی بیش از حد این محصولات، بهتر است با بهترین زمان برای خرید در پاریس آشنا شوید تا از تخفیف های این برندها بهره مند شوید. اما به جز خرید شما باید آب و هوا، هزینه‌ی تورها و برگزاری جشنواره های مختلفی که در فرانسه برگزار می شود را در نظر بگیرید تا بتوانید به نتیجه‌ی ایده آل برسید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم بهترین زمان سفر به پاریس را از جنبه های مختلفی بررسی کنیم.

کی بریم پاریس؟

کی بریم فرانسه؟ بهترین زمان سفر به پاریس کی هست؟ پاسخ به این سوال ها می تواند تاثیر زیادی در کیفیت سفر شما به یکی از قطب های گردشگری اروپا داشته باشد. برای انتخاب زمان ایده آل سفر به پاریس، باید معیارهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. از آب و هوا گرفته تا هزینه ها و جشنواره هایی که در این شهر برگزار می شود، می تواند در انتخاب زمان سفر به پاریس تاثیرگذار باشد. در ادامه این معیار ها را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

کی بریم پاریس؟
کی بریم پاریس؟

بهترین زمان سفر به پاریس از نظر آب و هوا

اگر می خواهید بهترین زمان سفر به فرانسه را پیدا کنید، مطمئنا باید با آب و هوای پاریس آشنا شوید، چون مهمترین شهر توریستی و گردشگری در فرانسه، پاریس است. آب و هوای پاریس در طول سال نسبتا معتدل است و دمای هوا در زمستان فرانسه کمتر زیر صفر خواهد رفت.  به طور کلی آب و هوای پاریس به علت نزدیکی به اقیانوس اطلس، دارای شرایط جوی اقیانوسی است. در ادامه می توانید آب و هوای پاریس در هر ماه را مشاهده کنید تا با میزان بارندگی و دمای هر ماه آشنا شوید.

ماهدمای هوامیزان بارندگی (تقریبی)
ژانویه (11 دی تا 11 بهمن)از 1- تا 13 درجه14 روز
فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند)از 2- تا 10 درجه13 روز
مارس (10 اسفند تا 11 فروردین)از 1- تا 15 درجه14 روز
آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت)از 6 تا 18 درجه14 روز
مه (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)از 9 تا 22 درجه12 روز
ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر)از 14 تا 28 درجه11 روز
ژوئیه (10 تیر تا 9 مرداد)از 13 تا 28 درجه11 روز
اوت (10 مرداد تا 9 شهریور)از 13 تا 27 درجه10 روز
سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر)از 10 تا 25 درجه11 روز
اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)از 5 تا 17 درجه13 روز
نوامبر (10 آبان تا 9 آذر)از 3 تا 11 درجه15 روز
دسامبر (10 آذر تا 10 دی)از 2 تا 8 درجه15 روز

بهترین زمان سفر به پاریس از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به پاریس از نظر آب و هوا

بهترین فصل سفر به پاریس

با توجه به آب و هوای پاریس در فروردین و آب و هوای پاریس در نوروز، شما می توانید یک سفر رویایی را با تورهای پاریس در ایام نوروز داشته باشید. در فصل بهار دمای هوای پاریس بسیار معتدل و مناسب بوده و کمترین روزهای بارندگی هم به همین ایام مربوط می شود. به طور کلی شهرهای اروپایی در اکثر روزهای سال، بارندگی های عجیب و غریبی را تجربه می کنند، به همین دلیل باید با شناخت از روزهای بارندگی و اوضاع آب و هوا، به اروپا سفر کرد.

بهار؛ بهترین فصل سفر به پاریس
بهار؛ بهترین فصل سفر به پاریس

اما به جز فصل بهار، فصل تابستان هم می تواند زمان مناسبی برای سفر به پاریس محسوب شود. در روزهای تابستانی پاریس، شاید فقط نزدیک به یک هفته بارندگی وجود داشته باشد، که کمترین میزان در سال است. هرچند گرمای هوا نسبت به روزهای دیگر سال افزایش پیدا می کند، اما این گرما قابل تحمل بوده و شما می توانید از تفریحات پاریس، گردش در مراکز خرید، بازدید از برج ایفل و موزه لوور و … بهره مند شوید.

سفر به پاریس در تابستان
سفر به پاریس در تابستان

در فصل های پاییز و زمستان، دمای هوا کاهش می یابد، اما این کاهش به قدری نیست که سفر به پاریس را غیر ممکن کند. به همین دلیل در این ایام هم می توانید به این شهر مسافرت کنید و از بهترین جاهای دیدنی پاریس دیدن کنید. البته باید در نظر داشته باشید که در فصل های پاییز و زمستان، هر ماه شامل 2 هفته بارندگی می شود، که این موضوع می تواند به سفر شما لطمه‌ی زیادی وارد کند. البته مزایای سفر به پاریس در فصل پاییز و زمستان هم کم نیست و شما در خلوت ترین روزهای پاریس به این شهر سفر کرده اید، که این موضوع به بازدید بهتر از جاذبه های گردشگری کمک خواهد کرد.

پاییز و زمستان؛ خلوت ترین زمان سفر به پاریس
پاییز و زمستان؛ خلوت ترین زمان سفر به پاریس

بهترین زمان سفر به پاریس برای شرکت در فستیوال ها

مسابقات ورزشی و فستیوال های مختلفی در شهر پاریس برگزار می شود، که یکی از عوامل جذب توریست به این شهر هم محسوب می شوند. اگر شما هم قصد دارید در این جشنواره های بین المللی شرکت داشته باشید و یا از مسابقات جهانی دیدن کنید، باید با تقویم فستیوال های پاریس آشنا شوید. 

فستیوال ها و مسابقات ورزشی پاریس
فستیوال ها و مسابقات ورزشی پاریس

در جدول زیر جشنواره های مختلف و مسابقات ورزشی که در پاریس برگزار می شوند را به همراه زمان برگزاری آنها مشاهده می کنید:

فستیوال ها و مسابقات ورزشی پاریسزمان برگزاری
نمایشگاه تاج و تخت2 تا 4 سپتامبر
دو ماراتن بین‌المللی پاریس29 آگوست تا 9 سپتامبر
روز پیروزی در اروپا8 مه
مسابقات قهرمانی آزاد تنیس فرانسه22 مه تا 11 ژوئن
شب موزه‌هاهفته آخر ماه مه
جشن سنت دنیسنوامبر
جشن موسیقی21 ژوئن
تور دو فرانسژوئیه
جشن‌های روز باستیل یا روز ملی14 ژوئیه
هفته مد پاریس16 تا 20 ژانویه
روز آرمیستیس11 نوامبر
جشن سال نوی چینی‌ ها21 ژانویه تا 20 فوریه
جشن رنگ پاریس24 مارس
جشن روز سیلوسترشب سال نو

بهترین زمان سفر به پاریس از نظر برگزاری جشنواره ها
بهترین زمان سفر به پاریس از نظر برگزاری جشنواره ها

ارزانترین زمان سفر به پاریس

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره داشتیم، کاهش هزینه ها یکی دیگر از معیار هایی است که برای انتخاب بهترین زمان سفر به پاریس عنوان می شود. اگر به دنبال ارزانترین تورهای پاریس که از بهترین تورهای خارجی محسوب می شود هستید، باید در ماه های آگوست، فوریه و دسامبر برای این سفر  برنامه ریزی کنید. علاوه بر قیمت پایین تورها در این زمان، قیمت هتل های پاریس هم تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همچنین تخفیف های مناسبی برای بهترین مراکز خرید پاریس در نظر گرفته می شود، که این سیاست در هدف جذب گردشگران بیشتر در این ماه ها اتخاذ شده است. 

ارزانترین زمان سفر به پاریس
ارزانترین زمان سفر به پاریس

کلام آخر

با انتخاب بهترین زمان سفر به پاریس می توانید هزینه های اقامت، خرید تور و خرید پوشاک و محصولات دیگر در پاریس را کاهش دهید. البته اگر از لحاظ هزینه و بودجه مشکلی ندارید، می توانید در ایام نوروز که تعطیلات مناسبی وجود دارد و آب و هوای پاریس بهترین روزهای خود را سپری می کند، برنامه‌ی سفر خود را بچینید. در این مقاله از همیار تریپ به طور جامع و دقیق معیارهای مختلفی را برای زمان ایده آل سفر به پاریس مورد بررسی قرار داده ایم تا در تصمیم گیری به شما کمک کرده باشیم.

سوالات متداول

از 2- تا 15 درجه سانتی گراد

در تمام فصول سال انواع و اقسام جشنواره ها و مسابقات ورزشی در پاریس برگزار می شود. از دو ماراتن پاریس گرفته تا هفته مد پاریس که می توانند عامل انتخاب زمان سفر برای شما محسوب شوند. تمام جشنواره ها و مسابقات ورزشی پاریس به همراه زمان برگزاری آنها در این مقاله گنجانده شده است.

روز پیروزی در اروپا، مسابقات قهرمانی آزاد تنیس فرانسه، شب موزه‌ها، جشن موسیقی و جشن رنگ پاریس

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.