بهترین زمان سفر به سنگاپور در سال 2023

بهترین زمان سفر به سنگاپور را انتخاب کنید تا بتوانید از تمام جاذبه های گردشگری این کشور زیبا دیدن کنید. اگر کمی با سنگاپور آشنایی داشته باشید می دانید که یکی از امن ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا سنگاپور می باشد. بهترین امکانات رفاهی و تفریحی در این کشور در اختیار شما خواهد بود. اما به هر حال بخشی از سفر در اختیار کشورها نیست، مانند آب و هوا که به هر حال برخی از مواقع سال بهتر و معتدل تر است.

در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم شما را با آب و هوای سنگاپور، شلوغ ترین و خلوت ترین زمان، روزهای بارانی، هزینه سفر به سنگاپور 1402، ارزانترین زمان و … آشنا کنیم تا بهترین تصمیم را برای برنامه ریزی سفر به سنگاپور داشته باشید.

بهترین زمان سفر به سنگاپور از نظر آب و هوا

با توجه به موقعیت جغرافیایی سنگاپور که از بخش جنوبی فقط 136 کیلومتر با خط استوا فاصله دارد، آب و هوا همیشه رو به گرماست و شما به هیچ عنوان سرمای زیادی را در این منطقه احساس نمی کنید. سنگاپور هم مانند دیگر همسایه ها و کشورهای اطراف خود از دمای هوای نسبتا ثابتی برخوردار است و در طول سال همیشه دمای آن بین بازه‌ی 21 تا 31 درجه سانتی گراد است. 

با این اوصاف شما از نظر گرما و سرما تفاوت چندانی را در سنگاپور احساس نمی کنید و به همین دلیل می توانید در تمام سال با خیال راحت به سنگاپور سفر کنید. اما مشکلی که در مورد آب و هوای سنگاپور وجود دارد، رطوبت و میزان بارندگی است. رطوبت سنگاپور به طور میانگین نزدیک به 80 درصد است و به همین دلیل اکثر اوقات هوای شرجی را احساس می کنید که باعث تعریق شما خواهد شد. به همین دلیل هم تمام مراکز تفریحی، هتل ها و فروشگاه های سنگاپور از تهویه و وسایل سرمایشی مناسب بهره می برند. 

بهترین زمان سفر به سنگاپور از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به سنگاپور از نظر آب و هوا

ماه های بارانی سنگاپور

 همانطور که گفتیم اصلی ترین مشکل در طول مسافرت شما به سنگاپور، مواجه شدن با باران های غافلگیر کننده و شدید است. پس بهتر است زمانی را انتخاب کنید که بارش باران در حداقل ترین حالت ممکن قرار دارد. اما بارانی ترین ماه های سنگاپور عبارتند از:

  • نوامبر (10 آبان تا 9 آذر)
  • دسامبر (10 آذر تا 10 دی)
  • ژانویه (11 دی تا 11 بهمن)
ماه های بارانی سنگاپور
ماه های بارانی سنگاپور

شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر به سنگاپور

شهری که به نیویورک آمریکا معروف است تقریبا یکی از شلوغ ترین شهرهای آسیای شرقی محسوب می شود. جمعیت سنگاپور به عنوان پایتخت جمهوری سنگاپور، نزدیک به 6 میلیون نفر است، اما در طول سال گردشگران و توریست های زیادی به این مقصد سفر می کنند. اگر علاقه ای به شلوغی ندارید و ترجیح می دهید به راحتی به هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی دسترسی داشته باشید بهتر است در زمان های خلوت سفر کنید.

با توجه به تعطیلات رسمی سنگاپور که بر طبق تقویم قمری اعلام می شوند، شلوغ ترین زمان ها در این منطقه هر سال متفاوت نسبت به سال قبل است. البته به جز تعطیلات رسمی، تور کریسمس سنگاپور هم یکی از زمان های شلوغی در سنگاپور محسوب می شود و بهتر است کریسمس در سنگاپور نباشید. معمولا اردیبهشت تا شهریور زمان مناسبی برای مسافرت می باشند، البته اگر تعطیلات ملی سنگاپور با ماه قمری در این ماه ها قرار نگیرند.

شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر به سنگاپور
شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر به سنگاپور

بهترین زمان سفر به سنگاپور برای شرکت در فستیوال ها

تور سنگاپور به تنهایی توانسته است میزان گردشگران سفر به جنوب شرق آسیا را افزایش دهد. نیمی از این جاذبه ای که گردشگران را به سمت خود جذب می کند به خاطر فستیوال ها و جشنواره های مختلفی است که در سنگاپور برگزار می شود. به همین دلیل بهتر است برای سفر به سنگاپور از زمان برگزاری جشنواره های سنگاپور مطلع باشید و در تایم مناسبی مسافرت خود را برنامه ریزی کنید. 

اگر نظرات در مورد سفر به سنگاپور را مطالعه کنیم متوجه می شویم که سفر در زمان تعطیلات رسمی سنگاپور موقعیت مناسبی است که از فستیوال ها و جشنواره های مختلف این شهر بازدید کنیم. در سنگاپور فقط 11 روز تعطیل رسمی در طول سال وجود دارد. همانطور که گفتیم این تعطیلات بر طبق تقویم هجری قمری تعیین می شوند. به همین دلیل هم نمی توان زمان دقیق آنها را مشخص کرد و هر ساله زمان آنها تغییر می کند.

زمان برگزاری جشنواره های سنگاپور

سال نو چینیماه فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند)
جشنواره وساک بوداییانماه مه (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)
جشنواره دیپاوالی هندوهاماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)
روز ملی سنگاپورماه آگست (10 مرداد تا 9 شهریور)
جشنواره رایا حاجی مسلمانانطبق تقویم قمری

بهترین زمان سفر به سنگاپور برای شرکت در جشنواره ها
بهترین زمان سفر به سنگاپور برای شرکت در جشنواره ها

کلام آخر

سفر به سنگاپور برای ایرانیان قطعا مسافرت جذاب و خاطره انگیزی خواهد بود، پس به دنبال تور سفر به سنگاپور و یا تور اقساطی سنگاپور باشید تا این سفر هیجان انگیز را تجربه کنید. در این مقاله به شما بهترین زمان سفر به سنگاپور را از منظر ها متفاوتی معرفی کردیم تا بتوانید در موقعیت مناسبی مسافرت خود را انجام دهید.

سوالات متداول

به طور کلی سفر به سنگاپور یک سفر گران قیمت و لاکچری محسوب می شود و نباید انتظار هزینه های پایینی داشته باشید. اما در فصل مونسون که بارانی ترین فصل سنگاپور است، قیمت تورها تا حد خوبی کاهش پیدا می کند.

فصل مونسون که در واقع ماه های آبان، آذر، دی و بهمن را شامل می شود، بارانی ترین فصل در سنگاپور محسوب می شود. 

آب و هوای سنگاپور به طور معمول ثابت و معتدل است و شما در طول سال می توانید به این منطقه سفر کنید. اما بهتر است در ماه های بهاری و تابستان به سراغ مسافرت به سنگاپور بروید تا گرفتار باران های موسمی نشوید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.