بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی کی هست؟

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی چه زمانی است؟ آفریقای جنوبی با زیبایی های شگفت انگیز خود می تواند یک مقصد جدید و عجیب برای مسافرت های شما باشد. احتمالا قاره آفریقا در ذهن مردم با فقر و گرسنگی جا افتاده باشد، اما شما در کشور آفریقای جنوبی و به خصوص در شهر کیپ تاون می توانید زیبایی های اعجاب انگیزی را مشاهده کنید. حتی چند مورد از بهترین هتل های دنیا در این کشور قرار گرفته اند و می توانند اقامت فوق العاده ای را برای شما رقم بزنند.

اما برای سفر رویایی به آفریقای جنوبی باید اطلاعات کافی را در مورد این مقصد بدست آورید. یکی از اطلاعات مهم، زمان مناسب برای سفر به آفریقای جنوبی است که ما در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم به آن بپردازیم و از جنبه های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم.

کی بریم آفریقای جنوبی؟

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی را باید در درجه اول از نظر آب و هوا تشخیص دهید. بهترین آب و هوا در ماه های می تا سپتامبر در آفریقای جنوبی جریان دارد. البته که آفریقای جنوبی دارای فصل های متفاوتی است و شما در تمام مقاطع سال می تواند به مناطق مختلف این کشور پهناور سفر کنید. در ادامه آب و هوای هر فصل را با جزئیات، بررسی می کنیم تا بتوانید با این کشور آشنایی بیشتری پیدا کنید.

کی بریم آفریقای جنوبی؟
کی بریم آفریقای جنوبی؟

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نظر آب و هوا

همانطور که گفتیم از ماه می تا سپتامبر به عنوان بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی محسوب می شود. بارندگی در آفریقای جنوبی در برخی از ماه ها شدت می گیرد و ممکن است مسافرت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ماه های نوامبر تا فوریه را می توان بارانی ترین ماه های آفریقای جنوبی دانست. دمای هوا در این ماه ها از 22 تا 33 درجه سانتی گراد بوده و ممکن است در برخی از مناطق آفریقای جنوبی بارندگی کمتری را شامل شود.

چه زمانی به آفریقای جنوبی سفر کنیم؟
چه زمانی به آفریقای جنوبی سفر کنیم؟

آب و هوای آفریقای جنوبی را می توان به 3 فصل تقسیم بندی کرد. فصل تابستان از نوامبر تا فوریه، فصل پاییز از مارس تا ژوئن و فصل زمستان از می تا اکتبر است که هر کدام از این فصل ها، آب و هوای متفاوتی در مناطق مختلف آفریقای جنوبی دارند. نکته حائز اهمیت در مورد آب و هوای آفریقای جنوبی، تفاوت فصل های آن با ایران است. به عنوان مثال نقطه شروع فصل تابستان در ایران، آغاز کننده فصل پاییز در آفریقای جنوبی است. با این تقسیم بندی در ادامه به معرفی آب و هوای هر فصل از سال خواهیم پرداخت.

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نظر آب و هوا
بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نظر آب و هوا

آب و هوای آفریقای جنوبی در فصل تابستان

همانطور که پیشتر گفته بودیم ماه های نوامبر تا فوریه، فصل تابستان در آفریقای جنوبی را تشکیل می دهند. برای این فصل نمی توان یک دمای ثابت و یا یک وضعیت بارندگی را عنوان کرد، اما به طور کلی دمای هوا در اکثر نقاط، 25 تا 27 درجه سانتی گراد است. 

اگر قصد خرید تور آفریقای جنوبی را دارید، این بازه زمانی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. البته باید بدانید که مناطق شمالی آفریقای جنوبی روزهای بارانی را سپری می کنند، در حالی که آب و هوای آفریقای جنوبی در بخش های غربی و شرقی، دمای متعادل و به دور از باران را تجربه می کنند. بنابراین شما علاوه بر شناخت کافی از آب و هوای آفریقای جنوبی باید با مناطق مختلف این کشور نیز آشنا شوید.

آب و هوای آفریقای جنوبی در فصل تابستان
آب و هوای آفریقای جنوبی در فصل تابستان

آب و هوای آفریقای جنوبی در فصل پاییز

فصل پاییز در آفریقای جنوبی از ماه مارس آغاز و تا نیمه های ماه ژوئن ادامه دارد. دمای هوا در این ماه ها در بازه‌ی 20 تا 25 درجه سانتی گراد قرار دارد و به همین سبب می توان این فصل را نیز برای سفر به آفریقای جنوبی مناسب دانست. در شمال آفریقای جنوبی، بارندگی کاهش پیدا می کند و وزش باد کمی افزایش پیدا خواهد کرد. در این فصل هم با توجه به آب و هوای نسبتا معتدل در شهرهای غربی و شرقی، برای خرید تور آفریقای جنوبی باید به سراغ این نواحی از کشور بروید.

آب و هوای آفریقای جنوبی در پاییز
آب و هوای آفریقای جنوبی در پاییز

آب و هوای آفریقای جنوبی در زمستان 

از ماه می تا اکتبر، فصل زمستان در آفریقای جنوبی را تشکیل می دهند که در این ماه ها دمای هوا از 10 تا 15 درجه سانتی گراد است. حتی در همین ماه های زمستانی هم شما به خوبی گرمای خورشید داغ آفریقای را احساس خواهید کرد. به همین دلیل و با وجود تعادل آب و هوا، می توانید برای سفرهای زمستانی خود از بین بهترین تورهای خارجی، به سراغ آفریقای جنوبی بروید.

آب و هوای آفریقای جنوبی در زمستان
آب و هوای آفریقای جنوبی در زمستان

بهترین زمان برای بازدید از کیپ تاون

کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی و یکی از مهمترین شهرهای توریستی در این کشور است. با توجه به آب و هوای کیپ تاون، بهترین زمان سفر به این شهر، از ماه اکتبر تا آوریل است. دمای هوا در این بازه زمانی از 16 تا 32 درجه سانتی گراد است. اما اگر به دنبال خلوت ترین و ارزانترین زمان سفر به آفریقای جنوبی و کیپ تاون هستید، باید ماه مارس را انتخاب کنید.

ژانویه به عنوان گرمترین ماه در کیپ تاون شناخته می شود، اما ژوئن و جولای سردترین ماه های این شهر بزرگ هستند. در این ماه ها بارش باران افزایش پیدا می کند و ممکن است سفر شما را تحت تاثیر خود قرار دهند.

بهترین زمان سفر به کیپ تاون
بهترین زمان سفر به کیپ تاون

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نظر رویداد ها

رویدادهای و فستیوال های مختلفی در آفریقای جنوبی برگزار می شود که می توانند از عوامل مهم در جذب گردشگر به این کشور محسوب شوند. احتمالا اگر کمی با رسم و رسومات مردم قاره آفریقا آشنا باشید، می دانید که این جشنواره ها و سنت های آیینی برای مردم ایران می تواند عجیب و غریب باشد. اما به جز جشنواره های سنتی و آیینی، تورهای مختلفی و رویدادهای متنوعی در ماه های مختلف سال روی می دهد که باید زمان سفر خود را با آنها تنظیم کنید. در جدول زیر می توانید با این رویدادها و زمان برگزاری آنها آشنا شوید.

رویدادهای آفریقای جنوبیزمان برگزاری
تورهای تماشای نهنگماه های پایانی زمستان تا نوامبر
میدان های نبرد ناتالژانویه
جشنواره Up The Creekفصل تابستان
جشنواره We Love Summerفصل تابستان
جشنواره AfrikaBurnفصل پاییز
جشنواره Cape Winelandsفصل پاییز

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نظر برگزاری رویدادها
بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نظر برگزاری رویدادها

کلام آخر

آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشورهای مهم در قاره آفریقا ایفای نقش می کند و با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در حوزه گردشگری داشته است، به یکی از بهترین تورهای خارجی تبدیل شده است. دانشگاه های معتبر کیپ تاون و آفریقای جنوبی، یکی از دلایل موفقیت این کشور در ذهنیت مردم جهان است. در این مقاله از همیار تریپ سعی داشتیم بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی را از منظرهای مختلف بررسی کنیم تا بتوانید در زمان ایده آل به این کشور زیبا سفر کنید.

سوالات متداول

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.