بهترین زمان سفر به اسپانیا | کی اسپانیا بریم خوبه؟

بهترین زمان سفر به اسپانیا بر اساس پارامترهای مختلفی مانند آب و هوا، جشنواره ها و نمایشگاه هایی که در ماه های مختلف برگزار می شوند و قیمت تور اسپانیا تعیین می شود. به همین منظور در این مقاله از همیار تریپ به بررسی آب و هوا در فصل های مختلف سال در اسپانیا و دیگر موارد پرداخته ایم تا بتوانید بهترین فصل برای سفر به اسپانیا را انتخاب کنید. 

سفر به اسپانیا در فصل بهار

دمای هوا در اسپانیا در فصل بهار با سرما شروع می شود و رفته رفته به سوی گرما می رود. در واقع ماه های ابتدایی بهار دمای هوا نزدیک به 9 درجه سانتی گراد و در ماه های پایانی به 24 درجه می رسد. فصل بهار را می توان بهترین زمان برای سفر به اسپانیا دانست و به همین دلیل هم گردشگران زیادی در این فصل به کشور اسپانیا سفر می کنند. بازدید از بهترین جاهای دیدنی اسپانیا مانند سواحل و استفاده از امکانات تفریحی ساحلی و دریایی از جذابیت های دیگر سفر در فصل بهار است.

فصل بهار شلوغ ترین زمان سفر به اسپانیا است و یکی از جشنواره هایی که در این زمان به آن برخورد خواهید کرد، جشن عید پاک است. رژه های باشکوه در والنسیا، آتش بازی و راهپیمایی ها پر جمعیت که می تواند نشانگر فرهنگ و تمدن اسپانیا باشد. همچنین می توانید از نمایشگاه آوریل، مسابقات حیاط کوردوبا و فریا دل کابالو بازدید کنید که به جذابیت مسافرت شما کمک می کنند.

اما یکی از معایب سفر در فصل بهار، گران بودن قیمت تورها و شلوغی شهرهاست. شما در این زمان مطمئنا با شلوغی شهرها روبرو خواهید شد که کار رزرو هتل یا استفاده از امکانات رفاهی را برای شما سخت خواهد کرد. همچنین گاهی اوقات آب و هوا با باران های شدید همراه است که به همین دلیل باید وسایل لازم برای مقابله با سرمای هوا را به همراه داشته باشید.

مسافرت به اسپانیا در فصل بهار
مسافرت به اسپانیا در فصل بهار

مسافرتی تابستانی به اسپانیا

ماه های ژوئن تا آگوست فصل تابستان را در تقویم میلادی تشکیل می دهند. دمای هوای اسپانیا در این فصل متعادل بوده و شما با گرمای آنچنانی روبرو نخواهید بود. در واقع دما در بازه‌ی 18 تا 30 درجه سانتی گراد است که نسبت به آب و هوای ایران در فصل تابستان تقریبا دمای مناسبی می باشد. بهترین فصل برای سفر به اسپانیا و بازدید از سواحل و آفتاب گرفتن در این منطقه تابستان است، به همین دلیل هم ساحل های اسپانیا در فصل تابستان بیش از اندازه شلوغ هستند. 

بهترین زمان سفر به اسپانیا برای بازدید از فستیوال ها را می توان تابستان دانست چون انواع و اقسام جشنواره ها در این فصل برگزار می شود. از جمله فستیوال ها و جشنواره های تابستانی در اسپانیا می توان موارد زیر را نام برد:

  • نبرد شراب در لاریوخا
  • جشن سن پدرو
  • جشنواره Tomatina در Buñol
  • انواع و اقسام موزه ها و گالری های فصلی

علاوه بر فستیوال های مختلف جاهای دیدنی مختلفی در شهرهای اسپانیا وجود دارد که تابستان شما را داغ تر کند. سواحل بارسلونا و ایالت کاتالونیا یکی از این موارد است که در فصل تابستان شلوغ ترین روزهای خود را تجربه می کنند. برای گردش در تابستان های گرم اسپانیا بهتر است وسایل مورد نیاز مانند کرم های ضد آفتاب و لباس های خنک به همراه داشته باشید.

سفر تابستانی به اسپانیا
سفر تابستانی به اسپانیا

مسافرت به اسپانیا در فصل پاییز

در ماه های سپتامبر تا اکتبر که فصل پاییز را تشکیل می دهند می توانید آب و هوای معتدل و ایده آلی را در اسپانیا تجربه کنید. دمای هوا در بازه‌ی 17 تا 24 درجه سانتی گراد قرار می گیرد و به همین دلیل شما نه سرمای زیادی حس می کنید و نه گرمایی که بتواند شما را آزار دهد. بارندگی در این فصل قطعا وجود دارد اما فقط به زیبایی ها اسپانیا کمک می کند و بازدید از بهترین جاهای دیدنی شهرهای مختلف را لذت بخش تر خواهد کرد.

با سفر به اسپانیا در فصل پاییز می توانید از ساحل های بارسلونا و کوستا دل سول بازدید کنید که همچنان در این زمان از سال هم هوای فوق العاده ای دارند. البته که بهتر است در فصل های ابتدایی پاییز یعنی مهر و آبان به سراغ سفر بروید، چون هر چقدر که زمان می گذرد سرمای بیشتری را احساس خواهید کرد.
مسافرت به اسپانیا در فصل پاییز
مسافرت به اسپانیا در فصل پاییز

سفر زمستانی به اسپانیا

دمای هوا در ماه های زمستانی اسپانیا بین 6 تا 16 درجه سانتی گراد است که نسبتا هوای معتدلی محسوب می شود. از نوامبر تا فوریه که ماه های زمستانی تقویم میلادی هستند در واقع سردترین ماه های اسپانیا را تشکیل می دهند. بهتر است در فصل زمستان به مادرید و تولدو سفر نکنید چون در این منطقه سرمای بیشتری حکم فرماست و میزان بارش های زمستانی بیشتر از دیگر مناطق است. اما بهترین مکان برای سفر زمستان در اسپانیا، گالیسیا و کوه های سیرا نوادا هستند که بارش کمتری دارند. همچنین می توانید به سواحل مدیترانه و آندلس سفر کنید که آب و هوای معتدلی دارند و سفر زمستانی شما را لذت بخش تر خواهند کرد.

اگر به دنبال ارزانترین زمان سفر به اسپانیا هستید باید در فصل زمستان به خصوص بهمن ماه اقدام به سفر کنید. در این ماه که جشن های سال نوی میلادی هم به پایان رسیده است هوا سردترین درجه را تجربه می کند و بسیاری از تورهای اسپانیا ارزان هستند. 

از جمله جشنواره های زمستانی در اسپانیا می توان به جشنواره جاز، کارناوال های کریسمس و جشنواره فیلم اروپایی سویا اشاره کرد. با حضور در این جشنواره ها می توانید بیشتر با فرهنگ مردم آشنا شوید و از موسیقی لذت بخش اسپانیایی بهره مند شوید.

زمستان، ارزانترین زمان سفر به اسپانیا
زمستان، ارزانترین زمان سفر به اسپانیا

کلام آخر

بهترین زمان سفر به اسپانیا انتخاب کنید تا بتوانید از تمام شهرهای دیدنی این کشور قدیمی و شگفت انگیز دیدن کنید. شهرهای مادرید و ایالت کاتالونیا در کنار سواحل مدیترانه و دیگر امکانات تفریحی که می توانند سفر شما را لذت بخش کنند در انتظار شما هستند. برای سفری ارزان قیمت باید زمستان را انتخاب کنید و اگر به دنبال بهترین فصل هستید می توانید در بهار مسافرت خود را انجام دهید که شلوغ ترین فصل به سفر اسپانیا محسوب می شود.

سوالات متداول

در طول سال و در تمام فصل ها می توانید با جشنواره های مختلفی روبرو شوید اما در فصل تابستان این فستیوال ها به اوج خود می رسند.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.