بهترین زمان سفر به سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا را انتخاب کنید تا بتوانید سفر فوق العاده ای را در یکی از کوچکترین کشورهای دنیا تجربه کنید. سریلانکا یک کشور جزیره ای کوچک می باشد که در جنوب هندوستان واقع شده است. از نظر وسعت، سریلانکا در رتبه 25 جهان قرار گرفته است و با توجه به زیبایی خیره کننده ای که دارد یکی از توریستی ترین مناطق جهان به شمار می رود.

یکی از راه های اصلی امرار معاش مردم سریلانکا از طریق خدمت رسانی به توریست ها و گردشگران است و در واقع صنعت گردشگری این جزیره اقتصاد آن را نجات داده است. در ادامه از جنبه های مختلفی سریلانکا را مورد بررسی قرار می دهیم تا متوجه شویم کی بریم سریلانکا بهتر است.

بهترین فصل سفر به سریلانکا کیه؟

برای انتخاب زمان سفر به سریلانکا باید معیارهای مختلفی را مورد بررسی قرار داد. از اوضاع آب و هوا گرفته تا برگزاری جشنواره های مختلف و قیمت تورها می توانند در زمان سفر شما تاثیر داشته باشند. شما باید با تمام این موارد در مورد سریلانکا آشنا شوید تا بدانید بهترین زمان سفر برای شنا در دریا چه زمانی است و یا بهترین زمان برای شرکت جشنواره ها و فستیوال ها چه وقتی است. در ادامه با اوضاع آب و هوا و دیگر موارد نامبرده شده آشنا خواهید شد.

بهترین فصل سفر به سریلانکا کی هست؟
بهترین فصل سفر به سریلانکا کی هست؟

آب و هوای سریلانکا

سریلانکا به خط استوا نزدیک است و به همین دلیل هم آب و هوای پایدار و با ثباتی دارد. تقریبا در تمام سال میانگین دمای هوا در این جزیره بر روی 27 درجه سانتی گراد بوده و همیشه آب و هوای معتدل و فوق العاده ای دارد. البته در این جزیره هم مانند دیگر جزایر دنیا باید انتظار باران های موسمی را داشته باشید که می توانند مسافرت شما را دگرگون کنند، پس بهتر است با زمان این بارش ها آشنا شوید.

برای توضیح بهتر باید زمان سفر به سریلانکا را به دو بخش تقسیم کنیم. در واقع بهترین زمان سفر به سواحل شرقی این جزیره از فروردین تا شهریور می باشد، در حالی که این زمان در مورد سواحل غربی و جنوبی و مناطق تپه ای متفاوت است. برای سفر به جنوب و غرب سریلانکا و همچنین بازدید از تپه های آن بهتر است در بازه‌ی زمانی دی تا اسفند ماه برنامه سفر به سریلانکا را بچینید.
آب و هوای سریلانکا چگونه است؟
آب و هوای سریلانکا چگونه است؟

باران های موسمی سریلانکا

همانطور که گفتیم آب و هوای جزایر سریلانکا از دمای نسبتا پایداری برخوردار است اما همیشه باید انتظار باران های موسمی را داشته باشید. در مناطق شرقی و شمالی سریلانکا در بازه‌ی زمانی آبان تا اسفند ماه، باران های موسمی فرا می رسند و رطوبت هوا بسیار بالا می رود. اگر به دنبال ماه های خشک در مناطق شمالی و شرقی سریلانکا هستید، باید در ماه های مرداد و شهریور سفر به سریلانکا را برنامه ریزی کنید. البته در این زمان هم ممکن است گرفتار باران های کوتاه مدت و گرمای هوا شوید.

مناطق غربی و جنوبی سریلانکا کاملا متفاوت هستند و در فصل های پاییز و زمستان بهترین زمان سفر به آنهاست. شما در ماه های دی تا اسفند گرفتار باران های موسمی نمی شوید در حالی که در ماه های فروردین تا شهریور باران های شدیدی در این مناطق شروع به بارش می کنند. به همین دلیل برای تور سریلانکا نوروز و یا تور سریلانکا تابستان، باید مناطق شرقی و شمالی این جزایر را انتخاب کنید.
زمان بارش باران های موسمی سریلانکا
زمان بارش باران های موسمی سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا برای بازدید از تپه های مرکزی

تپه های مرکزی سریلانکا از محبوب ترین و بهترین جاهای دیدنی این جزیره محسوب می شوند. اما زمان بازدید از آنها نسبت به دیگر نقاط سریلانکا متفاوت است. تپه های مرکزی در یک منطقه کوهستانی قرار گرفته اند و نزدیک به 20 درصد از کل سریلانکا را پوشش داده اند. با توجه به ارتفاع این تپه ها کع در ارتفاع 300 متری از سطح زمین قرار دارند، باید انتظار هوای سرد این منطقه را داشته باشید. به شکلی که در اکثر روزهای سال دمای هوا در این مناطق به 15 درجه سانتی گراد می رسد، بنابراین برای سفر به این تپه ها باید تجهیزات و پوشش گرم به همراه داشته باشید.

بهترین زمان برای سفر به سریلانکا و بازدید از تپه های مرکزی این کشور، دی تا اسفند است. این ماه ها خشک ترین و آبان و آذر مرطوب ترین ماه های سریلانکا هستند. شما با سفر در دی، بهمن و اسفند می توانید هزینه های مسافرت را تا حد زیادی کاهش دهید و از آب و هوای خشک و نسبتا خنک بهره مند شوید. همچنین خلوت ترین زمان سفر به سریلانکا فصل زمستان است.
بهترین زمان سفر به سریلانکا برای بازدید از تپه های مرکزی
بهترین زمان سفر به سریلانکا برای بازدید از تپه های مرکزی

ارزانترین زمان سفر به سریلانکا

همانطور که با آب و هوا و زمان باران های موسمی آشنا شدید احتمالا ارزانترین تور سریلانکا برایتان قابل حدس باشد. قطعا روزها و ماه هایی که آب و هوای مناسبی ندارند تورهای ارزان قیمت تری را شامل می شوند. به طور کلی هزینه سفر به سریلانکا با تور نسبت به سفر به سریلانکا بدون تور کمتر است و بهتر است که به دنبال تورهای چارتری و یا بلیط های لحظه آخری باشید. 

ارزانترین زمان سفر به سریلانکا
ارزانترین زمان سفر به سریلانکا

بهترین زمان سفر به سریلانکا از نظر برگزاری جشنواره ها

یکی دیگر از معیارهایی که قبل از رزرو تور سریلانکا باید در نظر داشته باشید، شرکت در جشنواره های مختلف این جزیره است. در پکیج تور سریلانکا می توانید جشنواره های جذاب و هیجان انگیزی را مشاهده کنید.

بهترین زمان سفر به سریلانکا برای شرکت در جشنواره ها و فستیوال ها، فروردین ماه است. به همین دلیل هم قیمت تورهای نوروزی سریلانکا قیمت بالاتری نسبت به دیگر مواقع سال دارند. اما در ماه های دیگر سال هم فستیوال های مختلفی در این کشور برگزار می شود که می توانید در ادامه نام و زمان برگزاری آنها را مشاهده کنید.

فروردین ماهجشنواره های سال نو، سینهلا، تامیل نادو
تیر ماهجشنواره های سنتی اسالا (کاتاراگما) با حضور فیل ها، ترقه بازی و ...
مرداد ماهدومین جشنواره اسالا در منطقه کندی
مهر و آبانجشنواره دیوالی (دیپاوالی) به معنی جشن چراغ ها

بهترین زمان سفر به سریلانکا برای حضور در فستیوال ها
بهترین زمان سفر به سریلانکا برای حضور در فستیوال ها

کلام آخر

سریلانکا به عنوان یکی از جزایر جذاب و زیبا در جنوب هندوستان قرار گرفته است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اما برای سفر به این منطقه با توجه به آب و هوا، جشنواره ها، هزینه ها و دیگر موارد باید بهترین زمان سفر به سریلانکا را انتخاب کنید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داشتیم تمام جوانب موجود را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید زمان مناسبی را برای مسافرت به سریلانکا انتخاب کنید.

سوالات متداول

برای سفر به مناطق شرقی و شمالی ماه های فروردین تا شهریور را انتخاب کنید، اما برای سفر به مناطق غربی و جنوبی و بازدید از تپه های مرکزی سریلانکا بهتر است از دی تا اسفند سفر کنید.

اگر به دنبال سفر ارزان قیمت تر هستید باید به سراغ سریلانکا بروید. اما وسعت کشور تایلند بسیار بیشتر از سریلانکا بوده و به همین دلیل هم جاذبه های تفریحی و دیدنی بیشتری دارد.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.