بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ | زمان سفر به روسیه

بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ را انتخاب کنید تا بتوانید از تماشای یک شهر زیبا و فوق العاده در روسیه لذت ببرید. سن پترزبورگ را می تواند پایتخت گردشگری روسیه دانست و بسیاری از بهترین جاهای دیدنی روسیه در این شهر قرار گرفته است. اما با توجه به آب و هوای سرد این کشور، باید بهترین زمان سفر به روسیه را بدانید تا بتوانید علاوه بر سن پترزبورگ از مسکو، سیبری و دیگر شهرهای آن دیدن کنید. در این مقاله قصد داریم بهترین زمان برای سفر به روسیه در زمستان و دیگر فصول سال را بیان کنیم.

کِی بریم سن پترزبورگ؟

احتمالا شما هم شنیده باشید که از آب و هوای سیبری به عنوان یکی از سردترین مناطق دنیا یاد می شود. این سرما نه تنها در سیبری، بلکه در تمام شهرهای روسیه حکمفرماست و سن پترزبورگ هم از این قاعده مستثنا نیست. اما این بدان معنا نیست که به هیچ عنوان نباید زمستان را برای سفر به روسیه انتخاب کنید، چون ارزانترین تور روسیه را می توانید در این فصل رزرو کنید. 

اما کِی بریم روسیه شاید سوال اصلی شما باشد که باید در جواب بگوییم فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای شما هستند. اگر بخواهیم دقیق تر بیان کنیم باید به ماه های اردیبهشت و خرداد اشاره کنیم که بهترین ماه ها برای حضور در فستیوال ها و قدم زدن در خیابان محسوب می شوند. اما با توجه به این ماه ها که شلوغ ترین زمان سفر به سنپترزبورگ هستند، می توانید قید جشنواره های روسیه را بزنید و در ماه های مرداد تا مهر به این شهر سفر کنید. 

کِی بریم سن پترزبورگ؟
کِی بریم سن پترزبورگ؟

 آب و هوای سن پترزبورگ 

مهمترین سوال در رابطه با زمان سفر به روسیه، این است که روسیه چند فصل دارد؟ روسیه با توجه به آب و هوای زمستانی و سرد خود، فقط شامل دو فصل تابستان و زمستان است. در واقع شش ماه ابتدایی سال تقریبا تابستانی و گرم هستند و شش ماه دوم از نظر تقویم شمسی، زمستانی و سرد هستند. در ادامه به بیان دقیق توضیحات در مورد آب و هوای سن پترزبورگ می پردازیم.

بهار در سن پترزبورگ

اگر از نظر شما 10 درجه سانتی گراد دمای مناسبی برای سفر محسوب می شود و تحمل سرمای تقریبی این فصل در سن پترزبورگ را دارید، باید بهار را برای مسافرت انتخاب کنید. در فصل بهار ماه های فروردین و اردیبهشت هنوز برفی هستند و آثار زمستان سرد روسیه را می توانید در خیابان ها و بر روی کوه های سن پترزبورگ مشاهده کنید. اما خرداد ماه که بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ محسوب می شود هوای معتدل تری دارد.

سفر در فصل بهار به سن پترزبورگ
سفر در فصل بهار به سن پترزبورگ

تابستان در سن پترزبورگ

آب و هوای روسیه در تابستان گرم ترین حالت ممکن را تجربه می کند. البته این گرما فقط 21 درجه سانتی گراد است، دمایی که شاید در بهار ایران آن را تجربه کرده باشید. پس می توان بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ برای ایرانیان را تابستان دانست که سازگاری بیشتری با احساسات و تجربیات آنها دارد. در ماه های پایانی تابستان اکثر جشنواره های شهری به پایان رسیده اند و می توان این ماه را یکی از خلوت ترین ماه های سفر به سن پترزبورگ دانست.

تابستان در سن پترزبورگ
تابستان در سن پترزبورگ

پاییز در سن پترزبورگ

فصل پاییز در سن پترزبورگ شروع سرمای طوفانی روسیه است، اما هنوز به اندازه‌ی زمستان هوا سرد نشده و شما می توانید از طبیعت بکر سن پترزبورگ که طلایی رنگ شده است لذت ببرید. هزینه سفر به روسیه در پاییز پایین تر از ماه های گرم سال است و شما می توانید تورهای ارزان قیمت سن پترزبورگ را در این فصل رزرو کنید.

سفر به سن پترزبورگ در پاییز
سفر به سن پترزبورگ در پاییز

زمستان در سن پترزبورگ

دمای هوای روسیه در زمستان همیشه زیر صفر است و شما کمتر آفتاب را ملاقات می کنید. حتی مردم سن پترزبورگ کمتر به بیرون از خانه می آیند و شاید خاموش ترین حالت ممکن در شهر را مشاهده کنید. هرچند تعطیلات و جشن های کریسمس در اوایل زمستان شوق و حرارت را به سن پترزبورگ منتقل می کند و در این زمان می توانید بیشتر با مردم روسی معاشرت داشته باشید. شاید تنها حسن سفر به روسیه در روزهای سرد سال قیمت پایین تورهای گردشگری باشد. سفر ارزان به روسیه را از آذر ماه تا پایان اسفند می توانید تجربه کنید.

سفر زمستانی به سن پترزبورگ
سفر زمستانی به سن پترزبورگ

کلام آخر

با کسب اطلاعات در مورد بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ می توانید هزینه های سفر را مدیریت کنید و اگر علاقه مند به حضور در جشنواره های مختلف این شهر هستید، بهترین زمان را برای مسافرت انتخاب کنید. در این مقاله از همیار تریپ به توضیحات کاملی در مورد این موضوع پرداختیم تا در تصمیم گیری و برنامه ریزی به شما کمک کرده باشیم.

سوالات متداول

نزدیک به 10 درجه سانتی گراد

میانگین دما در این هوا 21 درجه سانتی گراد است.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.