بهترین زمان سفر به ترکمن صحرا

تور ترکمن صحرا یکی از محبوب ترین و بهترین تورهای داخلی محسوب می شود که همیشه با استقبال مردم مواجه بوده است. ترکمن صحرا در استان گلستان قرار گرفته است و بخش های مهم آن عبارتند از: مراوه تپه، داشلی برون، کلاله، آق قلا، گنبد کاووس و بندر ترکمن. طبیعت گردی در این منطقه قطعا برای سال ها در خاطرتان خواهد ماند، پس سعی کنید بهترین زمان سفر به ترکمن صحرا را انتخاب کنید تا بیشترین لذت را از سفر به این منطقه ببرید. بهترین زمان برای سفر به ترکمن صحرا و گلستان علاوه بر آب و هوا به هزینه های تور و موارد دیگری بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بهترین فصل برای سفر به ترکمن صحرا
بهترین فصل برای سفر به ترکمن صحرا

کی بریم ترکمن صحرا؟

طبیعت بکر شمال ایران باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود. شاید با توجه به مسیر طولانی تر استان گلستان نسبت به مازندران و گیلان، مسافران کمتری از تهران و غرب کشور به این استان سفر کنند، اما اگر با بهترین جاهای دیدنی این منطقه آشنا شوید قطعا این مسیر طولانی را به جان می خرید. دیدن اسب های وحشی ترکمن، آبشارهای زیبا و عظیم، کوه های باشکوه و دشت های زیبای ترکمن صحرا قطعا خالی از لطف نیست.

بهار، بهترین زمان سفر به ترکمن صحرا
بهار، بهترین زمان سفر به ترکمن صحرا

اما سوال اصلی اینجاست که کی بریم ترکمن صحرا تا بهترین تصاویر از منظره های آن را مشاهده کنیم. در ادامه آب و هوای ترکمن صحرا در فصول مختلف سال را بررسی می کنیم و شما را با بهترین زمان سفر به ترکمن صحرا آشنا می کنیم.

کی بریم ترکمن صحرا؟
کی بریم ترکمن صحرا؟

سفر به ترکمن صحرا در بهار

بهترین فصل برای سفر به شمال و مناطق سرسبز کشور در فصل بهار است. در این فصل بهشتی می توانید از مناطق مختلف و سرسبز شمال بازدید کنید و از آب و هوای لذت بخش و خنک ترکمن صحرا لذت ببرید. بهترین ماه های سال برای مسافرت به ترکمن صحرا فروردین و اردیبهشت است. هرچند فروردین ماه و ایام عید نوروز شلوغ ترین زمان سفر به ترکمن صحرا هستند و اگر به فضاهای شلوغ علاقه مند نیستید بهتر است در اردیبهشت سفر کنید. 

سفر به ترکمن صحرا در بهار
سفر به ترکمن صحرا در بهار

سفر به ترکمن صحرا در فصل تابستان

فصل تابستان کمی گرمتر از بهار خواهد بود، اما باز هم اقامت در دشت ها و کوهستان های ترکمن صحرا می تواند شگفت انگیز باشد. اگر در تابستان به دنبال اقامت در ترکمن صحرا هستید باید به سراغ دشت های کوهستانی در میان لاله ها و شقایق ها بروید که علاوه بر هوای خنک تر، بوی گل ها را استشمام کنید و از فضای ایجاد شده لذت ببرید.

سفر به ترکمن صحرا در فصل تابستان
سفر به ترکمن صحرا در فصل تابستان

مسافرت پاییزی به ترکمن صحرا

در فصل پاییز هوا کمی سردتر می شود بنابراین باید ماه های ابتدایی این فصل را برای سفر به ترکمن صحرا انتخاب کنید. طبیعت زرد رنگ و پاییزی ترکمن صحرا قطعا فضای زیبایی را برای شما ایجاد کرده است و می توانید تمام روز را به این مناظر خیره شوید. با توجه به فصل شروع مدارس، پاییز علاوه بر خنکی هوا خلوت تر از بهار است می توانید در این فصل به راحتی از امکانات رفاهی و تفریحی این منطقه بهره مند شوید. 

مسافرت پاییزی به ترکمن صحرا
مسافرت پاییزی به ترکمن صحرا

مسافرت زمستانی به ترکمن صحرا

خلوت ترین زمان سفر به ترکمن صحرا، زمستان است. در این فصل علاوه بر بارش ها شدید و فراوان و شما باید سرمای شدیدی را در شبانه روز تحمل کنید. البته که حال و هوای بارونی و سرد ترکمن صحرا هم حس و حال جدیدی را به شما ارائه می دهد. زندگی در کلبه های جنگلی وسط باران می تواند فضای قشنگی را برای شما ایجاد کند. اما توجه داشته باشید که در فصل زمستان باید امکانات مناسبی مانند چتر، پانچو، چادر، کفش مناسب و … به همراه داشته باشید.

مسافرت زمستانی به ترکمن صحرا
مسافرت زمستانی به ترکمن صحرا

کلام آخر

سفر به شمال ایران همیشه یکی از تجربیات شگفت انگیز ایرانیان بوده است. ترکمن صحرا را می توان یکی از بهترین جاهای دیدنی گلستان برشمرد که در این مقاله بهترین زمان سفر به ترکمن صحرا را شرح دادیم. همانطور که اشاره داشتیم سفر بهاری و پاییزی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد، اما سفر تابستانی و زمستانی هم خالی از لطف نخواهد بود. 

سوالات متداول

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.