بهترین جاهای دیدنی شیراز کجاست؟  [ + 10 مکان جذاب شیراز ]

بهترین جاهای دیدنی شیراز کجاست؟ 
بهترین جاهای دیدنی شیراز کجاست؟

بهترین جاهای دیدنی شیراز معمولا مورد استقبال زیادی از طرف گردشگران قرار می گیرد و این شهر همیشه یک شهر توریستی در کشور محسوب می شود. شما با حضور در این شهر قدیمی و تاریخی به آرامگاه بسیاری از شعرا و بزرگان ایرانی دسترسی خواهید داشت و البته از آب و هوای بهشتی شیراز لذت خواهید برد. یکی از جاذبه های مهم گردشگری در شیراز به باغ های این شهر مربوط می شود که می توانید از طبیعت آن در کنار عمارت های زیبا و قدیمی لذت ببرید. در ادامه‌ی این مقاله از همیار تریپ با تمام این موارد که از بهترین جاهای دیدنی ایران هم به شمار می روند، آشنا خواهید شد.

باغ های شیراز

یکی از جاذبه های گردشگری که در شیراز از جایگاه مهمی برخوردار است مربوط به باغ های زیبای این شهر می شود. شما در قسمت های مختلف شهر و حتی اطراف شیراز می توانید انواع و اقسام باغ ها با عمارت های زیبایی را مشاهده کنید که از بهترین جاهای شیراز برای پیاده روی محسوب می شوند. عمارت هایی که با معماری اصیل ایرانی ساخته شده و بیانگر قدرت و شکوه ایران زمین می باشند. در ادامه به معرفی بهترین باغ های شیراز می پردازیم.

باغ نارنجستان قوام

باغ نارنجستان قوام که یکی از بهترین جاهای دیدنی شیراز محسوب می شود در خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته و با آب و هوای فوق العاده‌ی خود با استقبال زیادی از جانب گردشگران مواجه می شود. هنگامی که وارد این باغ می شوید تحت تاثیر معماری بی نظیر آن قرار می‌گیرید. در معماری این باغ می توانید هنر کاشی کاری، گچ کاری، مقرنس کاری و آجرکاری های ایرانی اسلامی را مشاهده کنید.

در تمام محوطه‌ی این باغ بهشتی، عطر بهارنارنج را استشمام خواهید کرد و از فضای عطرآگین باغ لذت خواهید برد. اگر به دنبال یکی از بهترین جاهای دیدنی شیراز برای عکاسی هستید، باید باغ نارنجستان را انتخاب کنید که با پس زمینه ای از درختان مختلف و طبیعت زیبای آن و همچنین با ساختمان های زیبایی که از معماری ایرانی بهره می برند، عکس بگیرید.

آدرس: بلوار زینبیه، خیابان لطفعلی‌خان زند
باغ نارنجستان قوام شیراز
باغ نارنجستان قوام شیراز

باغ عفیف‌آباد

یکی از باغ های تفریحی شیراز، باغ عفیف آباد است که هنر گل آرایی در آن می تواند شما را شگفت زده کند. هنر گل آرایی در این باغ از جاذبه های آن محسوب می شود. باغ عفیف آباد در زمان ناصرالدین شاه قاجار ساخته شد و شامل یک عمارت دو طبقه است. این عمارت زیبا با الگوبرداری از معماری هخامنشی، ساسانی و قاجاری بنا شده و بی شباهت به عمارت باغ ارم شیراز نیست. 

فضای این باغ بهشتی و معماری فوق العاده‌ی عمارت می تواند برای شما حس و حال خوبی را ایجاد کند و شما را به گذشته ها ببرد. درهای چوبی، پنجره های رنگی و سرستون ها با شکوه و زیبای این عمارت در کنار گل آرایی و طبیعت باغ از جاذبه های آن به شمار می رود. در این باغ درختان سرو، کاج، چنار و نارنج را مشاهده خواهید کرد.

آدرس: خیابان عفیف‌آباد، بلوار ستارخان، بلوار مصلی‌نژاد، خیابان قوام‌الدین شیرازی
باغ عفیف آباد در شیراز
باغ عفیف آباد در شیراز

باغ دلگشا

اولین سازه کلاه فرنگی در ایران، به باغ دلگشا در شیراز مربوط می شود. جالب است بدانید چشمه آبی که در باغ دلگشا مشاهده می کنید از آرامگاه سعدی سرچشمه می گیرد و به قنات گازران می رسد. علت سرسبزی و طبیعت زیبای این باغ هم همین سرچشمه است. شما در باغ دلگشا انواع درختان مانند گردو، نارنج، سرو، پرتقال، کاج و … را مشاهده می کنید که در کنار گل آرایی های زیبای باغ جلوه ی خاصی را به این مکان دیدنی افزوده اند.

اما تنها ویژگی ها و زیبایی های این باغ به طبیعت و گل و گیاه مربوط نمی شود و شما از یک عمارت زیبا که به شکل کلاه فرنگی است بازدید خواهید کرد. این شاهکار معماری قطعا می تواند هنر و صنعت ایرانی را به رخ بکشد. شما با آینه کاری، گچبری، نقاشی و منبت کاری های فوق العاده روبرو خواهید شد که در اکثر جاذبه های تاریخی ایران به چشم می خورد. یکی از بخش های مهم این عمارت به تالار بزرگ با 4 شاه نشین مربوط می شود که نمای زیبایی را رو به باغ داراست. در ساختمان کلاه فرنگی با موزه‌ی تاریخی روبرو هستید که سکه های باستانی، ظروف مختلف، رادیوهای قدیمی، تمبر های تاریخی و… برای نمایش را شامل می شود.

آدرس: محله سعدیه جنوبی، بلوار هفت‌تنان، خیابان نارنجستان
باغ دلگشا با اولین عمارت کلاه فرنگی در ایران
باغ دلگشا با اولین عمارت کلاه فرنگی در ایران

باغ ارم

از مهمترین و معروف ترین باغ های شیراز که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است، باغ ارم را باید نام ببریم. احتمالا معروف ترین باغ در شیراز که نام آن را شنیده اید، باغ ارم باشد که می توان آن را بهشتی بر روی زمین دانست. فضای این باغ با وجود انواع درخت های نخل، کاج، سرو، نارنج و … عطرآگین شده و با وجود حوض زیبا و عمارت با شکوه، هر شخصی متقاعد به بازدید از آن می شود.

اگر به دنبال مکان های تفریحی شیراز در شب هستید، می توانید باغ ارم را انتخاب کنید که با توجه به نورپردازی زیبا، به یکی از بهترین جاهای دیدنی شیراز تبدیل می شود. اگر به پیج جاهای دیدنی شیراز سری بزنید احتمالا با عکس های مختلفی از باغ ارم مواجه شوید که نشان می دهد این مکان می تواند بهترین جای شیراز برای عکاسی باشد.

عمارت باغ ارم هم از شاهکاری های دیگر معماری ایرانی در شیراز به شمار می رود که شامل سرستون های با ابهت و زیبا می شود. این عمارت سه طبقه که از معماری زندیه و صفویه الگو گرفته است از گچ بری، کاشی کاری، درهای چوبی، پنجره های رنگی و ستون های سنگی مختلف بهره می برد. در این عمارت موزه‌ای به نام سنگ و گوهر دریای نور وجود دارد که مجموعه ای از سنگ های قیمتی را برای شما به نمایش می گذارد.

آدرس: میدان ارم، بلوار ارم
باغ ارم شیراز
باغ ارم شیراز

باغ‌موزه نظر

در دوران زندیه خدمات زیادی به شهر شیراز شد و این شهر توریستی شامل جاذبه های زیادی از دوران کریم خان زند می باشد. یکی از این آثار باغ موزه نظر است که مانند دیگر باغ های شیراز فضای فوق العاده ای دارد. از فواره ها و حوض زیبایی که در محوطه قرار گرفته است تا موزه پارس می توانند شما را شگفت زده کنند.

اصلی ترین بخش باغ موزه نظر به موزه پارس که قدیمی ترین موزه در استان فارس است مربوط می شود. این بنای هشت ضلعی برای میزبانی از مهمانان خارجی کاربرد داشته است و به همین دلیل هم از شکوه و جلال زیادی برخوردار می باشد. قدمت این بنا بیش از 80 سال بوده و همچنان یکی از بهترین جاهای دیدنی شیراز محسوب می شود. شما در این موزه می توانید از انواع مهرها، ظرف و ظروف قدیمی و سفالی، انواع سکه های باستانی و … بازدید به عمل آورید.

باغ نظر را شاید با نام های دیگری مثل باغ شاهزاده یا آرامگاه وکیل بشناسید که دلیل آن هم نامگذاری این باغ به نسبت دوران مختلف حکمرانی بوده است. عمارت کلاه فرنگی که در این باغ هم دیده می شود مانند عمارت باغ دلگشا هشت ضلعی بوده و یکی از مهمترین بخش های آن به اتاق گوشواره مربوط می شود. در تمام بخش های این عمارت زیبا متوجه معماری اصیل ایرانی در آن خواهید بود و از نقاشی ها، مقرنس کاری، کاشی کاری و… لذت خواهید برد.

آدرس: میدان شهدا، زیرگذر زند، روبه‌روی ارگ کریم‌خانی
باغ موزه نظر یا آرامگاه وکیل
باغ موزه نظر یا آرامگاه وکیل

آرامگاه های شیراز

شیراز را می توان شهر شعر و ادب پارسی دانست که آرامگاه بسیاری از بزرگان به خصوص شاعران در این شهر قرار گرفته است. در واقع بسیاری از بهترین جاهای دیدنی شیراز به مقبره ها و آرامگاه های شاعران شیراز مربوط می شود که بازدید از آنها را نباید فراموش کنید.

خواجوی کرمانی

شهر شیراز شهر شعر و شاعری بوده و آرامگاه بسیاری از شاعران بزرگ و به نام ایران زمین در این شهر قرار گرفته است. یکی از این شاعران بزرگ خواجوی کرمانی نام دارد که آرامگاه او دقیق کنار دروازه قرآن قرار دارد. آرامگاه خواجوی کرمانی در فضایی با نام بوستان خواجو قرار گرفته است که از طبیعت و درختکاری های زیبایی برخوردار می باشد. شما در این بوستان می توانید علاوه بر گردش و تفریح از نمای بالا به شهر شهر شیراز دید داشته باشید و همچنین از سنگ قبر این شاعر بزرگوار دیدن فرمایید.

هنگامی که در بوستان خواجو به قدم زدن و پیاده روی بپردازید با غارهای کوچکی مواجه می شوید که محل عبادت این شاعر بوده است. از جاذبه های دیگر این بوستان می توان به نقش نبرد رستم با شیر و نقش فتحعلی شاه به همراه پسرانش اشاره کرد که این آثار در کنار غارها قرار دارند.

آدرس: بلوار امام رضا، جنب دروازه‌قرآن
آرامگاه خواجوی کرمانی
آرامگاه خواجوی کرمانی

حافظیه

احتمالا معروف ترین و یکی از بهترین جاهای دیدنی شیراز، حافظیه و سعدیه باشد. برای معرفی حافظ شاید کار دشواری نداشته باشیم چون تمام مردم ایران با این شاعر برجسته و بزرگ آشنا هستند. حتی می توان گفت نه تنها ایرانیان، بلکه تمام مردم جهان این شاعر پارسی را می شناسند و با آثار او آشنا هستند. مقبره لسان الغیب حضرت حافظ در شیراز قرار گرفته است و به عنوان نمادی برای شهر شیراز شناخته می شود.

آرامگاه حافظیه در سال های مختلف دچار تغییراتی شده است و در حال حاضر آرامگاهی که وجود دارد طرح یکی از معماران فرانسوی به نام آندره گدار است که در دوره پهلوی اقدام به ساخت آن کرده است. ساخت این بنا را می توان نتیجه‌ی زحمات و تلاش های علی اصغر حکم، وزیر آموزش پرورش وقت دانست.

آدرس: منطقه شمالی شهر شیراز، بلوار آزادی، مابین چهارراه حافظیه و چهارراه ادبیات
حافظیه شیراز، آرامگاه لسان الغیب
حافظیه شیراز، آرامگاه لسان الغیب

سعدیه

یکی دیگر از ادیبان و شاعران بزرگ ایران زمین، سعدی بوده است که او هم مانند حافظ برای تمام مردم جهان شناخته شده است. قطع به یقین سعدیه و حافظیه از پربازدیدترین جاذبه های توریستی کشور و از بهترین جاهای دیدنی شیراز محسوب می شوند. آرامگاه سعدیه بر اساس طرحی از محسن فروغی و با معماری ایرانی ساخته شده است. 

با توجه به موقعیت مکانی این آرامگاه که در کنار باغ دلگشا قرار گرفته است شما می توانید از هر دوی این مکان ها بازدید به عمل آورید. ساختمان این آرامگاه از دو ایوان متقاطع ساخته شه و گنبد فیروزه ای رنگ سعدیه توجه ها را به خود جلب می کند.

آدرس: چهارراه دلگشا، بلوار بوستان، حوالی باغ دلگشا و پارک کوهستان
آرامگاه سعدی در کنار باغ دلگشا
آرامگاه سعدی در کنار باغ دلگشا

مکان های زیارتی شیراز

زیارت بخش مهمی از مسافرت های ما ایرانیان را تشکیل می دهد و معمولا خانواده های ایرانی در سفرهای خود سعی می کنند به مکان های زیارتی شهر مقصد بروند. شیراز یکی از مهمترین مکان های زیارتی کشور را در خود جای داده است و شما با سفر به این شهر می توانید به زیارت حضرت احمد بن موسی، برادر امام رضا (ع) بپردازید، که حرم ایشان را با نام شاهچراغ می شناسید. البته علاوه بر شاهچراغ مکان های زیارتی دیگری هم در شیراز قرار دارد که به معرفی آنها پرداخته ایم.

شاهچراغ

در میان بهترین جاهای دیدنی شیراز باید به یکی از مکان های زیارتی و مذهبی اشاره کنیم. مقبره برادران امام رضا (ع) که به شاهچراغ معروف است، از مکان های زیارتی مهم در کشور به شمار می رود و سالانه شیعیان زیادی به این مکان سفر می کنند.

آرامگاه اصلی در شاهچراغ مقبره‌ی احمد بن موسی، پسر بزرگ امام موسی کاظم (ع) است و در قسمت دیگر حرم هم برادر کوچکتر ایشان آرمیده است. معماری ایرانی و اسلامی در این حرم به زیبایی به رخ کشیده شده و شما می توانید آیینه کاری ها و کاشی کاری های فوق العاده ای را در این حرم مشاهده کنید. استفاده از رنگ های زیبا و آرامش بخش لاجوردی و فیروزه ای، مشکی، سفید، زرد و طلایی در کاشی کاری ها و نمای این حرم باعث زیبایی دوچندان آن شده است.

آدرس: خیابان لطفعلی‌خان زند، بلوار دستغیب، خیابان ۹ دی
حرم شاهچراغ، برادر امام رضا (ع)
حرم شاهچراغ، برادر امام رضا (ع)

امامزاده علی بن حمزه

آرامگاه امامزاده علی بن حمزه از دیگر مکان های زیارتی در شیراز می باشد. این مکان زیارتی در دوران دیلمیان و به دستور عضدالدوله دیلمی ساخته شده است و در نزدیکی دروازه قرآن قرار گرفته است. با گذشت زمان و رسیدن به دوران حکومتی تیموریان، زندیه و پهلوی تغییرات و مرمت های بر روی این بقعه صورت گرفت تا این مکان تاریخی همچنان در شیراز باقی بماند.

آدرس: جنوب دروازه‌قرآن، خیابان حافظ، جنب پل علی‌بن‌حمزه
آرامگاه امامزاده علی بن حمزه
آرامگاه امامزاده علی بن حمزه

جاذبه های تاریخی شیراز

شیراز یکی از شهرهای توریستی کشور می باشد که دلیل این موضوع هم به وجود جاذبه های تاریخی باز می گردد. شما در شیراز بسیاری از آثار تاریخی را مشاهده می کنید که اکثر آنها مربوط به دوران کریم خان زند و به طور کل سلسه‌ی زندیه می شود. همانطور که در مورد باغ های شیراز و آرامگاه های شیراز مطالعه کردید، علاوه بر آنها مکان های تاریخی دیگری در این شهر نهفته است که به معرفی آنها می پردازیم.

حمام وکیل

یکی دیگر از بناهای که مربوط به دوران کریم خان زند می شود، حمام وکیل شیراز است. این شاهکاری باستانی و تاریخی به دستور وکیل الرعایا ساخته شده و از معماری اصیل ایرانی بهره می برد. هنر آهک بری در این بنا به وضوح دیده می شود و نگارگری ها و تزئینات بنای حمام وکیل می تواند هر توریستی را به وجد آورد. طراحی و معماری زیرکانه‌ی این مام به گونه ای است که مانع خروج گرما و ورود سرما می شود.

احتمالا تا به اینجای مقاله متوجه مدل معماری های بناهای دوران زندیه و کریم خان زند شده اید که بناهای هشت ضلعی زیادی در آن دیده می شود. در این حمام هم سطح رختکن هشت ضلعی بوده و از هشت ستون، حوضه، طاق های زیبا و سکو برای نشستن در این بنا استفاده شده است. یکی از بناهای اصلی و مهم این حمام به قسمت های شاه نشین مربوط می شود که بهترین جای حمام وکیل در کنار گرم خانه به شمار می رود.

آدرس: خیابان طالقانی، بین زیرگذر زند و خیابان لطفعلی‌خان زند، جنب مسجد وکیل
حمام وکیل شیراز از بناهای تاریخی این شهر
حمام وکیل شیراز از بناهای تاریخی این شهر

دروازه‌ قرآن

هنگامی که به شهر شیراز می رسید با دروازه قرآن در ورودی شهر روبرو می شود. این دروازه در دوران آل بویه ساخته شده و فلسفه‌ی ساخت آن هم عبور مسافرین از زیر قرآن بوده است. در ابتدا بر روی دروازه قرآن، قرآن بزرگی قرار گرفته بود که پس از بازسازی در دوره‌ی کریم خان زند دو جلد قرآن به اتاقک بالای دروازه منتقل شد.

این قرآن با هنر خوشنویسی “سلطان ابراهیم بن شاهرخ تیموری”، یکی از شاهزادگان تیموری نوشته شده است. این قرآن در حال حاضر در موزه‌ی پارس قرار گرفته است.

آدرس: آزادراه شیراز، مرودشت، بلوار امام رضا، ورودی شهر شیراز
دروازه قرآن شیراز
دروازه قرآن شیراز

مقبره کوروش کبیر در پاسارگاد

بهترین جای اطراف شیراز برای بازدید شما می تواند مقبره کوروش کبیر به عنوان نماد قدرت و قدمت ایران باشد. آرامگاه کوروش کبیر که حدود 1 کیلومتر با کاخ های پاسارگاد فاصله دارد از پربازدیدترین و بهترین جاهای دیدنی شیراز به شمار می رود. شما برای بازدید از این مقبره باید به شهر پاسارگاد که یک شهر قدیمی و مربوط به دوران پارینه سنگی است، بروید. کاخ های موجود در پاسارگاد به دوران هخامنشیان مربوط می شود که زیبایی و شکوه آنها همچنان مشهود است.

مجموعه پاسارگاد و آرامگاه کوروش کبیر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و سالانه باعث جذب گردشگران ایرانی و خارجی زیادی به شهر شیراز می شوند. 

مقبره کوروش کبیر در پاسارگاد شیراز
مقبره کوروش کبیر در پاسارگاد شیراز

تخت جمشید

شیراز نمادی از قدرت و شکوه ایران در دوران هخامنشیان محسوب می شود. اگر شما می خواهید به این قدرت پی ببرید باید به بازدید از تخت جمشید بپردازید. سالانه افراد سرشناس زیادی از خارج به ایران سفر می کنند تا از تخت جمشید بازدید کنند و تا به امروز کمتر باستان شناس معروفی از این مکان بازدید نکرده است.

تخت جمشید مربوط به 2500 سال قبل می شود که امپراطوری هخامنشیان از قدرت بالایی برخوردار بوده و حدودا نیمه شرقی جهان را از آن خود کرده بوده است. این جاذبه تاریخی و زیبا را می توان نماد تمدن پارسی و ایرانیان دانست که در مرودشت قرار گرفته و از بهترین جاهای دیدنی اطراف شیراز به شمار می رود.

تخت جمشید، نماد تمدن پارسی
تخت جمشید، نماد تمدن پارسی

بهترین جاهای شیراز برای زندگی

در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با بهترین جاهای شیراز برای زندگی آشنا کنیم که بیشتر با محله ها و بخش های مختلف شهر شیراز آشنا شوید. اگر قصد سفر یا مهاجرت به شیراز را دارید و قصد دارید در مکان های لاکچری شیراز زندگی کنید، باید این قسمت از مقاله را مطالعه کنید. 

معالی آباد 

طبق بررسی ها بهترین جای شیراز برای زندگی را می توان معالی آباد شیراز دانست. این محله‌ی معروف در غرب و شمال غربی شیراز قرار دارد و جزو منطقه 6 شهرداری می شود. در این محله‌ی زیبا و لاکچری شما به بسیاری از امکانات رفاهی و ساختمان های بزرگ و لوکس دسترسی خواهید داشت. معمولا در این محله انواع خانه های لوکس و نوساز که با نماهای زیبایی ساخته شده اند مشاهده می شود.

قصردشت 

یکی دیگر از محله های لوکس و البته گران قیمت شیراز، قصردشت نام دارد. این محله در شمال غربی شیراز قرار گرفته و در این روزها بهترین و لوکس ترین ویلاها، خانه ها و باغ های شیراز را در خود جای داده است. در این محله معمولا با خانه های متراژ بالا روبرو می شوید و اگر قصد سرمایه گذاری در شیراز را دارید باید به سراغ این محله بروید.

محبوبیت قصردشت علاوه بر این خانه های لاکچری و ویلاها، به جاهای دیدنی آن هم مربوط می شود. شما می توانید از جاهای دیدنی قصر دشت شیراز که اغلب شامل باغ ها با میوه های مختلف هستند بازدید کنید. از جمله بهترین جاذبه های قصردشت شیراز می توان موارد زیر را نام برد:

 • رحمت آباد
 • بلوار مطهری یا زرگری
 • ملاصدرا
 • سینما سعدی
 • چوگیا
بهترین جاهای دیدنی قصر دشت به عنوان یکی از بهترین محله های شیراز
بهترین جاهای دیدنی قصر دشت به عنوان یکی از بهترین محله های شیراز

مکان های تفریحی شیراز برای جوانان

تا به اینجای مقاله همانطور که مطالعه کردید اکثر جاهای دیدنی معرفی شده، تاریخی بوده و شاید برای جوانان امروزی کمی حوصله سر بر باشد. اما شیراز در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین شهرهای کشور به شمار می رود و از بهترین باشگاه های ورزشی، شهربازی ها، پارک های آبی، رستوران ها و… بهره می برد. در ادامه سعی میکنیم بهترین جاهای تفریحی شیراز برای جوانان را به شما معرفی کنیم.

فان‌ دی لند شیراز

یکی دیگر از بهترین مکان های سرگرمی شیراز، فان دی لند نام دارد که برای جوانان می تواند بهترین گزینه تفریحی در شیراز به شمار رود. شما در فان دی لند به بسیاری از بازی ها و ورزش های مختلف دسترسی خواهید داشت. اگر قصد دارید با مراجعه به یک مجموعه، به چندین بازی دسترسی پیدا کنید باید فان دی لند را انتخاب کنید. از جمله بازی هایی که در فان دی لند در اختیار شما قرار می گیرد می توان موارد زیر را نام برد:

 • فوتبال دستی
 • فوتبال بیلیارد
 • فوتبال دارت
 • پینت بال با تیر و کمان
 • بیلیارد
 • فوتبال حبابی در زمین چمن مصنوعی
آدرس: استان فارس، قدوسی شرقی، جنب تعاونی 
فان دی لند شیراز، تجربه‌ی فوتبال حبابی و بازی های متنوع
فان دی لند شیراز، تجربه‌ی فوتبال حبابی و بازی های متنوع

باشگاه پینت بال جنگلی شهید چمران

تجربه‌ی بازی پینت بال می تواند یکی از هیجان انگیز ترین بازی های عمرتان باشد. اگر علاقه دارید تا با دوستان خود به بازی بپردازید باید به سراغ باشگاه پینت بال بروید. در شیراز یکی از بهترین باشگاه های پینت بال کشور با نام شهید چمران وجود دارد که از امکانات رفاهی و ایمنی مناسبی برخوردار بوده و می تواند لحظات شاد و به یاد ماندنی را برای شما فراهم کند.

آدرس: شیراز، بلوار چمران، جنب هتل چمران، باشگاه پینت‌بال چمران 

سوالات متداول

باغ نارنجستان قوام، باغ عفیف آباد، باغ ارم، باغ دلگشا، باغ موزه نظر

فان دی لند و باشگاه پینت بال جنگلی شهید چمران می توانند بهترین گزینه های تفریحی برای جوانان در شیراز محسوب شوند.

رحمت آباد، بلوار مطهری، ملاصدرا، سینما سعدی و چوگیا از بهترین جاهای دیدنی قصر دشت هستند.

 محله های قصردشت و معالی آباد از بهترین و لاکچری ترین جاهای شیراز محسوب می شوند که دارای بهترین آپارتمان ها و ویلاها نیز می شوند.

Comments are closed.