بهترین جاهای دیدنی یزد [ + 10 مکان جذاب یزد ]

بهترین جاهای دیدنی یزد
بهترین جاهای دیدنی یزد

بهترین جاهای دیدنی یزد مطمئنا نگاه شما نسبت به شهرهای گردشگری ایران را عوض خواهد کرد. این شهر کویری و گرم و خشک از قدیمی ترین شهرهای دنیا محسوب می شود و شامل انواع و اقسام جاذبه های تاریخی می باشد. لذت سفر به کویر کمتر از سفر به دریا و شما نخواهد بود و حتما باید آن را تجربه کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین جاذبه های تفریحی و تاریخی یزد بپردازیم تا سفر فوق العاده ای را در این شهر کویری تجربه کنید.

جاذبه های تاریخی یزد

در دومین شهر قدیمی جهان و اولین شهر خشتی دنیا می توانید انواع جاذبه های تاریخی را مشاهده کنید. اولین شهر قدیمی در دنیا، ونیز ایتالیاست و دومین شهر در ایران عزیزمان قرار گرفته است که بازدید از آن می تواند باعث غرور و شعف شما شود. در ادامه به معرفی بهترین جاذبه های تاریخی در یزد می پردازیم.

حمام خان

در شهرهای سنتی و تاریخی یکی از مکان های جذاب که می توان بازدید کرد حمام های قدیمی است که امروزه با کاربرد های متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد. در مجموعه بازار خان در شهر یزد حمام خان قرار دارد. حمام خان در دوره ناصرالدین شاه ساخته شده و چون اعیان و اشراف از آن استفاده می کرده اند نام آن را حمام خان گذاشته اند. هم اکنون این حمام را تبدیل به یک رستوران سنتی کرده اند تا گردشگران بتوانند حین لذت بردن از تماشای معماری و زیبایی حمام خان، غذاهای خوشمزه را هم امتحان کنند.

بازار و حمام خان
بازار و حمام خان

باغ دولت آباد 

شهر یزد که به شهر بادگیر ها معروف است در بخش مرکزی خود باغی را دارد که در قلب خود بلندترین بادگیر جهان را جای داده است. باغ دولت آباد یزد نمونه ای عالی از باغ های ایران است که در طول عمر خود باید یک بار از آن بازدید کرد. بنای باغ دولت آباد در دوره افشاریان ساخته شده و سپس در دوره زندیه تکمیل شده است. باغ دولت آباد شامل عمارت سردر، ساختمان هشتی و بادگیر، عمارت بهشت آیین و تالار آیینه، عمارت تهرانی،آب‌انبار و باغ ناصر است.

باغ دولت آباد یزد
باغ دولت آباد یزد

مدرسه ضیائیه

بنای تاریخی دیگری که از نظر هنری و معماری بسیار با اهمیت است مدرسه ضیائیه یزد است که به زندان اسکندر شهرت دارد. این بنای تاریخی فقط از خشت خام استفاده شده و با هنرمندی خاصی تزیین شده است. گچبری های آبی لاجوردی و طلایی در کنار هم تصویری خیره کننده را به نمایش می گذارد. قدمت مدرسه ضیائیه به قرون هفت و هشت بازمیگردد.

مدرسه ضیائیه
مدرسه ضیائیه

آتشکده ورهرام 

زرتشتیان یکی از اقلیت های معروف در ایران هستند که اکثرا در شهر یزد زندگی میکنند. مکان مذهبی زرتشتیان آتشکده است. آتشکده ورهرام یکی از جاهای دیدنی یزد است که آداب و رسوم خاصی برای بازدید از آن وجود دارد. همه بازدیدکنندگان اعم از زنان و مردان باید در نهایت پاکیزگی و با شال و کلاه سفید در آتشکده ورهرام حاضر شوند. این آتشکده شعله 1500 ساله را در قلب خود نگهداری میکند. 

در سال 1313 با کمک انجمن پارسیان هند بنا شده و جزئیات معماری و فرهنگ زرتشتی در آن به کار رفته است. در ورودی آتشکده ورهرام نقش فروهری بزرگی نصب شده است که انعکاس آن در آب حوض مقابل، شکوه و زیبایی خاصی به این مکان بخشیده و آن را به یکی از جاهای دیدنی یزد در روز تبدیل کرده است.

آتشکده ورهرام
آتشکده ورهرام

برج خاموشان

یکی از دیگر از جاهای دیدنی یزد که به آیین زرتشتی مربوط است برج خاموشان نام دارد. این برج پر از رمز و رازهای تاریخی و آیین های زرتشتیان است. زرتشتیان برای بازگرداندن مردگان به دامن طبیعت از دخمه هایی استفاده می کردند که برج خاموشان یکی از آنهاست. آنها پس از مرگ افراد، جنازه مردگان را در این برج ها قرار می دهند تا خوراک پرندگان شوند و هر چیزی که از استخوان ها باقی بماند را در فضای خالی برج ها قرار میدهند که به آن استودان می گویند تا اینگونه به طبیعت برگردند. برج خاموشان یزد در فاصله 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد بر بلندای کوهی قرار دارد.

برج خاموشان یزد
برج خاموشان یزد

چک چک یزد

یکی از محبوب ترین و مشهورترین جاهای دیدنی یزد چک چک یزد است. این مکان بسیار زیبا در شهر زیبای اردکان قرار دارد. چک چک یزد زیارتگاه پیروان دین زرتشت است که در دل کوه و بر بالای بلندی قرار گرفته است و زیبایی خیره کننده آن بیننده را ساعت ها در آنجا نگه میدارد. یک درخت چنار قدیمی و تنومند در ورودی زیارتگاه قرار دارد که تصویری دیدنی را رقم میزند. فضای داخلی زیارتگاه به قدری تماشایی و شگفت انگیز است که هر کسی باید برای یک بار هم که شده برای دیدن این مکان دیدنی به یزد سفر کند.

چک چک یزد
چک چک یزد

ساباط های یزد

مردم ایران در تمام دنیا به مهربانی و مهمان نوازی معروفند. تا آنجایی که این مهربانی در معماری ایرانیان نیز مشاهده می شود. ساباط های یزد یکی از مهربانی معماری ایرانیان است که در جاهای دیدنی یزد نمونه های بسیاری دارد. این ساباط ها بر روی کوچه ها بنا شده است تا به رهروان گرما زده در تابستان پناه دهد و آنها برای لحظاتی زیر سایه خنک این پوشش نفس تازه کنید، بنابراین می توان ساباط های یزد را یکی از جاهای دیدنی یزد در تابستان دانست.

از دیگر ویژگی های خاص ساباط های یزد درب هایی است که در کوچه های بن بست زیر این ساباط ها تعبیه شده تا اهالی کوچه احساس امنیت کنند. از عجایب این ساباط ها این است که در زمهریر زمستان های کویر، گرمایی مطبوع زیر حصار خود ایجاد میکنند که این بار ساباط های یزد را به یکی از جاهای دیدنی در زمستان تبدیل میکنند.

ساباط های یزد
ساباط های یزد

آسیاب آبی اشکذر 

اگر به دنبال بازدید از یک معماری خاص و بی نظیر هستید حتما آسیاب آبی اشکذر در یزد را ببینید. مقرنس کاری های داخلی، نقش های هندسی اطراف دیوار ها، آجرکاری محوطه اصلی بنا و صحن آسیاب آبی اشکذر نمونه ای بی نظیر و خاص از معماری ایرانی است. خاصیت این آسیاب این است که پایه فعالیت آن روی آب قرار دارد و آنچه که باعث شگفتی شده ایجاد همچین آسیابی در منطقه کویر است که باعث شده در فهرست آثار ملی ایران ثبت شود.  

آسیاب آبی اشکذر
آسیاب آبی اشکذر

موزه آیینه و روشنایی یزد

تنها مرکز تخصصی در ایران که به تاریخ نور و روشنایی می پردازد موزه آیینه و روشنایی یزد است. این موزه که در خانه صراف زاده قرار دارد یکی از لطیف ترین جاهای دیدنی یزد است. انواع پیه سوز، شمع سوز، نفت سوز، اشیای برقی و اشیایی از جنس سفال، شیشه، برنج، مس و برنز در این موزه وجود دارد که تاریخ چند صد ساله روشنایی در ایران را نشان می دهند.

موزه آیینه و روشنایی
موزه آیینه و روشنایی

میدان ساعت یزد

میدان ساعت یزد یکی از میدان های دیدنی این شهر است که در گذشته به آن میدان وقت الساعت می گفته اند. یکی از قدیمی ترین و اولین ساعت های شهری در این میدان است. این میدان میراث قاجاریه برای شهر یزد است. برج ساعت یزد یک برج خشتی با پلان مکعب مستطیل است که در بالای آن یک ساعت بزرگ به چشم می خورد.

ساعت این میدان توسط فردی به نام ابوبکر که یکی از ساعت ساز های بزرگ شهر یزد است، ساخته شده است. از همین رو می توان متوجه شد که شهر یزد در زمان قاجار شهری پیشرفته بوده است. ساعت این میدان هنوز هم کار می کند و یکی از نماد های مهم و قدیمی یزد محسوب می شود. تزیینات بی نظیر آجری و کاشی کاری های بسیار زیبایی در برج ساعت به کار رفته است که منقوش به خطوط آیات است.

آدرس: استان یزد، شهر یزد، خیابان امام خمینی
میدان ساعت یزد
میدان ساعت یزد

روستای خرانق؛ روستای۴۵۰۰ ساله

همیشه یکی از جاهای دیدنی ایران برای گردش و کسب تجربه های جدید، روستاهای جذاب ایران است. روستای خرانق، یکی از روستاهای زیبای یزد است که معادن بسیار غنی دارد. این روستا در 85 کیلومتری شهر یزد قرار دارد و آب و هوای آن بسیار خنک تر از یزد است. این روستای تاریخی در اروپا شهرت زیادی دارد و هر ساله جمع زیادی از گردشگران خارجی به دیدن روستای خرانق یزد می آیند.در این روستا بناها و دیدنی هایی همچون قلعه خرانق، کاروانسرای خرانق، بقعه مشهدک، پل خرانق، مزار بابا خادم و … است.

معادن سنگ آهن چادرملو، اورانیوم ساغند، باریت، روی و گرانیت نیز در این روستا وجود دارند. از جذابیت های این روستا دره انجیر است که محل زندگی حیواناتی چون بز، میش، قوچ، گربه وحشی، سیاه گوش، یوزپلنگ و هوبره است.

روستای خرانق
روستای خرانق

خانه آقازاده 

در شهر های تاریخی و سنتی ایران خانه های تاریخی زیادی وجود دارد که هر روزه گردشگران زیادی برای تماشای این خانه ها به شهر های مختلف سفر میکنند. در شهر یزد خانه آقازاده یکی از همین خانه های تاریخی است. خانه آقازاده زیباترین بادگیر های دو طبقه را در خود دارد و همین بادگیر ها اهمیت زیادی را به این خانه زیبا و قدیمی بخشیده است. این خانه از خشت و چوب ساخته شده و پنجره ها و گچ بری های آن هنرمندانه و ظریف است. این خانه در منطقه ابرکوه استان یزد واقع شده است و علاوه بر قسمت های مختلف و دیدنی، دارای رستوران، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، حمام و سرویس خواب و اینترنت رایگان است.

خانه آقا زاده
خانه آقا زاده

خانه صولت

دیگر خانه ی زیبا و تاریخی شهر یزد، خانه صولت است. قدمت آن به دوران قاجار می رسد و در حدود هزار متر مربع مساحت دارد که 150 متر آن به حیاط خانه تعلق گرفته است. این خانه تماشایی در ابرکوه واقع شده است. آنچه که در خانه صولت هر بیننده ای را میخکوب می کند معماری زیبای آن است. از تزیینات درون خانه صولت می توان به ستون های گچ بری شده هنرمندانه با نقش های زیبای اسلیمی و گل و بوته اشاره کرد.

دور تا دور حیاط صفحه های گوشواره ای بسیار جذاب و دیدنی کار شده است. سر در خانه صولت بلند و با شکوه است که با مقرنس کاری های هنرمندانه تزیین شده است. موزه مردم شناسی ابرکوه هم در خانه صولت قرار دارد که بیشتر از 525 شی ارزشمند تاریخی و بسیار مهم در آن قرار دارد.

خانه صولت
خانه صولت

خانه لاری‌ها

از اولین جاهای دیدنی یزد که بیشتر افراد پیشنهاد بازدید آن را می دهند، خانه لاری ها است. خانه لاری ها از خانه های مهم و با ارزش شهر یزد است که میراث دوران قاجاریه است. شما در خانه لاری ها علاوه بر ظرافت و زیبایی هنرمندانه معماری دوران قاجار، می توانید اصول ساخت و ساز آن دوره را هم مشاهده کنید. در خانه لاری ها وجود بادگیر، آیینه کاری های استادانه و گچ بری های زیبا، شیشه های رنگی و ارسی های دیدنی باعث محبوبیت این خانه نزد گردشگران شده است.

خانه لاری ها
خانه لاری ها

خانه هنر یزد

در جای جای شهر یزد هنر مردم آن شهر به چشم می خورد. خانه هنر یزد که درست در بافت قدیمی شهر قرار دارد یکی از بناهای تاریخی است که هنرمندی مردم یزد را به جهانیان نشان میدهد. خانه هنر یزد به خانه لاری ها و مدرسه ضیائیه نزدیک است. این خانه که متعلق به خاندان قدیمی ملک زاده بوده است اکنون به یک مجموعه فرهنگی و هنری برای جوانان تبدیل شده است که پاتوق هنر دوستان است. بخشی از این خانه را تبدیل به کافه کرده اند تا گردشگران بتوانند در آنجا نوشیدنی های امروزی مثل قهوه و نوشیدنی های سنتی مثل شربت بهار نارنج را نوش جان کنند و لذت ببرند.

همچنین در خانه هنر یزد شما می توانید به فروشگاه صنایع دستی بروید و علاوه بر سرگرمی، صنایع دستی یزد را به عنوان سوغاتی های هنری و زیبای یزد تهیه کنید. اگر اهل هنر هستید پس بهتر است به شما بگویم که در خانه هنر یزد نمایشگاه های مختلف هنری هم برگزار می شود که می توانید برای تماشای آن به خانه هنر یزد بروید. 

آدرس: استان یزد،یزد، خیابان امام، محله‌‌ی فهادان، حوالی زندان اسکندر، جنب مسجد چهل محراب
شماره تماس: ۰۳۵۳۶۳۰۱۷۸۲
خانه هنر یزد
خانه هنر یزد

موزه‌ قصر آیینه ‌یزد

یکی از زیباترین موزه های ایران در یزد قرار دارد. موزه قصر آیینه یزد که در سال 1377 به بهره برداری رسیده است یکی از جذاب ترین و زیبا ترین موزه های ایران است که اصلا نمی توانید از تزیینات و هنرهای معماری آن چشم بردارید. موزه قصر آیینه یزد که از آثار ملی ایران به حساب می آید دارای آینه کاری های زیبا، تزیینات هنرمندانه، درب های چوبی، مشبک کاری و … است. مساحت این موزه 8 هزار متر مربع است. حوض بزرگی در میان این زمین بزرگ وجود دارد که فضایی با صفا و خنک را ایجاد کرده است. بازدید از این موزه یک تیر و چند نشان است. هم می توانید زیبایی های این موزه را ببینید و هم شاهد آثار تاریخی باشید.

آدرس: استان یزد، شهر یزد، خیابان آیت‌الله کاشانی، روبه‌روی پارک هفت تیر
شماره تماس: ۰۳۵۳۸۲۴۰۰۱۰
موزه قصر آیینه یزد
موزه قصر آیینه یزد

مساجد معروف یزد

مساجد در ایران نقش مهمی در جاذبه های تاریخی و گردشگری دارند که به لحاظ هنری، تاریخی و معماری حائز اهمیت هستند. به طور قطع میتوان گفت در همه شهر های ایران حداقل یک مسجد معروف وجود دارد. یزد هم یکی از شهر هایی است که مساجد متعددی دارد. مساجد در یزد به دو گروه محله ای و جامع تقسیم می شوند. در ادامه این مقاله از همیار تریپ سعی داریم چند نمونه معروف از مساجد جامع یزد را معرفی کنیم.

مسجد جامع یزد

یکی از مسجد های معروف یزد مسجد جامع یزد است که بلندترین مناره ها را در ایران دارد و از نقاط مختلف شهر قابل مشاهده است. مسجد جامع یزد با ارزش ترین میراث تاریخی، هنری و گنجینه ای از معماری اسلامی در این خطه است که نام آن در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. ظریف کاری های هنری مسجد جامع یزد را نباید به هنگام بازدید از آن غافل شد. در کنار این مسجد کتابخانه ای وجود دارد که گنجینه ای نفیس از قرآن ها و کتاب های خطی را در خود جای داده است.

مسجد جامع یزد
مسجد جامع یزد

مسجد جامع فهرج

یکی از قدیمی ترین مساجد در ایران مسجد جامع فهرج است که قدمت آن به دوران صدر اسلام باز می گردد. در برخورد اول شاید کمتر کسی متوجه شود که در حال بازدید از یک مسجد است چون این مسجد تاریخی و کهن گنبد ندارد و در آن خبری از کاشی کاری های تزیینی و کتیبه نیست اما سادگی و زیبایی خاص آن سبب شده که به یکی از بهترین جاهای دیدنی ایران شناخته شود و طرفداران زیادی داشته باشد. یکی از قسمت های زیبا و خیره کننده ی این مسجد شبستان آن است که از دیگر بخش های مسجد مرتفع تر است.

مسجد جامع فهرج
مسجد جامع فهرج

مجموعه امیر چخماق

در بافت قدیمی شهر یزد مجموعه امیر چخماق قرار دارد که میراث گسترده ای از معماری دوره تیموریان است. میدان امیر چخماق شامل تکیه، بازار، آب انبار و مسجد است که ابتدا بخش تکیه آن و سپس کل مجموعه در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. این بنا که نام خود را از خالق اثر یعنی امیر جلال الدین چخماق گرفته است یکی از جاهای دیدنی یزد در شب است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

مجموعه امیر چخماق
مجموعه امیر چخماق

بازارهای یزد

در شهر تاریخی و قدیمی یزد می توانید بازارهای سنتی و متعددی را مشاهده کنید که بهترین مکان برای خرید بهترین صنایع دستی یزد محسوب می شوند. در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین بازارهای یزد می پردازیم.

میدان و بازار خان یزد

یکی دیگر از جاهای دیدنی یزد مجموعه خان یزد است. این مجموعه شامل میدان، حمام و بازار خان است. میدان خان یزد در خیابان قیام قرار دارد و یادگاری دوران قاجار است یعنی حدود 100 سال قدمت دارد. شهر یزد انقدر جاهای دیدنی و زیبا دارد که شما میتوانید ساعت ها در خیابان ها قدم بزنید و لذت ببرید. کدام شهر است که حتی یک میدان ساده آن هم جزو آثار هنری و تاریخی باشد.

در چهار طرف میدان خان مغازه های قدیمی با سر در های هلالی شکل دیده می شود که بیشتر کسبه این بازار افراد قدیمی هستند. بعضی از آنها سالیان سال و نسل در نسل در این بازار مشغولند. اگر به دنبال خرید صنایع دستی و سوغات یزد هستید ما بازار خان را به شما پیشنهاد می کنیم.

آدرس: استان یزد،یزد، خیابان قیام
میدان و بازار خان یزد
میدان و بازار خان یزد

بازار مسگرها

بازار مسگر ها از جاهای دیدنی یزد است که قبل از هر چیزی با سر و صدایش به استقبال گردشگران می آید. این بازار مرکز تولید و فروش یکی از محبوب ترین سوغات های یزد یعنی مس است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. قدمت بازار مسگر ها 600 سال است و به دوره تیموریان میرسد. آن چه که در بازار مسگرها ما را مجذوب خود می کند سرخی چشم نواز مس و حرکت سریع دست استادکاران است که در حال خلق آثاری زیبا روی ظروف مسی هستند.

بازار مسگر ها
بازار مسگر ها

کویر گردی در یزد

استان یزد یکی از گرمترین مناطق در ایران محسوب می شود و شامل کویرهای زیبا و متعددی می شود. تورهای کویرگردی زیادی در ایران در حال اجراست که می توانید با رزرو تور یزد، در دل کویرهای زیبای این منطقه به تفریح بپردازید. در ادامه با چند مورد از بهترین و زیباترین کویرهای استان یزد آشنا خواهید شد.

کویر کاراکال

سفر به کویر از جذاب ترین گردشگری های مورد انتخاب جوانان است. شهر یزد در منطقه گرم و خشک ایران قرار گرفته است که کویر های متعددی دارد که یکی از کویر های معروف آن کویر کاراکال است. کاراکال نام گربه ای است که در گذشته در کویر زندگی می کرده است و علت نام گذاری آن همین گربه است. این کویر به روستای صادق آباد نزدیک است که سبب شده به آن کویر صادق آباد نیز بگویند.

شتر سواری، سافاری، موتور سواری روی شن های طلایی، غلت خوردن از بالای تپه های شن روان و پیاده روی در نخلستان از تفریحات مهم و جذابی است که میتوان در کویر کاراکال تجربه کرد. تجربه تماشای لذت بخش رقص شن های روان، پیوند آبی آسمان با شن های کویر و تماشای ستارگان در سیاهی شب، کمپینگ و شب ماندن در دل کویر باعث شده تا کویر کاراکال به یکی از جاهای دیدنی یزد در شب شناخته شود.

کویر کاراکال
کویر کاراکال

کویر سیاه کوه

یکی دیگر از کویر های یزد که جایی دیدنی و هیجان انگیز برای تفریح گردشگران داخلی و خارجی است، کویر سیاه کوه یزد است. این کویر در 40 کیلومتری شهر اردکان است. کویر سیاه کوه بین نمکزار و باتلاق قرار گرفته و به همین دلیل بسیار شگفت انگیز است. نقشه هوایی کویر سیاه کوه، این مکان را شبیه هلال ماه نشان می دهد که در قوس هلالی آن کوه سیاه کوه قرار گرفته است.

کویر سیاه کوه
کویر سیاه کوه

قنات های یزد

شهر یزد در دنیا به شهر قنات ها معروف است. در اصل قنات های یزد از عجایب این شهر هستند. از آنجایی که یزد یک شهر کویری است در زمان های گذشته برای اینکه به مناطق شهری آب برسانند از قنات استفاده می کردند. عبور قنات از زیر زمین باعث شده است که آب قنات هیچ وقت بخار نشود و همیشه خنک بماند. تصور اینکه مردم یزد در آن دوران چطور توانسته اند با حداقلی ترین ابزار و دانش مهندسی، چنین تونل های زیر زمینی را بنا کنند هوش از سر انسان می برد. در یزد قنات های بسیاری وجود دارد که باغ های زیبای این شهر را سیراب می کنند. 

قنات زارچ

قدیمی ترین و طولانی ترین قنات جهان، قنات زارچ یزد است. این قنات که 71 متر طول دارد دارای 211 حلقه چشمه است. قنات زارچ از نظر قدمت به دوران پیش از اسلام و ساسانیان بر می گردد. این قنات در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است. قنات زارچ واقع در محله کوشک نو از آن جاهای دیدنی یزد است که حتما باید بازدید از آن را در برنامه سفر خود قرار دهید.

آدرس: استان یزد، شهر یزد، خیابان سید گلسرخ، محله کوشک نو
قنات زارچ
قنات زارچ

هتل‌های سنتی یزد

نام هتل را همه مردم به عنوان یک مکان برای استراحت در سفر ها می شناسند اما در شهر یزد یکی از جاهای دیدنی هتل های سنتی این شهر است که حتی در منابع خارج از کشور هم برای توریست ها تعبیه شده است. امروزه بسیاری از ساختمان های قدیمی و سنتی را بعد از بازسازی کامل به  اقامتگاه های بوم گردی و هتل های سنتی تبدیل کرده اند. شما با اقامت در این هتل های سنتی می توانید در هر لحظه با فرهنگ مردم شهر یزد بیشتر آشنا شوید.

بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که اقامتگاه های بوم گردی و هتل های سنتی امکانات محدود دارند به خاطر حفظ بافت سنتی ابنیه است. مطمئنا اقامت در ساختمانی که قدمت آن به صد ها سال قبل باز می گردد، جذابیت بسیار زیادی دارد.

باشگاه تفریحی ورزشی جنگ ستارگان

این باشگاه یکی از مراکز تفریحی یزد است که هیجان را از نوع متفاوت و جدیدی به مخاطب ارائه می‌کند. باشگاه تفریحی ورزشی جنگ ستارگان نخستین مجموعه لیزری یزد است که با محیطی پرانرژی و شاد میزبان گروه‌های سنی مختلف است و بازی‌های مختلفی از قبیل دارت، فوتبال دستی، لیزر تگ و ایرهاکی را در این مجموعه تجربه می‌کنید. اما ویژگی خاص این باشگاه فضای دالانی و تو در توی آن است که در هنگام بازی لیزرتگ هیجان بیشتری را برای شما به همراه می‌آورد. این باشگاه را می توان یکی از جاهای دیدنی یزد برای کودکان نام برد.

آدرس: یزد، شهرک دانشگاه، میدان فرهنگ

باشگاه تفریحی ورزشی جنگ ستارگان
باشگاه تفریحی ورزشی جنگ ستارگان

کلام آخر

در این مقاله سعی داشتیم بهترین جاهای تفریحی یزد با آدرس را به شما معرفی کنیم تا در طول سفر به این شهر تاریخی و زیبا دچار سردرگمی نشوید. توصیه می شود قبل از سفر به هر شهر یا کشوری در مورد آن مقصد اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید بهترین جاذبه های آن را مشاهده کنید. شما با مطالعه‌ی این مقاله می توانید با بهترین جاهای دیدنی یزد آشنا شوید که بازدید از آنها شما را با تمدن و فرهنگ ایرانی آشنا خواهد کرد.

سوالات متداول

قطاب، باقلوا، پشمک، نقل، نان برنجی، شیرینی پنجره ای و ...

باشگاه تفریحی ورزشی جنگ ستارگان

Comments are closed.