هزینه زندگی در دبی در سال 1402 چقدر است؟

 

دبی به عنوان پایتخت تجاری کشور امارات مقصدی عالی برای مهاجرت افرادی است که به دنبال زندگی لوکس و توسعه‌یافته هستند. طبیعتا هزینه زندگی در دبی زیاد است زیرا شهری گران و در زمینه‌ی تجارت درخشان است و همین امر باعث زندگی مرفه و عالی برای شما می‌شود به شرطی که با برنامه‌ریزی جلو رفته و از هزینه‌های آن مطلع باشید به همین منظور در این مقاله از همیار تریپ می‌خواهیم اطلاعاتی درباره‌ی هزینه زندگی در دبی به شما بدهیم، همراه ما باشید.

هزینه زندگی در شهر دبی
هزینه زندگی در شهر دبی

هزینه مسکن در دبی

بعد از مهاجرت طبیعتا شما نیاز به مسکن خواهید داشت و از آنجایی که شهر لوکس دبی (Dubai) مرکز اقتصادی امارات است و ثروتمندان زیادی را در خود جای داده است و همچنین با کمبود زمین شهری مواجه است تهیه‌ی مسکن می‌تواند یکی از هزینه‌های پررنگ‌ مهاجرت‌تان باشد. قیمت خانه به عوامل مختلفی بستگی داد که تعدادی از آنهارا نام می‌بریم:

 • موقعیت آن (مرکز شهر باشد یا حومه)
 • متراژ
 • امکانات جمعیت ساکنان
 • منطقه قرارگیری آن
قیمت خانه در دبی
قیمت خانه در دبی

با توجه به فاکتورهای اختلاف قیمت می‌توان گفت شما در دبی به ازای خرید هر متر خانه باید هزینه ای حدود 9,000 تا 13,000 درهم متحمل شوید. البته اگر پولتان به خرید خانه نمی‌رسد می‌توانید اجاره کنید. در جدول زیر میانگین قیمت‌هارا برای خرید خانه یا اجاره عنوان کرده ایم:

هزینه خرید آپارتمان در دبیمیانگین هزینه ماهانه
1 متر مربع در حومه‌ی شهر850,000 درهم
1 متر مربع در مرکز شهر1,200 درهم
هزینه اجاره خانه در دبیمیانگین هزینه ماهانه
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر5,500 درهم
آپارتمان یک خوابه در حومه‌ی شهر3,700 درهم
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر10,700 درهم
آپارتمان 3 خوابه در حومه‌ی شهر7,350 درهم

هزینه اجاره خانه در شهر دبی
هزینه اجاره خانه در شهر دبی

هزینه خورد و خوراک در دبی

از عوامل مهم دیگری که باید از هزینه‌های آن مطلع باشید هزینه خورد و‌ خوراک در دبی است. با اینکه کشور امارات بیابانی محسوب می‌شود ولی با فناوری‌های پیشرفته و مدرن توانسته است صنعت غذایی خود را گسترش دهد و هزینه‌ی تهیه‌ی آن را نیز به تعادل برساند.

شما رستوران‌ها و کافه‌های زیادی را در شهر دبی پیدا خواهید کرد که بعضی از آنها در برج‌های لوکس ساختمان‌های معروف آن هستند و بعضی از آنها معمولی بوده و در سطح شهر در دسترس هستند. به طور حدودی می‌توان گفت قیمت یک وعده غذایی در رستوران متوسط 35 درهم است. هزینه‌ بعضی خدمات کافه‌ها به صورت زیر است:

 • یک ساندویچ مک دونالد: 28 درهم
 • یک فنجان قهوه یا کاپوچینو: 18 درهم
 • یک قوطی نوشابه: 4.5 درهم
 • یک بطری آب: 1.7 درهم
قیمت یک وعده غذایی در دبی
قیمت یک وعده غذایی در دبی

البته همیشه قرار نیست در رستوران‌ها غذا سرو کنید لذا در جدول زیر قیمت حدودی اقلام مورد نیاز آشپزی را عنوان کرده‌ایم:

نوع کالاقیمت
یک لیتر شیر8 درهم
5 عدد نان6 درهم
یک کیلو گوجه‌فرنگی5 درهم
نیم کیلو برنج3 درهم
12 عدد تخم مرغ9.5 درهم
نیم کیلو پنیر محلی16 درهم
نیم کوله گوشت راسته گوساله17.5 درهم
یککیلو موز5 درهم
یک کیلو سیب درختی7 درهم

قیمت مواد غذایی در دبی
قیمت مواد غذایی در دبی

هزینه حمل و نقل در دبی

اینکه چقدر بابت حمل و نقل در دبی بپردازید بستگی به وسیله‌ی نقلیه‌ای دارد که قصد استفاده از آن را دارید. در این شهر شما شاهد انواع خودروهای لوکس خواهید بود که می‌توان گفت قیمت‌های مقرون به صرفه‌تری نسبت به ایران دارند. برای مثال قیمت تویوتا کرولا در دبی چیزی حدود 70,000 درهم معادل 944,300,000 تومان است.

قیمت خرید خودرو در دبی
قیمت خرید خودرو در دبی

حمل و نقل عمومی نیز یکی از راه‌های اقتصادی و عالی رفت‌وآمد در شهر دبی است که به بهترین نحو خدمات‌رسانی می‌کنند. در جدول زیر قیمت مهم‌ترین آنها را عنوان کرده‌ایم:

هزینه حمل و نقل در دبیمیانگین هزینه
یک عدد بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی0.6 درهم (9,000 تومان)
کرایه تاکسی( یک مسافت 1.5 کیلومتری)3.5 درهم
یک لیتر بنزین2.2 درهم
کارت استفاده از حمل و نقل عمومی یک ماهه300 درهم

هزینه رفت و آمد در دبی
هزینه رفت و آمد در دبی

هزینه بهداشت و درمان در دبی

درست است که در دبی سازمان‌های بیمه مشتریان خود را در مورد هزینه‌های درمانی به خوبی حمایت می‌کنند و بالای 15 نوع تسهیلات عمومی برای مطلوب نگه‌داشتن وضعیت بهداشت فعالیت می‌کنند ولی بهره‌مندی از اکثر آن‌ها نیاز به حق شهروندی دارد.

شهر دبی دارای بیش از 11 بیمارستان مشهور و هزاران مراکز درمانی کوچک است که می‌توانید در صورت نیاز به یکی از آنها مراجعه کنید.

هزینه درمان در شهر دبی
هزینه درمان در شهر دبی

هزینه های تحصیل در دبی

در شهر دبی علاوه بر مؤسسه‌های دولتی، بیش از 50 مؤسسه خصوصی نیز برای تحصیل تأسیس شده است که به نحو احسن فعالیت می‌کنند. باید بدانید که شما به عنوان مهاجر نمی‌توانید از خدمات مؤسسات دولتی برای تحصیل بهره‌مند باشید زیرا تنها به شهروندان دبی تعلق دارد و باید با پرداخت هزینه در یکی از مؤسسه‌های خصوصی شروع به تحصیل کنید. اگر قصد شرکت در دوره‌های کالجی یا دانشگاهی دبی را دارید هزینه‌ای حدود 780 درهم به بالا را باید بپردازید.

هزینه کالج در دبی
هزینه کالج در دبی

مالیات و سایر هزینه‌های دولتی

شهر دبی قوانین واضحی برای مالیات دارد که در این قوانین بعضی نهادها از آن مبرا و بعضی ملزم به پرداخت هستند. نهادهای زیر از پرداخت مالیات مبرا می‌باشند:

 • استخراج منابع طبیعی
 • مؤسسات خیریه
 • مؤسسات عام المنفعه
 • صندوق های بازنشستگی و سرمایه‌گذاری
 • دولت فدرال

به موارد زیر هم به عنوان مؤسسه‌هایی که ملزم به پرداخت مالیات هستند می‌توان اشاره کرد:

 • شرکت‌های ثبت شده در دبی
 • اشخاص حقوقی خارجی ساکن در دبی 
 • شعب شرکت‌های خارجی و اماراتی 

زندگی در دبی شاید گران و پرهزینه باشد ولی زمینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای تجارت و فعالیت‌های اقتصادی آن این زندگی را برای شما راحت و لوکس می‌کند.

نرخ مالیات دبی
نرخ مالیات دبی

کلام آخر

شهر دبی که شهری ثروتمند محسوب میشود و سرمایه‌گذاران سرشناسی را در خود جای داده‌است با امکانات عالی که دارد افراد زیادی را برای مهاجرت ترغیب می‌کند.  در این مقاله سعی کردیم شما را از هزینه‌ی زندگی در این شهر مدرن و پیشرفته آگاه کنیم تا با اطلاعات کامل تصمیم به مهاجرت بگیرید.

سوالات متداول

بسته به اینکه موقعیت ملک مورد نظر شما چگونه باشد قیمت متفاوتی دارد و به طور حدودی برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر و اطراف برج خلیفه با امکانات لوکس از 1.5 میلیون درهم شروع می‌شود که هرچه از مرکز شهر دور شوید و به سمت حومه بروید همچنین خانه‌هایی با متراژ پایین‌تر و امکانات کمتر را انتخاب کنید قیمت آن کاهش میابد.

نرخ بیمه‌ی درمانی حداقل از 1,000 درهم شروع می‌شود.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.