هزینه سفر به جزیره موریس چقدر است؟

جزیره موریس به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی دنیا شناخته می شود که می تواند گزینه ای جذاب برای سفرهای خارجی شما باشد. از سواحل آفتابی گرفته تا طبیعت بکر و درختان نارگیل که همگی هویت جزیره موریس را می سازند. قبل از سفر به این جزیره دیدنی باید با هزینه های سفر آشنا شوید تا بتوانید به خوبی هزینه های سفر به جزیره موریس را مدیریت کنید. از هزینه غذا و اقامت گرفته تا هزینه تور جزیره موریس می توانند عوامل افزایش یا کاهش قیمت سفر شما باشند. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم هزینه سفر به جزیره موریس را مورد بررسی قرار دهیم.

جزیره موریس کجاست؟

جمهوری موریس یا جزیره موریس نام کشوری در جنوب شرقی ساحل قاره آفریقا است. این جزیره در درون اقیانوس هند قرار گرفته و نزدیک به 330 کیلومتر خط ساحلی دارد، به همین دلیل به یکی از پرطرفدارترین و بهترین تورهای خارجی تبدیل شده است. شما در این کشور جزیره ای می توانید از انواع و اقسام تفریحات دریایی و ساحلی بهره مند شوید. در ادامه با هزینه های تفریحات، اقامت، تورها و … آشنا خواهید شد تا بتوانید سفر خوبی را به جزیره موریس تجربه کنید.

جزیره موریس کجاست؟
جزیره موریس کجاست؟

هزینه تفریحات در موریس

همانطور که گفتیم تفریحات و امکانات رفاهی مختلفی در جزیره موریس وجود دارد. با اطلاع از هزینه ای تفریحات می توانید سفر خود را مدیریت کنید و به اندازه کافی ارز به همراه خود ببرید. در جدول زیر می توانید بهترین تفریحات جزیره موریس و قیمت آنها را مشاهده کنید.

تفریحات جزیره موریسقیمت تفریحات
بازدید از موزه و کارخانه قند جزیره موریسهر نفر 10 دلار
تور خرید خصوصی موریسهر نفر 110 دلار
پارک آبی در ساحل شرقی موریسهر نفر 12 دلار
سفر با قایق شیشه ای به مدت 2 ساعتهر نفر 16 دلار

هزینه تفریحات در جزیره موریس
هزینه تفریحات در جزیره موریس

هزینه غذا در موریس

یکی از بخش های پرطرفدار در هر مسافرت خارجی، آشنایی با غذاهای بومی و محلی کشور مقصد است. جزیره موریس دارای انواع و اقسام غذاهاست که می توانند برای شما جذابیت خاصی داشته باشند. البته که غذاهای خارجی می توانند با ذائقه ایرانیان متفاوت باشند و ممکن است در نگاه اول با غذاهای زیادی ارتباط برقرار نکنید. قیمت غذا یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث افزایش هزینه های سفر به جزیره موریس شود، به همین دلیل در این بخش می توانید با هزینه های مختلف مربوط به خورد و خوراک در موریس آشنا شوید:

 • غذای خیابانی 6 دلار
 • ناهار یا شام در یک رستوران متوسط ​​از 20 دلار به بالا
 • ناهار یا شام در یک رستوران سطح بالا از 55 دلار به بالا
 • نوشیدنی از 2 دلار
 • بطری کوچک آب کمتر از یک دلار
هزینه غذا در جزیره موریس
هزینه غذا در جزیره موریس

هزینه رزرو هتل در موریس

رزرو هتل در جزیره موریس به عهده تورهای گردشگری است، مگر اینکه قصد سفر  شخصی به این جزیره را داشته باشید. هتل های موریس از لوکس ترین و بهترین هتل های دنیا محسوب می شوند که امکانات رفاهی و تفریحی فوق العاده ای را در خود جای داده اند. به همین دلیل هم قیمت هتل های موریس نسبتا بالاست. البته می توانید هتل های کوچکتر و با خدمات کمتر را انتخاب کنید تا هزینه های سفر به موریس را کاهش دهید. در ادامه می توانید قیمت رزرو هتل در جزیره موریس را مشاهده کنید:

 • رزرو اتاق دو نفره در هتل های ارزان قیمت از حدود 50 دلار به بالا
 • رزرو اتاق دو نفره در هتل های متوسط از حدود 78 دلار به بالا
 • رزرو اتاق دو نفره در هتل های مجلل از 145 دلار به بالا
هزینه اقامت در جزیره موریس
هزینه اقامت در جزیره موریس

هزینه حمل و نقل در موریس

حمل و نقل بخش دیگری از هزینه های یک سفر خارجی را تشکیل می دهد. شما برای جابه جایی در موریس می توانید از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید و یا به فکر اجاره خودرو باشید. به هر حال تمام این موارد هزینه نسبتا معقولی دارند و تفاوت چندانی میان آنها نیست. در جدول زیر می توانید با هزینه های حمل و نقل موریس بیشتر آشنا شوید.

هزینه اجاره خودرو در موریس
هزینه اجاره خودرو در موریس

نوع حمل و نقلقیمت
اجاره ماشین بدون راننده22 تا 44 دلار برای هر روز
اجاره ماشین با راننده شخصیحدود 60 دلار روزانه
هزینه تاکسی برای یک روز کامل33 تا 55 دلار
کرایه اتوبوسکمتر از 1 دلار برای مسیرهای معین
هزینه جابجایی با هلیکوپترنزدیک به 550 دلار برای 4 نفر

توجه داشته باشید که برای اجاره ماشین، علاوه بر قیمت کرایه ماشین، باید هزینه پارکینگ و بنزین را محاسبه کنید. همچنین در صورتی که گواهینامه بین المللی ندارید، باید از راننده شخصی استفاده کنید.

هزینه حمل و نقل در جزیره موریس
هزینه حمل و نقل در جزیره موریس

بهترین زمان سفر به جزیره موریس برای کاهش هزینه ها

توجه داشته باشید که انتخاب زمان درست برای سفر به موریس می تواند تاثیر زیادی در قیمت تورها، بلیط هواپیما، هتل ها و … داشته باشید. به همین دلیل باید با بهترین زمان و ارزانترین زمان سفر به جزیره موریس آشنا شوید. به طور کلی زمان اوج سفر به یک کشور می تواند باعث افزایش هزینه ها شود و اگر قصد دارید هزینه های سفر به جزیره موریس را کاهش دهید، باید در این زمان برای سفر به موریس برنامه ریزی نکنید.

گرانترین زمان سفر به جزیره موریس
گرانترین زمان سفر به جزیره موریس

جزیره موریس شامل 2 فصل زمستان و تابستان است و دارای آب و هوای استوایی می باشد. البته در فصل تابستان هم آب و هوای این منطقه گرم نخواهد بود و در اکثر اوقات شما با آب و هوای معتدلی روبرو خواهید بود. فصل زمستان در موریس از اردیبهشت ماه آغاز و تا آبان ادامه پیدا می کند. فصل تابستان نیز همانطور که مشخص است از آذر تا فروردین ادامه می یابد. 

در فصل تابستان آب و هوا مرطوب و شرجی است و در اکثر روزهای این فصل، بارندگی شدیدی در جزیره موریس پا برجاست. به همین علت می توان فصل تابستان را به عنوان ارزانترین زمان سفر به جزیره موریس دانست.

ارزانترین زمان سفر به جزیره موریس
ارزانترین زمان سفر به جزیره موریس

قیمت تور جزیره موریس

تورهای موریس به دو شکل برگزار می شوند و شما علاوه بر موریس، می توانید با خرید این تورها از جزیره سیشل و ماداگاسکار نیز بازدید کنید. تور ماداگاسکار، موریس و سیشل به مدت 16 شب و 17 روز برگزار می شود که دارای قیمتی نزدیک به 120.000.000 میلیون تومان برای هر نفر است. همچنین تور سیشل و موریس که به مدت 7 شب و 8 روز برگزار می شود، نزدیک به 80.000.000 قیمت دارد.

تور جزیره موریس
تور جزیره موریس

شما با ایرلاین های امارات، ترکیش، آسترین اتریش، قطر ایرویز، ایرفرانس، لوفتاهنزا و … می توانید به جزیره موریس برسید. البته شما در طول این پرواز به طور مستقیم به موریس پرواز نخواهید داشت و ابتدا به کشورهای ثانویه مانند قطر سفر خواهید کرد. عوامل مختلفی می توانند در قیمت تورهای موریس تاثیر گذار باشند که از جمله آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • مدت تور
 • نوع هتل و خدمات آن
 • نوع ایرلاین و کلاس پروازی
 • زمان سفر
 • هزینه‌های جانبی
 • هزینه تفریحات گردشگری
 • ورودی ‌ها
 • هزینه غذا
 • ویزا
 • ترانسفر
 • خرید
قیمت تور جزیره موریس
قیمت تور جزیره موریس

هزینه دریافت ویزای جزیره موریس

ویزای توریستی موریس یکی از ارزانترین ویزاها برای ایرانیان محسوب می شود و شما برای دریافت آن کار سختی نخواهید داشت. ویزای موریس تقریبا برای یک بار ورود رایگان است و شما فقط باید هزینه ترجمه مدارک را بپردازید. مراحل دریافت ویزای جزیره موریس عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارسال مدارک برای سفارت یا کنسولگری (جزیره موریس در ایران سفارت و کنسولگری ندارد)
 • پرداخت هزینه ارسال درخواست ویزا
 • دریافت نتیجه و ویزا
هزینه دریافت ویزای جزیره موریس
هزینه دریافت ویزای جزیره موریس

کلام آخر

زندگی در جزیره موریس قطعا یک زندگی رویایی خواهد بود، به همین دلیل اگر قصد سفر به یک جزیره رویایی را دارید، می توانید جزیره موریس در اقیانوس هند را انتخاب کنید. هزینه سفر به جزیره موریس تقریبا بالاست و یکی از تورهای گران قیمت خارجی به شمار می رود. در این مقاله هزینه های مختلف این سفر را مورد بررسی قرار دادیم تا قبل از سفر بتوانید آشنایی مناسبی با هزینه های حمل و نقل، خورد و خوراک، هتل و اقامتگاه ها و … در جزیره موریس داشته باشید.

سوالات متداول

غذای خیابانی در جزیره موریس 6 دلار و صرف غذا در رستوران ها نزدیک به 20 تا 60 دلار قیمت دارد. 

از 80 میلیون تا 120 میلیون تومان برای هر نفر

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.