هزینه سفر به جزیره سانتورینی یونان چقدر است؟

جزیره سانتورینی به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی دنیا و یونان محسوب می شود. با توجه به عدم نیاز به ویزا برای سفر به جزیره سانتورینی، این جزیره به یکی از محبوب ترین مقاصد برای ایرانیان تبدیل شده است. اگر به دنبال رزرو تور یونان و جزیره سانتورینی هستید، بهتر است قبل از آن با هزینه های این سفر آشنا شوید تا بتوانید مسافرت خود را مدیریت کنید. از قیمت تور گرفته تا هزینه های حمل و نقل، خورد و خوراک، خرید سوغات و از این دست هزینه ها می توانند لیست هزینه‌ سفر به جزیره سانتورینی یونان را تشکیل دهند. در این مقاله قصد داریم تمام مبالغی که در سفر به جزیره سانتورینی باید بپردازید را مورد بررسی قرار دهیم.

واحد پول یونان

قبل از صحبت در مورد هزینه های سفر به یونان و جزیره سانتورینی باید واحد پول آن را معرفی کنیم. واحد پول یونان، مانند دیگر کشورهای منطقه اتحادیه اروپا، یورو است. بنابراین شما برای خرید تور یونان و خرج و مخارج این سفر باید به سراغ تبدیل نرخ ارز به یورو بروید.

واحد پول یونان
واحد پول یونان

ارزان ترین زمان سفر به جزیره سانتورینی

از جمله عواملی که می تواند سفر شما به جزیره سانتورینی را ارزانتر کند، انتخاب درست زمان سفر است. گرانترین زمان سفر به یونان و جزیره سانتورینی، فصل تابستان است که گردشگران زیادی برای آب تنی و گردش در جزیره به یونان سفر می کنند. بنابراین بهتر است برای کاهش هزینه ها، در فصل تابستان سفر نکنید. جزایر معروف زیادی مانند میکونوس، سانتورینی و پاروس در یونان وجود دارند که می توانند مقصد مناسبی برای شما باشند، اما تمام این جزایر در فصل تابستان شلوغ ترین روزهای خود را سپری می کنند.

ارزانترین زمان سفر به یونان، ماه های می، ژوئن، سپتامبر و اکتبر است. شما در این ماه ها می توانید ارزانترین تورهای جزیره سانتورینی را خریداری کنید. علاوه بر قیمت تور یونان، هزینه های خرید و رزرو هتل نیز در این ماه ها کاهش پیدا می کنند.

ارزانترین زمان سفر به جزیره سانتورینی یونان
ارزانترین زمان سفر به جزیره سانتورینی یونان

ارزانترین راه سفر به یونان

راه های مختلفی برای سفر به یونان است و شما می توانید برای کاهش هزینه ها، سفر هوایی به جزیره سانتورینی را انتخاب نکنید. هزینه سفر به یونان زمینی، نسبت به هزینه های سفر دریایی و هوایی کمتر است. سفر دریایی از ترکیه به یونان صورت می گیرد و سفر به یونان از ایران، به صورت هوایی نیز امکان پذیر است.

ارزانترین راه سفر به یونان
ارزانترین راه سفر به یونان

هزینه سفر زمینی به جزیره سانتورینی

اگر قصد سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی دارید، به مدارک مختلفی نیاز دارید. اگر این مدارک داشته باشید هزینه های شما کاهش پیدا می کند، در غیر این صورت دریافت این مدارک، به خودی خود می توانند هزینه ها را افزایش دهند. مهمترین هزینه در این نوع سفر، هزینه سوخت شماست. قیمت سوخت در کشورهای دیگر نسبت به ایران بسیار بالاست و باید قبل از سفر، قیمت بنزین در کشورهای ترکیه و یونان را محاسبه کنید.

قیمت بنزین در ترکیه 22 لیر و 11 برابر ایران است، اما قیمت سوخت در یونان، 1.60 یورو می باشد. با وجود مسافت 3851 کیلومتری از ایران تا یونان، باید محاسبه کنید که مصرف سوخت شما چقدر خواهد بود.

همانطور که گفتیم شما باید برای سفر زمینی مدارک مختلفی را تهیه کنید که از جمله این مدارک می توان موارد زیر را نام برد:

 • ویزا
 • اجازه خروج ماشین
 • گواهینامه بین المللی
 • بیمه نامه ماشین و بیمه درمانی
 • مدارک ماشین و مدارک شناسایی
هزینه سفر زمینی به جزیره سانتورینی
هزینه سفر زمینی به جزیره سانتورینی

هزینه سفر دریایی از ترکیه به یونان

یکی دیگر از راه هایی که برای سفر به جزیره سانتورینی یونان وجود دارد، سفر به یونان از ظریق ترکیه است. شما می توانید با کمک کشتی های موجود از طریق دریا به یونان سفر کنید. برای سفر دریای بهتر است از تورهای دریایی و ترکیبی استفاده کنید که شامل سفر به آتن، میکونوس، سانتورینی، کرت، رودوس و کوش آداسی می شود. هزینه سفر به یونان با تور کشتی کروز از 1290 تا 2690 یورو است.

تور دریایی سانتورینی از ترکیه
تور دریایی سانتورینی از ترکیه

هزینه سفر هوایی به جزیره سانتورینی

شما به دو صورت بدون تور و با تور می توانید به یونان سفر کنید. بهترین راه برای سفر به جزیره سانتورینی، شرکت در تورهای ترکیبی یونان است که علاوه بر سانتورینی می توانید شهرها و جزایر مهم دیگر یونان را مشاهده کنید. برای سفر شخصی به جزیره سانتورینی باید بلیط هواپیمای ایران به یونان را تهیه کنید که قیمت آن از 20 میلیون تا 60 میلیون تومان متغیر است.

هزینه سفر هوایی به جزیره سانتورینی
هزینه سفر هوایی به جزیره سانتورینی

قیمت تور سفر به سانتورینی

سفر به سانتورینی به همراه تورهای گردشگری می تواند لذت بخش تر باشد، به خصوص که زبان یونانی بسیار سخت و پیچیده است و شما به یک تور لیدر نیاز خواهید داشت. همچنین شما به همراه تور سانتورینی از خدمات مختلفی بهره مند خواهید بود که شاید در سفر شخصی از آنها بی بهره باشید. 

قیمت تور ماه عسل جزیره سانتورینی
قیمت تور ماه عسل جزیره سانتورینی

قیمت تور سانتورینی در سال 2023 از 1390 یورو تا 2650 یورو متغیر است. این اختلاف قیمت به عواملی مانند هتل مورد انتخاب، خدمات تور و … بستگی دارد. توجه داشته باشید که علاوه بر 1390 یورو، باید هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما را بپردازید.

قیمت تور ماه عسل سانتورینی کمی بیشتر از تورهای معمولی است و این موضوع هم به علت تزئینات اتاق هتل و خدمات ویژه ای است که برای شما در نظر گرفته می شود. اما شما با انتخاب تور جزیره سانتورینی برای ماه عسل می توانید در آغاز راه متاهلی یک سفر رویایی را تجربه کنید.

قیمت تور جزیره سانتورینی یونان
قیمت تور جزیره سانتورینی یونان

هزینه های اقامت در جزیره سانتورینی

رزرو هتل بخش مهمی از سفر را تشکیل می دهد. به خصوص جزیره سانتورینی که شامل هتل های لوکس و گران قیمتی است و شما می توانید چند مورد از بهترین هتل های دنیا را در این جزیره پیدا کنید. هتل هایی که ویوی فوق العاده ای از ساحل و دریا دارند. قیمت هتل در جزیره سانتورینی از 12 میلیون تا 580 میلیون تومان متغیر است.

هزینه های اقامت در جزیره سانتورینی
هزینه های اقامت در جزیره سانتورینی

گرانترین هتل های جزیره سانتورینی عبارتند از:

 • استرا سوئیتز؛ 580 میلیون
 • کاسی ماتیز سوئیتز؛ 550 میلیون
 • ادر استودیز؛ 423 میلیون
 • اکیز؛ 355 میلیون
 • الیت لاکچری سوئیتز؛ 285 میلیون
 • اندرنیز کنسپت ولنز ریزورت؛ 241 میلیون
گرانترین هتل های جزیره سانتورینی
گرانترین هتل های جزیره سانتورینی

ارزانترین هتل های جزیره سانتورینی عبارتند از:

 • هورایزن ریزورت؛ 12 میلیون تومان
 • درا مار؛ 12.500.000 تومان 
 • انی استودیز؛ 16 میلیون تومان
 • فمیدیا؛ 17 میلیون تومان
 • کاسترو؛ 18 میلیون تومان
 • کیماتا؛ 18 میلیون تومان
ارزانترین هتل های جزیره سانتورینی
ارزانترین هتل های جزیره سانتورینی

هزینه خورد و خوراک در جزیره سانتورینی یونان

قیمت غذا، نوشیدنی، میوه و انواع خوراکی ها می تواند عامل مهم دیگری در افزایش یا کاهش هزینه های سفر به جزیره سانتورینی باشد. قیمت غذا در این جزیره به علت توریستی بودن آن، نسبت به داخل شهرهای آتن و دیگر شهرهای یونان، بالاتر است.

قیمت غذا در جزیره سانتورینی
قیمت غذا در جزیره سانتورینی

در لیست زیر می توانید قیمت انواع خورد و خوراک در جزیره سانتورینی را مشاهده کنید:

 • قیمت غذاهای خیابانی نزدیک به 5 یورو
 • قیمت غذا در رستوران خوب نزدیک به 20 یورو (در صورت سرو نوشیدنی الکلی 30 یورو اضافه می شود)
 • قیمت برنج برای یک کیلوگرم 1.17 یورو
 • قیمت فیله مرغ برای یک کیلوگرم 8 یورو
 • قیمت یک کیلو سیب زمینی 1.5 یورو
 • قیمت یک کیلو پیاز 1 یورو
هزینه خورد و خوراک در جزیره سانتورینی
هزینه خورد و خوراک در جزیره سانتورینی

هزینه حمل و نقل در جزیره سانتورینی یونان

در جزیره سانتورینی یونان برای حمل و نقل می توانید از تاکسی، اتوبوس و مترو استفاده کنید. امکانات خدمات شهری و حمل و نقل در یونان پیشرفته است و هزینه نسبتا پایینی دارد. در لیست زیر می توانید قیمت هر یک از آنها را مشاهده کنید:

 • سفر 5 ساعته در آتن از 35 تا 50 دلار
 • قیمت بلیط برای تمام روش های حمل و نقل که 70 دقیقه اعتبار دارد؛ 1.40 یورو
 • قیمت بلیط برای تمام روش های حمل و نقل که 1 روز کامل اعتبار دارد؛ 4 یورو
 • قیمت استفاده شبانه روزی از تاکسی؛ 1.20 یورو
 • قیمت تاکسی برای هر یک کیلومتر در روز؛ 0.34 یورو 
 • قیمت تاکسی برای هر یک کیلومتر در شب؛ 0.64 یورو
هزینه حمل و نقل در جزیره سانتورینی
هزینه حمل و نقل در جزیره سانتورینی

هزینه تفریح و بازدید از جاذبه های سانتورینی

تفریحات جزیره سانتورینی مهمترین عاملی است که گردشگران را به سمت خود جذب می کند. اما اگر با هزینه های تفریحات آشنا نباشید ممکن است به قدر کافی پول به همراه خود نداشته باشید و از برخی تفریحات دریایی و ساحلی محروم بمانید. در لیست زیر می توانید تفریحات جزیره سانتورینی را به همراه قیمت آنها مشاهده کنید:

 • اجاره موتور 4 چرخ در سواحل سانتورینی 25 دلار است
 • هزینه هر اسکوتر 15 تا 20 دلار است
 • بازدید از آکروپلیس در آتن 24 دلار است
 • هزینه بازدید از پارتنون و ارختئوم 35 دلار است
هزینه تفریح و بازدید از جاذبه های یونان
هزینه تفریح و بازدید از جاذبه های یونان

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ هزینه های مختلفی که در مسیر شما برای رسیدن به یونان و جزیره سانتورینی وجود دارد را مورد بررسی قرار دادیم. از هزینه های حمل و نقل گرفته تا هزینه های خورد و خوراک، تفریحات، تورها، بلیط هواپیما، سفر زمینی و … در این مقاله عنوان شده است که می توانید با مطالعه‌ی آنها اطلاعات خوبی را در مورد سفر به یونان و تورهای جزیره سانتورینی بدست آورید.

سوالات متداول

از 1390 تا 2650 یورو به همراه هزینه بلیط رفت و برگشت به یونان

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.