هزینه سفر به قطر در سال 1402 چقدر است؟

هزینه های سفر به قطر چقدر است؟ سفر به قطر چقدر برامون آب میخوره؟ این ها سوالاتی هست که قبل از سفر به قطر باید از خودتان بپرسید تا در طول سفر و قبل از مسافرت بتوانید هزینه های خود را مدیریت کنید. مطمئنا قطر یکی از پیشرفته ترین و توریستی ترین کشورهای حوزه خلیج فارس محسوب می شود که با وجود برج های بلند و زیبای خود، مقصد اصلی مسافرت افراد مشهور در جهان شده است. 

جاذبه های مختلف گردشگری که در قطر قرار گرفته و به همین دلیل هم تور قطر به یکی از بهترین تورهای خارجی تبدیل شده است. اگر شما هم دوست دارید که به کشور زیبای قطر سفر کنید، این مقاله از همیار تریپ رو تا انتها مطالعه کنید تا با جزئیات مختلفی از هزینه های سفر به قطر آشنا شوید.

سفر به قطر چقدر برامون آب میخوره؟
سفر به قطر چقدر برامون آب میخوره؟

واحد پول قطر

قبل از هر چیز شما باید با واحد پول قطر آشنا شوید. ریال قطر واحد پولی این کشور است که از جمله با ارزش ترین نرخ های جهانی محسوب می شود. اگر قصد سفر به قطر را دارید، بهتر است پول های خود را به ریال قطر یا دلار آمریکا تبدیل کنید.

واحد پول قطر چیست؟
واحد پول قطر چیست؟

ارزان ترین زمان برای سفر به قطر

یکی از ملاک های مهمی که در هزینه های سفر به قطر موثر است، انتخاب زمان درست مسافرت است. بهترین زمان سفر به قطر و دوحه، در فصل های پاییز و زمستان و البته عید نوروز است. در این روزها که دیگر از هوای گرم تابستانی قطر خبری نیست، شما می توانید در هوای نسبتا متعادل به تفریح در قطر بپردازید. اما اگر به دنبال ارزانترین زمان سفر به قطر هستید، باید روزهای گرم تابستانی که تورهای قطر شامل تخفیفات بهتری هستند، سفر کنید. 

ارزانترین زمان سفر به قطر
ارزانترین زمان سفر به قطر

میانگین هزینه های سفر به قطر 

هزینه های سفر به قطر را نمی توان همیشه به طور قطعی و ثابت عنوان کرد. تغییرات نرخ ارز، تغییرات نرخ هتل های قطر و یا حمل و نقل این کشور، مسائلی است که دست آژانس های مسافربری یا دیگر افراد در ایران نیست. به همین دلیل باید یک بازه قیمتی و یک میانگین قیمت را برای سفر به قطر عنوان کرد.

به طور کلی برای سفر یک نفره به قطر به مدت یک هفته، نزدیک به 1300 تا 1500 دلار باید در نظر گرفت. اما اگر 2 نفر باشید این مبلغ به 2500 تا 3000 دلار هم خواهد رسید. برای اطلاع بیشتر از قیمت های قطر، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید، تا با ریز هزینه های این مسافرت آشنا شوید.

میانگین هزینه های سفر به قطر
میانگین هزینه های سفر به قطر

ارزانترین راه سفر به قطر

برای سفر به قطر از ایران شما 3 راه دارید. سفر زمینی به قطر، سفر دریایی به قطر از بندرعباس و سفر هوایی به قطر از تمام نقاط ایران امکان پذیر است. شاید در نگاه اول سفر زمینی به قطر را بهترین گزینه برای کاهش هزینه های خود ببینید، اما سخت در اشتباهید.

سفر زمینی به قطر

برای سفر زمینی به قطر شما باید از کشورهای عراق، عربستان، کویت و بحرین عبور کنید که به جز عراق برای تمام کشورها به علاوه‌ی قطر، به ویزای توریستی نیاز دارید. شاید هزینه های سفر شما نسبت به سفر هوایی و دریایی کاهش پیدا کند، اما مطمئنا دردسرهای زیادی را در این مسیر تجربه خواهید کرد.

آیا سفر زمینی به قطر ممکن است؟
آیا سفر زمینی به قطر ممکن است؟

سفر دریایی به قطر از بندرعباس

برای سفر دریایی قبل از هر چیز باید خودتان را به بندرعباس برسانید. هزینه سفر به بندرعباس به شهر مبدا شما بستگی دارد، اما پس از آن باید از طریق کشتی خودتان را به بندر دوحه، که تنها بندر مسافربری قطر است برسانید. توجه داشته باشید که دیگر بندرهای قطر فقط کاربری تجاری دارند و مسافران در آن بندرها نمی توانند پیاده شوند. پس از سفر زمینی به قطر، سفر دریایی ارزانترین راه سفر به قطر محسوب می شود.

بلیط کشتی بندرعباس به قطر
بلیط کشتی بندرعباس به قطر

سفر هوایی به قطر

قیمت بلیط سفر به قطر به صورت هوایی، از دیگر مدل ها گرانتر است. اما به هرحال علاوه بر راحتی، امنیت و آسایش خاطر بیشتری خواهید داشت. البته در سفر هوایی به قطر هم می توانید از روش هایی برای کاهش هزینه های خود استفاده کنید.

قیمت بلیط تهران به قطر در سال 1402، که از فرودگاه امام به فرودگاه دوحه می رود، در بازه قیمتی 10 تا 30 میلیون تومان تعیین شده است، در حالیکه اگر خودتان را به بندرعباس برسانید، بهترین پرواز را می توانید با قیمتی نزدیک به 12 تا 15 میلیون تومان خریداری کنید.

قیمت بلیط پرواز تهران به قطر
قیمت بلیط پرواز تهران به قطر

هزینه دریافت ویزای توریستی قطر

آیا برای سفر به قطر ویزا لازم است؟ تمام اتباع کشورهای خارجی باید برای ورود به قطر ویزا دریافت کنند و این موضوع فقط مختص ایرانیان نیست. البته اتباع 87 کشور بدون نیاز به ویزا، فقط 30 تا 90 روز اجازه ورود به کشور قطر را دارند، که ایران در بین این کشور ها نیست. بنابراین شما باید برای دریافت ویزای توریستی قطر اقدام نمایید.

هزینه دریافت ویزای قطر 100 ریال یا 30 دلار آمریکا است که 90 روز اعتبار دارد.

هزینه دریافت ویزای توریستی قطر
هزینه دریافت ویزای توریستی قطر

هزینه حمل و نقل در قطر

پس از دریافت ویزا و بلیط هواپیمای قطر، باید هزینه های حمل و نقل را محاسبه کنید. تاکسی های اینترنتی در قطر با نام Karwa شناخته می شوند. البته به جز تاکسی های اینترنتی می توانید از طریق اپلیکیشن های Uber و Careem، ماشین های شخصی را کرایه کنید. اما اگر قصد کاهش هزینه های سفر به قطر را دارید بهتر است از متروی تازه تاسیس قطر یا خطوط اتوبوسرانی در این کشور استفاده کنید.

احتمالا اگر بازی های جام جهانی فوتبال 2022 را دنبال کرده باشید، متوجه شده اید که متروی قطر برای این مسابقات راه اندازی شد و شامل 3 خط قرمز، سبز و طلایی است. برای بلیط های ماهانه اتوبوس و مترو، باید از 100 تا 250 ریال قطر بپردازید. همچنین می توانید از بلیط های تک سفره استفاده کنید که از 3 تا 10 ریال قطر قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل در قطر
هزینه حمل و نقل در قطر

هزینه غذا و نوشیدنی در قطر

خورد و خوراک موضوع مهم دیگری است که باید در هزینه های سفر به قطر محاسبه شود. شاید در نگاه اول از قیمت مواد غذایی در قطر شوکه شوید، چون نسبت به قیمت کشورهای اروپایی و آمریکایی بالاتر است. در قطر بسیاری از مواد غذایی مانند دیگر مسائل وارداتی است و شما باید هزینه برند آنها را بپردازید. بهتر است در هر شرایطی و در هر زمان از سال که به قطر سفر می کنید، 15 تا 20 درصد از پول خود را برای هزینه های غذا و نوشیدنی در قطر کنار بگذارید.

قیمت غذا در قطر چقدر است؟
قیمت غذا در قطر چقدر است؟

قیمت تور قطر چقدر است؟

قیمت تور قطر به شرایط مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت تور قطر از بندرعباس، نسبت به قیمت تور قطر از تهران، ارزانتر است و این تفاوت قیمت هم به علت تفاوت مسافت است. اما به جز مسافت، زمان سفر، هتل، خدمات تور و … می توانند باعث کاهش یا افزایش قیمت تور قطر شوند. به طور کلی قیمت تور قطر در سال 1402 از 25 تا 50 میلیون تومان متفاوت است.

قیمت تور قطر چقدره؟
قیمت تور قطر چقدره؟

قیمت هتل در قطر

قیمت هتل در قطر به خدمات و امکانات رفاهی آن بستگی دارد. اقامتگاه های لوکس و لاکچری قطر مطمئنا هزینه های بالایی را می طلبند که شاید نتوانید در آنها اقامت داشته باشید. اما در محله های نه چندان لاکچری قطر، می توانید اقامتگاه های نسبتا خوب با قیمت مناسب پیدا کنید. حداقل هزینه برای اقامت در هتل، برای هر نفر در یک شب، 6 میلیون تومان و حداکثر هزینه تحت همین شرایط، نزدیک به 60 میلیون تومان است.

هزینه اقامت در قطر
هزینه اقامت در قطر

کلام آخر

در این مقاله از همیار تریپ هزینه های مختلف سفر به قطر را بررسی کردیم. سفر به قطر نسبت به تور های اروپایی، یک مسافرت با هزینه های نسبتا متوسط محسوب می شود. به همین دلیل هم قطر یکی از بهترین گزینه های سفر خارجی، مانند آنتالیا و دبی محسوب می شود. اگر قصد سفر به کشور آسمان خراش ها را دارید، بهتر است قبل از سفر با مطالعه‌ی این مقاله از هزینه های مختلف آن مطلع شوید.

سوالات متداول

هزینه پرواز تهران به قطر در سال 1402 از 10 تا 30 میلیون تومان است.

هزینه خورد و خوراک در قطر نسبتا بالاست و شما باید تا 20 درصد از هزینه های سفر خود را به این بخش اختصاص دهید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.