هزینه سفر به آفریقای جنوبی چقدر است؟

با سفر به آفریقای جنوبی می توانید از اماکن تفریحی زیادی دیدن کنید. از سافاری حیات وحش گرفته تا سواحل زیبای آفریقای جنوبی و امکانات تفریحی در کیپ تاون و ژوهانسبورگ، عواملی هستند که گردشگران زیادی را به آفریقای جنوبی جذب کرده اند. اما قبل از سفر باید هزینه سفر به آفریقای جنوبی را محاسبه کنید و اطلاعات کافی در مورد قیمت تورهای آفریقای جنوبی بدست آورید. به این شکل می توانید در مدیریت و برنامه ریزی این مسافرت موفق شوید. در این مقاله از همیار تریپ قصد داریم تمام هزینه های مسافرت آفریقای جنوبی را، ریز به ریز بررسی کنیم و برای شما شرح دهیم.

هزینه دریافت پاسپورت برای سفر به آفریقای جنوبی

در اولین مرحله برای سفر به آفریقای جنوبی و یا هر کشوری در خارج از کشور، نیاز به پاسپورت خواهید داشت. شما برای اخذ پاسپورت باید به پلیس به اضافه 10 مراجعه کنید و مراحل اداری آن شامل تکمیل فرم، عکسبرداری و پرداخت هزینه های مربوطه را انجام دهید. هزینه مربوط به پاسپورت تقریبا نزدیک به 300 هزار تومان خواهد بود که در برابر هزینه های کلان این سفر مقدار ناچیزی محسوب می شود. پس از انجام این مراحل نزدیک به 2 هفته بعد، پاسپورت یا همان گذرنامه را دریافت خواهید کرد.

هزینه دریافت پاسپورت
هزینه دریافت پاسپورت

هزینه های ویزای گردشگری آفریقای جنوبی

مرحله دومی که باید برای سفر خارجی طی کنید، اخذ ویزای مربوط به کشور مقصد است. البته برخی از کشورها برای ایرانیان ویزا نمی خواهند و شما بدون ویزا می توانید به آنها سفر کنید، که آفریقای جنوبی در این سلیست قرار ندارد و شما باید با پرداخت هزینه های مربوطه و انجام مراحل اداری، ویزای آفریقای جنوبی را دریافت کنید. 

دریافت ویزای توریستی آفریقای جنوبی
دریافت ویزای توریستی آفریقای جنوبی

هزینه های اخذ ویزای توریستی آفریقای جنوبی به طور سالانه به روز می شود و نمی توان یک قیمت ثابت را برای آن تعیین کرد. اما به طور کلی می توان یک هزینه حدودی را برای آن عنوان کرد. برای اخذ ویزا شما سه راه حل پیش روی خود دارید که هزینه‌ی هر مدل متفاوت است. این 3 روش عبارتند از:

  • سرعت پردازش عادی و استاندارد
  • سرعت پردازش سریع 
  • سرعت پردازش ویژه

هزینه اخذ ویزای توریستی آفریقای جنوبی در این 3 روش از 30 تا 100 دلار آمریکا متفاوت است. اگر بخواهیم دقیق تر و با واحد پول آفریقای جنوبی (رند) این قیمت را عنوان کنیم، ویزای توریستی برنامه DHA مبلغ 450 رند و هزینه خدمات VFS نزدیک به 1350 رند خواهد بود.

هزینه های ویزای گردشگری آفریقای جنوبی
هزینه های ویزای گردشگری آفریقای جنوبی

قیمت تور آفریقای جنوبی

مهمترین مبحث در بین هزینه های سفر به آفریقای جنوبی، هزینه تورهای مسافرتی به این کشور است. هر ساله قیمت تور آفریقای جنوبی تغییر می کند، به خصوص که ثبات نرخ ارز در کشور ما وجود ندارد و این قیمت ها به شدت بالا و پایین می شوند. اما اگر قصد دارید ارزانترین تور آفریقای جنوبی را انتخاب کنید باید به سراغ هتل های ارزانتر، بلیط هواپیما با کلاس سطح پایین و زمان نامناسب را برای سفر انتخاب کنید. تور آفریقا قیمت نسبتا بالایی دارد و نباید از آن انتظار قیمت های مشابه با کشور های نزدیک به ایران داشته باشید. 

هزینه های تور آفریقای جنوبی
هزینه های تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی معمولا به مدت 11 تا 13 روز برگزار می شود و شما در این مدت از شهرهایی مانند ژوهانسبورگ، سان سیتی، کیپ تاون و پارک های جنگی و حیات وحش آفریقای جنوبی بازدید خواهید کرد. قیمت تور آفریقای جنوبی در سال 1402 از 2700 دلار + قیمت بلیط هواپیما آغاز می شود و با توجه به خدمات تور و هتل محل اقامت، این قیمت بالاتر می رود. 

قیمت تور آفریقای جنوبی
قیمت تور آفریقای جنوبی

هزینه بلیط هواپیما آفریقای جنوبی

بلیط هواپیما هم مانند دیگر مواردی که نامبرده شد دارای قیمت های مختلف و متغیری است. اما در حال حاضر و در سال 1402، قیمت بلیط هواپیما برای کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی از 48 میلیون تومان آغاز می شود و حتی تا 100 میلیون تومان هم بلیط موجود است. این اختلاف قیمت به علت کلاس پرواز شما که دارای حالت های اکونومی یا فرست کلاس هستند می باشد.

هزینه بلیط هواپیمای آفریقای جنوبی
هزینه بلیط هواپیمای آفریقای جنوبی

هزینه هتل و اقامت در آفریقای جنوبی

اگر کمی در مورد هتل های آفریقای جنوبی و شهرهای مهم آن تحقیق کنید متوجه می شوید که چند مورد از بهترین هتل های دنیا در این شهرها قرار گرفته است. مطمئنا برای اقامت در این هتل ها باید هزینه هنگفتی را بپردازید، اما در تمام شهرهای آفریقای جنوبی هاستل و هتل های ارزان قیمت هم موجود است.

هزینه اقامت در هاستل های آفریقای جنوبی
هزینه اقامت در هاستل های آفریقای جنوبی

برای اقامت در هاستل ها نزدیک به 150 رند آفریقای جنوبی باید بپردازید که این مبلغ با وجود تعداد تخت و خدمات بیشتر به 300 رند هم خواهد رسید. به طور کلی هاستل ها از خدمات لاکچری خاصی برخوردار نیستند، اما می توانند محل نسبتا مناسب و ارزان قیمتی برای شما محسوب شوند. در هاستل ها به صبحانه و وای فای رایگان دسترسی خواهید داشت.

هزینه هتل های آفریقای جنوبی نسبت به هاستل، بسیار بالا تر است و باید حدود 800 تا 1200 رند را بپردازید. البته این مبلغ نیز با توجه به تعداد ستاره های هتل متغیر است و اگر در زمان های خلوت سفر به آفریقای جنوبی، به این کشور سفر کنید، این مبالغ کمتر از دیگر مواقع هستند.

هزینه هتل در آفریقای جنوبی
هزینه هتل در آفریقای جنوبی

هزینه حمل و نقل در آفریقای جنوبی

حمل و نقل مسئله دیگری است که در طول سفر با آن مواجه خواهید شد. تورهای آفریقای جنوبی معمولا در بین خدمات خود، از ترانسفر فرودگاهی برخوردار هستند، اما برای گردش و تفریح در داخل شهر، هزینه حمل و نقل بر عهده خودتان است.

هزینه اتوبوس در آفریقای جنوبی
هزینه اتوبوس در آفریقای جنوبی

اگر از اتوبوس های داخل شهری و برای مسافت های کوتاه استفاده کنید، حدود 25 تا 100 رند را باید بپردازید. اما اگر قصد سفر به شهرهای دیگر مسافت های برون شهری را دارید، باید نزدیک به 700 رند را بپردازید. به عنوان مثال بلیت اتوبوس برای کیپ تاون تا ژوهانسبورگ، نزدیک به 500 رند تعیین شده است.

هزینه اجاره خودرو در آفریقای جنوبی
هزینه اجاره خودرو در آفریقای جنوبی

یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای حمل و نقل در آفریقای جنوبی در نظر بگیرید، اجاره خودرو است. برای اجاره خودروی معمولی به مدت 1 روز، باید نزدیک به 300 رند بپردازید. با توجه به مدت زمان سفر شما، احتمالا اگر بخواهید هر روز ماشین اجاره کنید، باید هزینه بالایی را برای این موضوع کنار بگذارید.

هزینه حمل و نقل در آفریقای جنوبی
هزینه حمل و نقل در آفریقای جنوبی

هزینه خورد و خوراک

غذا و شکم گردی از بخش های محبوب در هر سفر محسوب می شود. با وود میوه های استوایی مختلف در آفریقای جنوبی احتمالا به سمت میوه ها و نوشیدنی های خاص این کشور جذب شوید. اما غذاهای محلی و بومی کشور آفریقای جنوبی هم می توانند برای شما لذیذ باشند و یک طعم فراموش نشدنی را به شما هدیه دهند.

قیمت غذا در آفریقای جنوبی
قیمت غذا در آفریقای جنوبی

به طور کلی غذا و نوشیدنی در آفریقای جنوبی از قیمت پایینی برخوردار است و شما در این موضوع نگرانی خاصی نخواهید داشت. در قسمت زیر می توانید با برخی از این قیمت ها آشنا شوید:

  • فست فودهای زنجیره ای؛ ۵۰ رند 
  • قیمت پیش غذا، غذای اصلی و دسر در رستوران های باکیفیت؛ ۲۲۵ رند 
  • یک بطری آب؛ ۹ رند 
هزینه خورد و خوراک در آفریقای جنوبی
هزینه خورد و خوراک در آفریقای جنوبی

هزینه تفریح و ورودی ها

مهمترین بخش در سفرهای خارجی، امکانات تفریحی آنهاست. شما در سفر به آفریقای جنوبی از جاذبه های گردشگری مختلفی می توانید بازدید کنید که از جمله آنها می توان به پارک جنگلی کروگر، جزیره روبن، دماغه غربی شهر کیپ تاون، پارک ملی گاردن روت، پارک ملی فرامرزی کالاهاری، شهرک استلن بوش، پارک ملی پیلانسبرگ، تالاب ایسیمانگالیسو، موزه تاریخ طبیعی ایزیکو و … اشاره کرد. 

به طور کلی نمی توان قیمت دقیق هر یک از این موارد را عنوان کرد، اما شما برای بازدید از پارک های ملی و طبیعی آفریقای جنوبی، باید نزدیک به 400 رند را بپردازید. برای سفرها و تورهای گردشگری بین شهر نیز از 500 تا 2000 رند را باید در نظر گرفت.

هزینه تفریحات و ورودی ها
هزینه تفریحات و ورودی ها

کلام آخر

آفریقای جنوبی به عنوان یکی از پهناورترین و بزرگترین کشورها در قاره آفریقا شناخته می شود که شامل انواع و اقسام پارک های ملی و موزه های حیات وحش است. احتمالا شما هم تعریف تورهای سافاری آفریقای جنوبی را شنیده باشید. اما برای تجربه‌ی تمام این تفریحات باید از هزینه های آنها مطلع باشید تا با بودجه خود مطابقت دهید و پس از آن اقدام به سفر نمایید. در این مقاله از همیار تریپ به بررسی هزینه سفر به آفریقای جنوبی پرداختیم و جزئیات آن را مورد بررسی قرار داده ایم.

سوالات متداول

از 25 تا 100 رند برای مسافت های داخل شهر و برای مسافت های برون شهر تا 700 رند می باشد.

از 2700 دلار + هزینه بلیط هواپیما آغاز می شود و تا حدود 4000 دلار می رسد.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.