موزه های معروف جهان را بشناسید [+20 موزه معروف دنیا]

موزه های معروف جهان را می توان در لیست بهترین جاهای دیدنی دنیا قرار داد که معمولا طرفداران خاص خود را دارند. حتی اگر به تاریخ و هنر هم علاقه مند نباشید، مطمئنا بازدید از موزه های معروف دنیا مانند موزه لوور فرانسه می تواند برای شما جذاب باشد. از قدیمی ترین اسکلت جانوران و فسیل ها گرفته تا ارزشمندترین وسایل انسان های نخستین، انواع طلاها و زیورآلات و بخش های دیگری که نشان از تمدن و فرهنگ کشورها دارد، در موزه ها پیدا می شوند. بنابراین برای آشنایی بیشتر با تمدن و فرهنگ کشورهای دنیا و تاریخ بشر باید از بهترین موزه های دنیا بازدید کنید که در این مقاله سعی کردیم به معرفی آنها بپردازیم.

موزه های معروف اروپا

بسیاری از موزه های معروف جهان در اروپا قرار گرفته اند که شامل آثار تاریخی و هنری زیادی می شوند. اگر قصد سفر به قاره سبز را دارید بهتر است این قسمت از مقاله را مطالعه کنید تا با بهترین موزه های اروپا آشنا شوید.

موزه لوور پاریس

بدون شک اولین نامی که در بین موزه های معروف جهان به ذهن شما هم رسیده است، موزه لوور پاریس است. موزه لوور به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی پاریس، با مساحت حدود 73 متر مربع بزرگترین موزه جهان محسوب می شود. این موزه از پربازدیدترین موزه های دنیا بوده و با یک معماری فوق العاده که به شکل یک هرم شیشه ای ساخته شده است در شهر پاریس به چشم می خورد.

موزه لوور شامل بخش های مختلفی می شود که هر کدام مربوط به آثار هنری متفاوت و حتی آثار تاریخی کشورهای دیگر می شود. از جذاب ترین بخش های موزه لوور برای ایرانیان، بخش مربوط به تمدن ایران می شود که در آن نقش های برجسته‌ی سنگی از تخت جمشید را مشاهده می کنید. بسیاری از نقش و نگارهای سنگی که در تخت جمشید و پاسارگاد مشاهده کرده اید را می توانید در این قسمت از موزه لوور و در دل پاریس مشاهده کنید.

علاوه بر بخش ایرانیان مهمترین بخشی که در موزه لوور باید به سراغ آن بروید، نقاشی های داوینچی است. شما در موزه لوور نظاره گر نقاشی های معروف این هنرمند مانند لبخند ژکوند یا همان تابلوی مونالیزا، تابلوی شام آخر و بانوی صخره ها خواهید بود. علاوه بر موارد یاد شده شما در این موزه که زمانی فقط نقاشی های سلطنتی در آن قرار می گرفت، 480 هزار اثر هنری دیگر را مشاهده خواهید کرد. آثار هنری و تاریخی از تمدن اتروسک، یونان، مصر، روم و هنرهای اسلامی که می توانند برای شمال جالب باشند.

آدرس: فرانسه، پاریس، خیابان rue de Rivoli، موزه لوور 
موزه لوور پاریس، بزرگترین موزه جهان
موزه لوور پاریس، بزرگترین موزه جهان

موزه ارمیتاژ روسیه

هنگامی که به سن پترزبورگ می رسید باید به سراغ یکی دیگر از موزه های معروف جهان در این شهر بروید. موزه ارمیتاژ از همان ابتدای روبرو شدن برای شما می تواند جذاب باشد. معماری فوق العاده‌ی این ساختمان عظیم و باشکوه که حدود 67 هزار متر مربع مساحت دارد، از بهترین جاهای دیدنی روسیه محسوب می شود. این موزه‌ی قدیمی حتی قبل از موزه لوور افتتاح شد و دومین موزه بزرگ جهان به شمار می رود. در موزه ارمیتاژ نزدیک به 3 میلیون اثر هنری و تاریخی گرد هم آمده اند و در 7 ساختمان قرار گرفته اند. این 7 ساختمان عبارتند از:

 • ارمیتاژ اول یا کاخ زمستانی
 • ارمیتاژ کوچک
 • ارمیتاژ قدیم
 • تئاتر ارمیتاژ
 • ارمیتاژ جدید
 • مخزن کاخ زمستانی 
 • قصر منشیکوف

موزه ارمیتاژ که هرمیتاژ هم نامیده می شود در سال 1764 میلادی توسط کاترین کبیر یا کاترین دوم تاسیس شد. در این موزه آثار مختلفی نگهداری می شود که از جمله معروف ترین آنها می توان به تابلوی شبانه ونگوگ و تابلو رقص ماتیس اشاره داشت. همچنین توضیحات کاملتری در مورد آثار نگهداری شده در موزه ارمتیاژ روسیه را در جدول زیر مشاهده می کنید.

نوع آثارتعداد
آثار هنری ثابت1013653 قطعه هنری
آثار باستانی784395 اثر باستانی
سکه های قدیمی و باستانی1125623 از دوره های مختلف
جنگ افزار13982 اسلحه و ابزار جنگی
سایر آثار هنری، جنگی و باستانی212775 قطعه

آدرس: روسیه، سن پترزبورگ، میدان کاخ، موزه ارمیتاژ 
موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ در سن پترزبورگ روسیه
موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ در سن پترزبورگ روسیه

موزه بریتانیا در لندن

یکی دیگر از موزه های معروف جهان در لندن قرار گرفته و نزدیک به 26 هزار متر مربع مساحت دارد. در این موزه که از قدیمی ترین موزه های جهان به شمار می رود می توانید آثاری از تمام نقاط دنیا را مشاهده کنید و فقط مختص بریتانیا نمی باشد. از جمله آثار معروف موزه بریتانیا می توان به استخوان های قدیمی، قسمت هایی از پارتنون آتن و اتاق هایی از کاخ های آشوری اشاره داشت. در کنار این موارد نزدیک به 8 میلیون اثر دیدنی و جذاب در این موزه جای گرفته است که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

همانطور که اشاره شد بخش مهمی از موزه به آثار پارتنون مربوط می شود و شما در این بخش می توانید از مجسمه های معبد پارتنون در آکروپولیس آتن بازدید به عمل آورید. ارزش بازدید از این مجسمه ها را هنگامی متوجه میشوید که بفهمید قدمت آنها به 447 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. 

یکی دیگر از مهمترین قسمت های موزه بریتانیا و در واقع جاذبه‌ی معروف آن، گالری مصر است. سنگ رزتا که قدمت آن به 196 سال قبل از میلاد برمی گردد و تابوت ها و مومیایی های مختلف و حتی مجسمه‌ی نیم تنه رامسس دوم از معروف ترین آثار در گالری مصر هستند. از جمله آثار مهم دیگر در موزه بریتانیا می توان موارد زیر را نام برد:

 • سفال های چینی
 • 1700 مدل سرامیک
 • ظروف چینی مربوط به 2000 سال قبل
 • ظروف نقره و طلا
 • کلاه خود آهنی جنگی
 • تابوت های زیبا و مجلل مربوط به حکمرانان گذشته
 • جواهرات و زیورآلات مختلف
 • آثاری از کشتی ساتون هوو
 • تابلوهای نقاشی مربوط به آشوریان
 • کلکسیون آفریقایی
آدرس: بریتانیا، لندن، خیابان گریت راسل، موزه بریتانیا 
موزه بریتانیا، بزرگترین موزه در پایتخت انگلستان
موزه بریتانیا، بزرگترین موزه در پایتخت انگلستان

موزه واتیکان در شهر واتیکان

یکی دیگر از بزرگترین و معروف ترین موزه های جهان در واتیکان قرار گرفته است. این موزه با 43 هزار متر مربع در سال 1506 ساخته شد و شامل چند موزه‌ی دیگر می شود. از جمله این موزه ها می توان به موزه های پیو کلمنتینو، دله کارته، مصر و چیارومونتی اشاره کرد. همچنین در مجموعه موزه های واتیکان، کلیسای سیستین و اتاق رافائل هم وجود دارد که با آثار هنری می توانند برای شما جذابیت زیادی را در سفر ایجاد کنند.

هنگامی که به محوطه موزه واتیکان در ایتالیا می رسید با یک مجسمه از کره زمین مواجه می شوید که قاره ها به صورت کنده کاری روی آن مشخص شده اند. معروف ترین و البته پر بازدید ترین مکان در موزه واتیکان به قسمت پیو کلمنتینو مربوط می شود که نقاشی های مختلفی از دوره رنسانس و قرون وسطی در آن جای گرفته است. در اتاق رافائل با مجسمه ها و آثار هنری مختلفی روبرو خواهید شد که معروف ترین مجسمه در این موزه ساخته‌ی میکل آنژ است.

نقشه‌ی چرمی، اثر معروف داوینچی نیز در موزه واتیکان قرار گرفته است و علاوه بر آن می توانید از 137 سنگ نوشته به زبان عبری از قبرستان های رم، نقاشی های مختلف از افراد مشهور، قالیچه ها و پرده های قرن پانزدهم و هفدهم و… بازدید کنید.

آدرس: ایتالیا،‌ شهر واتیکان، موزه واتیکان 
موزه واتیکان در واتیکان
موزه واتیکان در واتیکان

موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن

در سال 1852 بود که یکی از بزرگترین موزه هنرهای تزئینی جهان در لندن افتتاح شد. این موزه در سال 1909 تغییر مکان داد و به مکان فعلی منتقل شد. اگر به آثار هنری تزئینی علاقه مند هستید باید به این موزه بروید و از 2 میلیون و 270 هزار اثر هنری بازدید کنید. این موزه با حدود 31 هزار متر مربع مساحت از بزرگترین و معروف ترین موزه های دنیا محسوب می شود.

از نکات جالب موزه ویکتوریا و آلبرت باید به وجود قالی اردبیل در این مکان اشاره کنیم که مطمئنا باعث افتخار ایران و نمادی از هنر ایرانیان است که در قلب لندن می درخشد. این موزه دارای 145 گالری است و آثار آن به قرن های 16 تا 20 میلادی مرتبط می شوند. 

از مجموعه های معروف در این موزه باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مجموعه سرامیک و شیشه شامل 80 هزار اثر
 • گالری مجسمه ها شامل 22 هزار اثر از جمله نسخه کپی تندیس داوود اثر میکل آنژ
 • گالری معماری با بیش از 700 هزار عکس
 • گالری نقاشی با 600 هزار اثر هنری
 • گالری مد و لباس
 • گالری جواهرات با 6000 اثر از مصر باستان و دیگر مناطق جهان
 • گالری مبلمان
آدرس: بریتانیا، لندن، جاده کرومول، موزه ویکتوریا و آلبرت 
موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن از معروف ترین موزه های جهان
موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن از معروف ترین موزه های جهان

موزه هنر و تاریخ در ‌بلژیک

موزه‌ی دیگری که قصد معرفی آن را داریم در پایتخت بلژیک قرار دارد. در این موزه می توانید از آثار دوره گالو رومی و مروونژی بازدید کنید که از قدیمی ترین آثار جهان هستند. همچنین آثار باستانی کشورهایی مانند کره، ژاپن، چین، مصر و یونان در موزه هنر و تاریخ بلژیک قرار گرفته اند. این موزه‌ی بزرگ و معروف شامل مجموعه های مختلفی می شود که می توان آنها را 4 دسته تقسیم کرد که عبارتند از:

 • باستان شناسی ملی
 • دوره باستانی و قدیمی کلاسیک
 • هنرهای تزئینی 
 • تمدن غیر اروپایی
آدرس‌: بلژیک، بروکسل، پارک سنکوانتنر، موزه هنر و تاریخ 
موزه هنر و تاریخ بلژیک
موزه هنر و تاریخ بلژیک

موزه های معروف آسیا

قاره آسیا با وجود قدیمی ترین کشورهای دنیا از مهمترین قاره های دنیا می باشد و از آثار باستانی و تاریخی زیادی بهره می برد. اگر به دنبال آثار باستانی در مناطق مختلف آسیای شرقی و غربی هستید، باید این بخش از مقاله را مطالعه نمایید.

موزه دولت هند

یکی دیگر از موزه های معروف جهان که 66 هزار متر مربع مساحت دارد در هند قرار گرفته است. این موزه که در سال 1851 ساخته شد با نام مدراس نیز شناخته می شود و از بهترین جاهای دیدنی دنیا محسوب می شود. موزه دولت هند از 6 ساختمان بهره می برد که در این ساختمان ها 46 گالری وجود دارد. از جمله این گالری ها می توان به گالری گیاه شناسی، حیوانات، سکه ها، تمبرها، باستان شناسی، گالری برنز و آثار مربوط به روم باستان اشاره داشت.

آدرس: هند، چنای، اگمور، جاده Pantheon، مجاور زایشگاه دولتی، موزه دولت
موزه دولت هند
موزه دولت هند

موزه ملی کره جنوبی

سومین موزه‌ی بزرگ آسیا در کره جنوی قرار گرفته است و موزه ملی کره نام دارد. این موزه که بزرگترین موزه در کشور کره جنوبی هم می باشد در سال 1945 در پایتخت کره، یعنی سئول افتتاح شد. مساحت موزه 27 هزار متر مربع بوده و در سال 2005 به ساختمان جدیدی نقل مکان کرد. در محوطه موزه می توانید از پارک خانوادگی یون سانگ که روبروی رودخانه‌ی هان قرار گرفته است بهره ببرید. با توجه به قرارگیری کوه نامسان در پشت این رودخانه، نمای زیبایی برای عکاسی به وجود آمده است و محوطه‌ی موزه ملی کره به تنهایی یکی از جاذبه های گردشگری سئول محسوب می شود. 

از توضیحات در مورد ساختمان موزه که بگذریم باید به 220 هزار اثر هنری از کشورهای مختلف که در این موزه جمع آوری شده اند، اشاره کنیم. از نکات جالب موزه ملی کره، تقسیم بندی آثار در سه طبقه است. طبقه اول مربوط به آثار گذشته، دوم برای حال و سوم هم برای آینده طراحی شده است. از جمله گالری هایی که در موزه ملی کره وجود دارند می توان موارد زیر را نام برد:

 • گالری ماقبل تاریخ
 • گالری تاریخ باستان
 • گالری قرون وسطی
 • گالری هنر آسیایی
 • گالری مجسمه ها و صنایع دستی
 • گالری هدایا
 • گالری نقاشی و خوشنویسی

از مهمترین مجموعه هایی که در این موزه جمع آوری شده اند می توان آثار مرتبط با جاده ابریشم، آثار زیردریایی سینان (کشتی غرق شده چینی در سال 1975)، سکه ها، ظروف قدیمی، صنایع فلزی، ابزار پزشکی و … را نام برد.

آدرس: کره جنوبی، یونگ سان گو، سئو بینگو دانگ، سئو بینگو رو ۱۳۷، موزه ملی کره
موزه ملی کره در سئول
موزه ملی کره در سئول

موزه نانجینگ، چین

مطمئنا در بین موزه های معروف جهان باید نام موزه هایی از کشور قدیمی و باستانی چین هم دیده شود. این موزه که مساحتی معادل 26 هزار متر مربع دارد شامل بیش از 400 هزار اثر هنری و تاریخی می شود. اگر قصد سفر به چین را دارید نباید فرصت به دست آمده برای بازدید از این موزه را از دست دهید. اگر بخواهیم یکی از بهترین موزه های معروف جهان از نظر معماری را نام ببریم، قطعا موزه نانجینگ را به شما معرفی می کنیم. این موزه از بخش های مختلفی مانند تالار هنر، تالار تاریخی و باستانی، تالار جمهوری خلق چین، تالار دیجیتالی، تالار میراث فرهنگی و تالار نمایشگاه تشکیل شده است.

نمایشگاه منطقه‌ی جیانگ سو به عنوان یک نمایشگاه دائمی در این موزه قرار گرفته است و شما در هر زمانی که به این مکان سفر کنید می توانید از تاریخ دوره‌ی مینگ و کینگ بازدید کنید. از شگفت انگیز ترین آثاری که در موزه نانجینگ قرار گرفته اند می توان موارد زیر را نام برد:

 • چراغ روغنی قرون وسطایی
 • مجسمه های یشم
 • اسکلت دایناسور ها
 • دیوار باستانی مربوط به دوران سلسله های شمالی و جنوبی چین
 • نقاشی های زیبا و دیدنی از گل ها و پرندگان
 • آثار هنری در گالری هنر فوبائوشی
 • مجسمه های فوق العاده در گالری مجسمه سازی Wu Wei Shan
 • مجسمه‌ی لئوناردو داوینچی

اما یکی از مواردی که در سال های اخیر در موزه های بین المللی و مطرح جهان مشاهده می شود، اضافه شدن بخش دیجیتالی و یا مربوط به آینده است. در موزه نانجینگ چین هم می توانید از بخش دیجیتال بازدید کنید که شامل دو بخش واقعی و مجازی می شود. احتمالا این بخش برای عده‌ی زیادی از بخش های قدیمی و باستانی هم جذاب تر باشد و تصویرسازی مجازی از آینده می تواند مردم را به وجد آورد.

آدرس: چین، جیانگسو شنگ، نانجینگ شی، منطقه شوانوو، جاده شرقی ژونگشان، موزه نانجینگ 
موزه نانجینگ چین
موزه نانجینگ چین

موزه ملی چین

یکی از بهترین باغ موزه های معروف جهان باز هم در چین قرار گرفته است که وسعت آن به 65 هزار متر مربع می رسد. این موزه که در سال 2003 افتتاح شد طبق آمار منتشر شده، دومین موزه‌ی پربازدید در جهان می باشد و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در چین به شمار می رود. محوطه‌ی این موزه به شکلی است که شما به یک باغ پر از گل و فضای سبز دسترسی خواهید داشت که می تواند برای تفریحات خانوادگی شما عالی باشد.

اما از معرفی موزه و ساختمان آن که بگذریم و وارد سالن ساختمان اصلی آن شویم با آثاری مواجه شویم که قطعا شما را به خود خیره می کنند. در این موزه می توانید ابتدا از نمایشگاه جاده جوانسازی بازدید کنید که به تاریخ سال های نه چندان دور از چین می پردازد و شما با حزب کمونیست در چین آشنا می شوید. پس از این بخش می توانید به آثار تاریخی و قدیمی برسید که شامل آثار زیر می شوند:

 • ظروف برنزی
 • لباس های یشمی مردم دفن شده
 • منبت کاری های طلا
 • پول و سکه های قدیمی
 • نقش برجسته های سنگی و باستانی
 • بالش های یشمی
 • کتیبه ها
 • سرامیک ها
آدرس: چین، ناحیه دانگ چنگ، خیابان 16 E Changa، موزه ملی چین
موزه ملی چین، دومین موزه‌ی پربازدید در جهان
موزه ملی چین، دومین موزه‌ی پربازدید در جهان

موزه ملی توکیو در ژاپن

پایتخت ژاپن، بزرگترین و البته قدیمی ترین موزه‌ی این کشور را در خود جای داده است که مساحت آن نزدیک به 38 هزار متر مربع می باشد. این موزه در سال 1872 در توکیو شروع به فعالیت کرد و شامل گالری های مختلفی می شود. در محوطه‌ی موزه ملی ژاپن با فضای سبز و یک استخر بزرگ مواجه می شوید و در کنار این موارد بهترین رستوران ها و کافه های ژاپنی نیز در محوطه‌ی موزه قرار دارند. 

همانطور که اشاره داشتیم در این موزه گالری های مختلفی قرار گرفته اند، از جمله گالری هونکان، تویوکان و آثار معبد هوریو که نزدیک به 110 هزار اثر هنری و باستانی را در خود جای داده اند. از شمشیرهای سامورایی گرفته تا کیمونوهای زیبا که می توانند چشم ها را به خود خیره کنند.

آدرس: ژاپن، توکیو، منطقه تایتو، پارک اوئنو، موزه ملی توکیو 
موزه ملی ژاپن در توکیو
موزه ملی ژاپن در توکیو

موزه های معروف قاره آمریکا

پس از بررسی موزه های معروف اروپا و آسیا، به موزه های معروف جهان در قاره های آمریکای جنوبی و شمالی می رسیم. موزه هایی که وسعت زیادی دارند و علاوه بر معماری بی نظیر شامل آثار هنری و تاریخی از جمله سرخپوست ها می شوند. در ادامه با مشهورترین موزه های آمریکا آشنا خواهید شد.

موزه هنر متروپولیتن در ایالات متحده آمریکا

اگر می خواهید به بزرگترین و پربازدیدترین موزه‌ی آمریکا بروید باید موزه‌ی The Met یا همان موزه هنر متروپولیتن را انتخاب کنید. این موزه در نیویورک قرار گرفته است و وسعت آن به 59 هزار متر مربع می رسید. در این موزه‌ی معروف جهانی می توانید شاهد 2 میلیون اثر هنری و تاریخی باشید که در 17 بخش جای گرفته اند. محوطه‌ی این موزه با آبشارها و فواره های زیبا تزئین شده و از همان هنگام ورود برای بازدیدکنندگان فضای لذت بخشی را فراهم می کند.

از جمله مهمترین بخش های موزه‌ی هنر متروپولیتن باید به مجموعه تاریخ اسلام و تمدن ایران اشاره کنیم که می تواند برای هر فرد ایرانی غرور آفرین و جذاب باشد. از جمله آثاری که در این مجموعه گرد هم آمده اند می توان مواردی مانند سنگ نگاره های تخت جمشید، کاسه های زرین که با خط میخی روی آنها نوشته شده است، بشقاب شکار قوچ، تندیس نقره‌ای گاو و … را برشمرد. 

اما معروف ترین اثر در این موزه به حکاکی های آلبرشت دورر از تصاویر آدم و حوا مربوط می شود. علاوه بر این اثر هنری می توانید از مجموعه آثار باستانی مصر، اروپا، آمریکا، آسیا و هنرهای آفریقایی و اسلامی بازدید به عمل آورید.

آدرس‌: ایالات متحده آمریکا، نیویورک، مجاور ضلع‌ شرقی سنترال پارک، موزه هنر متروپولیتن 
موزه هنر متروپولیتن در نیویورک آمریکا
موزه هنر متروپولیتن در نیویورک آمریکا

موزه ملی مردم شناسی در مکزیک

اما برای آشنایی با یکی دیگر از موزه های معروف جهان باید به مکزیک سفر کنیم و موزه مردم شناسی این کشور که در سال 1964 تاسیس شد را معرفی کنیم. این موزه با 33 هزار متر مربع از بزرگترین موزه های آمریکا به شمار می رود و شامل انواع و اقسام آثار هنری و تاریخی می شود. 

با وجود مجسمه های مادر خدایان یا همان مجسمه های کواتلیکوئه، این موزه به شهرت جهانی دست پیدا کرده است. البته این اثر، تنها اثر هنری در موزه ملی مردم شناسی نیست و شما می توانید از مجسمه آزتک مربوط به قرن 18 میلادی نیز بازدید کنید. این موزه که لقب پربازدیدترین موزه در مکزیک را یدک می کشد از آثار تاریخی دیگری که به دوران آزتک مربوط می شوند نیز بهره می برد.

آدرس: مکزیک، میگوئل هیدالگو، پولانکو، Paseo de la Reforma، موزه ملی مردم‌شناسی 
موزه ملی مردم شناسی در مکزیک
موزه ملی مردم شناسی در مکزیک

گالری ملی هنر در ایالات متحده آمریکا

یکی دیگر از موزه های معروف جهان باز هم در ایالات متحده قرار گرفته است و شما با سفر به واشنگتن می توانید از این موزه که 25 هزار متر مربع وسعت دارد بازدید کنید. 150 هزار اثر هنری و تاریخی شامل انواع نقاشی ها، مجسمه ها، عکس و نگارگری های مختلف آماده‌ی بازدید از سوی شما هستند. این موزه شامل دو ساختمان می شود که ساختمان غربی در سال 1941 و ساختمان شرقی در سال 1978 افتتاح شد. 

در ساختمان غربی می توانید آثار بی نظیری از هنرمندان زیر را مشاهده کنید:

 • ون گوگ
 • لئوناردو داوینچی
 • کلود مونه
 • ورمیر

در ساختمان شرقی هم به آثار هنری معروف دیگری که توسط هنرمندان زیر خلق شده اند دسترسی خواهید داشت:

 • پیکاسو
 • اندی وارهول
 • هنری ماتیس
 • رابرت مادرول
آدرس: ایالت متحده آمریکا، واشینگتن دی‌سی، خیابان کانستیتوشن، گالری ملی هنر 
گالری ملی هنر در واشنگتن ایالات متحده آمریکا
گالری ملی هنر در واشنگتن ایالات متحده آمریکا

کلام آخر

قطعا موزه ها جایگاه مهمی در بهترین جاهای دیدنی دنیا دارند و شما با سفر به هر کشور یا شهری با مجموعه ای از موزه های مختلف روبرو می شوید. همانطور که در مقاله اشاره کردیم در بسیاری از موزه های معروف دنیا، آثار هنری و تاریخی مختلفی از تمدن ایران قرار داشت که می تواند برای هر فرد ایرانی غرور آفرین باشد و شما باید این موزه ها و آثار را بهتر بشناسید. با مطالعه‌ی این مقاله اگر با پرسش مواجه شوید و از شما بخواهند موزه های معروف جهان را نام ببرید، قادر به پاسخگویی در برابر این سوال خواهید بود.

پرسش‌های متداول

موزه های لوور پاریس، ارمیتاژ روسیه، موزه بریتانیا در لندن، ویکتوریا و آلبرت در لندن، موزه هنر و تاریخ در بلژیک و موزه واتیکان در ایتالیا

گالری ملی هنر در واشنگتن و موزه هنر متروپولیتن در نیویورک

در موزه های لوور فرانسه، ویکتوریا و آلبرت در لندن انگلستان و موزه هنر متروپولیتن در نیویورک آمریکا می توانید آثار تاریخی مختلفی از تمدن ایران را مشاهده کنید.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.