اتوبوس رایگان ویژه زائرین اربعین ۱۴۰۲ در کدام مرزها وجود دارد؟

 

به گزارش همیار تریپ، سفر به عراق در ایام اربعین به هیچ عنوان رایگان نیست. در واقع شما فقط از هزینه هایی مانند هتل و اقامتگاه، خورد و خوراک، کرایه نجف تا کربلا به علت پیاده روی و عوارض خروج از کشور معاف خواهید بود.

اما شما باید برای رسیدن از شهر مبدا تا مرز، پارکینگ، حمل و نقل از مرز تا نجف یا شهرهای دیگر زیارتی عراق، خورد و خوراک در شهرهایی مانند سامرا و کاظمین و هزینه برگشت از کربلا هزینه بپردازید.

اتوبوس در اربعین برای زائرین رایگان است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر! انتظار هیچ اتوبوس، ون و هر خودروی دیگری در مسیر اربعین را به طور رایگان نداشته باشید. البته افراد زیادی هستند در عراق که ممکن است برای کار خیر و ثواب کردن زوار را تا مسیر مشخصی به طور رایگان ببرند، اما به طور قانونی و کلی هیچ اتوبوس رایگانی برای زائرین اربعین در نظر گرفته نشده است.

با توجه به اعلام رئیس ستاد اربعین 1402، اتوبوس های ویژه زیادی برای کمک به حمل و نقل زائرین در پایانه های مرزی و حتی شهرهای عراقی در نظر گرفته شده است. در سال 1401، زائرین با مشکلات عدیده ای از نظر حمل و نقل مواجه بودند و با کمبود خودرو از طرف عراقی ها مواجه شده بودند. با توجه به افزایش تقاضا و کمبود عرضه، قیمت حمل و نقل از سوی رانندگان عراقی افزایش هم پیدا کرده بود، اما در سال 1402 سعی بر آن شده است که مشکلات سال های پیش رفع شود.

 

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.