خبر فوری: با اسنپ و تپسی به پیاده روی اربعین بروید!

 

به گزارش همیار تریپ، می توانید با تاکسی های اینترنتی اسنپ و یا تپسی به کربلا بروید.

رییس مرکز توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه امکان انجام سفرهای اربعین با سکوهای تاکسی اینترنتی بهمراه، اسنپ، تپسی، ماکسیم فراهم شد، ‌ گفت: برآوردها حاکی است که بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو امکان ارایه سفر را در ایام اربعین خواهند داشت.

سید جواد سادات فریزنی در خصوص حضور تاکسی‌های اینترنتی در بازه اربعین حسینی و تمهیدات وزارتخانه در این خصوص اعلام کرد: یکی از سیاست‌های مهمی که در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی در دولت مردمی سیزدهم پیگیری می‌شود استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش‌بنیان، واحدهای فناور و خلاق با هدف رشد اقتصادی و افزایش اشتغال‌زایی درحوزه‌های مختلف مرتبط با وزارت راه و شهرسازی است. در این رابطه تلاش شده تا بر اساس دستور وزیرمحترم راه و شهرسازی از سکوهای تاکسی‌های اینترنتی در حمل مسافر بین شهری ایام اربعین استفاده شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در نشستی با مدیران ارشد سکوهای تاکسی اینترنتی مقرر شد تا چهارسکوی بهمراه، ماکسیم، اسنپ، تپسی، در ایام اربعین حسینی نسبت به خدمت رسانی به زوار به مقصد ۶ مرز اربعینی خسروی، مهران، چزابه، باشماق، تمرچین و شلمچه خدمات‌رسانی کنند.

قوانین تاکسی های اینترنتی در اربعین 1402

طبق اعلام مشاور وزیر راه و شهر سازی، تاکسی های اینترنتی باید موارد زیر را در طول سفر معیار کار خود قرار دهند:

  1. تاکسی‌های اینترنتی باید معاینه فنی داشته باشند.
  2. رانندگان مطمئن و فعال از طریق ارزیابی انتخاب می شوند.
  3. در طول سفر فقط 3 سرنشین برای تاکسی های اینترنتی مجاز است.
  4. بیمه مسافران و رانندگان توسط سکوهای اینترنتی الزامی است.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.