زائران پیاده روی اربعین چطور می توانند از اینترنت در کشور عراق استفاده کنند؟

 

به گزارش همیار تریپ، یکی از دغدغه های همیشگی زائرین اربعین دسترسی به اینترنت و تماس با دوستان و آشنایانشان است. اپراتورهای عراقی و ایرانی در این موضوع نقش اصلی را ایفا می کنند و تلاش می کنند که دغدغه های زائران را رفع کنند.

روش های استفاده از اینترنت در اربعین

راه های مختلفی برای استفاده از اینترنت در پیاده روی اربعین 1402 وجود دارد. در لیست زیر می توانید با این راه ها بیشتر آشنا شوید تا در طول پیاده روی به مشکل برنخورید.

  1. استفاده از وای فای رایگان در موکب هایی که اینترنت رایگان ارائه می دهند.
  2. استفاده از سیم کارت های ایرانی با بسته های رومینگ ارائه شده از طرف اپراتورهای ایرانی. (هزینه رومینگ سیم کارت ایرانی نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرده است.)
  3. استفاده از سیم کارت عراقی با هزینه ای مناسب تر نسبت به سیم کارت های ایرانی.
  4. استفاده از وای فای رایگان در پایانه های مرزی به زائرین در مرزهای چذابه، شلمچه، مهران، خسروی، تمرچین و باشماق

به نقل از ایسنا، مجید سلطانی با تاکید بر ارائه حداکثری پوشش ارتباطی مخابرات در پیاده روی اربعین حسینی اظهار کرد: اقدامات مهمی در خصوص توسعه و پایداری شبکه از قبیل تامین مسیرهای فیبرنوری اصلی و فرعی، تامین باتری و دستگاه های تولید برق رزرو در زمان قطع برق و نصب سایت های سیار پرتابل در نقاط مختلف با هدف افزایش پوشش خدمات ارتباطی زائران اربعین حسینی، تمهیدات لازم برای پایدار بودن شبکه مخابراتی، ارائه خدمات زیرساختی به دستگاه های خدمت رسان و همچنین اقدامات غیر فنی نظیر تامین اسکان و امکانات رفاهی همکاران زائر در شهرهای مرزی با کشور عراق صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این شرکت زیرساخت‌های مورد نیاز اپراتورها، نهادها و سازمان‌های خدمت رسان به زائران فراهم می‌کند بیان کرد: با تقویت و افزایش ظرفیت شبکه، زیرساخت‌های مورد نیاز اپراتورهای ارتباطی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، صدا و سیما، پایانه‌های گمرک مرزی، نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی و … را تامین می‌کند.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.