پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ چند روز طول می کشد؟

به گزارش همیار تریپ، با فرا رسیدن ایام محرم و نزدیک شدن به اربعین حسینی، خیل عظیمی از جمعیت ایران قصد شرکت در پیاده روی باشکوه اربعین را دارند. اما بهتر است قبل از حضور در این سفر زیارتی، راهنمای کامل پیاده روی اربعین در سال 1402 را به خوبی مطالعه کنید.

سوالی که به وفور مطرح می شود، مدت زمان پیاده روی است و این که پیاده روی از نجف تا کربلا چند روز طول می کشد؟ در ادامه گزارش به این سوال پاسخ خواهیم داد.

پیاده روی اربعین چقدر طول می کشد؟

مسیر اصلی پیاده روی اربعین حسینی، از نجف شروع و به کربلا ختم می شود. از حرم امام علی (ع) تا نقطه شروع پیاده روی 200 عمود وجود دارد که با توجه به فاصله 50 متری بین عمود ها، شما 10 کیلومتر باید طی کنید تا به نقطه شروع پیاده روی برسید. پس از آن هم 1452 عمود تا بین الحرمین فاصله دارید که با این حساب نزدیک به 80 کیلومتر مسیر پیاده روی اربعین است.

قطعا طی کردن 80 کیلومتر برای افراد مختلف با توجه به رده سنی، قوای جسمانی، تعداد افراد خانواده و رده سنی آنها، متفاوت است. معمولا جوانانی که قوای جسمانی خوبی دارند می توانند این مسیر را طی 3 تا 4 روز طی کنند. اما با توجه به گرمای هوا، بهتر است روزی 15 الی 20 کیلومتر را طی کنید و اگر قوای جسمانی شما اجازه نمی دهد که تمام مسیر را پیاده روی کنید، می توانید بخشی از مسیر را با ماشین بروید.

با توجه به حضور عظیم مردم در این پیاده روی و شلوغی مرز ها، مسئولین مربوطه درخواست کرده اند که سفر افراد بیشتر از 7 روز طول نکشد، به همین دلیل بهتر است که مسیر پیاده روی اربعین را طی 4 الی 5 روز به اتمام برسانید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.