هزینه سفر به ترکیه با اتوبوس و هواپیما در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

 

وقتی شما تصمیم به سفر می‌گیرید بعد از انتخاب مقصد دغدغه‌ی هزینه‌ی سفر را دارید. اینکه شما برای مسافرت نیاز به چقدر بودجه دارید به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از موثرترین آنها وسیله‌ی حمل‌و‌نقل انتخابی شما است. یکی از کشورهای مورد علاقه‌ی ایرانیان برای سفر ترکیه است که به دلایل مختلفی مانند نزدیکی آن به ایران، سواحل فوق العاده زیبای آن، جاذبه‌های بی‌نظیرش، صرفه‌ی اقتصادی و… می‌تواند انتخاب شما باشد. در این مقاله از همیار تریپ هزینه سفر به ترکیه با اتوبوس و هواپیما را بررسی خواهیم کرد.

سفر زمینی به ترکیه بهتر است یا سفر هوایی؟
سفر زمینی به ترکیه بهتر است یا سفر هوایی؟

هزینه سفر به ترکیه با اتوبوس چقدر است؟

یکی از مزیت های کشور باصفای ترکیه برای ایرانیان، مسیر زمینی آن است. اگر قصد سفری اقتصادی را دارید می‌توانید مسیرهای زمینی را انتخاب کنید و با قطار یا اتوبوس به سمت ترکیه حرکت کنید. البته باید توجه داشته باشید که در مسیر زمینی زمان طولانی را در راه خواهید بود که درباره‌ی اتوبوس حدود 30 الی 40 ساعت است. پایانه‌هایی که می‌توانید برای سفر به ترکیه در تهران به آنها مراجعه کنید شامل موارد زیر است:

هزینه سفر به ترکیه با اتوبوس
هزینه سفر به ترکیه با اتوبوس
  • ترمینال بیهقی(آرژانتین)
  • ترمینال آزادی(پایانه‌غرب)

هزینه‌ سفر به ترکیه با اتوبوس به عوامل مختلفی مانند زمان سفرتان بستگی دارد ولی به طور حدودی در سال 1402 قیمت بلیط به صورت زیر است:

  • بلیط اتوبوس تهران به ترکیه: حدود 2,000,000 تومان
  • بلیط اتوبوس ترکیه به تهران: حدود 2,000,000 الی 2,800,000 تومان
هزینه سفر زمینی به ترکیه
هزینه سفر زمینی به ترکیه

هزینه سفر به ترکیه با هواپیما چقدر است؟

اگر می‌خواهید سفری راحت داشته باشید و در زمانی کوتاه به مقصد خود برسید قطعا گزینه‌ی مناسب شما سفر هوایی است شما بعد از 3 الی 3.5 ساعت پرواز از تهران به استانبول در ترکیه می‌رسید. قیمت بلیط هواپیما وابسته به عواملی است که آنها را نام می‌بریم:

  • کلاس پروازی(اکونومی، پریمیوم اکونومی، بیزینس و فرست کلس)
  • فصل سفر
  • نوع ایرلاین
  • کیفیت پروازی
  • مبدأ و مقصد
  • سیستمی یا چارتری بودن بلیط
هزینه سفر هوایی به ترکیه
هزینه سفر هوایی به ترکیه

برای مثال هزینه‌ی بلیط در فصل بهار که بهترین زمان سفر به ترکیه است بیشتر از فصول سرد می‌باشد زیرا در این ایام گردشگران زیادی ترکیه را برای مسافرت انتخاب می‌کنند یا اینکه اگر بتوانید بلیط چارتری یا همان بلیط های لحظه آخری تهیه کنید قیمت مناسب تری خواهند داشت. در ادامه‌ مطلب قیمت های حدودی بلیط هارا در سال 1402 بررسی خواهیم کرد.

شرکت هواپیماییقیمت بلیط تهران به ترکیه
فلای وان10,000,000 تومان
ایران ایر تور13,000,000 تومان
پگاسوس13,750,000 تومان
ماهان ایر15,000,000 تومان

قیمت بلیط هواپیما تهران به ترکیه
قیمت بلیط هواپیما تهران به ترکیه

کلام آخر

سفر کردن به کشورهای همسایه جز سفرهای کم هزینه می‌باشد که کشور ترکیه یکی از همین مقصدها است. اینکه چه زمانی به ترکیه سفر کنید بستگی به علت سفرتان دارد که ممکن است برای خرید، تفریح و یا بیزنس باشد که این مورد تاثیر مستقیمی روی هزینه‌ی سفرتان می گذارد. شما برای سفر اقتصادی و کم هزینه علاوه بر انتخاب راه زمینی می‌توانید برای اقامت هم یکی از مسافرخانه های ارزان و اقتصادی در استانبول را انتخاب کنید.

سوالات متداول

یکی از راه‌های صرفه جویی و کاهش هزینه سفر به ترکیه انتخاب مسیر زمینی است زیرا قیمت بلیط آنها بسیار ارزان تر از هواپیما می‌باشد.

قیمت بلیط قطار ثابت نیست و تحت تاثیر عواملی تغییر می‌کند. به طور حدودی قیمت آن 58 دلار است.  

 

 

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.