برای اجاره سوئیت در استانبول سالانه چقدر باید پول بدهیم؟

به گزارش همیار تریپريال در این سال ها ایرانیان زیادی به ترکیه و به خصوص شهر استانبول مهاجرت کردند و حتی عده زیادی اقدام به خرید خانه یا اجاره خانه در استانبول کرده اند. مطمئنا این کار مزایا و معایب مختلفی دارد ولی بهتر است که اگر قصد اجاره سوئیت در استانبول را دارید، از قیمت های آن مطلع شوید، به همین منظور در ادامه‌ی این گزارش به بررسی اجاره سوئیت در استانبول به طور سالانه می پردازیم.

نحوه اجاره خانه درشهراستانبول

پس از عقد قرارداد و امضای کرایه نامه نوبت به تغییر نام قبوض می رسد. برای به نام کردن قبض آب و گاز و برق نیاز به کارت اقامت ترکیه دارید. این تغییر نام برای انتقال مسئولیت بدهی ها از صاحب قبلی به شما می باشد. نحوه پرداخت اجاره خانه نیز ماهیانه است و بهتر است از طریق حساب بانکی خودتان به حساب صاحب خانه واریز شود. حتما قبل از اجاره خانه و پس از ورود به استانبول نسبت به افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام کنید.

نرخ اجاره سوئیت سالانه در استانبول

قبل از هر چیز باید این مسئله را بدانید که در ترکیه چیزی به اسم پول پیش وجود ندارد و شما لازم نیست مبلغ هنگفتی را به عنوان پول رهن پرداخت کنید. برای اجاره خانه در ابتدای کار نهایتا به مقدار پول دو ماه اجاره‌ی خانه را می پردازید و پس از آن هر ماه اجاره خانه را خواهید پرداخت. نرخ اجاره سالانه سوئیت در استانبول هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. قطعا مانند هر شهر دیگری نسبت به محله و منطقه ای که قصد اجاره خانه دارید، قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود.

اگر قصد دارید برای کمتر از یکسال خانه ای در استانبول کرایه کنید قیمت این اجاره از 15.000 تا 50.000 لیر در ماه خواهد بود. اما اگر بخواهید همان خانه را به صورت سالیانه کرایه کنید، مبلغ این اجاره حدودا 8.000 تا 30.000 لیر خواهد بود که البته هزینه های آب و برق و اینترنت و شارژ ساختمان (Aidat) نیز جداگانه باید پرداخت شود.

در جدول زیر می توانید قیمت اجاره خانه در استانبول را مشاهده کنید:

محلهمتراژقیمت
خانه ۲ خواب در بیلیک دوزو۸۰ متری18.000 لیر
خانه در شیشلی یک خوابه۶۰ متری17.000 لیر
خانه در تکسیم ۲ خوابه۸۰ متری17.000 لیر
ویلا در بیوک چکمجه۱۵۰ متری30.000 لیر
خانه در ماسلاک یک خواب۷۰ متری35.000 لیر
خانه در بشیکتاش یک خواب۶۵ متری23.000 لیر
خانه در کارتال یک خواب۵۵ متری10.000 لیر
خانه در کادیکوی سوییت۴۰ متری15.000 لیر

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.