برای پیاده روی اربعین خواب کافی چقدر باید باشد؟

 

به گزارش همیار تریپ، یکی از دغدغه های اصلی زائرین اربعین، حفظ سلامتی خود و اعضای گروهشان است. از بهداشت آب گرفته تا محیط خواب و مقدار خوابی که باید زائرین داشته باشند می تواند در سلامت آنها موثر باشد. بهتر است زائرین قبل از شرکت در پیاده روی اربعین در مورد این نکات مهم اطلاعات کافی کسب کنند تا بتوانند به سلامت این سفر را به پایان برسانند.

قطعا افراد زیادی قصد دارند در طول پیاده روی اربعین روزهای گرم عراق را استراحت کنند و در شب ها که هوای نسبتا خنک تری حاکم می شود، به پیاده روی بپردازند. به همین سبب ممکن است در طول سفر دچار کم خوابی شوید که می تواند خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد.

خواب کافی برای پیاده روی اربعین چقدر است؟

اگر از لیست موکب های ایرانی پیاده روی اربعین 1402 مطلع باشید و یا بهترین موکب های عراقی را بشناسید، می توانید پیاده روی خود را تنظیم کنید و برای هر روز از پیاده روی عمود مشخصی را برای استراحت شبانه و خوابیدن در نظر بگیرید.

هرچند زائرین زیادی شب ها مشغول به پیاده روی خواهند بود و روزها استراحت می کنند، اما همچنان افراد زیادی هستند که خواب خود را از دست نمی دهند و شب ها ساعت 8 تا 9 در موکب ها برای استراحت آماده می شوند. به این ترتیب اگر زمان خواب خود را به ساعت های 11 شب به بعد موکول کنید، احتمال اینکه نتوانید جای خواب مناسبی را پیدا کنید زیاد است. بنابراین بهتر است تا قبل از ساعت 11 شب خودتان را به عمود و موکب مورد نظر برسانید تا با کمبود جای خواب و یا پتو مواجه نشوید.

به طور کلی افرادی که به سفر اربعین رفته اند می دانند که جای خواب کافی و مناسب برای خواهران و برادران به مقدار کافی وجود دارد. از موکب های مسقف و مسجدها گرفته تا چادرهایی که عراقی ها برپا کرده اند. در تمام این موکب ها بالش، پتو و تشک به مقدار لازم وجود دارد که زائرین بدون دغدغه می توانند از آنها استفاده کنند. اما به هر حال برخی از این موکب ها کیفیت بالاتری دارند و از امکانات بیشتری برخوردار هستند.

بهتر است ساعت 11 شب به یک موکب مسقف و با امکاناتی از جمله پریز برق برای شارژ گوشی بروید و استراحت کنید. پس از اذان صبح و خواندن نماز صبح شروع به حرکت کنید و تا قبل از گرمای شدید به مسیر خود ادامه دهید. معمولا از ساعت 12 ظهر به بعد گرمای طاقت فرسای عراق تحمل کردنی نیست و بهتر است پس از صرف غذا در یک موکب به استراحت بپردازید تا کمبود خواب خود را جبران کنید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.