چطور آمادگی جسمانی خود را برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ افزایش دهیم؟

 

به گزارش همیار تریپ، با رسیدن ایام اربعین زائرین زیادی برای سفر به کربلا آماده می شوند. فاصله نجف تا کربلا حدود 80 کیلومتر است که زائرین باید در این مسیر پیاده روی کنند. البته افرادی که توانایی جسمانی پیاده روی تمام مسیر را نداشته باشند، می توانند با ماشین های عبور قسمتی از مسیر را طی کنند.

طبق اعلامیه های منتشر شده از سوی مدیر کل بهداشت و درمان هلال احمر، زائرین حسینی باید قبل از اعزام به کربلا، آستانه تحمل خود در برابر گرمای هوا را افزایش دهند و بتوانند خود را برای پیاده روی اربعین آماده کنند.

راهکار اصلی افزایش آمادگی بدنی برای راهپیمایی اربعین

افرادی که برای اولین بار سفر به اربعین را تجربه می کنند، بهتر است قبل از سفر به کربلا، در طول روز پیاده روی روزانه را آغاز کنند و بتوانند آمادگی جسمانی خود را افزایش دهند. هرچقدر آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید و با ورزش بیگانه نباشید، قطعا راحت تر می توانید مسیر را طی کنید.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر افزود: تحمل دمای هوا تا اندازه زیادی به زیست ما و منطقه اقلیمی‌که در آن زندگی می‌کنیم بر می‌گردد. مثلا ساکنان شهر بندرعباس بسیار بیشتر از اردبیل با هوای گرم سازگار شده‌اند. لازم است شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین از امروز با برنامه‌ریزی روزانه، تحمل پیاده‌روی در هوای گرم را تمرین کنند.

علیخانی در ادامه گفت: اینکه افراد بدانند در هنگام پیاده‌روی باید چقدر آب را در چه فاصله زمانی مصرف کنند و یا تمرین‌های تنفسی چگونه به آمادگی راه رفتن کمک می‌کند؛ مواردی است که هر فرد در همین پیاده‌روی‌های روزانه به آن آگاه خواهد شد.

او تاکید کرد: نگرانی در مورد زائرانی که در مراسم راهپمایی سال‌های قبل حضور داشتند؛ چندان زیاد نیست. اما آنهایی که اربعین امسال اولین تجربه شرکت در این راهپمایی را دارند باید به نکات گفته شده توجه کنند. اگر این افراد آمادگی بدنی خود را افزایش ندهد دچار مشکل خواهند شد.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.