چگونه در پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ بهداشت آب را رعایت کنیم؟

 

به گزارش همیار تریپ، یکی از دغدغه های اصلی زائرین اربعین حسینی، رعایت بهداشت آب آشامیدنی است. در حال که گرمای هوای کشور عراق و شهرهایی مانند کربلا و نجف به 50 درجه سانتی گراد هم می رسد، آب به یکی از اصلی ترین مواردی تبدیل می شود که زائرین باید از آن استفاده کنند.

بهتر است قبل از سفر به کربلا و شرکت در پیاده روی باشکوه اربعین حسینی در سال 1402، اطلاعات کافی در مورد آب آشامیدنی کربلا بدست آورید تا دچار مسمومیت و بیماری های خاصی نشوید.

آب آشامیدنی در اربعین 1402

برای رعایت بهداشت آب در پیاده روی اربعین 1402 باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید و سعی کنید با رعایت این نکات، سلامت خود و خانواده‌تان را در دستور کار قرار دهید. از جمله این نکات بهداشتی و مهم می توان موارد زیر را نام برد:

  1. استفاده از آب جوشیده یا بسته بندی شده
  2. قرار ندادن بطری آب در معرض نور خورشید
  3. نوشیدنی آب یا دوغ به جای نوشیدنی های صنعتی
  4. عدم نوشیدن آب از چشمه ها و نهرها
  5. عدم استفاده از یخ و آب غیربهداشتی
  6. عدم استفاده از لیوان یکبار مصرف شفاف برای مایعات داغ

یکی از نکات مهم دیگری که امسال در پویش های مختلف به آن توصیه شده است، استفاده زائرین ایرانی از لیوان شخصی می باشد. سالانه میلیون ها زائر ایرانی در پیاده روی اربعین شرکت می کنند که اگر فرضا بگوییم 3 میلیون ایرانی، روزی 3 لیوان یکبار مصرف هم استفاده کنند، در 7 روز پیاده روی 63 میلیون لیوان یکبار مصرف تولید خواهد شد. این نکته می تواند فاجعه ای عظیم برای محیط زیست محسوب شود.

اگر لیوان شخصی خود را در طول سفر به همراه داشته باشید علاوه بر رعایت بهداشت آب در اربعین 1402 می توانید به حفظ محیط زیست کمک کرده و فرهنگ و تمدن عظیم ایرانیان را ثابت کنید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.