معرفی غذاهای خوشمزه محلی چابهار + قیمت روز تورهای چابهار

 

به گزارش همیار تریپ شهرستان چابهار از شهرهای جنوبی کشورمان است که زیبایی فوق العاده ای دارد و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. از جمله بهترین جاهای دیدنی چابهار می توان به کوه‌های مینیاتوری یا کوه‌‌های مریخی چابهار، جنگل حرا چابهار، گل فشان تنگ، غارهای سه گانه تیس، بندر گواتر و منطقه حفاظت شده گاندو باهوکلات وتالاب لیپار اشاره داشت.

غذاهای محلی چابهار

علاوه بر جاذبه های گردشگری متعدد و متنوع در این شهر می توانید رستوران گردی کنید و از غذاهای محلی فوق العاده این شهر لذت ببرید. در ادامه با غذاهای محلی شهر چابهار آشنا خواهید شد.

بت ماش

یکی از غذاهای معروف و مقوی چابهار که در فصل زمستان پخته می شود بت ماش نام دارد. در این غذا از برنج، ماش و سبزیجات معطر استفاده می شود.

تباهگ

یکی دیگر از غذاهای محلی چابهار و استان سیستان و بلوچستان، تباهگ نام دارد. این غذا از دو جز اصلی تشکیل می شود که عبارتند از:

۱. گوشت خشک شده ای که با روش های سنتی جنوب کشور نمک سود می شود.

۲. برنج. حتما باید این غذا را بچشید تا با مزه بی نظیر آن از نزدیک آشنا شوید.

تخلان

تخلان نام یکی دیگر از غذاهای محلی در چابهار است که از گندم، دنبه گوسفند و بره تشکیل می شود. این غذا نیز به علت طبع گرمش در فصل زمستان و در روزهای سرد سال طبخ می شود.

تنورچه

شاید معروف ترین غذای چابهار که نام آن را شنیده باشید، تنورچه باشد که برای پخت آن، گوشت یا بره به طور کامل به سیخ کشیده می شوند. برای پخت این غذا از ادویه های محلی و هندوستانی استفاده می شود و در کنار پلو سرو می شود.

کراهی میگو

با توجه به موقعیت جغرافیایی چابهار که در کنار دریا قرار گرفته است قطعا باید انتظار غذاهای دریایی محلی را در این شهر داشته باشید. کراهی میگو معروف ترین غذای دریایی در چابهار است که برای پخت آن میگو با پیاز تفت داده می شود و پس از آن به گشنیز و ادویه های مخصوص اضافه می شود.

قیمت تورهای چابهار

برای سفر به چابهار علاوه بر سفر شخصی می توانید با تورهای چابهار به این شهر سفر کنید. تورهای مختلفی برای این شهر وجود دارد که برای سفر رفت و برگشت هوایی با اقامت 3 شب و 4 روز باید حدود 5.600.000 تومان تا 6 میلیون تومان بپردازید.

در جدول زیر می توانید قیمت تورهای چابهار را مشاهده کنید:

هتلدرجه هتلمدت اقامتقیمت (هرنفر/ تومان)
شوهاز۵۲ شب۵,۰۳۰,۰۰۰
شوهاز۵۳ شب۵,۶۰۰,۰۰۰
شوهاز۵۴ شب۶,۱۴۰,۰۰۰
لاله۵۲ شب۵,۲۰۰,۰۰۰
لاله۵۳ شب۵,۸۴۰,۰۰۰
لاله۵۴ شب۶,۶۰۰,۰۰۰

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.