آیا با خودروی شخصی می‌ توان به پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ رفت؟

 

به گزارش همیار تریپ، سفر به اربعین از راه های مختلفی امکان پذیر است. اما سوال بسیاری از زائرین این است که آیا با خودروی شخصی می توان به پیاده روی اربعین رفت؟

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در این باره می گوید که رایزنی های لازم را با مسئولین عراقی انجام داده است تا امکانات سفر به این کشور را با خودروی شخصی فراهم کنند.

سفر به کربلا با ماشین شخصی در اربعین

داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در یک گفت‌وگوی تلویزیونی به تشریح تمهیدات این سازمان برای اربعین پرداخت و اظهار کرد: از سال گذشته برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌های سفر اربعین در حال انجام بوده است. با توجه به گرمای هوا، همه تلاش ما بر این است که بتوانیم زائران را از نقطه صفر مرزی تا بیرون از پایانه در تونل‌های سرد و زیر سایه‌بان‌ها عبور دهیم.

وی افزود: هر ساله اقداماتی در نگهداشت زیرساخت‌های اربعینی شامل خط کشی، نصب نیوجرسی، رفع نقاط حادثه‌خیز، تعریض نقاط گلوگاهی ترافیکی، ایمن‌سازی مسیر، روکش آسفالت، لکه‌گیری و اقداماتی از این دست در جاده‌های منتهی به مرزهای کشور عراق انجام شده است.

امانی اضافه کرد: اگر زیرساخت‌های کشور عراق آماده باشد ایران نیز از اینکه مردم بتوانند با وسایل نقلیه شخصی خود به عراق سفر کنند، استقبال می‌کند. رایزنی‌های لازم تاکنون انجام شده اما دولت عراق به طور رسمی هنوز تصمیمی در این باره اعلام نکرده است‌.

وی ادامه داد: همچنین در مهران، شلمچه و چذابه ظرفیت خوبی برای پارکینگ ایجاد شده تا آن دسته افرادی که با وسایل نقلیه شخصی خود به مرزها سفر می‌کنند بتوانند از این فضا استفاده کنند. البته توصیه می‌شود افراد با ظرفیت کامل به مرز سفر کنند تا بار ناوگان حمل و نقل عمومی نیز کاسته شود.

 

 

1 Comment
  1. مسلم زارع پور says

    سلام شما میتونی زنگ. بزنی 09386619626

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.