در سفر به ازمیر هرگز از این جاهای دیدنی غافل نشوید!

 

به گزارش همیار تریپ ازمیر ترکیه شهری به دور از هیاهو و شلوغی های رایج در شهرهایی مثل استانبول است که می تواند تجربه ای فوق العاده و بی نظیر را برای شما در سفر به ترکیه رقم بزند. ازمیر که به عنوان نگین دریای اژه ترکیه شناخته می شود شامل جاذبه های گردشگری متنوع و مختلفی می شود و می تواند یک گزینه فوق العاده برای سفر خانوادگی و مجردی باشد.

بهترین جاهای دیدنی ازمیر ترکیه

با سفر به ازمیر ترکیه می توانید از جاذبه های گردشگری مختلفی مانند موزه ها، جاهای تاریخی، طبیعی و اماکن تفریحی دیدن کنید. در ادامه با مهمترین جاذبه های گردشگری ازمیر آشنا خواهید شد.

موزه ماشین کی (Key Museum)

یکی از موزه های پرطرفدار در ازمیر ترکیه موزه ماشین کی نام دارد. علاقه مندان به ماشین و به قول معروف ماشین بازها می توانند در این موزه انواع و اقسام خودروهای قدیمی و آنتیک را مشاهده کنند. در این موزه بیش از 170 مدل موتور بنز تا ماشین های سوپر اسپورت قرار گرفته است. برای رسیدن به موزه ماشین کی در ازمیر باید به منطقه تربالی ازمیر مراجعه کنید.

مسجد حیصار (Hisar)

​در کشور ترکیه مساجد نقش مهمی در بین جاذبه های گردشگری دارند و بهتر است در برنامه سفر خود بازدید از این مساجد را در دستور کار خود قرار دهید. مسجد حیصار یکی از معروف ترین مساجد ازمیر ترکیه است که قدمت بالایی دارد و به قرن 16 میلادی مربوط می شود. سبک معماری این مسجد که در محله کناک قرار گرفته بر اساس سبک معماری عثمانی است.

برج ساعت (Saat Kulesi)

هر شهر یا کشوری یک نماد مشخصی دارد. نماد شهر ازمیر ترکیه هم برج ساعت این شهر است که توسط معماری فرانسوی در سال 1901 طراحی و ساخته شده است. این برج 25 متر ارتفاع دارد.

بازار کمرالتی

بازارها و مراکز خرید ترکیه از شهرت زیادی برخوردار هستند و این کشور در صنعت پوشاک به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده است. بنابراین بهتر است در سفر به ازمیر ترکیه هم از بازارهای این شهر که یکی از معروف ترین آنها بازار کمرالتی است بازدید کنید. البته در این بازار سنتی میتوانید سوغاتی های مورد نیاز خود را نیز خریداری کنید. صنایع دستی و لوازم آنتیک، خوراکی های معروف ترکیه و … را در این بازار می توانید بخرید.

مردم ازمیر، بازار کمرالتی را به عنوان قلب ازمیر می دانند.

قیمت تورهای ازمیر ترکیه

تورهای ازمیر ترکیه نسبت به زمان سفر، هتل های محل اقامت، نوع سفر و عوامل مختلف دیگری می تواند گرانتر شود. اگر به دنبال ارزانترین تورهای ازمیر ترکیه هستید بهتر است هتل های 2 و 3 ستاره را برای اقامت خود انتخاب کنید و در فصل زمستان که مسافران کمتری به این شهر سفر می کنند، برنامه مسافرت خود را بچینید.

در جدول زیر می توانید قیمت تورهای ازمیر را مشاهده کنید:

هتلدرجه هتلنوع اتاققیمت(هرنفر / تومان)
Larma۳۲ تخته۲۴,۰۶۵,۰۰۰
Larma۳۱ تخته۳۱,۲۷۰,۰۰۰
key۵۲ تخته۵۰,۶۵۵,۰۰۰
key۵۱ تخته۷۷,۷۶۰,۰۰۰
Hyatt Regency Izmir Istinyepark۵۲ تخته۴۷,۸۲۵,۰۰۰
Hyatt Regency Izmir Istinyepark۵۱ تخته۷۲,۶۸۵,۰۰۰

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.