ویژه اربعین: شرایط جدید گذرنامه زیارتی برای کودکان اعلام شد!

به گزارش همیار تریپ و به نقل از تسنیم، شرایط جدید پاسپورت زیارتی برای کودکان اعلام شد. سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا اظهار کرد:

همان طور که می‌دانید برای گرفتن گذرنامه ویژه اربعین باید از طریق اپلیکیشن “پلیس من” اقدام کنید یا اگر از این طریق نتوانستید درخواست خود را ثبت کنید، می‌توانید به ادارات پلیس گذرنامه مراجعه کنید.

وی افزود: نکته مهم این است که برای ثبت درخواست گذرنامه ویژه اربعین از طریق اپلیکیشن “پلیس من” باید شماره موبایلی که در این اپلیکیشن ثبت می‌شود با کدملی فرد متقاضی هم‌خوانی داشته باشد (کد ملی و مالک شماره موبایل باید یک فرد باشد).

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: یعنی افراد نمی‌توانند برای افراد با کد ملی‌های مختلف ثبت درخواست دریافت گذرنامه ویژه اربعین را از طریق اپلیکیشن “پلیس من” ثبت کنند.

ذوالقدر ادامه داد: اما پدران می‌توانند برای فرزندان خود درخواست صدور گذرنامه ویژه اربعین را از طریق اپلیکیشن “پلیس من” ثبت کنند؛ همکاران ما بعد از بررسی اطلاعات درخواست را تایید و گذرنامه ویژه اربعین را برای آن فرزند چاپ و ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان دارد سیستم خطا دهد و پدری نتواند درخواست صدور گذرنامه ویژه اربعین را برای فرزندش ثبت کند، تصریح کرد: در این صورت پدر باید به ادارات پلیس گذرنامه در سراسر کشور مراجعه کند و این درخواست را حضوری ثبت کند.

دریافت گذرنامه زیارتی اربعین 

چاپ و ارائه گذرنامه زیارتی اربعین از اولین روز ماه محرم آغاز شده است. طبق آماری که تا به این لحظه بدست آمده حدود 14 هزار گذرنامه زیارتی ویژه اربعین صادر شده است.

گذرنامه های زیارتی اربعین در بازه زمانی 4 تا 7 روز کاری صادر می شوند و برای اخذ آن فقط باید 50 هزار تومان بپردازید. اعتبار این گذرنامه ها 5 ساله است و شما می توانید با پرداخت 50 هزار تومان تا 5 سال مجوز حضور در پیاده روی اربعین را داشته باشید.

 

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.